Autor Wątek: NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D  (Przeczytany 32469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Odp: NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Lis 2009, 22:17:50 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
pikne i grzeszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Juz lepiej  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Ale czy grzeszne  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #76 dnia: 02 Lis 2009, 22:17:53 »
ja wiem ze tu o prezentach. ale tak mnie zastanowiło - przecież KK nie zabrania seksu oralnego zwłaszcza jeśli służy zbliżeniu i okazaniu miłości drugiej osoby Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no wlasnie, moze ktos wyjasni jak to jest...

malybob

« Odpowiedź #77 dnia: 02 Lis 2009, 22:18:55 »
ale jako gre wstepną czy zamiast?

bo chyba żadne zamiast nie jest dopuszcane przez KK Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przynajmniej tak mi sie wydaje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no wlasnie

Angie

« Odpowiedź #78 dnia: 02 Lis 2009, 22:19:03 »
o jaaaaaaaaaaaaaaaa
dobrego mialam nosa że sie na takie zabawy nie godzilam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia nie ma to jak kobieca intuicja  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lis 2009, 22:20:40 »
a pamietacie to zeznanie tej laski ją polański zgwałcił/niezgwałcił?
ona też chyba o tej przetoce nie słyszała, polański chyba też raczej nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lis 2009, 22:20:40 »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Lis 2009, 22:27:25 »
maraxela, mój nick dużo o mnie mówi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

wis

« Odpowiedź #81 dnia: 02 Lis 2009, 22:28:25 »
Zboczuchy jedne, a fe  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #82 dnia: 02 Lis 2009, 22:32:26 »
na teutatesa i ten watek jest na otwartej??  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jeszcze strona i posikam sie ze smiechu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 02 Lis 2009, 22:36:20
edit: ide na siku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 02 Lis 2009, 22:36:20 wysłana przez wrobelek0403 »
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

emcia

« Odpowiedź #83 dnia: 02 Lis 2009, 23:16:09 »
hę?

chocoladette

« Odpowiedź #84 dnia: 02 Lis 2009, 23:18:21 »
Jestescie niemozliwe  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #85 dnia: 02 Lis 2009, 23:29:08 »
Jestescie niemozliwe  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to tylko taka gra wstępna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #86 dnia: 02 Lis 2009, 23:31:27 »
spokojnie mozecie sie bawic per rectum zapewniam was ze jakbyscie mialy taka przetokę to ciezko ją przeoczyc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foczkaka

« Odpowiedź #87 dnia: 02 Lis 2009, 23:44:16 »
o matko  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tarzam sie po podłodze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przyszłam sobie, o ja niewinna, na wpół-śpiąca o prezentach poczytać a tu TAKIE rzeczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie możesz mieć wszystkiego, bo gdzie byś to położył...

jusia

« Odpowiedź #88 dnia: 02 Lis 2009, 23:47:51 »
o matko  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tarzam sie po podłodze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przyszłam sobie, o ja niewinna, na wpół-śpiąca o prezentach poczytać a tu TAKIE rzeczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
o matko i corko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja tak samo....jutro poszukam, co tu o prezentach pisalyscie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a teraz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ze smiechu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

ddu

« Odpowiedź #89 dnia: 03 Lis 2009, 09:40:45 »
malybob, Ty się nie martw, wczoraj było niskie ciśnienie w Polsce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
daj znać, jak spodoba się mężowi prezent, kt. dla niego znajdziesz . ja sama mam duży kłopot z mężowym gwiazdkowym prezentem.
ale bieliznę to często ja dostaję od męża, więc odpada

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 03 Lis 2009, 09:40:45 »

doda

« Odpowiedź #90 dnia: 03 Lis 2009, 20:34:00 »
nie doczytałam dokładnie, tylko tak po łebkach ale zapytam
KK zabrania czegokolwiek "zamiast"?
tzn zdaniem Kościoła seks oralny, 69 np. to jest grzech?

jakie jest stanowisko Kościoła odnośnie do seksu? seks małżeński, ok, to zrozumiałe,
a jak z NPR? można stosować NPR jako regulację poczęcia? - czyli tak naprawdę antykoncepcyjnie? czy nie? bo jeśli nie, to po co stosować w ogóle NPR?
Czy KK wypowiada się na temat seksu w inny jeszcze sposób, tzn czegoś zabrania?

zuzia

« Odpowiedź #91 dnia: 03 Lis 2009, 20:40:07 »
doda
KK zabrania opcji zamiast bo wg KK sex prowadzi do dzieci - tak nam tłumaczono na naukach

doda

« Odpowiedź #92 dnia: 03 Lis 2009, 20:57:27 »
no tak, wiem, ale wydawało mi się, że stanowisko KK w kwestii seksu nieco się zmieniło.
antykoncepcja - nie, ale np. z tego co wiem, Kościół dopuścił stosowanie prezerwatyw w związkach, gdzie jeden z partnerów choruje na HIV
czyli w tym momencie byłaby to lekka zmiana stanowiska

wydaje mi się też że KK powoli odchodził od typowo reprodukcyjnego podejścia do seksu, tzn zakłada, że seks służy również zbliżeniu małżonków, a więc nie tylko reprodukcji.
I jeszcze nie wydaje mi się, aby Kościół dziś zalecał, aby mieć tyle dzieci ile Bóg da.

Ale ja nie zgłębiałam zupełnie tego tematu, nie znam się na tym, dlatego jestem ciekawa.

malybob

« Odpowiedź #93 dnia: 03 Lis 2009, 21:32:18 »
no tak, wiem, ale wydawało mi się, że stanowisko KK w kwestii seksu nieco się zmieniło.
antykoncepcja - nie, ale np. z tego co wiem, Kościół dopuścił stosowanie prezerwatyw w związkach, gdzie jeden z partnerów choruje na HIV
czyli w tym momencie byłaby to lekka zmiana stanowiska

wydaje mi się też że KK powoli odchodził od typowo reprodukcyjnego podejścia do seksu, tzn zakłada, że seks służy również zbliżeniu małżonków, a więc nie tylko reprodukcji.
I jeszcze nie wydaje mi się, aby Kościół dziś zalecał, aby mieć tyle dzieci ile Bóg da.

Ale ja nie zgłębiałam zupełnie tego tematu, nie znam się na tym, dlatego jestem ciekawa.

Jakis czas temu faktycznie bylo glosno w mediach o tym,ze rzekomo KK dopuscil czasem uzywanie prezerwatyw. Jednak wizyta Benedykta XVI w Afryce przekreslila te wypowiedzi.
Co do NPR - delikatna kwestia. Jesli jest stosowane jako antykoncepcja to jest grzechem. Jesli zas np.  jest metoda na odlozenie poczecia dziecka na inny termin jest w porzadku. Kwestia intencji.
Natomiast faktycznie seks nie ma sluzyc tylko do reprodukcji,ale i poglebianiu wiezi malzonkow. A nawet wiecej, ale tu juz odsylam do ksiazki "Akt malzenski" o.Knotza, bo na mistyce kompletnie sie nie znam.
A co do liczby dzieci, jasne,ze para moze decydowac, jednak zachowujac postawe otwartosci na zycie.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2009, 21:36:06 wysłana przez malybob »

zosia2007

« Odpowiedź #94 dnia: 03 Lis 2009, 21:35:10 »
Co do NPR - delikatna kwestia. Jesli jest stosowane jako antykoncepcja to jest grzechem. Jesli zas np.  jest metoda na odlozenie poczecia dziecka na inny termin jest w porzadku. Kwestia intencji.
przepraszam a czym sie rozni antykoncepcja od "odkladania" poczecia dziecka? dla mnei to to samo. przeciez antykoncepcja to tez chwilowe odlozenie poczecia dziecka.

sonja

« Odpowiedź #95 dnia: 03 Lis 2009, 21:35:14 »
A czy odłożenie poczęcia dziecka na inny termin to nie antykoncepcja? Bo hipokryzją mi tu pachnie.

magdalinska

« Odpowiedź #96 dnia: 03 Lis 2009, 21:37:43 »
dokładnie to samo miałam napisac. dla mnie tez nie ma roznicy.

malybob

« Odpowiedź #97 dnia: 03 Lis 2009, 21:40:34 »
A czy odłożenie poczęcia dziecka na inny termin to nie antykoncepcja? Bo hipokryzją mi tu pachnie.

Nie wiem czy dobrze wyjasnie,bo sama mam z tym problem.
Chyba chodzi o intencje - juz w slowie "antykoncepcja" kryje sie sugestia,ze chodzi o dzialanie "przeciw poczeciu". A NPR jest zaakceptowaniem natury i dostosowaniem sie do niej,a nie robieniu czegos przeciw. Ponadto, aby nie byl grzechem, musi zawierac otwartosc na wole Boga.

brawurka

« Odpowiedź #98 dnia: 03 Lis 2009, 21:41:30 »
malybob nie napisze co mi się nasunęło na język po przeczytaniu tego, napiszę tylko,że mam wielką ochote na dyskusje z Tobą, ale nie sądzę żeby mialo to sens i to nie jest odpowiedni wątek.
p.s absolutnie nie chcę Ci urazić

zosia2007

« Odpowiedź #99 dnia: 03 Lis 2009, 21:42:29 »
malybob ale zabezpieczajac sie nie przez NPR tez "przyjmujemy" wole boga, bo przeciez istnieje ryzyko wpadki

jakos nie moge zrozumiec tej kwestii kosciola