Pamiątki z okresu ciąży

Zaczęty przez feeling.good, 10 Gru 2009, 13:16:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

Zaczęłam się zastanawiać, czy moja "sentymentalność" do czegoś, co jeszcze trwa jest normalna... :)

Chciałam zapytać, czy zachowywałyście/ zachowujecie lub planujecie zachowywać różne pamiątki z okresu ciąży?

Mam na myśli np. prowadzenie dziennika ciążowego, sesje brzuszkowe (profesjonalne i domowe), robienie albumów pamiątkowych (np. ze zdjęciami z usg, próbkami tapet do pokoju dziecinnego), odlewy brzuszków itd., itp.

Może któraś z nas wpadła na jakiś genialny pomysł zachowania w pamięci tego szczególnego okresu...:)


zosia2007

ja robie sobie zdjecia w poszczegolnych tygodniach, mam zachowany test ciazowy no i wszystkie zdjecia z usg. w pozniejszej ciazy mam zamiar sobie zrobic sesje brzuszkowa i to wszystko. pamietnika nie chce mi sie pisac, zreszta ja nie jestem jakas sentymentalna

dragonfly

ja pamiatek z ciazy (czyt. brzucha i paru rozstepow) chce sie pozbyc, niezzwlocznie, moge oddac za darmo ;)
ot, taka sentymentalna jestem  :rotfl:

martullek

zachowałam test ciążowy, mam wszystkie zdjęcia i filmy z usg, wywołam moje zdjęcia z czasu ciąży


ishka82

Mam 2 testy ciążowe, zdjęcia z USG, filmik z połówkowego, co jakiś czas robimy zdjęcia rosnącego brzucha, a raczej mnie z rosnącym brzuchem ;) Chciałam profesjonalną sesję brzuszkową, ale na to nas teraz niestety nie stać, no i w mojej mieścinie nie wiem, czy znalazłby się fotograf, który miałby odpowiednie podejście do tematu ;) Albumów nie prowadzę, nie mam czasu, ani ochoty ;D

Angie

mam test, zdjęcia z usg, film z usg, zdjęcia swoje ale na kompie :)
I pamiątkę z okresu ciąży chodzącą po pokoju :D

rilla

ja chce zrobić takie pudełko do którego włożymy zdjęcia, filmy i pare rzeczy, ktore z ciaza nam sie kojarza. Zostawie to dla synka, ale pewnie bedzi emial to daleko:D ja jako dziewczynka taka dorastajaca szukalam w domu wszystkiego z czasow mojej malenkosci i sprawialo mi to ogromna radosc:) moj maz niestety nei mial takich sentymentalnych pomyslow:)

ishka82

Cytat: Angelos w 10 Gru 2009, 13:41:57
mam test, zdjęcia z usg, film z usg, zdjęcia swoje ale na kompie :)
I pamiątkę z okresu ciąży chodzącą po pokoju :D
O, to najlepsza pamiątka :) :) :)
A zachowałyście/zamierzacie zachować tą taką opaskę na rączkę, co dzieciom zakładają w szpitalu? Ja mam swoją, mama zachowała i bardzo czasem lubię na nią popatrzeć :blush: Dla swojej małej też zostawię.


didi_loczek

Cytat: ishka82 w 10 Gru 2009, 13:48:03

A zachowałyście/zamierzacie zachować tą taką opaskę na rączkę, co dzieciom zakładają w szpitalu?

No jasne!
Ja trzymam test ciazowy, zdjecia z USG (moze wkleje je do jakiegos malego albumiku zeby sie nie pogubily). Co jakis czas robie sobie zdjecia :)
Mysle tez o profesjonalnej sesji (doslownie pare zdjec) ale czekam jak maz wyjedzie na dluzej
bo to ma byc dla niego niespodzianka ;D

dragonfly

Cytat: golinda w 10 Gru 2009, 13:57:35ja nie uważam, żeby ciąża była jakimś miłym okresem - miałam w życiu o wieeeele lepsze!

zgadzam sie ;D

ale szczegolny okres niekoniecznie = mily okres ;) na pewno wyjatkowy byl tak czy siak ;D

ishka82

Cytat: didi_loczek w 10 Gru 2009, 13:56:12
No jasne!
Ja trzymam test ciazowy, zdjecia z USG (moze wkleje je do jakiegos malego albumiku zeby sie nie pogubily). Co jakis czas robie sobie zdjecia :)
Mysle tez o profesjonalnej sesji (doslownie pare zdjec) ale czekam jak maz wyjedzie na dluzej
bo to ma byc dla niego niespodzianka
;D
Hmm, a nie chcesz mieć też zdjęć z nim? :hmm:

nionczka

#13
Ja mam:
- zdjecie testu ciazowego (testu nie chcialam zachowywac bo wydalo mi sie to niezbyt higieniczne)
- blog
- kalendarz z zapiskami codziennymi (lub prawie)
- zdjecia co tydzien
- sesje z brzuchem
- wszytskie usg, wyniki badan, ksiazeczke ciazy

A z okresu po urodzeniu jeszcze wiecej... a tak poza tym sentymentalna nie jestem wcale i nie zachowuje niczego.

Moja ciaza byla super okresem, bylam bardzo szczesliwa i na nic nie moglam narzekac. Ominely mnie typowo ciazowe atrakcje a bylo duzo szczescia za to. Ja kwitlam po prostu! Teraz paradoksalnie tak fajnie nie jest :-(

Moj maz mnie ochrzanil za wyrzucenie testu. On chcial zachowac :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


nionczka

Cytat: rilla w 10 Gru 2009, 14:18:37
nioniczka dlaczego teraz jest gorzej?

Tak ogolnie, chyba to nie ma nic wspolnego z tym, ze juz jest po ciazy. Raczej chodzi ogolnie o moja sytuacje (praca, nie wiem co robic w zyciu, etc.). W ciazy cala reszta zeszla na drugi plan. Ja sie cieszylam wizja macierzynstwa, zakupami, przygotowaniami. Mialam plan. Po ciazy zaczelam sie zastanawiac na co teraz czekam, jaki mam plan i do czego daze i doszlam do wnoisku, ze stoje w martwym punkcie. Stad decyzje, ktore znacie :-).
Ale nie zasmiecajmy watku ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

dzięki za odpowiedź:) myślałam, że jakoś zdrowotnie gorzej czy coś...

a zmiany na pewno będą na lepsze:)

feeling.good

Cytat: nionczka w 10 Gru 2009, 14:05:43
Ja mam:
- zdjecie testu ciazowego (testu nie chcialam zachowywac bo wydalo mi sie to niezbyt higieniczne)
- blog
- kalendarz z zapiskami codziennymi (lub prawie)
- zdjecia co tydzien
- sesje z brzuchem
- wszytskie usg, wyniki badan, ksiazeczke ciazy

A z okresu po urodzeniu jeszcze wiecej... a tak poza tym sentymentalna nie jestem wcale i nie zachowuje niczego.

Moja ciaza byla super okresem, bylam bardzo szczesliwa i na nic nie moglam narzekac. Ominely mnie typowo ciazowe atrakcje a bylo duzo szczescia za to. Ja kwitlam po prostu! Teraz paradoksalnie tak fajnie nie jest :-(

Moj maz mnie ochrzanil za wyrzucenie testu. On chcial zachowac :-)

Czyli jednak jest ktoś, kto tak jak ja prowadził dziennik. Zanim byłam w ciąży natknęłam się na Dziennik - W oczekiwaniu na dziecko i kupowałam swoim ciężarnym koleżankom, marząc, że kiedyś i ja będę taki prowadzić:) Udało się. Już teraz lubię wracać do początkowych wpisów, choć wtedy było naprawdę ciężko. Codziennie coś skrobię, zapisuję też wizyty u lekarza, aktywność fizyczną, powiększającą się miseczkę stanika i obwód talii.

Cytat: ishka82 w 10 Gru 2009, 13:41:04
Mam 2 testy ciążowe, zdjęcia z USG, filmik z połówkowego, co jakiś czas robimy zdjęcia rosnącego brzucha, a raczej mnie z rosnącym brzuchem ;) Chciałam profesjonalną sesję brzuszkową, ale na to nas teraz niestety nie stać, no i w mojej mieścinie nie wiem, czy znalazłby się fotograf, który miałby odpowiednie podejście do tematu ;) Albumów nie prowadzę, nie mam czasu, ani ochoty ;D

Żałuję, że zdjęcia rosnącego brzuszka mam dopiero od 18 tygodnia. Teraz już pilnuję żeby były raz w tygodniu robione. Właśnie rozglądam się za fotografem do profesjonalnej sesji. Kiedyś bardzo chciałam, później myślałam, że chyba lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego. Teraz jednak z dnia na dzień mam coraz większą ochotę na taką sesję, a wszystkie koleżanki, które jej nie zrobiły, teraz bardzo żałują.

Cytat: rilla w 10 Gru 2009, 13:44:47

Myślę żeby tak zrobić, choć mojego Stasia też pewnie nie będzie to ruszać :D Przynajmniej ja na pewno będę to takich pamiątek wracać.
ja chce zrobić takie pudełko do którego włożymy zdjęcia, filmy i pare rzeczy, ktore z ciaza nam sie kojarza. Zostawie to dla synka, ale pewnie bedzi emial to daleko:D ja jako dziewczynka taka dorastajaca szukalam w domu wszystkiego z czasow mojej malenkosci i sprawialo mi to ogromna radosc:) moj maz niestety nei mial takich sentymentalnych pomyslow:)

rubin04

Ja mam zdjecie testu (test wywaliłam bo też mi sie to mało higienczne wydało)
mam zdjecia swoje, zdjecia z usg, filmik - w tym ten co M. zmontował z podkładem muzyczym.
Opaskę z rączki, karteczke -kartonik z danymi, relację sms'ową z porodówki on-line (bawi mnie niezmiennie do dziś), a teraz P. ma swoja stronę w necie gdzie co miesiąc zamieszczamy zdjecia.
Mam też kilka listów/notatek zapisanych do synka w kalendarzu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja  jak wiekszosc mam kilka zdjec-ale nie co tydzien,nawet nie co miesiac,
mialam tez pamietnik kobiety w ciazy czy jakos tak ktory uzupelnilam po porodzie :D
opaska z raczki moja i malej,
zdjecia USG,
bardzo chcialam zdjecia z brzuszkiem i mezem ale nie mial mi kto zrobic.
Widzialam odlewy brzuszkow-bardzo mi sie podobaja pod warunkiem ze masz duzo miejsca w domu :)

martullek

opaski też mam - synka i swoją ;)

elve


martullek

założyli mi na rękę jeszcze w izbie przyjęć, zdjęłam w domu ;)

salsa

#23
Cytat: golinda w 10 Gru 2009, 15:19:39
dzisiaj rzekłam do męża, że rok temu byliśmy na sex planecie, a dzisiaj na planet terror lol
opluty
lol lol lol



Dodany tekst: 10 Gru 2009, 15:21:38

Cytat: martullek w 10 Gru 2009, 15:02:14
opaski też mam - synka i swoją ;)

ja tez mam swoją i mamy :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kasiad

Cytat: ishka82 w 10 Gru 2009, 13:48:03

A zachowałyście/zamierzacie zachować tą taką opaskę na rączkę, co dzieciom zakładają w szpitalu?

ja zostawiłam na pamiątkę :)