Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

justynaaaa2

#1052
u mnie tradycyjnie będą żurawinki, lebkuchen, kruche ciasteczka z lemon curdem i renifery jako atrakcja dla A. :)
średnio mi się chce robić, ale mam taką ochotę na ten zestaw, zwłaszcza na lemon curd, że nie mam wyjścia ;D


wrobelek0403

rudasek, jest na moichwypiekach :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



justynaaaa2

dla mnie to jedne z lepszych ciastek jakie jadłam ;D nie mówiąc o samym lemon curdzie, który zawsze podjadam z garnka i potem mi brakuje, muszę zawsze kilka zrobić z dżemem ;)

wrobelek0403

sa przepyszne, tez je uwielbiam :D pieke zwykle na wielkanoc :D :D

a lemon curd mogłabym jesc na słoiki :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



wrobelek0403

Cytat: rudasekawf w 15 Gru 2014, 21:15:48
ten lemon curd wg przepisu ze strony?

tak,

dokładnie ten, bo prostszy, szybszy i z mniejszą iloscią tłuszczu, oryginalnie jest jakos kostka masła :crazy:
http://www.mojewypieki.com/przepis/lemon-curd---cytrynowy-krem
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

a ja jednak dorzuciłam kawałek jabłka do pierniczków migdałowych i juz po 1 dobie jest duuuuzo lepiej. uffff, bo były twarde jak kamien.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

O rany, przypomniałyście mi o tych cholernych ciastach z lemon curdem! Aaaa, one są świetne! Uwielbiam.


didi_loczek

Ja kupuję gotowy, ten:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Ten leomon curd ze trony jest super i właśnie bez masła. Ja to mogę z garnka normalnie łyżkami...

wrobelek0403

mnie on w smaku przypomina takie cukierki z dziecinstwa, nie przypomne sobie nazwy, ale takie własnie były zółtawe :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: didi_loczek w 15 Gru 2014, 21:14:23
justynaaaa2, sama robisz lemon curd?
akurat to wyjątkowo robię sama :) robię ten co wróbel, bez masła :)
przerobiłam już sobie przepis na kohersena, więc zrobię podwójną porcję w tym roku :D

justynaaaa2

wróbel a lebkuchen robisz? te z kolei M. mi wyjada jak stygną na kratce
też są pyszne, tylko ja nie lukruję całych bo są za słodkie, tylko robię takiego maziaja lukrowego

wrobelek0403

Cytat: justynaaaa2 w 15 Gru 2014, 21:39:11
wróbel a lebkuchen robisz? te z kolei M. mi wyjada jak stygną na kratce
też są pyszne, tylko ja nie lukruję całych bo są za słodkie, tylko robię takiego maziaja lukrowego

robiłam zawsze, w tym roku zrobiłam inne i to był błąd :D nie są takie dobre.

za rok znow lebkuchen :D juz sobie nawet  domową skórke pomaranczową na te okazje zrobiłam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: wrobelek0403 w 15 Gru 2014, 21:43:57
robiłam zawsze, w tym roku zrobiłam inne i to był błąd :D nie są takie dobre.
wielki błąd :P

callja

lemon curd popełniłam kiedyś z ciekawości, i to ten paskudnie kaloryczny z masłem - był bosssski :) ale zdarzyło mi się kupić gotowy w M&S - też skubaniec dobry był!!

może i do ciastek kiedyś dojrzeję ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

Cytat: justynaaaa2 w 15 Gru 2014, 21:54:45
wielki błąd :P


ogromny :D ale jak wiadomo, człowiek uczy sie na błędach :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Skusilyscie mnie na lebkuchen :D A te z lemon curdem może na sylwestra zrobię :)