Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

chciałam dziś kupić te puszki w Ikei i w Katowicach nie ma  :crying: :crying:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40155207

sonja

effik mogę Ci sprawdzić w piątek w Poznaniu, ale śmiem wątpić czy dojdą do świąt jeśli nawet udałoby mi się je kupić :hmm:

effik

Cytat: sonja w 15 Gru 2009, 21:46:19
effik mogę Ci sprawdzić w piątek w Poznaniu, ale śmiem wątpić czy dojdą do świąt jeśli nawet udałoby mi się je kupić :hmm:

no właśnie :(
no nic, poszukam jeszcze w tesco albo kupię duże słoje... a tak mi się te puszki podobały, buuu. w domu mam tylko jedną :(

wrobelek0403

#178
sonja wybierasz sie do poznania??? moze jakas kawa?? :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

wrobelek0403 na chwilkę tylko - z mamą po brata i na krótkie ikeowanie, ale obiecuję, że kiedyś wybiorę się do niego na weekend i wtedy Ci kawy nie odpuszczę (jak będziesz miała ochotę) :D

wrobelek0403

sonja trzymam za słowo :D


a ja dzis zaniosłam troche pierników na pracową wigilie i zrobiły furore lol lol laski sobie brały "na choinke" a nie do jedzenia lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Do P. w końcu się nie wybrałam, ale za to zrobiłam zdjęcie swojej kolekcji foremek :D oprócz tych mam jeszcze duuużo drobniutkich i trochę wielkanocnych

zuzia

sonja
a myslalam, ze to ja jestem szalona :)

sonja

zuzia powiedzmy sobie szczerze - obie jesteśmy :D  :beer:

teraz planuję jakie ciasteczka wytnę jakimi foremkami ;D

zuzia

Cytat: sonja w 18 Gru 2009, 20:18:15zuzia powiedzmy sobie szczerze - obie jesteśmy
uwazaj bo sfotografuje swoja kolekcje i obie nas wysla do Tworek :) :beer:

wrobelek0403

laski jestescie niemozliwe lol lol lol

a ja zagniotłam cranberry i pomaranczowe. jutro bede piec :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

okazalo sie, ze za cienko walkowalam pierniczki i takie cieniasy mi wyszly. Ale i tak uszczesliwie wszystkich i dodam do prezentow, musze je jeszcze tylko przyozdobic

effik


magoo

effik ale masz ladne pierniczki

effik

Cytat: magoo w 20 Gru 2009, 00:05:59
effik ale masz ladne pierniczki

dzięki :) czekam na Twoje ozdobione :)
i pod pierniczenie :beer:
jak również dla tacho :beer:

mignon

a mi pierniczki wyszły twarde, choć piszecie, że miały być miękkie  :crying: :crying:

na szczęście zrobiłam jeszcze ciasteczka cynamonowe i mam zamiar zrobić dziś żurawinowe i pomarańczowe, może one uratują moj honor

wrobelek0403

#191
effik super  :thumbup: :thumbup:

wlasnie sobie uzmysłowiłam, ze brakuje mi foremki z reniferem :D musze to nadrobic do przyszłego roku ;)

Dodany tekst: 20 Gru 2009, 10:25:01

mignon spokojnie, zmiekną do swiat :) tylko owin je papierem sniadanionym i zamknij w szczelnym pudełku.

a jakie robisz cynamonowe??
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 20 Gru 2009, 10:23:30wlasnie sobie uzmysłowiłam, ze brakuje mi foremki z reniferem  musze to nadrobic do przyszłego roku
ten z tortowni jest świetny!

wrobelek0403

Cytat: zuzia w 20 Gru 2009, 10:26:35
ten z tortowni jest świetny!

zaraz sobie obejrze ;)

a propos tortowni i zakupow, to laska z allegro w koncu mi nie wysłała wszystkiego co chciałam :zly: usprawiedliwiała sie jakas awarią linii produkcyjnej, ale i tak sie wkurzyłam grrrrrr
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 20 Gru 2009, 10:31:23a propos tortowni i zakupow, to laska z allegro w koncu mi nie wysłała wszystkiego co chciałam  usprawiedliwiała sie jakas awarią linii produkcyjnej, ale i tak sie wkurzyłam grrrrrr
serio? to ty specjalnie u niej zamawiasz, żeby mieć wszystko i jedną przesyłką a ona... wrrrrrrr

a cynamonowe polecam te:
http://mojewypieki.blox.pl/2007/12/Cynamonowe-gwiazdki-z-cytrusowa-nutka.html

ja chcę dzisiaj jeszcze waniliowe machnąć

sonja

A to część mojego wczorajszego urobku - maślany zwierzyniec.
Zdjęcia pierników będą natomiast jak je ozdobię co nastąpi nie wiem kiedy ;D

wrobelek0403

#196
zuzia no nie dostałam srebrnych perełek, a tak mi zalezało, zeby do gwiazdek było, ech...

no trudno juz udekorowane, nawet fajniej wyszły bo zrobiłam "poinsecje" z zielonego lukru i czerwonego groszku  :mocking:


dzieki za przepis, nawet mam wszystko w domu i nie musze isc po wino do winnych lol  zuzia, a duzo ich wychodzi z tej porcji???

a Ty szalona jestes kobieto :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#197
Cytat: wrobelek0403 w 20 Gru 2009, 10:38:39dzieki za przepis, nawet mam wszystko w domu i nie musze isc po wino do winnych   zuzia, a duzo ich wychodzi z tej porcji???
ja robiłam z podwójnej porcji i wyszły mi 2 naprawdę kopaste talerze (duże)


Dodany tekst: 20 Gru 2009, 10:42:32

Cytat: wrobelek0403 w 20 Gru 2009, 10:38:39a Ty szalona jestes kobieto
no nie, ale ciągle mi ktoś podkrada, ostatnio K. do pracy zgarnął.

mignon

wróbelek, no właśnie robiłam te, do których link dała aja :)

zuzia

Cytat: mignon w 20 Gru 2009, 10:42:49
wróbelek, no właśnie robiłam te, do których link dała aja :)

aja?