wyprawka dla magdalinskiej i jej Kubusia

Zaczęty przez magdalinska, 17 Lis 2009, 20:39:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

My na razie nie mamy pokoju dla Michała ale ja bym raczej celowała w jakieś takie uniwersalne meble aby starczyły na dłużej

bardziej dzieciece robiłabym ściany i dodatki, jakieś obrazki :)


no chyba że wygrałabym w totka i mialabym nieograniczoną kasę na mebelki i ich wymianę co kilka lat :)
To wtedy bym nie kombinowała z uniwersalnoscia mebli :)

magdalinska

ja własnie chce kupic takie meble, zeby pozniej były tez dla dziecka wiekszego... kiedys rzuciły mi sie na allegro meble MARIO dla dzieci, rózne konfiguracje, zestawienia kolorów.... nie są az tak dzeicinne, zeby dla straszego dziecka nie były i cos chciałabym kupic w tym stylu. tylko włąsnie nie wiem czy do tego safari beda pasowały ;)
i własnie pokoj chcemy zrobic dziecinny przez dodatki, np. naklejki na sciany, cos namalowac, cos przykrecic, jakies pierdolki....
kurde no, skłaniam sie raczej ku temu Radkowi...... ael M. napalil sie na to safari :/

kasiad

#102
Cytat: magdalinska w 07 Gru 2009, 13:20:13

a własnie, jakie łozeczko ładniejsze - bo nie moge sie zdecydowac:
1. http://www.allegro.pl/item838292271_4b_klups_safari_stylowe_lozeczko_nowosc_24h.html


tylko z żyrafą :)
sama bym takie kupiła gdyby było w czasie jak my kupowaliśmy  ;)
pięęękne :)

konwalia

pierwsze, choc mi najbardziej podobają sie proste białe

justynaaaa2


magdalinska

kurde, dalej mi mieszacie w głowie :D  M. chce koniecznie zyrafe, a sie skłaniałam bardziej ku temu zwykłemu ;) pewnie sie skonczy na zyrafie.... ;)

Angie

magdalinska zwróc uwage jak łóżeczko będzie stało,
bo jak szczyty są zabudowane to nie widać dziecka :)

magdalinska

na poczatku bedzie u nas w sypialni, no i bedzie szczebelkami do mnie, pozniej bedzie w pokoju obok, ktory jest pusty, wiec ustawie na przeciwko wejsca, szczebelkami do drzwi, powinno byc widac wszystko....

elve


fasolka1980

magdalinska, a one sa takiej samej wysokości?zwróc uwagę czy bedziesz mogla swobodnie odlozyc dziecko (np spiace) nie budzac go. W tym zwykłym to na pewno tak, ale w zyrafie to nie wiem. Ty jestes raczej drobna i mozesz nie siegnąc

kasiad

#110
my mamy materac już na trzeciej wysokości znaczy na samym dole  ;)
dzieć zaczął sam stawać więc nie było wyjścia ;D musieliśmy opuścić :D

przyznam się szczerze, że to tragedia dla moich pleców ;D
żeby pocałować Olka leżącego w łóżeczku muszę stawać na palce  :mocking: a mała nie jestem ;D

Dodany tekst: wto 08 gru 2009 12:15:36 GMT-1

Cytat: magdalinska w 07 Gru 2009, 22:06:01
dalej mi mieszacie w głowie :D  

mieszu miesz, weź żyrafę :D

Dodany tekst: wto 08 gru 2009 12:15:36 GMT-1

Cytat: magdalinska w 07 Gru 2009, 22:06:01
dalej mi mieszacie w głowie :D  

mieszu miesz, weź żyrafę :D

vobi

magdalinska wizualnie zyrafa mi sie baaaardzo podoba, ale nie chce mi sie czytac opisu, wiec nie wiem jak z funkcjonalnoscia, na drugim miejscu to lozeczko ktore wkleila elvelve (moze dlatego ze sami podobne mamy :D)

magdalinska

fakt, zaraz poczytam jak z wysokoscia  :beer: ale taka drobna to ja nie jestem ;)

to od Elve mi sie tez podoba, pytałam, czy mozna kupic bez materaca, bo juz kupilismy i, cholera, mozna ;)
musimy cos w koncu zdecydowac, bo czas leci....

elve

sory :P

imho proste najfajniejsze, jak z ciuchami, mozesz zaszalec z dodatkami ;)

gatka2804

magdalinska

Jesli chcialabys aby lozeczko sluzylo dluzej to moze dwufunkcyjne. Takie ktore na poczatek jest standardowym lozeczkiem dla niemowalaka, a z czasem mozna je przebudowac na tapczan sciagajac odpowiednio boli. Cos takiego:

http://www.allegro.pl/item838536040_victoriana_lozeczko_140x70_dwufunkcyjne_vento.html

Ono jest w wymiarach wieksze od zwyklego ze szczebelkami, wiec trzeba by wziac to pod uwage. Bo musisz kupic wowczas wiekszy materac i tez przescieradla.

My mamy dla Ani takie dwufunkcyjne. Na razie jest w calosci, mysle ze tak do dwoch lat zostanie. Wiec nie wypowiem sie jak sie sprawdza opcja tapczanu bo jeszcze nie wyprobowana.

magdalinska

gatka2804 raczej kupimy samo łozeczko, bo docelowo planujemy 2 dzieci, wiec bedzie tez wykorzystane przez drugie ;)
zaraz bedziemy robic sobie pranie mozgu, co zamowic ;)

aniak1211

Cytat: kasiad w 08 Gru 2009, 12:14:40żeby pocałować Olka leżącego w łóżeczku muszę stawać na palce  mocking a mała nie jestem Grin

No ja nie siegam :D

magdalinska

and the winner is..... łózeczko od Elve :D zamowilismy, bedziemy szalec z dodatkami

teraz ubranka.
mam tak:
ciepła czapka + rekawiczki 1 szt
kombinezon 2 szt

cienkie czapeczki 2szt
skarpetki 3szt
łapki 2szt

rozm. 56
body dł. rekaw   1szt
śpiochy 7szt
pajac 1szt
kaftaniki 4szt
spodenki 3szt
spodenki dresowe 3-4szt
dresik 1szt

rozm. 62
body krótki rekaw 3szt
body długi rekaw 5szt
pajace 3szt
bluzka krótki rekaw 1szt
śpiochy 5szt
rampers 1szt
spodenki 2 szt

body z krótkim rekawem z rozm. 62 są w sumie 56, ale jak przyłoze je do rozm., 62 z tesco to są od nich wieksze   :crazy:

co dokupic i ile?

magdalinska

dokupiłam jeszcze:

rozm. 56
body długi rekaw 5szt
body krótki rekaw 3szt
kaftaniki 3szt
pajace 2szt

rozm. 62
kaftaniki 4szt

mysle ze to wystarczy i nic wiecej na razie nie kupuje

abkasia

ja tez mysle, ze wystarczy :)
choc ja bym chyba jeszcze dokupila jakas bluze cieplejsza.. bo jak bedzie zimno, to bedziesz pod kombinezon zakladac!
a spiochy i pajace masz bawelniane? czy jakies welurowe tez masz?
bo na zime bardzo fajne sa welurki!

magdalinska

pajace 56 mam welurowe, a 62 bawełniane, a spiochy to i takie i takie
z bluza to fakt, cos dokupie  :beer:

Kasia

Cytat: magdalinska w 13 Gru 2009, 13:05:03z bluza to fakt, cos dokupie  beer
tylko bluze, jak już,  to weź co najmniej 62 bo 56 może w ogole się nie przydać


magdalinska

Cytat: Kasia w 13 Gru 2009, 13:10:00
tylko bluze, jak już,  to weź co najmniej 62 bo 56 może w ogole się nie przydać


ok, dzieki :)  :beer:

magdalinska

pytanie natury organizacyjnej, bo mnie zaraz szlag trafi, nie potrafie sie spakowac  :headbang:

co do torby "porodowej" (pakuje 3 torby, na porod, na pobyt i na wyjscie)

1. dokumenty
2. koszulka do rodzenia
3. skapetki
4. klapki (te pod prysznic czy typu pantofle?)
5. wody min. małe
6. cos do przegryzienia

cos jeszcze? brac recznik pap. albo papier toal?  albo zwykły recznik? majtki siatk. i podkłady nie beda mi potrzebne od razu po porodzie czy je tez spakowac?

elve

#124
to zależy od szpitala, ale majtki i podkład będą potrzebne zaraz po porodzie (chyba że w szpitalu dają)
potrzebne będą rzeczy dla dziecka, kocyk lub becik
aparat foto?
książkę?
ja bym wzięła i klapki i pantofle
jeśli będziesz wychodzić na korytarz to może szlafrok