Autor Wątek: TEŚCIOWIE - jak się do nich zwracacie??  (Przeczytany 23398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Odp: TEŚCIOWIE - jak się do nich zwracacie??
« Odpowiedź #175 dnia: 24 Sie 2016, 23:32:19 »
Ale nikt nie mówi, że ma być tak bliska jak własna matka. I na pewno żadna teściowa tego nie oczekuje. To tylko zwyczaj, żeby mówić "mamo". Nie ma co robić z tego wielkiej sprawy. Obowiązkowe też nie jest, można sobie wybrać inną formę.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #176 dnia: 25 Sie 2016, 08:09:29 »
ale tesciowa to mama dla mojego męża i spokojnie moge zwyczajowo mowic do niej mamo (do swojej często mowie po imieniu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) i jeszcze żadne tam bezosobowe formy tylko per Ty
jesteśmy obie dorosłe , bez jaj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ddu

« Odpowiedź #177 dnia: 31 Sie 2016, 00:02:15 »
salsa, zgadzam się z Tobą, ale ani "mamo", ani Lucynko, a tym bardziej "Januszu" nie przechodzi mi przez usta...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #177 dnia: 31 Sie 2016, 00:02:15 »

golinda

« Odpowiedź #178 dnia: 31 Sie 2016, 10:43:57 »
ja do mojej często mówię "teściowo", żartobliwie
ale do teścia często mówię nawet "tatuś"
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

errata

« Odpowiedź #179 dnia: 10 Wrz 2016, 22:31:47 »
mnie się zdarza mówić teraz nawet babcia i dziadek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #179 dnia: 10 Wrz 2016, 22:31:47 »

rubin04

« Odpowiedź #180 dnia: 12 Wrz 2016, 03:21:22 »
do teściowej mówię po imieniu,
a do teścia "Panie Zbyszku" "Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj: ..język by mi usechł jakbym do niego "tato"powiedziała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #181 dnia: 12 Wrz 2016, 16:18:16 »
To jak sie zwracamy do tesciow zaley tez jakie z nimi mamy stosunki,jedni zasluguja na Mama,Tato a inni niestety nie. Ja do tej pory nie musialam sie do nich zwracac,widze ich raz w roku,moi nie zaluguja na mamo,tato,nie wiem jak to bedzie jak bede widziala ich czesciej,pewnie bezosobowo,choc watpie w czeste ich odwiedziny.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

magdalinska

« Odpowiedź #182 dnia: 12 Wrz 2016, 19:27:38 »
ja do niedawna bezosobowo, dopiero w tym roku mi przeszło przez gardło "mamo", ale tylko w 3 osobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

errata

« Odpowiedź #183 dnia: 13 Wrz 2016, 00:06:30 »
aniak1211, a macie zamiar wracać?

aniak1211

« Odpowiedź #184 dnia: 13 Wrz 2016, 14:46:16 »
errata, wracamy za rok:)

cherry

« Odpowiedź #185 dnia: 13 Wrz 2016, 16:00:21 »
Ja sie zwracam po imieniu. Dziewczyny a tesciowie oczekuja od Was, ze bedziecie sie zwracac "mamo" "tato"?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

ddu

« Odpowiedź #186 dnia: 18 Wrz 2016, 20:52:25 »
mój teść podobno o tym marzył. uważał, że tak się powinno
ale teraz już mu przeszło
jednak wiem, że nie podoba (ło?) mu się, że druga synowa mówi po imieniu, mi też nie wydaje  się to właściwe...

teściowa by chciała, żebym po imieniu. i też nieumiem

errata

« Odpowiedź #187 dnia: 20 Wrz 2016, 12:41:49 »
errata, wracamy za rok:)

ooo fajnie. A dom sprzedaliście? Czy nie?

aniak1211

« Odpowiedź #188 dnia: 20 Wrz 2016, 18:51:48 »
Jest wystawiony w agencji nieruchomosci,w zamian kupujemy mieszkanie z malym ogrodkiem,post o urzadzaniu mieszkania;)

malutenka

« Odpowiedź #189 dnia: 20 Wrz 2016, 19:46:12 »
O matko! We wrześniu jakoś była czwarta rocznica jak udaję, że nie mam teściów!!!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #189 dnia: 20 Wrz 2016, 19:46:12 »

callja

« Odpowiedź #190 dnia: 20 Wrz 2016, 23:30:32 »
O matko! We wrześniu jakoś była czwarta rocznica jak udaję, że nie mam teściów!!!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
malutenka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Jesteś moją idolką pod tym względem!!!
Ja moją teściowieńkę od lipca zeszłego roku widziałam raz - tylko dlatego, że mi się do domu zwaliła. Na szczęście to była godzinka jakoś, zostawiłam na placu boju małża i stwierdziłam, że ma się z rodzicielką zmagać sam.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /