NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D

Zaczęty przez zuzia, 02 Lis 2009, 17:59:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Cytat: Kasia w 03 Lis 2009, 22:27:09
dla mnie wstrzemięźliwość to nie jest antykoncepcja ;D

jak np. nie mam gumek i rezygnuję z tego powodu z seksu to sory ale nie stosuje w danym momencie antykoncepcji ;)



Ale tu chodzi o ciągłą kontrolę, a nie jednorazowy brak gumek ;D

dragonfly

Cytat: aja w 03 Lis 2009, 22:26:29
mimo iż ks PIotr jest bardzo uzanym duszpasterzem to
moim zdaniem  Ks nie wie o czym mówi / nie raz kobieta nie jest gotowa na ciążę,dziecko itd. a jak już jest się pojawi to świata poza nim nie widzi, nie sądzę aby nawet chciała pamiętac takie myśli ....
może jest jakiś tego procent ale nie wszystkie dzieci / bardzo mi żal tych dziewczyn,które wierzą takim ks którzy w dodatku zielonego pojęcia nie mają o posiadaniu rodziny/ ale to tylko moja opinia

nie znam tego pana ale mysle tak samo jak Ty....

sonja

Cytat: szelma w 03 Lis 2009, 22:28:41
Może zwierzątko mogłaby wydzielić ten wątek?

Bo wątek prezentowy był miły, a ta dyskusja podnosi ciśnienie...

Oj tam przetłumaczysz D., ładnie wydrukujesz i piękny prezent na święta :D

dragonfly

Cytat: Kasia w 03 Lis 2009, 22:27:09


jak np. nie mam gumek i rezygnuję z tego powodu z seksu to sory ale nie stosuje w danym momencie antykoncepcji ;)

nie dobijajcie mnie że jednocześnie nie ma i fiku miku i jeszcze grzeszę nie grzesząc!


musiala przeczytac z 5 razy, zanim zrozumialam.... ;D

ok, a co jezeli malzonkowie maja dosc wysokie libido - unikanie wpolzycia przez ok tydzien moze byc frustrujace.... i zaciesnianiu wiezi nie pomaga ;D

szelma

sonja, ech, mam co najmniej pięć wrednych odpowiedzi na końcu języka ;). Chyba z tego ciśnienia będą grzmoty ;).

sonja

Cytat: szelma w 03 Lis 2009, 22:34:45
sonja, ech, mam co najmniej pięć wrednych odpowiedzi na końcu języka ;). Chyba z tego ciśnienia będą grzmoty ;).

Widzisz, same pozytywy :D

Ps mam nadzieję, że wiesz, że żartuję :D

foczkaka

a ja myślalam że wy tyle o prezentach... :D
Nie możesz mieć wszystkiego, bo gdzie byś to położył...

dragonfly

doda zgadzam sie, jedyne co moze tu zdenerwowac to hipokryzja KK, a sama rozmowa ciekawa...

szelma

#133
doda, hipokryzja. No nie mogę po prostu. I żadne analogie do Afryki, Alaski, Albanii, Australii, Andory, Anglii i Austrii do mnie nie przemawiają. Rozumiem, że ktoś jest bardzo głęboko wierzący, ale dla mnie nie ma tu rozumowych argumentów - tylko wyjaśnianie sprawy tak, żeby dopasować coś do ideologii. Ale to moje zdanie. Mam dużo wierzących znajomych i szanuję ich i ich postawę.

I tyle.

malybob

Cytat: doda w 03 Lis 2009, 22:39:46
jest tu jedyna ze swoimi poglądami. nie można nikomu kazać myśleć w określony sposób.
nie strasz...  :ohboy:

Mnie rowniez bylo milo podyskutowac :)
I zeby nie bylo,ze ucieklam - juz naprawde musze zmykac, jutro wstaje o nieludzkiej porze.

brawurka

#135
hmm dziwny jakis ten ksiadz, Maja była totalną wpadką i zupełnie w tamtym czasie niechcianym dzieckiem, była niechciana do momentu widoku dwóch kresek na teście, potem byl szał i wyczekiwałam ją całe 8 miesięcy, przygotowywałam wszystko na jej przybycie na ten świat i kocham ją tak mocno jak tylko Iguśke,nikt nie jest dla mnie tak ważny jak one, ja też jestem dzieckiem z wpadki a jakoś nie czuje żeby mama mnie mniej kochała ;)

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 22:51:56

nie chce dyskutować,bo malybob wierzy w to co pisze, wiedze na temat KK ma popartą swoją wiarą,a ja tylko skończylam szkołe

Kasia

Cytat: doda w 03 Lis 2009, 22:44:35innymi słowy, okazuje się, że będąc katolikiem na pół gwizdka jesteśmy hipokrytami, a będąc katolikami na 100% też nimi jesteśmy, i co teraz?

podobne coś napisałam dzisiaj na plotach :)
że smiejemy się z lasek które biorą ślub koscielny tylko dla murów kościoła
i drwimy z tych ktorzy wierzą i praktykują

ot, to jest hipokryzja ;)

dragonfly

hmmmmm.... nie wydaje mi sie, zebysmy tu drwily z kogos, no ale ja moge mowic tylko za siebie; mnie raczej zastanawia brak logicznego rozumowania KK jesli chodzi o npr - bo albo sie jest otwartym na zycie (wtedy po co npr?) albo sie nie jest... NPR - Naturalne PLANOWANIE Rodziny, tak? Czyli z gory zaklada sie, ze planowac mozna, a jak sie planuje, to i sie unika w pewnych momentach zycia.... czyli kupy to sie nie trzyma zupelnie....

errata

dragonfly ale KK kładzie raczej nacisk na NATURALNE planowanie rodzini, a nie naturalne PLANOWANIE rodziny. I to jest przede wszystkim różnicą.

dragonfly

errata z calym szacunkiem, to po co w ogole to planowanie? to niech bedzie wszystko naturalne i juz....

errata

#140
dragonfly bo jednak KK to aż takie średniowiecze to nie jest ;D A ta poważnie nie wiem, bo nigdy aż tak się w to nie wgłębiałam, bo takiej potrzeby nie mam.

dragonfly

Cytat: errata w 03 Lis 2009, 23:29:31
dragonfly bo jednak KK to aż takie średniowiecze to nie jest ;D

no i git :) czyli naturalne unikanie poczecia jest ok, a "wspomaganie sie" juz nie.... to potrafie przyjac do wiadomosci i uszanowac; jak tylko to "unikanie bo planowanie" nie nazwac antykoncepcja to juz sie w mojej glowie nie miesci....

errata

#142
dragonfly no to git  :beer: no to Ci popsuła liczbe piw


errata

Cytat: dragonfly w 03 Lis 2009, 23:38:32
no to my se pogadaly ;)
:beer:

jak na taką godzine :) To chociaż zrobiłam Ci grunwald :D

errata



errata

Cytat: doda w 03 Lis 2009, 23:44:14
żeby wierzyć w to co się w głowie nie mieści? pewnie tak, masz rację ;D
ale szczerze mówiąc, to jak ja sobie npr nazwę antykoncepcją, to nie czuję się z tym źle ani nijak, po prostu nazywam rzecz po imieniu. to jest tylko kwestia nazwy, a nie postępowania.



zwał, jak zwał. Jak komu wygodniej i już :D

dragonfly

#148
Cytat: errata w 03 Lis 2009, 23:41:35
może na tym polega wiara ;D

"A wiara jest pewnoscia tego, czego sie spodziewamy, przeswiadczeniem o tym, czego nie widzimy"  (List do Hebrajczykow 11:1) Czyli wierzymy, ze istnieje Bog (chociaz go nie widzimy)....

Ale fakt, zeby uwierzyc w logike KK to rzeczywiscie trzeba miec ogromne zapasy wiary ;)

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 23:55:04

Cytat: errata w 03 Lis 2009, 23:50:44
zwał, jak zwał. Jak komu wygodniej i już :D

nikt nie neguje metody, tylko calej otoczki jaka wokol niej wytworzyl Kosciol, i tego, ze pewnie niewielki odsetek par nie stosuje npr jakos metody antykoncepcji = reszta grzeszy

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 23:59:05

o, zwierz zrobila porzadek :)

brawurka