Sobieska walczy ;)

Zaczęty przez sobieska, 17 Lis 2009, 19:45:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

tak na szybko:
odważne:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

b.klasyczne (chodzi o podniesiony przód)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kokarda
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wraz z instrukcją http://polki.pl/uroda_uroda_slubna_fryzury_artykul,8092404.html

czyli koncepcja bukietu nie do ruszenia...
i welon z pomponikami...

kama

#101
Sobieska, suknia - cudo i kok-kokarda też ale zdaję sobie sprawę, że dużo trudniej go będzie zrobić niż znaleźć idealną suknię. Co do welonu to bardzo podoba mi się zestawienie z mgiełką z linka callji no i czekam na zdjęcie tego z pomponikami bo za cholerę nie mogę sobie go wyobrazić ;)
Poprzeglądam swoje zbiory bukietowe i fryzurowe - może coś się nada...

aaa Callja gdzie te woalki we Wro bo TK Max widziałam chyba tylko jedną??


sobieska

#103
no juz poszalalyscie :) lobuzy!

ze wzgledu na moja buzie, nie moge miec gladkiego upiecia do tylu... musi byc cos na czole :) te kokardy są super :)

koncepcja bukietu i welonu jest do ruszenia :)

ponizej kilka moich zdjec na chwile je wrzucam, zebyscie mialy pojecie komu doradzacie :D

Dodany tekst: śro 25 lis 2009 11:33:01 GMT-1

i forumki dorgie, pamietajcie, ze mam tez wersje ostateczna przygotowana :)

kama

#104
Wersja ostateczna wymiata! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Jeszcze jedna kokarda - bardziej awangardowa ;)

zwierzatko_mojej_mamy

heheheh :D swietne :D mi sie podobasz i w grzywie i bez :D tzn w grzywie prostej i na bok :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

ostatnia fota wskazuje, że pomponiki ci pasują lol


callja

#108
Cytat: sobieska w 25 Lis 2009, 09:28:45dla mnie jest delikatna- moze ze wzgledu na material- jedwabna tafta...

sobieska - słowo harcerki, ze tafta NIE JEST DEKLIKATNA !!! delikatna może być żorżeta, muślin (niezależnie, czy jedwabna czy z innego włókna), a tafta ZAWSZE pozostaje tkaniną dostojną, oficjalna nieco, taką "dworską" - choćby poprzez dystyungowany szelest, który wydaje ;) W zestawieniu z "architektoniczną" formą sukni (na pewno nie jest ona "delikatna" ani zwiewna!) wariacko-nastroszony kłębkowelon będzie wyglądał IMHO jak wełniana czapka do koronkowej bluzki ;)

Berłowate bukiety mogę Ci wysłac na maila - mam kilka w zbiorach, ale nie potrafię niestety wklejać. Na pewno nie pasują do tafty eteryczne kwiaty o delikatnych płatkach i anemicznych pąkach, typu frezje czy eustomy. IMHO tu jest potrzebny konkret kwiatowy (kantedeskie, gladiole, "mocne" róże"), ale ujęty w ascetyczną formę bukietową. Coś w ten deseń (chodzi mi o kształt = berłowaty):
http://blog.piotrkaleta.com/?p=680

Dodany tekst: 25 Lis 2009, 16:35:40

Cytat: sobieska w 25 Lis 2009, 11:23:44koncepcja bukietu i welonu jest do ruszenia



Jak się cieszę !!! :D

Dodany tekst: 25 Lis 2009, 16:37:31

Cytat: kama w 25 Lis 2009, 10:42:51Callja gdzie te woalki we Wro bo TK Max widziałam chyba tylko jedną??

Ja widziałam na standzie na wyższym piętrze chyba z pięć woalek na opaskach/grzebyczkach, ale w różnistych kolorach ;) białych  raczej nie ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

kama

Callja czarna chcę ;) jestem miłośniczką toczków, kapeluszy, woalek i z radością powiększam kolekcję ;)

sobieska

#110
hehehehehe ale sie usmialam!!!! :) nextbeer nextbeer

nieodznaczjaca sie bielizna- to cenne :)
popominiki- szczegolnie w tej wersji sa super :DDD :mocking:
z ta kokarda dalabym dopiero czadu :) ale nie zapuszcze wlosow do takiej dlugosci  :aaaa:

i teraz do sedna:)
Caljo:)
tafta, jest sztywna, zwiewnej nie mozna jej nazwac.. to fakt, szelesci cudnie :D ale calosc sukni, nie wydaje mi sie az tak dystyngowana, choc widze, ze jestem jedyna ktora tak mysli:P moze po mierzeniu tych atlasowych ciezkich i duuuzych mam wrazenie ze ta moja jest taka mala:) lekka:)

a pomysl welnianej czapki do kronkowej bluzki- bardzo mi sie podoba :) nadal, nie odpuszczam :D

co do kwiatow- czyli te moje mocne pistacjowe roze sa oki? zaluje szczerze frezji i innych delikatnych, poszarpanych kwiatkow- bede sie bawila jeszcze w naklejanki na zdjecia, to sama sprobuje sie przekonac
ksztalt berla do mojej krolewskiej mosci bardzo bedzie pasowal :) ale nie kanatdeski.. kiedys szalenie mi sie podobaly, ale teraz sa takie banalne..

fryzurka keiry jest extra i bardzo pasuje do mojego welonu :)

baby drogie jestescie de best :D

callja

#111
Cytat: sobieska w 25 Lis 2009, 19:36:26nadal, nie odpuszczam

Odpuścisz, wiedźmy mają mocne argumenty ;) A berłowatych niekantadeskiowych bukietów jeszcze Ci poszukam - zaznaczałam zresztą wyraźnie, ze chodzi mi o KSZTAŁT bukietu, nie gatunek kwiatów... Wystarczy podobną konstrukcję zmontować z gladioli i masz zupełnie inną zabawę !!!

Cytat: sobieska w 25 Lis 2009, 19:36:26calosc sukni, nie wydaje mi sie az tak dystyngowana, choc widze, ze jestem jedyna ktora tak mysli

Prawdeś rzekła ergo warto się nad tą okolicznością przyrody zastanowić !!! ;) Powiem Ci, że Twoje pomysły na głowę wyglądają w mojej wyobraźni ciut w tym stylu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,619,103234200,103477621,jak_z_fimow_Tima_Burtona_.html
Smacznego ;)

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sobieska

no to jak na prawdziwa wiedzme przystalo!! :dance:

uuuuuu no kochane, cos czuje ze wam zle wytlumaczyklam moje welon :D :bravo: robie pauze na temat welonu do momentu przedtsawienia zdjec w calosci- sama tez jeszcze temat przemysle, bo robi sie bardzo ostro na tym moim slubnym watku :D

aaa i przypominalo mi sie, ze kiedys marzyla mi sie stylizacja na adurey hepburn, wiec nijak ma sie to do burtona :D musimy szukac dalej!!

caljo nie poddawaj sie, wierze w moc twoich wiedzmowych argumentow :)

dobranoc!

p.s. trzymajcie za mnie kciuki jutro!! biznes... :)

callja

#113
Cytat: sobieska w 25 Lis 2009, 23:07:00caljo nie poddawaj sie, wierze w moc twoich wiedzmowych argumentow

Ty uważaj, bo my wiedźmy mamy w zwyczaju nie odpuszczać :D A tu Ci wynalazłam berło - rożane !!! takie czerrrrrwone ;)
http://www.weselinka.pl/zdjecie/ciemnoczerwone-roze

Dodany tekst: śro 25 lis 2009 23:24:45 GMT-1

A kciuki oczywiście będą :) Powodzenia, nie dziękuj !!!

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 00:19:08

Poszperałam jeszcze za berełkami i oto rezultaty łowów - może ktoś miły powkleja zdjęcia, ja nie umiem  :blush:

leluje:
http://www.we-dwoje.pl/kompozycje;bukietow;slubnych,artykul,11796.html?foto_id=15

liścioberło z gloriozami:
http://www.we-dwoje.pl/kompozycje;bukietow;slubnych,artykul,11796.html?foto_id=25

berło kameliowe, choć chyba niestety ze zwisem trawkowym - do obcięcia !!
http://www.we-dwoje.pl/kompozycje;bukietow;slubnych,artykul,11796.html?foto_id=59

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sobieska

#114
kurs wklejania zdjec :) tez ostatnio sama do tego dochodzilam:)

1. prawym klawiszem klikasz na zdjecie,
2. nast klikasz na linijka o tekscie zapisz obrazek jako, zapisujesz np. na pulpicie,czy wybranym folderze,
3. nastepnie otwierasz to zapisane zdjecie za pomoca Microsoft office picutre manager
4. i tam w edytuj, kompresujez- np. zmniejszasz na siec web,
5. zapisujesz to jako- jesli nie chcesz zmieniac rozmiaru oryginalnego - nowe zdjecia, a pozniej klikasz nie zapisuj- pocwicz na jakims zdjeciu na ktorym ci nie zalezy, bo nie mozna zwiekszyc rozdzielczosci:)

6. nastepnie piszac wiadomosc na forum klikasz opcje dodatkowe, tam obok zalacz jest
7. przegladaj i wybierz folder w ktorym zapisalas zjdecie i jesli to wszystko
8. wysylasz wiadomosc, jesli chcesz dolaczy wiecej niz jeden zalacznik po kazdym dolaczonym zdjeciu kilkasz wiecej zalacnzikow :))))

jasne?

co do bukietow, to kompletnie nie moj gust... co jest trudne na tym forum, bo wlansie tutaj degustibus dysputandum, ale :)

ponizej bukiety, ktore do mnie przemawiaja:), niekoniecznie do wykorzystania w tym wypadku:)

Norka

Wszystkie świetne, ale trzeci czarno-biały i jagodowy wyglądają pięknie :thumbup:

sobieska

#116
te czarno- biale sa obledne :D ale ja do moje sukni widze cos ala te frezje i kalie, lub wczensiej wspomniane roze :)

jako, ze poszperalam ostatnio, wrzucam tez propozycje bucikow:) ogolna inspiracja, dla mnie super sa takie delikatnie fioletowe i kokardka na czubku, ale chyba nie do mojej sukni...

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 20:17:03

gdzies na forum widzialm te stronke, przekeljam do mnie ku pamieci:) bardzo ladne maja niektore buziki, troche drozsze.. http://brishoes.pl/kolekcjeprzeceny.php

callja

#117
Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 19:55:36jasne?

Nie :P

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 20:41:11

Co do bukietów - my Ci tu o berłach (bbb zgodnie) a Ty wklejasz bez wyjątku KULKI napakowane kwiatami na sztywno! czyli tzw. pompony na krótkiej nóżce ;)

Co do butów nie wypowiem się, bo wkleiłaś wyłącznie sandałki; a ja z tych konserwatystów, co zgodnie z dress code uważają, że elegancka kobieta w oficjalnej sytuacji (typu: ślub ;) czy inny koncert w filharmonii) nigdy nie pokaże ani pięty ani palców u nóg, bo to po prostu nie uchodzi ;)

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 21:03:03

Ale
Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 19:55:36degustibus dysputandum
jak zauważyłaś ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sobieska

#118
dysputandum dysputandum!!!

bukiety te, bo mi sie najbardziej podobaja.. sa cudne.... ale napisalam, ze takie mi sie poprostu widza i moze uda sie znalezc taki w wyciagnietej formie:)))

co do butow, to ja taka dama nie jestem.... ale, kto wie? :)

zawsze sadizlam i slyszalam, ze mam dobry gust i wyczucie stylu... a tutaj sie lapie za glowe:DDD ale sadze, ze nie wycwiczylam jeszcze slubnych kreacji ... :P

ale ten jagoodowy to prawie jak berlo jest! :)

callja

Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 21:09:30prawie

No właśnie, "prawie" ;)
Jagodowy musiałby mieć dużo mniej rozłożysty wiecheć górny +  dłuższe łodygi, i wtedy mógłby zacząć robić za berło... bo berło z założenia nie powinno być ani puchate, ani rosochate, bo wtedy to się z berła robi kosturek ;)


Nikt nie każe Ci być "damą" (zwłaszcza w temacie fumów - zostawmy to Edzi Górniak, co z kolei damą nigdy nie była i nie będzie, ale się bbbb stara :P ), ale gołe paluszki u nóżki wysuwające się spod dworsko-nobliwej nadobnie szeleszczącej tafty to tak jakoś... średnio w całość składa ;)

Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 21:09:30sadze, ze nie wycwiczylam jeszcze slubnych kreacji

Slubne kreacje to chyba się mierzy? ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malybob

to moze te bukiety wsadz w taki dlugi rozek-wiechec?

sobieska

wycwiczylam w sensie- wyprobowalam rózne polaczenia- typu bukiety, buty, bizuterie etc..

nadal nie czuje nadobnosci tej sukni, ona jest taka... moja  :)
nie chce byc krolowa tega dnia tylko krolenwa co najwyzej i to z przymruzeniem oka, wiec poki co, te paluszki, ktore wystaja z każdej stylizacji- chyba poza zimowymi, mnie az tak nie raza i raczej, duzej uwagi zwarac na to nie bede- ale nie beda to takie ostre sandalki raczej cudne zabudowane z okraglymi noskami, albo z mala dziura na paluszki...

rozkowe bukiety, nie nie nie :D to nie to:) znalzlam berlo-wiechec :D, dla mnie berlo to kulka na dlugiej nozce, pojedncza gladiola czy kalie to rozgi :D w formie rzecz jasna... szukam mieczykowych inspiracji, ale poza pieknymi monstrualnymi bukietami do koscial i na slub, znajduje tylko obciachane gladiole wformie moich porecznych bukietow:)

uwaga- caljo, to nie na twe nerwy- takiej wpadki nie zalicze :DDD nie ma takich walorow

http://deser.pl/deser/1,83453,7296706,Wpadka_slubna_wszech_czasow.html

malybob

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Cos takiego odpada? Oczywiscie do Twojej megaeleganckiej sukni sloma owinieta wstazka w kolorze sukni?

sobieska

#123
Słowniczek

Na koniec krótki przegląd najbardziej popularnych typów bukietów.

Biedermeier - bukiet w kształcie półkuli z ciasno, regularnie rozmieszczonych kwiatów, często ułożony na kole z koronki lub przybrania. Zwykle całkiem skrywa dłonie Panny Młodej. W klasycznym biedermeierze kwiaty w różnych kolorach ułożone są koncentrycznie.Ten typ bukietu najbardziej nadaje się do strojnych kreacji, sukien w typie balowym i w stylu retro.

Ślubna wiązanka

Kaskadowy - bukiet złożony z kwiatów spływających z rąk Panny Młodej jak (nomen omen) kaskada. Ten bukiet jest najodpowiedniejszy dla osoby powyżej średniego wzrostu, raczej do prostej sukni, bez ozdób, ponieważ jest bardzo efektowny i stanowi dominujący element kreacji.

Wiązanka - klasyczny bukiet skomponowany z kwiatów i przybrania. Jest najbardziej uniwersalny i pasuje do większości typów urody i strojów. Oczywiście należy pamietać o zasadzie równowagi i odpowiednim doborze kolorystyki.

Mała wiązanka - mniejsza wersja dla drobnej Panny Młodej.

Berło - bukiet z kwiatów o długich łodygach, bez przybrania, ciasno związanych ze sobą. Doskonale nadaje się do współczesnej stylizacji. Najodpowiedniejszy dla osób wysokich. 

Zdjęcia wielu ślubnych bukietów w najróżniejszych stylach znajdziesz w galeriach Weselinki.

ucze sie :) i wiazanka, to moj typ:) w tym artykule jest tez blad, kwestia kwatka w butonierce, a powinno byc w klapie... ucze sie caljo, beda ze mnie ludzie :)

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 22:20:11

bukiet slubny to według mnie kwiaty i zieleninia, plus wstazka- perelki, koraliki, rozki  :thumbdown:

mamy czas- spokojnie cos znajdziemy :D moze jeszcze zmienie suknie i to bylby hit!  :jejeje:

callja

#124
Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 21:52:05uwaga- caljo, to nie na twe nerwy- takiej wpadki nie zalicze :DDD nie ma takich walorow

http://deser.pl/deser/1,83453,7296706,Wpadka_slubna_wszech_czasow.html

Uch, nie bać żaby, znam to zdjęcie na pamięć ale zawsze mnie rozwesela :D

Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 22:16:52ucze sie, beda ze mnie ludzie
:bravo: :bravo: :bravo:

Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 21:52:05pojedncza gladiola czy kalie to rozgi

Ekhm, jesli tak, to koniec dyskusji, bo to co dla mnie kulka względnie "pieczarka" (duża główka, krótka nożka), to dla Ciebie berło :P A to co dla mnie berło, to dla Ciebie rózga. Zatem "teraz coś z zupełnie innej beczki", czyli wiązanka z wiązankowych najbardziej wiązankowata, klasyczna i prosta do bólu, czyli zawsze na miejscu:
http://polki.pl/viva_wobiektywie_galeria.html?galg_id=10002520&ph_center_02_page_no=2

Co Ty na to ???

A sizalowym rożkom mówię (osobiście) stanowcze NIE, za bardzo przypominają mi wafelek do lodów...  :mocking:

Dodany tekst: 26 Lis 2009, 23:58:27

Cytat: sobieska w 26 Lis 2009, 21:52:05nadal nie czuje nadobnosci tej sukni, ona jest taka... moja

Ma być PRZEDE WSZYSTKIM Twoja, koniec i kropka. Ale w swojej konstrukcji i kroju zdecydowanie bardziej pasowałaby ona Macie Hari niż Zosi z "Pana Tadeusza", więc... ;)

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /