Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

tachogti, sonja
odlewam  :beer:
trzymajcie kciuki, żeby Michał mi pozwolił na ciastka w tym roku :)

jo_miekka

sputnik pamiętam, pamiętam... Czyli w tym roku muszę upiec dla/za Ciebie :)

wrobelek0403

sonja wez dorzuc te migdałowo-pomaranczowe  :pray:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

ja w ubieglym roku zrobilam tylko cranberry i na winie, a Franio mial 2 m-ce nawet nie...w nocy robilam :) dla mnei cranberryto jest top of the top ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonja

Ciasteczka pomarańczowo-migdałowe

przepis Marthy Stewart,  tłumaczenie i dostosowanie do pl warunków moje ;)

Składniki:
•   200 g miękkiego masła
•   150 g cukru pudru
•   3/4 łyżeczki olejku migdałowego (w oryginale ekstrakt migdałowy)
•   1/2 łyżeczki soli
•   300 g przesianej mąki
•   Starta skórka z 1 pomarańczy
•   100g migdałów pokrojonych w słupki (lub płatków migdałowych)

1. Zmiksować masło, cukier, olejek migdałowy i sól na gładką masę. Dodać mąkę i skórkę pomarańczową - dokładnie wymieszać (mikser ustawiony na niskie obroty). Do masy dodać migdały, wymieszać.
2. Z ciasta uformować dwa wałki i porządnie schłodzić
3. Piekarnik nastawić na 160-170 stopni. Ciasto pokroić na talarki. Piec 20 -25 min lub do zezłocenia (moim wystarczyło 10)

szelma

sonja, co rozumiesz przez miękkie masło? Stopione?

sonja

szelma w sensie że nie z lodówki, w temp. pokojowej.

szelma

Aaaaa, ok :). To może upiekę jakieś ciacha przed samymi świętami :).

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Nie lubie takich watkow. Kategorycznie mialam nie piec ale moze ...  :knuje: Pomaranczowo - migdalowe ciasteczka to musi byc cos.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

rok temu, gdy odchodizłam z pracy juz na dobre robiłam dla każdego dzieciaka i pracownika przedszkola piernikowego misia.
Pieczenie spoko, ale dekorowanie :crazy: . Każdy miś miał spodenki , bluzeczkę z guziakmi, kokardkę lub krawat, oczy, buzię, nos i pokolorowane uszy.
Dałam w celofanie, zwiazałam rafią.
Wszyscy się bardzo ucieszyli
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

#36
Cytat: jo_miekka w 14 Lis 2009, 09:17:31
Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.  :stupid: :stupid: :stupid:

no właśnie ja tez tak miałam :D  :stupid:

Dodany tekst: pon 16 lis 2009 13:49:41 GMT-1

Cytat: zuzia w 14 Lis 2009, 11:18:00
a mnie, i to ciezarnej wtedy, nikt nie doceni :(

zuzia ja tez byłam cieżarna :D
i Ty bębna takiego jak ja wtedy nie miałaś :D
byłam wielka jak wieloryb  :mocking: i gniotłam te ciasto, gniotłam, a Mąż tylko robił tak  :stupid: :D

tachogti

Cytat: jestynka w 16 Lis 2009, 13:42:45
rok temu, gdy odchodizłam z pracy juz na dobre robiłam dla każdego dzieciaka i pracownika przedszkola piernikowego misia.
Pieczenie spoko, ale dekorowanie :crazy: . Każdy miś miał spodenki , bluzeczkę z guziakmi, kokardkę lub krawat, oczy, buzię, nos i pokolorowane uszy.
Dałam w celofanie, zwiazałam rafią.
Wszyscy się bardzo ucieszyli
ja taki cyrk odwalam co roku, z innym ksztaltem dla wszystkich przyjaciol i blizszych znajomych lol  byly juz gwiazki, choinki, balwanki, serduszka, misie, inne gwiazdki, bombki, w tym roku dzieki Ikei :P losie na tapecie :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

Kasia

ja tez w zeszłym roku z brzuchem i mgłosciami pierniczylam ;D
i to te pierniczki sonjowe w gigantycznej ilości ;)

w tym roku też planuję piec i mam nadzieję że plan sie powiedzie :)

effik

#39
mój Boże, a ja taka niepiernicząca jestem :mocking:
może zacznę w tym roku - bo co se popierniczymy, to nasze, nie? lol
znaczy inni nam też wyjadają, cóż ;D

Dodany tekst: 17 Lis 2009, 11:46:50

jak się nadarzy piekarnik, to coś upiekę. to wstyd tak do teściów z pustymi rękami jechać, nie? lol

Kasia

Cytat: effik w 17 Lis 2009, 11:45:17jak się nadarzy piekarnik, to coś upiekę
e tam, jeden piernik tysiącowi sonjowych pierniczków nierówny lol lol


justynaaaa2

ja się wypisuję z tego interesu  :crazy: zrobię żurawinki ale nie z okazji świąt tylko dla siebie :) uwielbiam je, ale tylko zimą smakują tak dobrze :)

effik

tacho, tymi łosiami do kusisz... Ikeę mam blisko lol

tachogti

Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

tachogti o w dupe jeza, w krakowie tylko 4 sztuki... no to na bank zdaze po pracy  :crying: pewnie juz nie bedzie  :crying:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tachogti

zwierzatko to sprawdz przed wyjsciem z pracy ile jest, zebys nie jezdzila jak glupia  :hmm: albo wyslij kogos kto ma wolne :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

tachogti ino oni robia podsumowanie raz dziennie wieczorem - czyli to z wczoraj jest zasob ;) no jedynie wyslanie kogos wchodzi w gre ;) tzn nie wchodzi bo nie mam kogo  :rotfl: :rotfl: no trudno :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

#47

tachogti

effik o jaaa jaki krasnalek :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja

A zobaczcie jakie ładne ciasteczka wychodzą z tych zwierzęcych, tu przed i po upieczeniu ciastka maślane: