Becikowe - wzór zaświadczenia

Zaczęty przez elve, 10 Lis 2009, 10:47:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Jako, że do wypłaty becikowego wymagane jest zaświadczenie lekarskie, wklejam wzór:

rubin04

Elvelve - ale to dopiero dla tych co teraz zaszły - bo "stare mamy" sprzed 1 listopada tego zaświadzcenia nie potrzebują!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: rubin04 w 10 Lis 2009, 18:34:12
Elvelve - ale to dopiero dla tych co teraz zaszły - bo "stare mamy" sprzed 1 listopada tego zaświadzcenia nie potrzebują!
wg przepisów - nie, ale są urzędy gdzie chcą tego zaświadczenia i już. elve o tym rano pisała, że u nich tak jest.

elve

rubin04 niestety prawo sobie, a urzędy sobie. Łatwiej jest mi zdobyć takie zaświadczenie niż odwoływać się od decyzji urzędu odrzucającego wniosek z powodu braków formalnych.

magdalinska

własnie przeczytałam w lokalnej prasie, ze w Rzeszowie tez wymagaja zaswiadczen, niezaleznie od tego kiedy sie dziecko urodziło czy matka zaszła w ciaze. Zaswiadczenie moze podbic dowolny lekarz, nawet rodzinny (tylko gdzie sens??)

vobi

Cytat: elvelve w 10 Lis 2009, 18:53:04
rubin04 niestety prawo sobie, a urzędy sobie. Łatwiej jest mi zdobyć takie zaświadczenie niż odwoływać się od decyzji urzędu odrzucającego wniosek z powodu braków formalnych.

no coz, zyjemy w kraju absurdow totalnych i nieskonczonych :crazy:

marax

ja sie bardzo ciesze ze takie cos zostalo wprowadzone.Moze unikniemy sytuacji gdzie porod odbywa sie  w domu u matki zarazonej wirusem np  hiv (przy odpowiednim poprowadzeniu porodu jest bardzo duza szansa ze dziecko urodzi sie zdrowe ).Bardzo czesto na kliniki ginekologiczne trafiaja kobiety z hemoglobina 5 do porodu z morfologia wskazujaca na to ze ich krew nie krzepnie ani razu nie byly u ginekologa !!! zaczyna sie porod a jej krew nie ma zdolnosci do krzepniecia i jest cyrk na kolkach . Do lekarza to im nie spieszno za to po pieniadze to wiedza gdzie trafic

elve

maraxela widzialaś to zaświadczenie? ono nic nie zmieni, szczególnie, że może je podbć nawet lekarz pierwszego kontaktu

marax

#8
ja uwazam ze zmieni. nie wiem czy lekarz bedzie taki sklonny podbijac sie pod czyms czego nie robil .Ja miejscu lekarza rodzinnego odeslalabym ta pania do swojego ginekologa a to ze moze sie podbic kazdy lekarz hmmm przeciez ciezarna nie leczy sie tylko u ginekologa dolegliwosci ciazowych  . Medycyna rodzinna tez obejmuje opieke nad ciezarnymi .

Dodany tekst: 15 Lis 2009, 15:16:07

Cytat: elvelve w 15 Lis 2009, 12:56:07
maraxela widzialaś to zaświadczenie? ono nic nie zmieni, szczególnie, że może je podbć nawet lekarz pierwszego kontaktu
a jak napisalabys lepiej takie zaswiadczenie ?

elve

nie chodzi mi o samo zaświadczenie, a o ubogość informacji w nim zawartych

hmmmm skoro L4 wypisują, to dlaczego takiego swistka, którego nikt nie będzie sprawdzał, nie podpiszą?

marax

#10
Cytat: elvelve w 15 Lis 2009, 15:19:36
nie chodzi mi o samo zaświadczenie, a o ubogość informacji w nim zawartych

hmmmm skoro L4 wypisują, to dlaczego takiego swistka, którego nikt nie będzie sprawdzał, nie podpiszą?
tak zakadajac to mozna dojsc do wniosku ze po co w ogole jakies druki wypelniac jak i tak wszyscy je moga sfałszować.Przeciez jest tajemnica lekarska nie wiem czego oczekujesz po takim świstku ?  nie moze byc nic o przebiegu ciazy bo to lamie tajemnice i jest karalne .

Dodany tekst: 15 Lis 2009, 15:23:56

kobiety ktore nie chodza do lekarza to najczesciej margines spoleczny jakos nie sadze zeby lekarz od tak ochoczo takiej Pani cokolwiek podpisywal .Jaki on mialby miec w tym interes jezeli juz zakladamy ze poswiadczalby nieprawde ?

Dodany tekst: 15 Lis 2009, 15:29:21

a czy nikt tego nie bedzie sprawdzal ja mysle ze do czasu az sie cos nie wydarzy nikt nie bedzie sprawdzal.Ja tam zakladam ze kazdy podpis wlasny pod jakims dokumentem moze miec swoje konsekwencje.Teraz generalna zasada w medycynie to CHDS (chroń dupę swą lol lol ) tak latwo juz sie nie podbijaja :)

Kasia

Cytat: elvelve w 15 Lis 2009, 15:19:36hmmmm skoro L4 wypisują, to dlaczego takiego swistka, którego nikt nie będzie sprawdzał, nie podpiszą?

l4 to chyba wypisuja ale za kasę więc ci co za łapówke wypisuja l4 to pewnie i za to wezmą kasę
czyli bedzie mniej z becikowego
dla mnie to i tak na plus ;) chociaż jestem przeciwna łapówkarstwu to już Z DWOJGA ZŁEGO wo,lę aby lekarz się dorobił niż cazlość dzibnęła patologia

od razu zaznaczam że to juz w ostatecznosci! i że jestem calkowicie przeciwna lapówkom, sama nigdy nie daję i też nie przyjmuję (nikt mi nie daje ;)  )

marax

#12
Cytat: Kasia w 15 Lis 2009, 15:41:40
l4 to chyba wypisuja ale za kasę więc ci co za łapówke wypisuja l4 to pewnie i za to wezmą kasę
czyli bedzie mniej z becikowego
dla mnie to i tak na plus ;) chociaż jestem przeciwna łapówkarstwu to już Z DWOJGA ZŁEGO wo,lę aby lekarz się dorobił niż cazlość dzibnęła patologia

od razu zaznaczam że to juz w ostatecznosci! i że jestem calkowicie przeciwna lapówkom, sama nigdy nie daję i też nie przyjmuję (nikt mi nie daje ;)  )

hmm mi sie wydaje ze kazdy lekarz ma tez swoj rozum i pewnych rzeczy nie robi.Kazdego w tym zawodzie trafia.......... jak widzi pijana kobiete w ciazy .Jednak to inny kaliber wypisac L4 niz wypisac pijaczce,cpunce  to zaswiadczenie (przeciez wiadomo ze te pieniadze przepije ).Biorac pod uwagę ze takie rzeczy robia ludzie patologiczni nie sadze zeby mieli pieniadze na jakiekolwiek lapowki i czy ktokolwiek od nich te piniadze wezmie .........

Kasia

wiesz, pewnie znajdą się lekarze, którzy będą mieli nadzieję że za to becikowe chociaż jedna paczka pieluch zostanie zakupiona i wypiszą co trzeba :(

marax

Cytat: Kasia w 15 Lis 2009, 16:07:07
wiesz, pewnie znajdą się lekarze, którzy będą mieli nadzieję że za to becikowe chociaż jedna paczka pieluch zostanie zakupiona i wypiszą co trzeba :(
hmmm ja musle ze takie kobiety szybciej juz pojda do tego ginekologa niz bede umialy kombinowac tak pod gorke.Zeby tak kombinowac to trzeba jednak byc chociaz troche zaradnym zyciowo a to najczesciej osoby "zagubione"

magdalinska

Cytat: maraxela w 15 Lis 2009, 16:14:58
hmmm ja musle ze takie kobiety szybciej juz pojda do tego ginekologa niz bede umialy kombinowac tak pod gorke.Zeby tak kombinowac to trzeba jednak byc chociaz troche zaradnym zyciowo a to najczesciej osoby "zagubione"
takie osoby sa zazwyczaj duzo bardziej zaradne niz wiele z nas razem wzietych ;)

marax

Cytat: magdalinska w 15 Lis 2009, 17:21:31
takie osoby sa zazwyczaj duzo bardziej zaradne niz wiele z nas razem wzietych ;)
to jest zaradnosc pt mi sie nalezy od panstwa wszystko wiec poloze sie i poczekam az mi wszystko dadza a w przerwie miedzy tą "robotą" pujde na urzednikow pomocy spoleczniej pokrzyczec co by o mnie pamietali.

brawurka

dziewczyny a jeśli np urodziłam Ige w lutym,kiedy nie bylo obowiązku pozostawania pod opieką lekarską od 10 tyg ciąży,a becikowe chce wziąć teraz to tozaświadczenie też mnie obowiązuje,czy jest jakiś przepis,że nie?

elve


zuzia

Cytat: brawurka w 18 Lis 2009, 12:22:24
dziewczyny a jeśli np urodziłam Ige w lutym,kiedy nie bylo obowiązku pozostawania pod opieką lekarską od 10 tyg ciąży,a becikowe chce wziąć teraz to tozaświadczenie też mnie obowiązuje,czy jest jakiś przepis,że nie?
zgodnie z przepisami - nie musisz mieć zaświadczenia
ale co na to urzednicy u ciebie tego nikt nie wie

brawurka

zuzia ale gdzie ten przepis znaleźć,jestem tak bojowo nastawiona na tą babe w mopsie,że w życiu jej zaświadczenia nie dam jak nie musze. powiedziałam dziś,że jak urodziłam przepisów nie było, mój lekarz mnie juz pewnie nawet nie pamięta,musze wydać 100zł,żeby dostać głupie zaświadczenie,to sie idiotka zaczełą śmiać przy pozostałych,że nie interesuje ją jakie ja koszty musze ponieść

marax

Cytat: brawurka w 18 Lis 2009, 22:18:08
zuzia ale gdzie ten przepis znaleźć,jestem tak bojowo nastawiona na tą babe w mopsie,że w życiu jej zaświadczenia nie dam jak nie musze. powiedziałam dziś,że jak urodziłam przepisów nie było, mój lekarz mnie juz pewnie nawet nie pamięta,musze wydać 100zł,żeby dostać głupie zaświadczenie,to sie idiotka zaczełą śmiać przy pozostałych,że nie interesuje ją jakie ja koszty musze ponieść
1 dlaczego 100 zl
2 dokumentacja musi byc przetrzymywana kilka lat wiec na pewno lekarz ja ma i moim zdaniem nie musisz nic za to placic bo to nie wizut ewentualnie symboliczna kwota za wystawienie zaswiadczenia

elve


brawurka

#23
marax ok, pewnie ma gdzieś tam w komputerze moją karte ciąży,może weźmie 50 zł,a nie 100,ale kur... musze sie zapisac na wizyte,czekać ze 2 tygodnie,potem stać w kolejce, ja mam dwoje dzieci i mam co robić,wole spędzić ten czas na udowodnieniu babie,że nie ma racji,zwłaszcza,że taka su... niemiła

marax

#24
ja nawet troche rozumiem ze musza przyniesc wszyscy.Wiecie jakie by bylo zamieszanie jakby panie musiely sobie obliczac kiedy zaszlysmy w ciaze itp sprawy.Jedna bierze pieniadze odrazu po porodzie inna jak brawurka kilka miesiecy po .Zrobiloby sie takie zamieszanie z tym obliczaniem czy ktos byl w ciazy czy nie byl i od kiedy ze w sumie to moge to zrozumieć .

Dodany tekst: 18 Lis 2009, 22:25:08

Cytat: brawurka w 18 Lis 2009, 22:23:15
marax ok, pewnie ma gdzieś tam w komputerze moją karte ciąży,może weźmie 50 zł,a nie 100,ale kur... musze sie zapisac na wizyte,czekać ze 2 tygodnie,potem stać w kolejce, ja mam dwoje dzieci i mam co robić,wole spędzić ten czas na udowodnieniu babie,że nie ma racji,zwłaszcza,że taka su... niemiła
dlaczego tak pozno to odbierasz ? ja bylam zaraz po porodzie i nie bylo zadnego problemu ze swiestkami

Dodany tekst: 18 Lis 2009, 22:28:02

czyli racji nie maja ale bez wydruku z rozporządzenia z jego nu,erem data itp nie masz co isc z tym artykułem