Autor Wątek: Pierniczenie adwentowe :)  (Przeczytany 46748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Odp: Pierniczenie adwentowe :)
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lis 2009, 11:22:58 »
zuzia doceniam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tak o  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lis 2009, 11:28:50 »
zuzia ja doceniam i polewam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lis 2009, 13:39:17 »
tachogti, sonja
odlewam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
trzymajcie kciuki, żeby Michał mi pozwolił na ciastka w tym roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lis 2009, 17:28:35 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.
a pamiętasz, że miałaś jeszcze pierniczyć ze mną? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 150 piernikow do pracy?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w tym roku to pewnie palcem nie kiwnę...

jo_miekka

« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lis 2009, 17:49:51 »
sputnik pamiętam, pamiętam... Czyli w tym roku muszę upiec dla/za Ciebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lis 2009, 17:49:51 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #30 dnia: 15 Lis 2009, 22:07:25 »
sonja wez dorzuc te migdałowo-pomaranczowe  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

jusia

« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lis 2009, 23:08:59 »
ja w ubieglym roku zrobilam tylko cranberry i na winie, a Franio mial 2 m-ce nawet nie...w nocy robilam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dla mnei cranberryto jest top of the top Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonja

« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lis 2009, 23:49:33 »
Ciasteczka pomarańczowo-migdałowe

przepis Marthy Stewart,  tłumaczenie i dostosowanie do pl warunków moje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Składniki:
•   200 g miękkiego masła
•   150 g cukru pudru
•   3/4 łyżeczki olejku migdałowego (w oryginale ekstrakt migdałowy)
•   1/2 łyżeczki soli
•   300 g przesianej mąki
•   Starta skórka z 1 pomarańczy
•   100g migdałów pokrojonych w słupki (lub płatków migdałowych)

1. Zmiksować masło, cukier, olejek migdałowy i sól na gładką masę. Dodać mąkę i skórkę pomarańczową - dokładnie wymieszać (mikser ustawiony na niskie obroty). Do masy dodać migdały, wymieszać.
2. Z ciasta uformować dwa wałki i porządnie schłodzić
3. Piekarnik nastawić na 160-170 stopni. Ciasto pokroić na talarki. Piec 20 -25 min lub do zezłocenia (moim wystarczyło 10)

szelma

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Lis 2009, 07:58:24 »
sonja, co rozumiesz przez miękkie masło? Stopione?

sonja

« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lis 2009, 08:09:27 »
szelma w sensie że nie z lodówki, w temp. pokojowej.

szelma

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lis 2009, 08:15:01 »
Aaaaa, ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To może upiekę jakieś ciacha przed samymi świętami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

wrobelek0403

« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lis 2009, 09:55:21 »
sonja  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

na pewno zrobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdarynka

« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lis 2009, 10:46:19 »
Nie lubie takich watkow. Kategorycznie mialam nie piec ale moze ...  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pomaranczowo - migdalowe ciasteczka to musi byc cos.

jestynka

« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lis 2009, 13:42:45 »
rok temu, gdy odchodizłam z pracy juz na dobre robiłam dla każdego dzieciaka i pracownika przedszkola piernikowego misia.
Pieczenie spoko, ale dekorowanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj . Każdy miś miał spodenki , bluzeczkę z guziakmi, kokardkę lub krawat, oczy, buzię, nos i pokolorowane uszy.
Dałam w celofanie, zwiazałam rafią.
Wszyscy się bardzo ucieszyli

kasiad

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lis 2009, 13:46:40 »
Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no właśnie ja tez tak miałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]pon 16 lis 2009 13:49:41 GMT-1[/time]
a mnie, i to ciezarnej wtedy, nikt nie doceni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia ja tez byłam cieżarna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i Ty bębna takiego jak ja wtedy nie miałaś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
byłam wielka jak wieloryb  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i gniotłam te ciasto, gniotłam, a Mąż tylko robił tak  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2009, 13:51:57 wysłana przez kasiad »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lis 2009, 13:46:40 »

tachogti

« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lis 2009, 13:59:34 »
rok temu, gdy odchodizłam z pracy juz na dobre robiłam dla każdego dzieciaka i pracownika przedszkola piernikowego misia.
Pieczenie spoko, ale dekorowanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj . Każdy miś miał spodenki , bluzeczkę z guziakmi, kokardkę lub krawat, oczy, buzię, nos i pokolorowane uszy.
Dałam w celofanie, zwiazałam rafią.
Wszyscy się bardzo ucieszyli
ja taki cyrk odwalam co roku, z innym ksztaltem dla wszystkich przyjaciol i blizszych znajomych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  byly juz gwiazki, choinki, balwanki, serduszka, misie, inne gwiazdki, bombki, w tym roku dzieki Ikei Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj losie na tapecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #41 dnia: 17 Lis 2009, 11:40:14 »
ja tez w zeszłym roku z brzuchem i mgłosciami pierniczylam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i to te pierniczki sonjowe w gigantycznej ilości Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

w tym roku też planuję piec i mam nadzieję że plan sie powiedzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #42 dnia: 17 Lis 2009, 11:45:17 »
mój Boże, a ja taka niepiernicząca jestem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
może zacznę w tym roku - bo co se popierniczymy, to nasze, nie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
znaczy inni nam też wyjadają, cóż Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 17 Lis 2009, 11:46:50
jak się nadarzy piekarnik, to coś upiekę. to wstyd tak do teściów z pustymi rękami jechać, nie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 17 Lis 2009, 11:46:50 wysłana przez effik »

Kasia

« Odpowiedź #43 dnia: 17 Lis 2009, 16:08:10 »
jak się nadarzy piekarnik, to coś upiekę
e tam, jeden piernik tysiącowi sonjowych pierniczków nierówny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #44 dnia: 17 Lis 2009, 17:08:38 »
ja się wypisuję z tego interesu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zrobię żurawinki ale nie z okazji świąt tylko dla siebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj uwielbiam je, ale tylko zimą smakują tak dobrze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

effik

« Odpowiedź #45 dnia: 19 Lis 2009, 09:36:12 »
tacho, tymi łosiami do kusisz... Ikeę mam blisko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #46 dnia: 19 Lis 2009, 10:59:38 »
effik no zobacz jakie sliczne:

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lis 2009, 11:01:54 »
tachogti o w dupe jeza, w krakowie tylko 4 sztuki... no to na bank zdaze po pracy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pewnie juz nie bedzie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

tachogti

« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lis 2009, 11:07:35 »
zwierzatko to sprawdz przed wyjsciem z pracy ile jest, zebys nie jezdzila jak glupia  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj albo wyslij kogos kto ma wolne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lis 2009, 11:23:38 »
tachogti ino oni robia podsumowanie raz dziennie wieczorem - czyli to z wczoraj jest zasob Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no jedynie wyslanie kogos wchodzi w gre Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tzn nie wchodzi bo nie mam kogo  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no trudno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj