Pamiątki z okresu ciąży

Zaczęty przez feeling.good, 10 Gru 2009, 13:16:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chocoladette

Cytat: martullek w 11 Gru 2009, 21:45:23u nas w szpitalu dwie nakładali, po jednej na rączkę.

Zastanawia mnie po co dwie? pewnie to oczywiste, a to ja jestem takim lajkonikiem ;)

Kasia

Cytat: chocoladette w 11 Gru 2009, 22:58:09
Zastanawia mnie po co dwie? pewnie to oczywiste, a to ja jestem takim lajkonikiem ;)

wzgledy bezpieczeństwa ;)
jak jedna spadnie, rozmarze się , zgubi, zaguinie etc to jest jeszcze szansa ze po drugiej sie dziecko bedzie mozna sprawdzić tożsamożć :)
u nas na szkole rodzenia nawet instruowali że jakbysmy zobaczyły ze dziecku opaska spadła to aby broń Boże jej nie wyjmować tylko zosrtawic w wanience i zgłosić pielegniarce

goga

mam:

kartkę z badania krwi ( wynik dodatni ;) )
opaski na rączki
pierwsze spiochy zakupione na wieść o ciąży
koszulkę od chrztu z wypisanym imieniem
pierwsze obcięte włoski
książkę wypisaną od dnia narodzin i prowadzoną regularnie przez 18 lat ( Paweł powiedział, że to najlepszy prezent :) )
kasety z nagraniem jego płaczu i pierwszych słów

Paweł ma:
trzy ukochane maskotki z dzieciństwa ( siedzą na honorowym miejcu na półce)
"święty" kocyk kupiony w dniu narodzin - jak przyjeżdża do domu to kocyk MUSI leżeć w jego łóżku np. pod głową czy gdzieś pod poduszką ale jest ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

justynaaaa2

goga suuuper :) dużo zachowałaś a takie pamiątki po 18 latach mają wielką wartość i chyba cieszą bardzo ;)

goga

#54
justynaaaa2 nawet nie wiesz jak fajnie teraz to się ogląda i słucha :)

Dodany tekst: pią 11 gru 2009 23:45:37 GMT-1

coś wam pokaże
koszulka jak był chrzest ubrana "do zdjęcia" bo to takie bardziej ozdobne i Paweł jak miał 16 lat z tą samą koszulką
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

justynaaaa2


Kasia

cos tym Pawłom sie gadżety kurczą ;) jednemu miś, drugiemu koszulka ;)

magoo

Cytat: Kasia w 12 Gru 2009, 00:06:59
cos tym Pawłom sie gadżety kurczą ;) jednemu miś, drugiemu koszulka ;)
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

goga porownanie swietne

vobi

Cytat: goga w 11 Gru 2009, 23:42:09coś wam pokażekoszulka jak był chrzest ubrana "do zdjęcia" bo to takie bardziej ozdobne i Paweł jak miał 16 lat z tą samą koszulką

opluty opluty opluty

feeling.good

Cytat: goga w 11 Gru 2009, 23:42:09
coś wam pokaże
koszulka jak był chrzest ubrana "do zdjęcia" bo to takie bardziej ozdobne i Paweł jak miał 16 lat z tą samą koszulką

:aaaa:  :aaaa: :aaaa:  :aaaa:  :aaaa: super!!!!


A zakładałyście swoim dzieciom jakiś z gotowych albumów typu: album mojego dziecka, księga maleństwa etc, gdzie wpisuje się ważne wydarzenia czy "pierwsze razy" dzieciaczków?

Ja mam z dzieciństwa taki album "Od kołyski do mundurka". Zakładany był dla mojego 7 lat starszego brata, a kiedy ja się urodziłam już takich nie było, więc mama wpisywała obok jego osiągnięć moje. Fajnie można porównać kiedy któreś z nas siedziało, zaczęło ząbkować, pierwszy raz podróżowało pociągiem...
Piękna pamiątka.

W albumie wklejony mam też wierszyk, jaki napisał brat z okazji moich narodzin:
"Urodziła się siostrzyczka
bardzo ładna, śliczna, mała
a gdy wróci już do domu,
będzie z nami już na zawsze"

Zawsze się przy tym wzruszam...

martullek

ja dostałam nawet dwa takie albumy będąc w ciąży. jeden (ładniejszy  :P ) już częściowo wypełniłam

goga

feeling.good no właśnie "Od kołyski do mundurka" dostał Paweł jak skończył 18 lat :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rubin04

No ja z dzieciństwa poza opaską z rączki i koszulka od chrztu mam filmy: najpierw takei z taśmy 8 mm (cudo, bez dzwięku ale super - tato poprzegrywał to potem, teraz mam na CD) a potem już z dźwiękiem, aż potem juz filmy na kasetach video VHS - każde wakacje, wydarzenia chyba od 86 roku jakoś. Najbardziej cieszył sie z nich M. jak mógł zobaczyć mnie taką małą, zawsze mającą za dużo do powiedzenia ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: aniak1211 w 11 Gru 2009, 22:50:54a u nas jedna na raczke,druga na nozke i ja jedna

U nas tak samo. Mi przy wpisie, malej po urodzeniu dwie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

ja tez bym chciala opaske... :( :( :( :(

justynaaaa2

abkasia nie masz wyjścia, musisz zajść drugi raz ;D

feeling.good

#66
Większość z byłych ciążówek ma za sobą sesję brzuszkową  :thumbup:

Poradźcie, kiedy Waszym zdaniem jest najlepszy czas na takie zdjęcia?


Kasia

8 miesiąc bo brzuszek duży i widoczny
a jeszcze można sie ruszac ;)

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 13 Gru 2009, 13:16:50
abkasia nie masz wyjścia, musisz zajść drugi raz ;D
2 bede pilnowala jak oka w glowei...
ale tej mi szkoda bardzo! :(

zuzia

Cytat: feeling.good w 13 Gru 2009, 13:18:39
Większość z byłych ciążówek ma za sobą sesję brzuszkową  :thumbup:

Poradźcie, kiedy Waszym zdaniem jest najlepszy czas na takie zdjęcia?


8 miesiąc. wtedy brzuszek jest dość pokaźny a jeszcze tak mege szybko się nie męczysz.

feeling.good

Cytat: Kasia w 13 Gru 2009, 14:11:35
8 miesiąc bo brzuszek duży i widoczny
a jeszcze można sie ruszac ;)

Cytat: zuzia w 13 Gru 2009, 15:26:58
8 miesiąc. wtedy brzuszek jest dość pokaźny a jeszcze tak mege szybko się nie męczysz.

Tak też mi się wydawało. Zdziwiło mnie, kiedy jeden z fotografów mówił o 9 miesiącu. Wiele moich koleżanek już na miesiąc przed porodem mocno spuchło, a pozostałym ciężko było się ruszać.
Mój brzusio już teraz mały nie jest, więc na pewno w 8 miesiącu będzie pokaźny:)
Dziękuję:)

aja

#71
Cytat: goga w 11 Gru 2009, 23:23:0518 lat ( Paweł powiedział, że to najlepszy prezent  )
kasety z nagraniem jego płaczu i pierwszych słów
wow jest nadzieja bo ja ostatnio sie zaczełam zastanawiać czy to ma sens( to zbieranie) ze względu na to że jednak meżczyźni to nie podchodzą do wielu spraw tak emocjonalnie - i tak sobie pomyślalam, że to raczej dla siebie zbieram bo Natek pewnie się nigdy tym nie zaintersuje ale jak widać.... może być zupełnie inaczej....
nasz księga jest już całkiem spora
na pierwszej stronie jest Karka od Strefy :D z życzeniami
jest opis poczatku ciąży, zdjecie usg, karteczka z imionami, z ktorej wybieralismy to jedno, relacja ze szpitala + zdjecia, pierwsze dni w domu, 1 mc, chrzciny, pierwszy wyjazd, pierwsze świeta, 3 mc, 6mc, urodzinki itp. pierwsze ścięte włosy ...
musze tylko na płyt zgrać najfajniesze filmiki - (teraz zgram na płyte a potem nie damy rady tego odpalic bo sie okaże że CD to przezytek )

żałuję tylko,że sesji brzuszkowej nie mamy :(

a i namietnie robie odlewy stopek i rączek i też sa w naszej księdze 

aniak1211

Cytat: aja w 13 Gru 2009, 20:39:03żałuję tylko,że sesji brzuszkowej nie mamy Sad

Ja tez zaluje ...

goga

aja gwarantuje c ,że się zainteresuje - nawet te starsze dzieci uwielbiają opowieści o sobie z okresu dzieciństwa

a za 10 lat sama z wielką przyjemnością to przejrzysz :):):)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rubin04

Zmobilizowałam się wczoraj i uzupełniłam kilka wpisów w notatniku jaki prowadzę dla Pawełka. No i przełozyłam do niego karteczkę z życzeniami od cioć Strefy bo wczesniej wisiała na lodówce.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login