Autor Wątek: TEŚCIOWIE - jak się do nich zwracacie??  (Przeczytany 23728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

TEŚCIOWIE - jak się do nich zwracacie??
« dnia: 18 Lis 2009, 12:18:28 »
No to zakładam wąteczek ploteczek. Zawsze mnie zastanawiało jak się zwracają inni do swoich własnych  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj prywatnych teściów?? Ostatnio częściej o tym myśle bo przy niedawnej wódeczce z przyjaciółmi języki się co poniektórym rozwiązały i wyszło to i owo na światło dzienne co kto o tym myśli (dodam że same świeżo upieczone małzeństwa były).
My z mężem już ponad ok po ślubie. Razem z 6 lat będzie. I do tej pory czekam aż teściowie zaproponują albo zasugerują jak mam do nich mówić. Sama tematu nie zaczne bo jakoś mam opory. Teraz jak jest Wika to czasem o nich mówie babcia dziadek i jest łatwiej. O wcześniej przez tyle lat jakoś zawsze udało mi się wybrnąć i użyć bezosobowej formy. Chociaż nie wyobrażąm sobie żeby mi przez gardło przeszło mówić do mojej teściowej - mamo  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zosia2007

Odp: TEŚCIOWIE - jak się do nich zwracacie??
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lis 2009, 12:20:49 »
ja mowie mamo ale w wersji per pani a nie per ty
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 14:17:39 wysłana przez zosia2007 »

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lis 2009, 12:42:46 »
ja mówię "jij", czyli Ty... ale też raczej bezosobowo... teściowa zaproponowała mi mówienie sobie po imieniu, jak tylko się poznałyśmy... ale jakoś nie umiem, bo mam zakodowane w głowie, że tesciowa to kategoria osób starszych, do nich z szacunku nie mówi się po imieniu... to "ty" też mi nie leży, ale jak mi się zdarzają wpadki z "Pani", to zaraz jest gadanina...

"mamo", "tato" nie używam w stosunku do teściów, to nie są moi rodzice, tylko rodzice R. Zresztą, nigdy mi tego nie proponowali. Aczkolwiek mama R powiedziała do mojej mamy tuż po zaręczynach, że teraz mają wreszcie "córkę". Moi rodzice też uwielbiają R, tak bardzo, że zmuszona jestem być w tej sprawie zazdrośnicą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lis 2009, 12:42:46 »

doda

« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lis 2009, 13:25:48 »
mamo, tato,

« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 13:26:05 wysłana przez doda »

malybob

« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lis 2009, 14:10:57 »
"Mamo" jeszcze czasem mi sie uda powiedziec (ach,ta walka z soba), ale do tescia w ogole rzadko sie odzywam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (nie to,ze niemily czy cos, po prostu tak wychodzi..)
Natomiast widze,ze tesciowej zalezy,zebym mowila "mamo", choc nie narzuca..wiec sie staram.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lis 2009, 14:10:57 »

didi_loczek

« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lis 2009, 14:23:48 »
Ja mowie mamo, tato
Przyszlo mi to bez zadnych problemow, odpukac... nam swietnych tesciow Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lis 2009, 14:44:48 »
Pan/Pani
w najbliższym czasie zmian nie przewiduję Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lis 2009, 15:01:39 »
ja mówię mama (nie mamO)
niech mama, mama tamto ....

mamo mówię tylko do mojej mamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

brawurka

« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lis 2009, 15:12:23 »
o ja mówię jak Kasia

sweedee

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1458
  • lubim mamę! jeśt mondla i pyśna!
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lis 2009, 15:22:20 »
ja mówię mama (nie mamO)
niech mama, mama tamto ....

ja też lub jak się uda, to bezosobowo lub z tą babcią wyjeżdżam, bo ma wnuczkę

wrobelek0403

« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lis 2009, 15:22:30 »
ja do tesciow - tato i mamo - nie mam oporów, tylko na poczatku sie pare razy złapałam na mowieniu pani Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale u nas generalnie jest hardcore, bo M do moich mowi po imieniu i ja do swojego ojca tez po imieniu, a do mamy - mamo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no ale moi rodzice sa duzo młodsi od rodziców M i nie wyobrazam sobie mowic do nich po imieniu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

giga

« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lis 2009, 15:38:08 »
Ja do swoich teściów mówiłam (już nie żyją) mamo, tato. Była to chyba jedyna forma zwrotu, jaka wówczas obowiązywała, ale ja "córka" starej daty. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Obecnie nie obraziłabym się jakby w przyszłości moja synowa lub zięć mówili do mnie po imieniu.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lis 2009, 15:41:53 »
giga naprawde? to mnie zdziwilas, bo myslalam, ze "wowczas" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  jak piszesz to bardziej byla popularna taka prosze mamy, prosze taty - taka z szacunkiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo czesto do rodzicow sie tak jeszcze mowilo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

giga

« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lis 2009, 15:53:37 »
giga naprawde? to mnie zdziwilas, bo myslalam, ze "wowczas" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  jak piszesz to bardziej byla popularna taka prosze mamy, prosze taty - taka z szacunkiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo czesto do rodzicow sie tak jeszcze mowilo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
tak to było za czasów mojej mamy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lis 2009, 16:04:00 »
a to przepraszma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jako, ze moja mama do nikogo tak nie mowila to nie wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale u meza tak jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lis 2009, 16:04:00 »

dragonfly

« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lis 2009, 16:21:35 »
po imieniu, ew. Oma (babcia) i Opa (dziadek)

brawurka

« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lis 2009, 16:34:03 »
Ja do swoich teściów mówiłam (już nie żyją) mamo, tato. Była to chyba jedyna forma zwrotu, jaka wówczas obowiązywała, ale ja "córka" starej daty. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Obecnie nie obraziłabym się jakby w przyszłości moja synowa lub zięć mówili do mnie po imieniu

lub giga Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

giga

« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lis 2009, 16:38:57 »
lub giga Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

giga, tylko dla wtajemniczonych  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lis 2009, 16:49:22 »
A u was sami teściowie proponowali jak macie sie do nich zwaracać czy wy pytałycie jakby woleli??

emcia

« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lis 2009, 18:04:56 »
A u was sami teściowie proponowali jak macie sie do nich zwaracać czy wy pytałycie jakby woleli??

cicho-sza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zero propozycji

malybob

« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lis 2009, 18:35:05 »
A wlasnie, mowicie "mamo, mozesz podac mi sol" czy "mamo, czy moze mama podac mi sol?" ??

wrobelek0403

« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lis 2009, 18:57:24 »
tak to było za czasów mojej mamy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

moja mama mowiła do tesciowej wlasnie w trzeciej osobie - mama to, mama tamto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 18 Lis 2009, 18:58:11
"mamo, mozesz podac mi sol"

ja mowie w 1 osobie.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2009, 18:58:11 wysłana przez wrobelek0403 »

zosia2007

« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lis 2009, 19:05:58 »
A wlasnie, mowicie "mamo, mozesz podac mi sol" czy "mamo, czy moze mama podac mi sol?" ??
do tesciowej ver 2

Lwica

« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lis 2009, 19:42:03 »
No właśnie już jakby co to nawet taką formę jestem w stanie zaakceptować (z wielkim oporem ale jednak). Tylko ciekawe ile bede jeszcze czekać na to aż sami wyjdą z propozycją.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2011, 08:46:10 wysłana przez Dorotka1981 »

doda

« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lis 2009, 19:52:16 »
Dorotka, u nas nie było żadnej rozmowy na ten temat, w sensie, że każdy po prostu wiedział, że z chwilą ślubu tak będziemy się do siebie zwracać, wyszło naturalnie.

więc nie było rozmowy: "teraz chciałabym, abyś mówiła do mnie mamo, etc."
mój mąż mówi tak samo, mamo, tato do moich rodziców

zwracam się w 3 osobie, ale w przyszłości chcę to zmienić i przejść na 2 os Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (mamo, zrobić Ci herbatę, a nie, czy zrobić mamie herbatę) na razie mam spore opory.
ale mówię już czasem "cześć" zamiast dzień dobry, do widzenia