Maluszkowa moda - ciuszki naszych dzieci

Zaczęty przez temp_doda, 15 Gru 2009, 15:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

temp_doda

Na strefie ciążowej sporo rozmawiamy o ciuszkach dla dzieci,
jak ubierać dzieci,
co kupić, a czego nie kupować i w jakim rozmiarze, etc.

myślę, że taki wątek nam się przyda.
możemy też tu wklejać ciekawe aukcje z allegro i oczywiście nasze zakupy dla dzieci :D

abkasia

a nie lepiej ten watek umiescic na ogolnej maluszowej? ;)

ishka82

Cytat: abkasia w 15 Gru 2009, 15:59:03
a nie lepiej ten watek umiescic na ogolnej maluszowej? ;)
O tym samym pomyślałam ;) No i wg mnie wątek świetny i potrzebny :thumbup:

magdalinska

tak, na ogolnej bedzie lepiej

swietny watek!!

:beer:

aja

Cytat: doda w 15 Gru 2009, 15:57:03jak ubierać dzieci,
ja swoje dziecię ubieram niezbyt ładnie bo w domu ma na sobie zawsze bodziak + spodenki lub rajstopki mało kiedy koszulke typowo męską bo u nas w domu ciepło więc zawsze staram się żeby było mu wygodnie, szczególnie w okresie kiedy uczył/uczy się chodzić - no i doszła kwestia tego że ubranka po nim przechodzą na kolejne dziecko a że to dziewczynka więc bodziaki kupowałam w neutralnych kolorach
szalejemy  ;)  dopiero jak gdzieś wychodzimy ale ogólnie jestem zdania że dla dziewczynek są dużo ładniejsze ubranka i dużo ciekawsze / dla chłopca czasem jak podoba mi się jakaś koszula to niestety ale jest ze sztywnego materiału/ najcześciej jakiegoś sztucznego więc odpada ;(

gdzie kupujecie ciuszki?

Kasia

#5
oprócz allegro ;)
tesco, hm, cubus, kappahl, smyk, c&a, mothercare, next, m&s, rzadko zara bo strasznie droga jak na moja kieszeń

staram się polowac na okazje, wyprzedaże
w cenach regularnych raczej nie kupuję ;)

ostatnio widziałam w zarze piękne jeansy ale jak zobaczylam że kosztują 90zł to umieram


Dodany tekst: wto 15 gru 2009 20:57:09 GMT-1

Cytat: aja w 15 Gru 2009, 20:50:59ja swoje dziecię ubieram niezbyt ładnie bo w domu ma na sobie zawsze bodziak + spodenki lub rajstopki mało kiedy koszulke typowo męską

u nas bodziak + spodenki lub półśpiochy to podstawa :)
w domu też koszulek nie zakladam bo za ciepło

dragonfly

Cytat: Kasia w 15 Gru 2009, 20:55:44w cenach regularnych raczej nie kupuję wink
to tak jak ja.... drogie te dzieciowe rzeczy jak nie wiem co ;D

my kupujemy: ebay (swietne okazje sa), gap, next, h&m, benetton (mamy 70% znizki  :mocking: ), diesel, kenzo i inne markowe w uk na wyprzedazach - wychodzi taniej niz h&m w DE ;D oprocz tego molo, boden, osh kosh.... uwielbiam kupowac jej ciuchy  :dreaming:

nionczka

Ja kupuje glownie w Zarze ( i Kiddy´s Class, ale to to samo nawet kupione w jednym mozna oddac w drugim)  i Kiabi, czasem w H&M. Mam tez sporo rzeczy ze Sfery. To w Hiszpanii.
Kiedy jestem w Belgii (lub kiedy zakupy robi moja siostra) siejemy spustoszenie w Hemie a we Francji w DPAM (tu spustoszenia nie sieje bo drogo i w po glebszym zastanowieniu nie jest az tak cudnie).
Biale body i jakies gadzety w Primarku, ale regularne ubrania brzydkie mi sie wydaja.

W tygdoniu Irene nosi body z krotkim rekawkiem, bluzke bawelniana z dlugim i dzinsy/sztruksy (nigdy ogrodniczki, nie specjalnie, tak jakos wyszlo).
W weekendy czesto rajstopki i sukienki (do zlobka nie sa zalecane rajstopy).
W domu zimno wiec uzywamy sweterków ale do zlobka za goraco wiec bez.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Ingrid nie nosi ogrodniczek tez, jak dziecko jeszcze raczkuje to nie sa one za wygodne (ale to moje obserwacje tylko) - czekam az zacznie chodzic ;)

abkasia

#9
my kupujemy w h&m, zara, kaphal,  tesco :D , gap
nie kupuje w sklepach typu smyk, wojcik i tych sieciowkach typowo dzieciecych- drogie i nie bardzo mi pasuja...

nionczka

Cytat: dragonfly w 15 Gru 2009, 22:11:34
Ingrid nie nosi ogrodniczek tez, jak dziecko jeszcze raczkuje to nie sa one za wygodne (ale to moje obserwacje tylko) - czekam az zacznie chodzic ;)

Jak zajmowalam sie dziecmi to one zawsze mialy ogrodniczki. I wydawalo mi sie to logiczne bo wtedy takie spodnie sie nie sciagaja, nie ma dziecko odkrytych plecków. Teraz wydaje mi sie, ze normalne sa wygodniejsze.
Podobnie nie uzywam tych rozpinanych wzdluz nóg, nawet jesli takie mam nie rozpinam ich tylko zdejmuje. Bardzo trudno mi jest ubierac irene bo kreci sie i ucieka i nie mam tyle czasu, ze zapinac 10 zatrzasków.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

aaaaaaaaaa i w Auchanie ostatnio kupiłam dwie koszulki po 10zł za sztukę
a bardzo ladne, tylko rozmiar 12 m-cy juz jest dobry ;)


a pajace welurowe to w makro sa tanie, przynajmniej były jak kupowałam wyprawkę
po 17zł za sztukę

teraz niestety nie mamy jak pojechac do makro bo z dziećmi nie wpuszczają a specjalnie zostawiac małego w domu i specjalnie jechac do makro nam się nie chce ;)

dragonfly

Cytat: nionczka w 15 Gru 2009, 22:15:34nie mam tyle czasu, ze zapinac 10 zatrzasków.
z tymi tez sie szybko pozegnalam  :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:
a, i jeszcze duzo bawelnianych bodziakow mamy z M&S, swietne jakosciowo

Kasia

Cytat: abkasia w 15 Gru 2009, 22:13:33nie kupuje w sklepach typu smyk, wojcik i tych sieciowkach typowo dzieciecych- drogie i nie bardzo mi pasuja...
w smyku jeszcze ceny w miarę normalne, podobne do hm

ale wójcik i swiet dziecka to mnie zawsze tymi cenami do smiechu doprowadzają lol

abkasia

#14
ja mialam 1 pajac z makro, ale straaasznie szeroki byl...
a my szukamy waskich...

Dodany tekst: wto 15 gru 2009 22:19:25 GMT-1

moj po domu lata w rajtkach i body, czasem na to koszulka,
w spodenkach rzadko, bo sobie w kilka sek skarpetki sciaga... ;)

Kasia

my ogrodniczek mieliśmy na razie dwie pary :)
sprawdzały sie ale Michał był raczej wierzgający tylko ;)

teraz mamy zwykle spodnie ale w szafie już czekaja kolejne ogrodniczki, ktore dostal w prezencie

abkasia

Cytat: Kasia w 15 Gru 2009, 22:18:22
w smyku jeszcze ceny w miarę normalne, podobne do hm

ale wójcik i swiet dziecka to mnie zawsze tymi cenami do smiechu doprowadzają lol

mnie tez!!! :D

aniak1211

Ja mialam jedne ogrodniczki dla Dominiki,
raz jej zalozylam,
jakos nie specjalnie lubie ;)

Wczesniej wszystko kupowalam na ebay,
teraz juz mniej,glownie spodnie,kurtki,
szukam okazji,najczesciej w  supermarketach bo w mothercare czy next dla mnie jest drogie,na ebay za grosze kupuje z tych firm
chybaze trafie na wyprzedaz,juz niedlugo bedzie :D

Body tez z supermarketow i jakosciowo jak dla mnie super a roznica cenowa pomiedzy supermarketem a next czy innym dzieciecym sklepem potworna.

abkasia

aha i jeszcze czasem w reserwed kupujemy :D
tam sa bardzo ladne chlopiece rajstopki, w kolorowe paseczki z samochodami na pupie :D
i kosztuja 12.50 ( jak dobrze pamietam) , w h&m, czy zarze sa 2-3 razy drozsze!

aja

Cytat: Kasia w 15 Gru 2009, 22:16:54teraz niestety nie mamy jak pojechac do makro bo z dziećmi nie wpuszczają a specjalnie zostawiac małego w domu i specjalnie jechac do makro nam się nie chce
Kasia w niedzielę można wejśc z dzieciem

Kasia

Cytat: aja w 15 Gru 2009, 23:24:14Kasia w niedzielę można wejśc z dzieciem

o rany, dzięki :beer: to coś zmienili :)

abkasia

 
Cytat: aja w 15 Gru 2009, 23:24:14
Kasia w niedzielę można wejśc z dzieciem
nas tez zawrocili.... :thumbdown:

Kasia

Cytat: doda w 15 Gru 2009, 23:29:23
dlaczego? to jakaś dyskryminacja w ogóle.

to bardzo dobrze, bo makro ma regały wysokiego składowania i jest niebezpiecznie
a dzieciak czesto podleci pod widlaka i moze być niedobrze.

pewnie teraz w niedziele nie dotowarowują i pozwolili wchodzić

kiedyś zakaz był cały tydzień bo i widlaki jeżdziłi non stop

aja

Cytat: abkasia w 15 Gru 2009, 23:26:10nas tez zawrocili....
ale byliscie w niedzelę? jeśli tak to może tak jest ale nie w każdym makro
w tym w Markach (do Kasi) to na 100% wpuszczają

Kasia

tam jest limit wzrostowy ;) jest narysowana kreska na jakiejś tam wysokosci i tylko dzieci wyższe nod narysowanej kreski (żle brzmi) moga wejść :)