Segregujemy dokumenty,papiery..

Zaczęty przez giga, 05 Lis 2009, 11:51:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

Mam stertę rachunków, dokumentów.  :cryi ng: Jak uporać się z tym bałaganem? 

Jak Wy segregujecie, przechowujecie wszelkie rachunki, gwarancje i inne dokumenty?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

D. się tym zajmuje, bo on jest dokumento-tyranem ;). Ma osobne teczki na wszystko: moje ubezpieczenie zdrowotne, jego ubezpieczenie, rachunki za wodę, racunki za gaz, rachunki za prąd, sprawy związane z samochodem, sprawy związane z mieszkaniem i tak dalej, i tak dalej.
Gwarancje są w osobnej teczce, instrukcje w osobnej szufladzie.
Własne dokumenty związane z pracą mam w segregatorach - osobno jedna praca, osobno frilansowanie.

Nienawidzę zajmować się takimi sprawami, ale jak trzeba, to trzeba...

mobka


zosia2007

w segregatorach trzymamy takie rzeczy, chociaz czasem walaja sie po szufladach i moich torebkach :D

zwierzatko_mojej_mamy

ja po remoncie sie zabralam za porzadki i jestem z siebie dumna i to rzeczywiscie dobre jest ;)
segregatory mam takie z ikei - takie jakby pudelka bez chytakow w srodku,
mam:
1. segregator ikea na gawarancje + rachunki do ewentualnej reklamacji
2. segregator ikea w ktorym sa oddzielne teczki :
    - na umowy/aneksy do umow itp dotyczace mieszkania i wszystkich mediow + auto
    - na umowy i rachunki dotyczace strefy
    - na umowy moje z pracy i rachunki do PITa
3. segregator ikea w ktorym sa oddzielne teczki :
    - na rachunki za media POSPINANE zszywaczem w MIESIACe lol lol
    - na moje umowy z bankami, allegro itp
    - na instrukcje do roznych rzeczy

na pewno mam tam jeszcze kilka teczek, ale nie pamietam jakich :D w kazdym razie posortowane ;)

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

olcia

ja trzymam wszystkie dokumenty w segregatorze. mam oddzielne zakładki na rachunki, gwarancje, umowy. i do tego wszystko w oddzielnych koszulkach np. oddzielnie za gaz, prąd, czynsz itp. Dodatkowo mam teczkę na dokumenty zdrowotne i wyniki badań

giga

zwierzatko_mojej_mam.może znajdziesz na necie taki segregator.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

errata

ja mam wszystko w segrekatorze (segregatorach). Takie grube folie i w każdej dokumenty dotyczące innych spraw.

mignon

A ja od dwóch lat się zbieram do zrobienia porządku w papierach  :blush: :blush:

effik

ja mam bałagan, D ma porządek ;D

giga

#12
zwierzatko_mojej_mamy

dobry pomysł  :beer:

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 13:34:27

Cytat: mignon w 05 Lis 2009, 13:27:41
A ja od dwóch lat się zbieram do zrobienia porządku w papierach  :blush: :blush:
to tak jak ja, ale może po Waszych wypowiedziach wreszcie wezmę się za ten bałagan
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja mam zamiar posprzatac, nie do konca jest tak, ze mam balagan, ale mam jedno pudlo, w tym pudle teczki o roznych przeznaczeniach, a oprocz tego czesc rzeczy walajacych sie luzno po tym pudelku. Ale chyba kupie koszulki i standardowae segregatory i to powpinam, bo teraz, zeby dostac sie do okreslonej teczki musze przewalic pozostale, ktore sa na wierzchu. No i dokumentow zwiazanych z mieszkaniem nie mam jeszcze tam schowanych... i teraz za media przyjdzie nam placic... tylko, ze robimy przelewy internetowe i nie wiem czy jest sens trzymac takie nieoplacone rachunki? Do czegos moga mi sie przydac?

szelma

Cytat: mobka w 05 Lis 2009, 13:40:22robimy przelewy internetowe i nie wiem czy jest sens trzymac takie nieoplacone rachunki? Do czegos moga mi sie przydac?

D. trzyma wszystko. Pisze tylko na rachunku "zapłacone" i datę i wpina do segregatora.

giga

Cytat: mobka w 05 Lis 2009, 13:40:22
Ja mam zamiar posprzatac, nie do konca jest tak, ze mam balagan, ale mam jedno pudlo, w tym pudle teczki o roznych przeznaczeniach, a oprocz tego czesc rzeczy walajacych sie luzno po tym pudelku. Ale chyba kupie koszulki i standardowae segregatory i to powpinam, bo teraz, zeby dostac sie do okreslonej teczki musze przewalic pozostale, ktore sa na wierzchu. No i dokumentow zwiazanych z mieszkaniem nie mam jeszcze tam schowanych... i teraz za media przyjdzie nam placic... tylko, ze robimy przelewy internetowe i nie wiem czy jest sens trzymac takie nieoplacone rachunki? Do czegos moga mi sie przydac?
ja na rachunkach płaconych przez internet wpisuję uwagę, że zapłacone i datę przelewu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja tez robie ptaszka na papierowych zaplaconych netem ;) ja trzymam wszystko do 3 lat - jak sie urzad przypieprzy od odpis internetu to musze miec fakture ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Ja mam segregatory:
1. DOM
2. Praca M.
3. Praca A.
4. Pawełek
5. Mroczna przeszłość

w nr 1 mam to co dot. domu - wszystkie rachunki, gwarancje, ubezpieczenia aut itd.
W nr 2 i 3 wiadomo
W nr 4 wszystkie wypisy, wyniki badań, papiery z urzedu stanu itd
Nr 5 to moja przeszłosc i strach tam zagladać - ściśle tajne ;)

Ponieważ z reguly nie chce mi sie na bieżąco wsyztskiego wpinac każdy segregator ma na 1 pozycji koszulkę w ktora wrzucam papiery a potem w ramach "pospolitego ruszenia" układam je, wpinam po datach itd.

System działa bez zarzutu i nie jest upierdliwy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

a na biezaco te nie segreguje, tylko mam takie pudelko do ktorego wrzucam papiery "zalatwione i do odlozenia" i tez wlasnie w ramach ruszenia raz na 2-3 miesiace sie wrzuca do segregatorow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

Cytat: rubin04 w 05 Lis 2009, 13:58:085. Mroczna przeszłość

to by trzeba przed mężem schować lol

emcia

mam 7 duzych segregatorów
ponad połowa z firmową zawartością
nad firmową częścią panuję, reszta jest skotłowana
dodatkowe teczki, torebki prezentowe z "czymśtam"
mąż pilnuje swoich papierów
gwarancji i innych "małoważnych" nie kolekcjonujemy

magdalinska

mam dwa skoroszyty, w jednym papiery dot. budowy, umowy, wszystko posegregowane w koszulkach i wpiete. w drugim mam sprawy biezace, np. rachun ki, blankiety do kredytu itp., osobne koszulki na kazda rzecz, np. gaz w jednej, woda w drugiej, prad w kolejnej, pozniej mam jeszcze umowe kred. na kuchnie i blankiety wpłat, bo to płace co miesiac. jak zapłace - wpisuje zapłacone i date przelewu.
mam tez skoroszyt na pity, tam kazdy rok ma swoja koszulke, a tej koszulce kopia pit+załaczniki np. fv za internet.
brakuje mi jeszcze teczki na sprawy zdrowotne, kiedys nie potrzebowałam, teraz musze zalozyc, bo mam coraz wiecej tego i lezy sobie luzem w zwyklej teczce i mnie to wkurza ;)
ale i tak mistrzem porzadku w papierach jest dla mnie moj brat, takiego porzadku to ja nigdy nei miałam i miec nie bede. Drugi jest jego przeciwienstwiem - nie ma nic,wszystko pogubione, porozwalane w miejscach, gdzie nikomu by do głowy nie przyszło, ze mozna tam rzucic np. rachunek ;) zreszta moj tato jest taki sam, duzo papierów znajdowało sie w garazu, gdzies miedzy kluczami a imadłem lol

justynaaaa2

#22
Cytat: szelma w 05 Lis 2009, 13:42:00
D. trzyma wszystko. Pisze tylko na rachunku "zapłacone" i datę i wpina do segregatora.
ja robię tak samo :)
teraz ja zajmuję się rachunkami, więc sama sobie stworzyłam porządek w którym się odnajduję :)
na rachunki mam gruby segregator z kolorowymi przedziałkami na których jest napisane "gaz", "energia", "aster" po zapłaceniu, wpisaniu daty nań, cyk dziurki dziurkaczem i wpinam po kolei :) a na przodzie mam zakładkę "do zapłaty" i tam wpinam te co mają termin zapłaty na przyszłość i co miesiąc zaglądam do segregatora i płacę to co termin mają na dany miesiąc :)
czasem zapomnę zajrzeć i nagle się orientuję, że już po terminie :D ale jeszcze nic nam nie odłączyli  :pray:
instrukcje i gwarancje są w jednej szufladzie ale w 2 osobnych teczkach
moje dokumenty (dyplomy, itp.) mam swojej opisanej teczce, na sprawy medyczne też mam swoją teczkę :)
a we wszystkie dokumenty M. się nie zagłębiam ;D
oprócz tego mamy jeszcze z 7 segregatorów z czego 1 jest mój na sprawy firmowe a 6 to sprawy M. jakieś giełdy i inne badziewie ;D
wszelkich dokumentów związanych z mieszkaniem nie posiadam bo wszystko jest u moich rodziców, w końcu to ich mieszkanie  ;)

wrobelek0403

ja mam koszyk z kopertami z rachunkami oddzielnie na gaz, prad, i rtv/net/tel oraz komorki - na kopertach odznaczam opłacone "miesiace" - koszyk stoi w przedpokoju na polce pod stolikiem

reszte dokumentów trzymam w teczkach w biurku, tylko rachunki, faktury i wszytko co zwiazane z zakupami do mieszkania oraz umowy dot. mediów mamy w odsobnym segregatorze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: wrobelek0403 w 05 Lis 2009, 23:41:35
ja mam koszyk z kopertami z rachunkami oddzielnie na gaz, prad, i rtv/net/tel oraz komorki - na kopertach odznaczam opłacone "miesiace" - koszyk stoi w przedpokoju na polce pod stolikiem

wróbel cóż za skrupulatność :D