sposoby na uspokojenie nadpobudliwego dziecka

Zaczęty przez abkasia, 04 Gru 2009, 16:23:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

podawajcie swoje sposoby!

nasz,
- to noszenie spokojnie na rekach i pokazywanie swiatelek
-jezdzenie w wozku, zazwyczaj maly sie uspokaja
-spokojne przemawianie, glaskanie
- zabralismy wiekszosc zabawek i dajemy malemu 2-3

jak sobie przypomne, to podam jeszcze

Kasia

u nas strefowa owca sie sprawdza :) Michał naprawde ja lubi, bawi sie nią w łóżeczku i usypia przy biciu jej serducha

Alka

My też ograniczyliśmy ilość zabawek ale najlepszym sposobem na wyciszenie malucha jest spacer lub jazda samochodem.

nionczka

My nadpobudliwego dziecka nie mamy, ale pod wieczor lubie ja wyciszyc. Wtedy obowiazkowo gasimy nadmiar swiatel, mówimy ciszej, ogladamy ksiazeczki, etc. Takie spokojne, wyciszajace zabawy na miejscu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

#4
Ja swojego wiciszam na dobranoc rutyną: kąpiel, ubieranie, gasimy światła zostaje tylko malutka lampka która świeci się jak je 1 cycka, a jak już przestawiam się na 2 cycka to lampkę gaszę (mam na pilota :) ) No i on juz wtedy wie ze jak skończy jesć to wkładam do lóżeczka i zasypia. Na razie się sprawdza..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

nasz Mały to sie uspokaja:
1. a wrecz hipnotyzuje przed TV niestety ... z czego oczywiscie nie korzystam lub baaaaaardzo rzadko
2. w leżaczku - z czego tez nie korzystam lub baaardzo rzadko ze wzgl. na asymetrie i wogole na kregoslup to zdrowe nie jest
3. uspokaja sie oczywiscie na rekach i np bardzo lubi obserwowac przez okno to co za oknem, to go uspokaja
no ale to sa metody na chwilowe uspokajanie tylko:D

-> kołysanie w kocu - jak w hamaku - podobno wycisza

moze pochowanie wiekszosci zabawek bedzie dobrym pomyslem bo fakt za duzo tego ma i juz czesc schowalam, ale schowam więcej:D
na dodatek wiekszosc dzwoni, swieci itd

giga

Siadałam z dzieckiem przy oknie i opowiadałam co tam widać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login