wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 13:19:44
ja jakoś podchodzę do tego inaczej, przynajmniej na razie ;) dla mnie wydać 3 tys. na wózek z fotelikiem na powiedzmy 2 lata użytkowania to nie jest to dużo, bo to nie są tylko 2 lata ale aż 2 lata ;)
3 tys. na 2 lata to daje nam 1,5 tys. rocznie czyli jakieś 125 zł. miesięcznie czyli trochę ponad 4 zł. dziennie na coś co użytkujemy codziennie i w sumie jest nam niezbędne :) ale ze mnie matematyk :D
skoro nie mam teraz sytuacji, że muszę oszczędzać i zakładam, że za jakiś czas też nie będę musiała to dlaczego nagle na dziecku mam zacząć oszczędzać  :hmm:

justyna ok, zgadzam sie z toba tylko ze jesli dziecko rzeczywiscie bedzie te dwa lata w nim jezdzic, ale jesli np mam kupic wozek za 3 tys na 4-5 m-cy to sorry ale uwazam to za przegiecie. dlatego szukam takiego ktory spelni wszystkie moje oczekiwania a jednoczesnie nie przekroczy 2,5-3 tys bo tyle max jestem w stanie dac, tzn moi rodzice

z drugiej strony wyprawka dla dziecka to naprawde sporo kasy kosztuje zwlaszcza ze tak jak ja nie ma sie zadnych dzieci w rodzicie i nie "odziedzicza" sie nic tylko trzeba wszystko samemu kupic. jak ostatnio policzylam to potrzebuje ok 8-10 tys :crazy:

mobka

Cytat: zosia2007 w 06 Lis 2009, 13:40:43potrzebuje ok 8-10 tys crazy

E, chyba mniej ;) Znaczy sie ja pewnie skompletowalabym za mniej, bo ja np. wypasnego lozeczka nie potrzebuje ;) Troch eciuszkow, ze 2-3 butelki, troche pieluch...

No i jest 1000 becikowego ;) I ja i K. mamy po 1500zl bodajze w indywidualnym ubezpieczeniu za urodzenie dziecka. Wiec juz 4k mamy ;)

justynaaaa2

zosia2007 ale dlaczego tylko 4-5 miesięcy ;) ja liczyłam cenę z fotelikiem, więc kilka miesięcy oprócz wózka masz też fotelik w tej cenie z którego korzysta się w sumie dużo :) poza tym nawet jeśli po kilku miesiącach stwierdzisz, że zmieniasz wózek to stary (czyli w sumie prawie nowy) sprzedajesz i kupujesz za to np. parasolkę, bo domyślam się, że o taką zmianę może chodzić ;)
a co do wyprawki to zbieraj zbieraj, a ja potem od ciebie odkupię  :P

zosia2007

justynaaaa2 no ja tez licze cene z fotelikiem. zreszta na razie mnie to wszystko przeraza, te zakupy, tyle roznych rzeczy a ja na prawde nie mam pojecia na co zwracac uwage przy wyborze lozeczka, mebelkow czy glupiej wanienki. chyba musze dokladnie strefe dziecieco-ciazowa przejrzec bo na razie czuje sie zagubiona w tym wszystkim.

mobka

#4
justynaaa to chyba my sie za te dzieci musimy wziac, bo nas to jakos nie przeraza, nie ;) Znaczy ty sie musisz wziac, ja sie musze sprezyc ;)

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 14:03:15

A swoja droga znow sie off top zrobil :D

zosia2007

Cytat: mobka w 06 Lis 2009, 14:03:02justynaaa to chyba my sie za te dzieci musimy wziac, bo nas to jakos nie przeraza, nie  Znaczy ty sie musisz wziac, ja sie musze sprezyc
przed ciaza tez mnie nie przerazalo :P

mobka

#6
Cytat: zosia2007 w 06 Lis 2009, 14:04:05
przed ciaza tez mnie nie przerazalo :P

To hormony w takim razie ;)

justynaaaa2

Cytat: mobka w 06 Lis 2009, 14:03:02
justynaaa to chyba my sie za te dzieci musimy wziac, bo nas to jakos nie przeraza, nie ;) Znaczy ty sie musisz wziac, ja sie musze sprezyc ;)
hehe  :beer: ciekawe czy wtedy będziemy takie mądre jak już przyjdzie co do czego :D

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 14:06:02ciekawe czy wtedy będziemy takie mądre jak już przyjdzie co do czego
o wlasnie :P :D

rilla

hm zosia bardzo duzo Ci wyszlo z wyliczen. Mnie wychodzi jakos mniej. A licze np lezaczek, mate edukacyjna, krzesełko





Kasia

Cytat: zosia2007 w 06 Lis 2009, 13:40:43z drugiej strony wyprawka dla dziecka to naprawde sporo kasy kosztuje zwlaszcza ze tak jak ja nie ma sie zadnych dzieci w rodzicie i nie "odziedzicza" sie nic tylko trzeba wszystko samemu kupic. jak ostatnio policzylam to potrzebuje ok 8-10 tys crazy


no co ty :padam:
wózek jest najdroższy
reszta wiele kasy nie kosztuje :)

kiedys z dziwczynami liczyłysmy ile ktora wydała i naprawde niewielkie pieniądze wyszły
a jak ktoś kasy naprawde nie ma to spokojnie na upartego zmieści sie w becikowym :)

mój najwiekszy wydatekj to był ..... laptop lol
musiałam zrezygnować z kompa stacjonarnego na rzecz łóżeczka i musiałam kupic laptopa ;)

zosia2007

ale ja licze z meblami do pokoju dziecinnego, taka wyprawke calosciowa od a do z jesli wyjdzie mniej to sie tylko uciesze ;D

justynaaaa2

mi się teraz "na oko" wydaje, że podstawa to wcale jakoś dużo nie wynosi  :hmm: ale jak już chcemy mieć coś lepszego, fajniejszego, żeby nam było wygodniej to wtedy faktycznie może to być worek bez dna ;)

Kasia

o ile nie kupujesz mebli w klose ;) to powinno wyjść mniej :)


zosia2007

Cytat: Kasia w 06 Lis 2009, 14:19:19
o ile nie kupujesz mebli w klose ;) to powinno wyjść mniej :)


no nie, dziec nie bedzie mial lepszych mebli niz rodzice :D

justynaaaa2

zosia2007 ale ty chcesz meble już teraz kupować? tak wszystko wszystko? od razu pokój będziecie robić?

rilla

#16
hm u mnie wozek na pewno kupuja rodzice, tesciowie pewnie kupia lozeczko, takie turystyczne tez, wanienke, lezaczek, mate, krzeselko

elektroniczna mame, termometr dostane, przewijak prawdopodobnie tez

my kupimy posciel, rozki, reczniki, z kosmetykami nie bede szalec

np troche wyjda moje rzeczy do szpitala

a ciuszkow dla dziecka troche mam, troche dosane, a reszte dokupia babcie bo chca

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 14:26:43

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 14:24:40
zosia2007 ale ty chcesz meble już teraz kupować? tak wszystko wszystko? od razu pokój będziecie robić?
my meble kupimy pewnie za rok, zreszta tylko komodke i szafe - pewnie z ikei, koszt nie wiecej niz 1200 zł:)

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 14:24:40
zosia2007 ale ty chcesz meble już teraz kupować? tak wszystko wszystko? od razu pokój będziecie robić?
zdecydowalismy ze tak, dziecko i tak pewnie bedzie z nami w pokoju spalo ale musi miec miejsce na swoje ubranka, zabawki, przybory wiec zrobimy pokoik 2w1 (pokoj dziecka + biuro(biurko) R.)


zosia2007

Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 14:27:30
zosia tak jak u nas:)

hihi bo my podobne ciaze mamy ;)

rilla

hehe tylko ja leze, a ty jestes dzielna kobieta pracujaca:) ja widze duza roznice:)

zosia2007

Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 14:29:02
hehe tylko ja leze, a ty jestes dzielna kobieta pracujaca:) ja widze duza roznice:)
ojtam szczegol, ty przynajmniej zakladasz watki na strefie z ktorych czerpie nauke ;D
:beer:

Kasia

#22
Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 14:26:15m u mnie wozek na pewno kupuja rodzice, tesciowie pewnie kupia lozeczko, takie turystyczne tez, wanienke, lezaczek, mate, krzeselko

elektroniczna mame, termometr dostane, przewijak prawdopodobnie tez

my kupimy posciel, rozki, reczniki, z kosmetykami nie bede szalec

np troche wyjda moje rzeczy do szpitala

a ciuszkow dla dziecka troche mam, troche dosane, a reszte dokupia babcie bo chca
super :)
dobrze porozmawiać z dziadkami przed zakupami bo dziadkowie mogą chcieć coś kupić i jak wy wszystko pokupujecie to moga czuc sie zawiedzeni

moja mama od razu powiedziała że chcialaby kupić łóżeczko i materac więc ten wydatek od razu nam odpadł

rilla

no wlasnie, my juz planujemy:) ale czekam jeszcze na wizyte u kuzyna, ma dwoch malych chlopcow i mam zobaczyc co chce i co mi sie przyda:) to zweryfikuje moja liste

Kasia

Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 14:35:00
no wlasnie, my juz planujemy:) ale czekam jeszcze na wizyte u kuzyna, ma dwoch malych chlopcow i mam zobaczyc co chce i co mi sie przyda:) to zweryfikuje moja liste

no tak najlepiej
u nas rodzina jak sie pytała co kupic Michałowi jak on był już na swiecie to naprwdę byl problem
i rodzinka była bardzo zawiedziona ze nie możemy im nic podpowiedzieć, bo chcieli kupic coś co się nam lub Michałowi przyda a nie cos na odpieprz
naprawde byl problem :hmm: