Autor Wątek: Pierniczenie adwentowe :)  (Przeczytany 46739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Pierniczenie adwentowe :)
« dnia: 13 Lis 2009, 19:47:59 »
Wnet adwent a tym samym czas pierniczenia!
Wrzucam nasz rodzinny przepis na pierniczki drobne oraz zachecam do czynienia tego takze przez innych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zrobmy ogolnopolski almanach pierniczenia!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

50 dkg maki
20 dkg miodu(PRAWDZIWEGO)
20 dkg cukru pudru
12 dkg margaryny (kasia)
1 jajko
1 dkg proszu do pieczenia
i paczka przyprawy do piernikow

Make przesiac z proszkiem, zrobic dziure w srodku (dolek), wlac miod, wymieszac, dodac przyprawy, cukier puder, margaryne i jajko, zagniesc. Wyrabiac az ciasto bedzie gladkie  i lsniace. Wywalkowac na pol centymetra i wycinac foremkami pierniczki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ozdabiac bakaliami i ukladac na blasze wylozonej papierem do pieczenia.
Piec na okolo 160-170 stopni, w zaleznosci od nagrzania piekarnika (w czasie) i jego zwyczajow, 5-7 minut az beda ladnie brazowe, ale nie za bardzo, po pierwszej blasze zorientujecie sie pewnie co i jak, jak ostygna lukrowac.

Lukier kwasnawy:
cukier puder
goraca woda i cytryna

cukier wsypac do kubeczka dodac "na oko" cytryne i odrobinke goracej wody zeby byl polplynny ale nie lejacy, dobrze ukrecic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i najlpiej lukrowac pedzelkiem
jak wyschna powkladac pierniczki do puszek i sloikow na pare dni zeby skruszaly.
my w domu robimy z 2 kg maki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Voila!
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdarynka

Odp: Pierniczenie adwentowe :)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lis 2009, 20:40:55 »
Ja sie wypisuje w tym roku, zawsze mozesz mnie poczestowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lis 2009, 20:45:17 »
No ja już myślę o jakiejś rozgrzewce pierniczącej, bo w zeszłym roku tydzień nie mogłam chodzić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lis 2009, 21:29:11 »
tachogti one mocno rosną? Czy zachowują pierwotny, nadany im foremką kształt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ?

tachogti

« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lis 2009, 22:30:04 »
sonja rosna 15% gora Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w kazdym razie widac co wycielas foremka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 13 Lis 2009, 22:32:42
No ja już myślę o jakiejś rozgrzewce pierniczącej, bo w zeszłym roku tydzień nie mogłam chodzić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
u nas jak co roku manufaktura - 5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 13 Lis 2009, 22:32:42 wysłana przez tachogti »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lis 2009, 22:30:04 »

magoo

« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lis 2009, 23:36:24 »
czekalam na ten watek  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lis 2009, 23:40:42 »
tachogti dzięki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a będzie można tu dorzucić ciastka niepierniczkowe, ale świąteczne? Czy osobny wątek dla porządku?
« Ostatnia zmiana: 13 Lis 2009, 23:42:54 wysłana przez sonja »

tachogti

« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lis 2009, 23:43:27 »
sonja mysle ze wszelkie ciasteczka adwentowo- swiateczne sa welcome Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lis 2009, 23:45:36 »
tachogti gooooood  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lis 2009, 23:46:35 »
sonja pod to pierniczenie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lis 2009, 23:47:31 »
sońka to zarzuć coś na miarę cranberry noel

tamte ciastka to szał normalnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis 2009, 23:49:39 »
doda w niedzielę będę może jakieś nowe piekła, jak wyjdą to wrzucę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dla mnie cranberry i te na winie to nadal nr 1 póki co Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lis 2009, 23:51:09 »
tych na winie nie robiłam, ale przepis zapisałam, więc zrobię

ja jeszcze lubię niepozorne, ale one nie są świąteczne.

tachogti

« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lis 2009, 23:53:23 »
sonja wez je tez wrzuc co? zeby je tu skatalogowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lis 2009, 00:03:58 »
Już się robi Szefowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Cranberry Noel

przepis Marthy Stewart znaleziony tu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

225 g masła miękkiego
1/2 szklanki cukru
2 łyżki mleka
1 łyżeczka esencji waniliowej lub cukru waniliowego
1/2 łyżeczki soli
2,5 szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki suszonej żurawiny (ok. 10-12 dkg)
1/2 szklanki grubo posiekanych pecanów lub orzechów włoskich/laskowych/pistacji/nerkowców
ok. 100 g wiórków kokosowych lub płatków migdałowych

Masło zmiksować z cukrem, dodać mleko, wanilię, sól i stopniowo wsypywać makę,
dobrze zmiksować. Dodać żurawinę i orzechy, zmiksować krótko.
Z ciasta uformować dwa wałki ok. 30 cm długości. Posmarować każdy wałek wodą i
obtoczyć w wiórkach kokosowych. Ciasto połozyć na kawałku folii spożywczej i szczelnie
je owinąć. Chłodzić w lodówce minimum 2 godziny, można też zostawić ciasto do
następnego dnia.
Piekarnik nagrzać do 200 stopni, blachy wyłożyć papierem do pieczenia.
Ostrym ząbkowanym nożem kroić plasterki ciasta o grubości ok. 4 mm, kłaść na papierze
do pieczenia i piec ok. 12 minut lub aż brzegi zaczną się rumienić.

Czeskie ciasteczka na winie
Przepis z galerii potraw gazety w. autorką jest l.e.a.

25dkg masła
28dkg mąki tortowej
6 łyżek białego wina
małe foremki do wykrajania wzorów

ugnieśc ciasto i włożyć na ok. 15-20min do lodówki. ciasto wywałkować dosyć cienko i foremką wykrajamy ciasteczka, które kładziemy
na wysmarowane i wysypane wcześniej mąką blaszki. Pieczemy w tem. ok 180 C ciasteczka mają jasny kolorek i są bardzo kruche.
Piecze się ok 30min czasem dłużej ( trzeba sprawdzać ). sypiemy cukrem pudrem

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lis 2009, 00:03:58 »

tachogti

« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lis 2009, 00:08:33 »
dzieki wielke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kasiad

« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lis 2009, 00:45:18 »
5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja w zeszłym roku z wielkim bębnem piekłam ciastka, pierniczki, ciasta i inne cuda niewidy przez 3 dni sama samiuteńka  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
pamiętam jak siedziałam na Strefie, pytałam o coś, biegłam do kuchni, robiłam kolejną porcję, wkładałam do pieca i dalej na Strefę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i tak piekłam do 3 w nocy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale postów wtedy sobie natłukłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

w tym roku z małym dzieciem ni dy rydy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
chyba że jakieś Mikołaje upieczemy i Mąż je pomaluje czekoladą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lis 2009, 01:14:24 »
rok temu mi padło na głowę
pierniczki,  żurawinowe, winne i niepozorne
w tym roku max połowa tego

magdalinska

« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lis 2009, 08:48:19 »
o super watek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  moze tez sprobuje cos upiec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 14 Lis 2009, 08:49:53
w tamtym roku zrobiłam z mama cynamonowe i cranberry, w tym roku dodatkowo sprobuje zrobic (sama!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )  czeskie na winie i co tam jeszcze wrzucicie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2009, 08:49:53 wysłana przez magdalinska »

jo_miekka

« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lis 2009, 09:17:31 »
5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lis 2009, 10:01:07 »
Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.
to tak jak ja. dodam też, że 1 sesja była nocna.
ciut przy wyrabianiu maślanych pomagał mi mąż Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a zrobiłam w końcu:
pierniczki,
maslane,
cranberry,
orzechowe,
cynamonowe
na winie mi nie wyszły (może to kwestia zmęczenia mojego była)
w każdym razie duuuuuuzo tego było
zapowiedziałam, że jak u K. w pracy chcą w tym roku ciastka to niech mi męża urlopują na 3 dni to będą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

giga

« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lis 2009, 10:14:48 »
sonja    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ,dobrze,że przypomniałaś te przepisy, bo ciastka są przepyszne, piekłam w tamtym roku.

sonja

« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lis 2009, 11:13:07 »
Ja w zeszłym roku robiłam:

1. pierniczki na choinkę
2. pierniczki nadziewane
3. pierniczki czekoladowe
4. amoniaczki
5. ciasteczka cynamonowe
6. ciasteczka cynamonowo-orzechowe
7. cranberry noel
8. ciastka maślane
9. ciastka na winie

SAMA Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w tym roku będzie mniej!

tachogti

« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lis 2009, 11:16:39 »
jo sama to ja bym sie za to nie brala, nie ma opcji  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ty masz kobito samozaparcie... kasiad zreszta tez... wow

Dodany tekst: 14 Lis 2009, 11:17:10
sonja jakis rekord bilas? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2009, 11:17:10 wysłana przez tachogti »

zuzia

« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lis 2009, 11:18:00 »
jo sama to ja bym sie za to nie brala, nie ma opcji   Ty masz kobito samozaparcie... kasiad zreszta tez... wow
a mnie, i to ciezarnej wtedy, nikt nie doceni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj