NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D

Zaczęty przez zuzia, 02 Lis 2009, 17:59:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie


abkasia

Cytat: rubin04 w 02 Lis 2009, 22:13:02
ja wiem ze tu o prezentach. ale tak mnie zastanowiło - przecież KK nie zabrania seksu oralnego zwłaszcza jeśli służy zbliżeniu i okazaniu miłości drugiej osoby :hmm:
no wlasnie, moze ktos wyjasni jak to jest...

malybob

Cytat: Kasia w 02 Lis 2009, 22:16:34
ale jako gre wstepną czy zamiast?

bo chyba żadne zamiast nie jest dopuszcane przez KK :hmm:
przynajmniej tak mi sie wydaje :hmm:


no wlasnie

Angie

Cytat: Kasia w 02 Lis 2009, 22:17:18
o jaaaaaaaaaaaaaaaa
dobrego mialam nosa że sie na takie zabawy nie godzilam lol lol lol

Kasia nie ma to jak kobieca intuicja  ;)

Kasia

a pamietacie to zeznanie tej laski ją polański zgwałcił/niezgwałcił?
ona też chyba o tej przetoce nie słyszała, polański chyba też raczej nie ;)

szelma

maraxela, mój nick dużo o mnie mówi lol lol lol.

wis


wrobelek0403

#82
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Lis 2009, 21:33:47
na teutatesa i ten watek jest na otwartej??  :rotfl: :rotfl:

opluty opluty

jeszcze strona i posikam sie ze smiechu  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Dodany tekst: 02 Lis 2009, 22:36:20

edit: ide na siku :rotfl: :rotfl:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia



zuzia


marax

spokojnie mozecie sie bawic per rectum zapewniam was ze jakbyscie mialy taka przetokę to ciezko ją przeoczyc :)

foczkaka

o matko  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: tarzam sie po podłodze :D
przyszłam sobie, o ja niewinna, na wpół-śpiąca o prezentach poczytać a tu TAKIE rzeczy :D
Nie możesz mieć wszystkiego, bo gdzie byś to położył...

jusia

Cytat: foczkaka w 02 Lis 2009, 23:44:16
o matko  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: tarzam sie po podłodze :D
przyszłam sobie, o ja niewinna, na wpół-śpiąca o prezentach poczytać a tu TAKIE rzeczy :D

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
o matko i corko ;) ja tak samo....jutro poszukam, co tu o prezentach pisalyscie ;) a teraz umieram ze smiechu :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

ddu

malybob, Ty się nie martw, wczoraj było niskie ciśnienie w Polsce ;)
daj znać, jak spodoba się mężowi prezent, kt. dla niego znajdziesz . ja sama mam duży kłopot z mężowym gwiazdkowym prezentem.
ale bieliznę to często ja dostaję od męża, więc odpada

zuzia

doda
KK zabrania opcji zamiast bo wg KK sex prowadzi do dzieci - tak nam tłumaczono na naukach

malybob

#91
Cytat: doda w 03 Lis 2009, 20:57:27
no tak, wiem, ale wydawało mi się, że stanowisko KK w kwestii seksu nieco się zmieniło.
antykoncepcja - nie, ale np. z tego co wiem, Kościół dopuścił stosowanie prezerwatyw w związkach, gdzie jeden z partnerów choruje na HIV
czyli w tym momencie byłaby to lekka zmiana stanowiska

wydaje mi się też że KK powoli odchodził od typowo reprodukcyjnego podejścia do seksu, tzn zakłada, że seks służy również zbliżeniu małżonków, a więc nie tylko reprodukcji.
I jeszcze nie wydaje mi się, aby Kościół dziś zalecał, aby mieć tyle dzieci ile Bóg da.

Ale ja nie zgłębiałam zupełnie tego tematu, nie znam się na tym, dlatego jestem ciekawa.


Jakis czas temu faktycznie bylo glosno w mediach o tym,ze rzekomo KK dopuscil czasem uzywanie prezerwatyw. Jednak wizyta Benedykta XVI w Afryce przekreslila te wypowiedzi.
Co do NPR - delikatna kwestia. Jesli jest stosowane jako antykoncepcja to jest grzechem. Jesli zas np.  jest metoda na odlozenie poczecia dziecka na inny termin jest w porzadku. Kwestia intencji.
Natomiast faktycznie seks nie ma sluzyc tylko do reprodukcji,ale i poglebianiu wiezi malzonkow. A nawet wiecej, ale tu juz odsylam do ksiazki "Akt malzenski" o.Knotza, bo na mistyce kompletnie sie nie znam.
A co do liczby dzieci, jasne,ze para moze decydowac, jednak zachowujac postawe otwartosci na zycie.

zosia2007

Cytat: malybob w 03 Lis 2009, 21:32:18Co do NPR - delikatna kwestia. Jesli jest stosowane jako antykoncepcja to jest grzechem. Jesli zas np.  jest metoda na odlozenie poczecia dziecka na inny termin jest w porzadku. Kwestia intencji.
przepraszam a czym sie rozni antykoncepcja od "odkladania" poczecia dziecka? dla mnei to to samo. przeciez antykoncepcja to tez chwilowe odlozenie poczecia dziecka.

sonja

A czy odłożenie poczęcia dziecka na inny termin to nie antykoncepcja? Bo hipokryzją mi tu pachnie.

magdalinska

dokładnie to samo miałam napisac. dla mnie tez nie ma roznicy.

malybob

Cytat: sonja w 03 Lis 2009, 21:35:14
A czy odłożenie poczęcia dziecka na inny termin to nie antykoncepcja? Bo hipokryzją mi tu pachnie.

Nie wiem czy dobrze wyjasnie,bo sama mam z tym problem.
Chyba chodzi o intencje - juz w slowie "antykoncepcja" kryje sie sugestia,ze chodzi o dzialanie "przeciw poczeciu". A NPR jest zaakceptowaniem natury i dostosowaniem sie do niej,a nie robieniu czegos przeciw. Ponadto, aby nie byl grzechem, musi zawierac otwartosc na wole Boga.

brawurka

malybob nie napisze co mi się nasunęło na język po przeczytaniu tego, napiszę tylko,że mam wielką ochote na dyskusje z Tobą, ale nie sądzę żeby mialo to sens i to nie jest odpowiedni wątek.
p.s absolutnie nie chcę Ci urazić

zosia2007

malybob ale zabezpieczajac sie nie przez NPR tez "przyjmujemy" wole boga, bo przeciez istnieje ryzyko wpadki

jakos nie moge zrozumiec tej kwestii kosciola

malybob

brawurka Zaintrygowalas mnie. Jesli chcesz, pisz na priv. (aczkolwiek zaraz ide spaaac  :zieeew:)

BTW, szukam pewnej wypowiedzi na ten temat, ktora kiedys sama przeczytalam, bardziej skladnej niz moja.

dragonfly

malybob ja chcialam tylko napisac, ze mam nadzieje, ze nie urazilam Cie wczoraj, piszac o kroliczkach i norkach ;) i czytalas nasze glupawki z przymrozeniem oka ;)