Segregujemy dokumenty,papiery..

Zaczęty przez giga, 05 Lis 2009, 11:51:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chocoladette

Cytat: justynaaaa2 w 05 Lis 2009, 23:51:25Cytat: wrobelek0403  Wczoraj o 11:41:35
ja mam koszyk z kopertami z rachunkami oddzielnie na gaz, prad, i rtv/net/tel oraz komorki - na kopertach odznaczam opłacone "miesiace" - koszyk stoi w przedpokoju na polce pod stolikiem

wróbel cóż za skrupulatność Cheesy

To tak na wszelki wypadek, jakby ktos chcial wpasc i te rachunki zaplacic :D nie bedzie musial szukac :D

elve

a po co przechowujecie zapłacone przez internet rachunki (oczywiście te, ktore nie podlegały odliczeniom od podatku)?

justynaaaa2

Cytat: elvelve w 06 Lis 2009, 12:52:31
a po co przechowujecie zapłacone przez internet rachunki (oczywiście te, ktore nie podlegały odliczeniom od podatku)?
ja w sumie nie wiem po co ;D jakoś napatrzyłam się jak mama wszystko wpina i tak mi zostało ;)

mobka

Cytat: elvelve w 06 Lis 2009, 12:52:31
a po co przechowujecie zapłacone przez internet rachunki (oczywiście te, ktore nie podlegały odliczeniom od podatku)?

No mnie tez zastanawia czy to sie do czegos moze przydac.. moze do tego, ze jak nam zarzuca ze za malo zaplacilismy, to jest sie czym podeprzec, ze wlasnie tyle bylo do zaplacenia? Hmmm..

zwierzatko_mojej_mamy

hmm nie wiem :D papier dzieki bogu to nie cegla i wole miec niz nie miec ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

errata

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Lis 2009, 14:26:18
hmm nie wiem :D papier dzieki bogu to nie cegla i wole miec niz nie miec ;)

o też mam takiw wiosek :)

wrobelek0403

Cytat: chocoladette w 06 Lis 2009, 10:22:08
To tak na wszelki wypadek, jakby ktos chcial wpasc i te rachunki zaplacic :D nie bedzie musial szukac :D


opluty opluty


no tylko napisałam, jak to u mnie wyglada :D

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 13:06:04
ja w sumie nie wiem po co ;D jakoś napatrzyłam się jak mama wszystko wpina i tak mi zostało ;)

to tak jak ja - na rachunku adnotacja "zapłacone" i w kopercie. ;)

ale nie drukuje już rachunków internetowych za kablowke i telefony - tylko zapisuje pliki w folerze z adn zapłacone.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ale jak po co? zeby pozniej w razie W wiedziec co i kiedy zapłaciłam i za co. dostane za rok wezwanie do zapłaty np. za gaz fv nr jakis tam, to ja pyk do segregatora, wyciagam sobie fv, patrze na date zapłaty, drukuje potwierdzenie i tak uzbrojona ide do gazowni udowodnic ze zapłaciłam i niech u siebie szukaja błedu. A jak nie mam fv, to musze odszukac na koncie kiedy mogłam to zapłacic i czy w ogole zapłaciłam, za duzo roboty ;)

nionczka

#33
Cytat: giga w 05 Lis 2009, 11:51:16
Mam stertę rachunków, dokumentów.  :cryi ng: Jak uporać się z tym bałaganem? 

Jak Wy segregujecie, przechowujecie wszelkie rachunki, gwarancje i inne dokumenty?

Watek dla mnie!
Mam 3 teczki z koszulkami (rozne typy):
- moje wlasne sprawy (niebieska)
- sprawy mieszkaniowo-rachunkowe (biala)
- Irene (zolta)


Kazda przegrodka jest tematyczna, w jednej np. wszystkie odcinki pensji, umowa o prace, etc. w drugiej rachunki za telefon, w trzeciej sprawy hipoteczne, ubezpieczenia na zycie, mieszkania, wniki badan lekarskich, etc. Przegrodki sa przezroczyste wiec dokladnie widac co jest w srodku. Na dodatek papiery sa ulozone w porzadku chronologicznym, najnowsze na wierzchu.
Raz do roku wywalam stare papiery, ktore nie beda juz potrzebne (np. rachunki starsze niz rok).

Podatki mam oddzielnie bo u nas w urzedzie kazdego roku daja inna teczke do gromadzenia dokumentów wiec juz tam zostaja.

Gwarancje i instrukcje obslugi mamy w pudelku po butach bo juz troche sie tego uzbieralo. Ale tez regularnie przegladamy i wyrzucamy co juz nie jest potrzebne.

Ostatnio przechodzimy na rachunki /wyciagi cyfrowe i te tez sobie klasyfikuje w folderkach (nazwa(rok)).

Zawsze wiem gdzie co jest i potrafie meza instruowac przez telefon jak nie moze czegos znalezc (regularnie).



Dodany tekst: 15 Lis 2009, 12:02:19

Cytat: mobka w 05 Lis 2009, 13:40:22tylko, ze robimy przelewy internetowe i nie wiem czy jest sens trzymac takie nieoplacone rachunki? Do czegos moga mi sie przydac?

jest sens. U nas tez wszystko jest sciagane z konta (innej opcji zamówienia uslug tu nawet nie ma). Ale mimo to zachowujemy rachunki. Bo czasem chcemy sprawdzic np. zuzywcie w ciagu roku, albo nie podoba nam sie rachunek i chcemy porównac z poprzednim rokiem, cokowiek. W sumie dosyc czesto zagladamy do zaplaconych rachunków.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: nionczka w 15 Lis 2009, 11:57:59sprawdzic np. zuzywcie w ciagu roku, albo nie podoba nam sie rachunek i chcemy porównac z poprzednim rokiem, cokowiek.
o własnie, tez po to!

mignon

Przeczytałam się załamałam  :headbang: :headbang: :headbang:

Następny wolny weekend to zakup teczek i porządki, bo teraz to można by nam było wszystko wmówić ;)

W pracy też połowę rzeczy gubię  :blush:

twinnie77

Cytat: mignon w 15 Lis 2009, 19:31:50Przeczytałam się załamałam

Ja też...
Mam silne postanowienie poprawy...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

ja wszystkie wyrzucałam, jak zapłaciłam netem, to teraz bedę zbierać.
ja robiłam porządki rok temu, ale znów mam burdel. i nie wiem, jak wam starczają 3 segregatory, ja mam:
karton od samochodów-rachunki, umowy, ubezpieczenia, instrukcje itd
karton ze sprawami sadowymi
teczka praca
teczka zdrowie, teczka mieszkanie
teczka akty rózne
i jeszce z 10 teczek, ale w każdej burdel  :rotfl:
zajmuje mi to całą dolną część kredensu, a wam 3 segregatory???

giga

Dokonałam w porządkowaniu:

  I-  krok zakupiłam koszulki, segregatory,
II - krok, powkładałam wszystkie dokumenty do koszulek,
III- krok, nie wiem kiedy nastąpi  ;)

Znowu muszę się zmobilizować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: giga w 18 Lis 2009, 15:47:58Dokonałam w porządkowaniu:  I-  krok zakupiłam koszulki, segregatory, II - krok, powkładałam wszystkie dokumenty do koszulek, III- krok, nie wiem kiedy nastąpi  Znowu muszę się zmobilizować.

brawooooooooooooooo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login