piekarnik mini czy maxi?

Zaczęty przez effik, 17 Lis 2009, 09:03:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Hmmm dylemat jest. Jak już wspominałam, nadal nie mamy piekarnika w naszym mieszkaniu. Jest z tym sporo problemów, bo kupiliśmy mieszkanie z gotową kuchnią. Niestety w tej kuchni ktoś zaplanował tylko płytę, a piekarnika nie  :headbang: :headbang:

Kuchnia jest mała i nie ma wielu możliwości. Najlepiej byłoby wyrąbać szafkę, która mieści się pod płytą. Niestety jest to szafka z szufladami, pewnie wymagałaby wielu przeróbek i zdjęcia blatu (a co my bez płyty zrobimy, jak nam kolo szafkę zabierze?). Nie mamy ponadto pewności, czy piekarnik się tam zmieści. Patrzyliśmy na Elektroluxy, bo one mają opcję szerokość 56 cm. Ale jak się szuka po sklepach, to sprzedają te szersze, a węższe są niedostępne.

Dziś znalazłam taką szafkę, można by wymienić tę z płytą - tylko blat by trzeba odzyskać

http://brw.com.pl/pl/produkt/13993-nkdp_60_82_k/8-_

Bóg jeden wie, czy dobierzemy kolor, no ale pal już licho. Tylko ta głębokość coś mała czy mi się wydaje? Poza tym to są wymiary całości, a nie wnęki, no to jak ja mam coś dobrać?

Nie mamy opcji, żeby dostawić nową szafkę pod piekarnik specjalnie. Jest jeszcze jedna wysoka szafka obok lodówki. Znaleźliśmy taką wysoką w Black Red White specjalnie pod piekarnik, można by wymienić. Tylko że znów dupa, bo ta szafka jest w takiej wnęce obok wejścia (znaczy, że przed nią jest ściana, ma ściany z 3 stron) i ja nawet nie wiem, jak by było z otwieraniem drzwiczek. Średnio wygodne miejsce.

No i opcja desperacka: coś w tym stylu:

http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/piekarnik-adler-ad64-bydgoszcz_2056738.html

http://www.foxagd.com/info.php?idprod=pk-3921

http://www.foxagd.com/info.php?idprod=to2024

Można by zdjąć drzwiczki z tej dużej szafki i zrobić otwarte półki no i ten mały piekarnik tam wstawić. Jedyna opcja, bo blat mamy jeden i to mały...

Ja się nie znam na mini-piekarnikach. Któraś z was miała z nimi do czynienia? Ja pamiętam, że mój dziadek miał taki elektryczny starej generacji i ciasta w nim piekł. No ale nie wiem, czy warto na to wydawać pieniądze, czy to szit jest?

Pomóżcie coś dziewczyny :(

konwalia

effik a może prodiż chowany do pawlacza?
taki piecyk jak ostatni mam na działce

elve

yyyy moja wyobraźnia zawiodła, masz możliwość zrobienia zdjęć?

a nietypowe rozmiary sa dostępne w sklepach internetowych, tylko trzeba trochę poczekać

zwierzatko_mojej_mamy

effik to z brw wyglada, ze piekarnik standard sie zmiesci - my mamy szafke na 60 wlasnie szerokosci - pytanie czy na 50 glebokosci tez - ale chyba da rade - bo tam z tylu nigdy nie jest glebokosc taka gleboka jak blat - tylko tam i tak kable sobie wisza, wiec moze dlatego takie glebokosci robia ;) natomiast ja bym chyba sie zdecydowala na ten za 260 zl, bo balabym sie rozwalania blatu ;) a i cena przyjemna, jak sie nie sprawdzi to mozna opchnac/oddac ;) a tak rozwalasz wszystko za gruba kase i masz jedna szafke w innym odcieniu, wkurza Cie na maksa i pewnie jeszcze blat pociety ;) i wscieklosc w oku za kazdym razem jak pieczesz ;) poki nie planujesz giczy piec wielkiej to mysle, ze starczy ;)
a na kiedy planujecie - jesli w ogole - wymiane calej kuchni?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

#4
Cytat: elvelve w 17 Lis 2009, 09:10:15a nietypowe rozmiary sa dostępne w sklepach internetowych, tylko trzeba trochę poczekać

no niby tak, chociaż w wielu też niedostępne :(
może zrobię fotki jak będę w domu, to zobaczycie o co chodzi. dziś będę późno, może jutro.

Dodany tekst: 17 Lis 2009, 09:16:03

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Lis 2009, 09:12:22
ja bym chyba sie zdecydowala na ten za 260 zl, bo balabym sie rozwalania blatu ;) a i cena przyjemna, jak sie nie sprawdzi to mozna opchnac/oddac ;) a tak rozwalasz wszystko za gruba kase i masz jedna szafke w innym odcieniu, wkurza Cie na maksa i pewnie jeszcze blat pociety ;) i wscieklosc w oku za kazdym razem jak pieczesz ;) poki nie planujesz giczy piec wielkiej to mysle, ze starczy ;)
a na kiedy planujecie - jesli w ogole - wymiane calej kuchni?

zwierzu, no ja się skłaniam ku temu małemu, tylko szukam kogoś, kto używał. po necie też szukam opinii, może znajdę.
nawet jeśli by to miał być ten za 350 z termoobiegiem, który wkleiłam jako ostatni. no bo jeśli byłby w stanie działać jak normalny piekarnik i nie piecze np. w 4 godziny tego co można w 20 minut, to może warto. no i najlepsza opcja w przypadku naszej kuchni.

a kiedy planujemy wymianę. oj, nieprędko, jak sądzę.

zosia2007

effik moi sasiedzi maja taki ala piekarnik, cos takiego jak ten halogen oven z tv marketu i w tym wszystko pieka. moze cos takiego?

effik

Cytat: zosia2007 w 17 Lis 2009, 09:16:06
effik moi sasiedzi maja taki ala piekarnik, cos takiego jak ten halogen oven z tv marketu i w tym wszystko pieka. moze cos takiego?

a nawet oglądałam ostatnio, reklama była. nie wiem, boję się go lol
ale dzięki, pomyślę :)

zosia2007

Cytat: effik w 17 Lis 2009, 09:17:29
a nawet oglądałam ostatnio, reklama była. nie wiem, boję się go lol
ale dzięki, pomyślę :)
w auchan tez jest, chyba taki sam i troche tanszy

rilla

efik zrob zdjecia kuchni, gdzie dziewczyny wcisna piekarnik (moze np warto te szuflady przesunac w inne miejsce)

effik

Cytat: zosia2007 w 17 Lis 2009, 09:17:59
w auchan tez jest, chyba taki sam i troche tanszy

o, to dobrze wiedzieć, można na żywo obejrzeć.

rilla, szuflady trzeba by wyrąbać wszystkie, bo to jedyna szafka z szufladami i w tym rozmiarze :D w ogóle nasza kuchnia obleci ogólnie, tylko że jeśli chodzi o funkcjonalność to ktoś miał dzikie pomysły z niektórymi szafkami :crazy:

no i polewam paniom :beer: czym tam sobie chcecie :D

elve

ja wsadziłam mikrofalówkę do szafki, bo brzydka

coś wymyślimy, i będzie kuchnia jak ta lala :P

zwierzatko_mojej_mamy

zosia2007 o ja tez ogladalam ten halogen oven ;D zaintrygowalo mnie niemozebnie ;) ale ja juz mam piekarnik :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik


elve

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Lis 2009, 09:35:43
zosia2007 o ja tez ogladalam ten halogen oven ;D zaintrygowalo mnie niemozebnie ;) ale ja juz mam piekarnik :D
mój mąż się zastanawiał czy on sam gotuje :P

effik

Cytat: elvelve w 17 Lis 2009, 09:43:39mój mąż się zastanawiał czy on sam gotuje Tongue

jak thermomix lol

inkageo

Imagine there is no hate

effik

#16
inkageo opluty :beer:

Dodany tekst: 17 Lis 2009, 09:59:45

prodiż dziadek też miał. ech, wspomnienia. on robił najlepsze ciasta i ciastka na świecie :dreaming:

inkageo

Effik ja sobie chyba kupię, bo u nas to chyba rodzinne i też w piekarniku rzadko mi coś wychodzi ;)
Imagine there is no hate

natka

effik, konicznie poakz foty. Plyta jest standartowa, tzn ma szerokosc 60 cm?? chyba najfajniej byloby wlasnie pod plyte wsadzic ten piekanik. A moze by tak usunac cala szafke i  kupic jakis dobry piec, taki standartowy, bez zabudowy??

effik

Cytat: natka w 17 Lis 2009, 10:03:13A moze by tak usunac cala szafke i  kupic jakis dobry piec, taki standartowy, bez zabudowy??


no szkoda by było trochę tej płyty...
może to by przemawiało za tym, żeby ją zajeździć najpierw, kupić minipiekarnik, a za kilka lat wypieprzyć płytę i kupić wolnostojący lol lol

konwalia

effik a może ją na allegro to odzyskasz cześć na nowy wolnostojący??

effik

Cytat: konwalia w 17 Lis 2009, 10:46:05
effik a może ją na allegro to odzyskasz cześć na nowy wolnostojący??

nie wiem, czy ktoś by ją chciał, już trochę zrysowana jest ;D

natka

effik, a co to za plyta?? ile ma lat?? gazowa czy elektryczna?? nawet jak kupisz piekarnik do zabudowy to on cie bedzie troche kosztowal no i szafki pod piekarniki maja specjalna konstrukcje, tan ma dole jest jeszcze szufladka. tak wiec musisz zaiwnestowac w piekarnik i szafke...chyba cenowo wyjdzie podobnie gdyby od razu kupic caly piec.
a co do malych piekarniczkow, to nie wiem co napiac, jakos nie jestem do tego przekonana ;)

effik

Cytat: natka w 17 Lis 2009, 10:59:22
effik, a co to za plyta?? ile ma lat?? gazowa czy elektryczna?? nawet jak kupisz piekarnik do zabudowy to on cie bedzie troche kosztowal no i szafki pod piekarniki maja specjalna konstrukcje, tan ma dole jest jeszcze szufladka. tak wiec musisz zaiwnestowac w piekarnik i szafke...chyba cenowo wyjdzie podobnie gdyby od razu kupic caly piec.
a co do malych piekarniczkow, to nie wiem co napiac, jakos nie jestem do tego przekonana ;)

no wiem, wiem... płyta jest indukcyjna, nie wiem, ile ma, bo nie my ją kupowaliśmy. musiałabym sprawdzić w papierach od poprzednich właścicieli... myślę, że nie ma więcej niż rok, półtora. ale były na niej używane nieindukcyjne garnki i ma trochę uszkodzeń.

a ile takie płyty kosztują z reguły, babki? patrzę na ceneo, ale nawet nie pamiętam producenta.
to raczej z tego co wiem zabawki powyżej tysiąca zł, średnio między 1500 a 3000?

konwalia

tu nie pomogę, mam kuchnię i piekarnik gazowy