Autor Wątek: Pierniczenie adwentowe :)  (Przeczytany 46349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Odp: Pierniczenie adwentowe :)
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lis 2009, 11:42:01 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
effik no zobacz jakie sliczne:

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

och! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 19 Lis 2009, 11:43:35
jaaaaa! takie chcę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2009, 11:43:35 wysłana przez effik »

tachogti

« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lis 2009, 12:28:49 »
effik o jaaa jaki krasnalek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #52 dnia: 19 Lis 2009, 16:37:54 »
A zobaczcie jakie ładne ciasteczka wychodzą z tych zwierzęcych, tu przed i po upieczeniu ciastka maślane:

tachogti

« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lis 2009, 20:56:36 »
sonja superanckie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale fajnie ze mam te foremki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jusia

« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lis 2009, 22:38:41 »
sonka zajebiste Ty nasza ciasteczkowa panienko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale cudne, nie moge...za tydzien i u nas bedzie IKEA foremki nabede obowiazkowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lis 2009, 22:38:41 »

effik

« Odpowiedź #55 dnia: 20 Lis 2009, 09:07:55 »
sonja, fajowskie, widzę, że IKEA murowana. zwierzu, kupić ci jak będą? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdarynka

« Odpowiedź #56 dnia: 20 Lis 2009, 10:26:10 »
A zobaczcie jakie ładne ciasteczka wychodzą z tych zwierzęcych, tu przed i po upieczeniu ciastka maślane:

Slimaczek sie mocniej opalil Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jesli cokolwiek upieke w tym roku to pewnie przez Sonje

effik

« Odpowiedź #57 dnia: 20 Lis 2009, 12:30:43 »
ech źle wkleiłam... zwierzątka rulez Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2009, 13:15:05 wysłana przez effik »

wrobelek0403

« Odpowiedź #58 dnia: 20 Lis 2009, 17:33:21 »
tachogti o w dupe jeza, w krakowie tylko 4 sztuki... no to na bank zdaze po pracy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pewnie juz nie bedzie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

w poznaniu nie ma wcale Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

tachogti

« Odpowiedź #59 dnia: 20 Lis 2009, 17:39:58 »
effik w kato sa cztery  na ten moment Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #60 dnia: 20 Lis 2009, 19:32:06 »
effik w kato sa cztery  na ten moment Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

widziałam właśnie, ale tylko zwierzątka. świątecznych nie ma...

mignon

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Lis 2009, 08:28:50 »
zrobiłam pomarańczowo-migdałowe sońki,  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #62 dnia: 23 Lis 2009, 09:08:32 »

tylko teoretycznie. chyba że mąż ślepy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj co jest możliwe, jak mi firanki kupuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #63 dnia: 23 Lis 2009, 10:50:10 »
zrobiłam pomarańczowo-migdałowe sońki,  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

znaczy, że smakują? Super  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mignon

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Lis 2009, 11:07:55 »
są rewelacyjne, mąż stwierdził, że nie weźmie do pracy, bo nie chce się nimi dzielić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 23 Lis 2009, 11:07:55 »

tachogti

« Odpowiedź #65 dnia: 23 Lis 2009, 12:52:40 »
patrzcie jake fajne jest w lidlu:

wprawdzie nie na pierniczki, ale swiateczne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #66 dnia: 23 Lis 2009, 12:57:22 »
ale mam smak na ciastka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
już sobie postanowiłam, że po kolokwium będę piekła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

« Odpowiedź #67 dnia: 23 Lis 2009, 21:28:57 »
zgadzam się że ciastka z żurawiną i z winem są super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a mogę prosić o przepis na maślane? (pewnie gdzieś są, ale może można by je tutaj też wrzucić? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

i ja tez chce takie fajne foremki, a mam daleko do ikei, a poza tym pewnie i tak juz ich nie ma   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #68 dnia: 23 Lis 2009, 21:30:33 »
bozena.dp ja być może będę w tym tyg w Ikei to się rozejrzę. mąż nie znalazł, ale poprzednio też nie zauważył czegoś, co chciałam, a ja znalazłam, więc nie ufajmy mu zanadto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #69 dnia: 23 Lis 2009, 21:38:03 »
effik a ja wczoraj dostałam foremkę o wdzięcznej nazwie Taj Mahal Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj od razu pomyślałam o Tobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no i jeszcze zestaw też ze sklepu ind składający się z krokodyla, małpy, słonia i żyrafy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 23 Lis 2009, 21:40:35
bozena.dp Ciastka maślane:

Przepis stąd: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

•   100 g masła
•   200 g cukru
•   1 jajo
•   1 laska wanilii
•   2 łyżki brandy 
•   280 g mąki
•   1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 1
•   szczypta soli
Ubić mikserem masło z cukrem. Rozciąć laskę wanilii i zeskrobać nożem czarne nasionka. Dodać do masła razem z jajem i brandy. Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia i solą. Dodać do masy maślanej i miksować krótko, tylko aż składniki się połączą. Podzielić na dwa placki, zawinąć w folię i schłodzić. Rozwałkować, aby miały grubość 3 mm, wyciąć kształty i ułożyć na natłuszczonym pergaminie. Piec przez 10 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C. Ciastka nie powinny zbrązowieć.

Im cieńsze tym smaczniejsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 23 Lis 2009, 21:40:35 wysłana przez sonja »

effik

« Odpowiedź #70 dnia: 23 Lis 2009, 22:00:25 »
effik a ja wczoraj dostałam foremkę o wdzięcznej nazwie Taj Mahal Cheesy od razu pomyślałam o Tobie Smiley no i jeszcze zestaw też ze sklepu ind składający się z krokodyla, małpy, słonia i żyrafy Cheesy

wow, ale czad Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj gdzie takie dają? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #71 dnia: 23 Lis 2009, 22:01:16 »
effik w Szwecji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

« Odpowiedź #72 dnia: 23 Lis 2009, 22:33:23 »
bozena.dp ja być może będę w tym tyg w Ikei to się rozejrzę. mąż nie znalazł, ale poprzednio też nie zauważył czegoś, co chciałam, a ja znalazłam, więc nie ufajmy mu zanadto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jeżeli to nie problem, to rzuć okiem na te foremki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja dzieki za przepis, a moze byc jakiś inny alkohol zamiast brendy?

tachogti a z tego twojego przepisu dużo tych pierników wychodzi? bo może bym zrobiła, ale nie mam zamiaru pierniczyc caly dzien albo i dluzej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #73 dnia: 23 Lis 2009, 22:34:58 »
bozena.dp z braku laku dawałam koniak, fajnie pasowałby też rum Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #74 dnia: 23 Lis 2009, 23:30:21 »
bozenka z pol kilo wyjdzie cywilizowana ilosc jakas mysle sobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj z dwoch kilo wychodzi wiiieeeelka kupa tego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj