Autor Wątek: NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D  (Przeczytany 31800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doda

Odp: NPR + antykoncepcja z prezentowego ;D
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Lis 2009, 21:45:50 »
malybob, dzięki za wyjaśnienia, polałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no właśnie o to mi chodziło z tym, że NPR może być traktowany także jako regulacja poczęcia.
jeśli rozchodzi się o słowo antykoncepcja, to rozumiem, że to słowo niesie za sobą jakąś treść, ale przecież - jest to tylko słowo.
np. ja zawsze chciałam mieć dzieci, ale też chciałam się na nie zdecydować w odpowiednim dla nas momencie i dlatego stosowałam między innymi NPR
(nie tylko)
nie widzę różnicy między stosowaniem z tą samą intencją prezerwatyw (też je stosowaliśmy) a stosowaniem prezerwatyw plus NPR lub tylko NPR. Intencja jest taka sama, różnica tylko w kawałku gumki, a więc dość techniczna mimo wszystko.

malybob

« Odpowiedź #101 dnia: 03 Lis 2009, 21:46:22 »
brawurka Zaintrygowalas mnie. Jesli chcesz, pisz na priv. (aczkolwiek zaraz ide spaaac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

BTW, szukam pewnej wypowiedzi na ten temat, ktora kiedys sama przeczytalam, bardziej skladnej niz moja.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dragonfly

« Odpowiedź #102 dnia: 03 Lis 2009, 21:46:48 »
malybob ja chcialam tylko napisac, ze mam nadzieje, ze nie urazilam Cie wczoraj, piszac o kroliczkach i norkach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i czytalas nasze glupawki z przymrozeniem oka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #103 dnia: 03 Lis 2009, 21:49:18 »
a co do otwartości na życie, ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli zajdę w ciążę w momencie, który uważam za zły, czyli po prostu nie chcę dziecka, to jednak godzę się z tym, że jestem w ciąży i nie usunę ciąży, tylko urodzę dziecko i je pokocham.

dragonfly

« Odpowiedź #104 dnia: 03 Lis 2009, 21:51:00 »
doda dokladnie, przeciez zaden sposob nie zabezpiecza na 100%

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 03 Lis 2009, 21:51:00 »

malybob

« Odpowiedź #105 dnia: 03 Lis 2009, 21:53:49 »
Cytuje ze strony Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Moralne jest tylko podjęcie stosunku z natury niepłodnego (czas w cyklu kobiety, wiek, choroby) a nie uczynienie go niepłodnym... "
" Nie jest istotne, czy jakaś metoda antykoncepcyjna jest skuteczna czy nie. Istotne, że ktoś chciał, by nie poczęło się dziecko i w sposób sztuczny w płodność zaingerował. Nie jest ani interwencją, ani tym bardziej sztuczną podjęcie stosunku z natury bezpłodnego. To Bóg, wyznaczając w ten a nie inny sposób rytm płodności u człowieka, zdecydował o fakcie, że nie pocznie się dziecko."

podaje linka do dokladniejszych odpowiedzi i pytan

doda

« Odpowiedź #106 dnia: 03 Lis 2009, 21:56:05 »
no dobrze, rozumiem mniej więcej.

rozumiem także, że inne formy seksu niż brzydko mówiąc  - penetracja, są w takim razie jak najbardziej zgodne z nauką kościoła. czyli seks oralny na przykład. bo nie tylko są z natury niepłodne, ale także dodatkowo pogłębiają więź między małżonkami

czyli git Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dragonfly

« Odpowiedź #107 dnia: 03 Lis 2009, 21:59:30 »
ale unikanie wspolzycia w dni plodne to tez "interwencja" - nie sztuczna, jak najbardziej, ale interwencja....

malybob

« Odpowiedź #108 dnia: 03 Lis 2009, 22:00:52 »
dragonfly
Spoko, dawno sie tak nie smialam jak wczoraj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a co do otwartości na życie, ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli zajdę w ciążę w momencie, który uważam za zły, czyli po prostu nie chcę dziecka, to jednak godzę się z tym, że jestem w ciąży i nie usunę ciąży, tylko urodzę dziecko i je pokocham.

Nooo,  mozna by te kwestie jeszcze pokomplikowac.. Tz. sluchalam ostatnio jednego z kazan ks.Pawlukiewicza (Warszawianki moze kojarza) i poszedl w nim jeszcze dalej - tz. ze dziecko,ktore sie pocznie niechciane bedzie odczuwalo zawsze tego skutki. Czyli, wynikaloby,ze zawsze trzeba byc nastawionym pozytywnie do ewentualnosci poczecie... Ale szczerze, to sama nie wiem co o tym myslec, tak napisalam ku refleksji.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sonja

« Odpowiedź #109 dnia: 03 Lis 2009, 22:02:40 »
ale unikanie wspolzycia w dni plodne to tez "interwencja" - nie sztuczna, jak najbardziej, ale interwencja....

Popieram, to samo miałam napisać. Jeszcze raz takie podejście to dla mnie hipokryzja, npr stosujesz jak widać po to, żeby móc ŚWIADOMIE uprawiać seks w dni niepłodnie, przez co CZYNISZ STOSUNEK NIEPŁODNYM. Dla mnie proste. Antykoncepcja.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2009, 22:03:14 wysłana przez sonja »

malybob

« Odpowiedź #110 dnia: 03 Lis 2009, 22:02:47 »
no dobrze, rozumiem mniej więcej.

rozumiem także, że inne formy seksu niż brzydko mówiąc  - penetracja, są w takim razie jak najbardziej zgodne z nauką kościoła. czyli seks oralny na przykład. bo nie tylko są z natury niepłodne, ale także dodatkowo pogłębiają więź między małżonkami

czyli git Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie, nie.. Wpolzycie ma miec zdecydowanie jedna forme, reszta moze ja tylko uzupelniac..

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 22:04:02
Popieram, to samo miałam napisać. Jeszcze raz takie podejście to dla mnie hipokryzja, npr stosujesz jak widać po to, żeby móc ŚWIADOMIE uprawiać seks w dni niepłodnie, przez co CZYNISZ STOSUNEK NIEPŁODNYM. Dla mnie proste. Antykoncepcja.

O, nie! Stosunek w dni nieplodne bedzie nieplody z natury, ja go takim nie czynie.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2009, 22:04:02 wysłana przez malybob »

dragonfly

« Odpowiedź #111 dnia: 03 Lis 2009, 22:04:16 »
Nie, nie.. Wpolzycie ma miec zdecydowanie jedna forme, reszta moze ja tylko uzupelniac..

ufff.... to i tak nie jest zle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #112 dnia: 03 Lis 2009, 22:04:25 »
malybob, no tak, ale jesteśmy ludźmi, nie ukrywajmy, że mamy momenty w zyciu kiedy chcemy dzieci bardziej lub mniej. np. jeśli mam już 3 dzieci odchowanych, dobrą pracę i 40 lat, to mogę nie chcieć dzieci i to chyba żaden grzech.
co nie znaczy że jak zajdę w ciążę to będę w rozpaczy i dziecko usunę, albo będę pół ciąży go nieakceptować.

nie bądźmy bardziej święci niż papież

malybob

« Odpowiedź #113 dnia: 03 Lis 2009, 22:07:52 »
malybob, no tak, ale jesteśmy ludźmi, nie ukrywajmy, że mamy momenty w zyciu kiedy chcemy dzieci bardziej lub mniej. np. jeśli mam już 3 dzieci odchowanych, dobrą pracę i 40 lat, to mogę nie chcieć dzieci i to chyba żaden grzech.
co nie znaczy że jak zajdę w ciążę to będę w rozpaczy i dziecko usunę, albo będę pół ciąży go nieakceptować.

nie bądźmy bardziej święci niż papież

Alez ja sie z Toba nawet zgadzam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Staralam sie jedynie przedstawic co slyszalam na ten temat w KK. A jesli chodzi o te wypowiedz z ks. Pawlukiewiczem- podkreslam, to bylo tylko jedno kazanie,ktore slyszalam, wcale niekoniecznie oficjalna wypowiedz KK.

sonja

« Odpowiedź #114 dnia: 03 Lis 2009, 22:08:01 »

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 22:04:02
O, nie! Stosunek w dni nieplodne bedzie nieplody z natury, ja go takim nie czynie.

O losie!!! Jeśli decydujesz się na seks tylko w dni niepłodne, a unikasz dni płodnych, to decydujesz się świadomie na antykoncepcję i czynisz go niepłodnym. Byłby niepłodny z natury gdybyście kochali się dzień w dzień bez oglądania się na npr. Dla mnie takie podejście do sprawy jakie prezentujesz to zakłamanie w najczystszej formie.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 03 Lis 2009, 22:08:01 »

dragonfly

« Odpowiedź #115 dnia: 03 Lis 2009, 22:08:56 »

tez tak mysle.... otwartosc na zycie, tak jakby tego zyczyl sobie KK powinno wygladac bardziej: wspolzyjcie kiedy chcecie, nie martwcie sie, wszystko w rekach Boga, przyjmijcie jego dary z radoscia (nawet jezeli to juz ktores z kolei a Wy nie macie jak tej gromadki ubrac i nakarmic)

doda

« Odpowiedź #116 dnia: 03 Lis 2009, 22:10:45 »

dlaczego?
tego nie rozumiem.

mniej więcej zrozumiałam co pisałaś o antykoncepcji, rozumiem też seks małżeński, ale tego nie rozumiem.
co to znaczy poza tym tradycyjna forma?
nie bardzo rozumiem, dlaczego Kościół aż tak bardzo wnika, tzn w aż takich szczegółach w seks małżonków.

poza tym mówiąc o NPR KK jak rozumiem powołuje się na argument naturalny, tego co zgodne z naturalnym cyklem kobiety. czemu nie możemy tu posłużyć się podobnym argumentem naturalnych potrzeb człowieka. Różne formy seksu mieszczą się zazwyczaj w obrębie naturalnych potrzeb człowieka, niech mi ktoś wytłumaczy na czym polega tu grzech?

sonja

« Odpowiedź #117 dnia: 03 Lis 2009, 22:12:42 »
dragonfly i znów nie pozostaje mi nic innego jak się z Tobą zgodzić.

Rozumiem stosowanie NPR po to by lepiej poznać swój organizm, przygotować się do starań o dziecko, sposób antykoncepcji, który nie zaśmieca organizmu hormonami, ale przy takim dokładaniu do niego ideologii to mi ręce i nie powiem co jeszcze opada.. No ale to nie ja żyję w kłamstwie, więc w sumie nie moja broszka.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2009, 22:13:08 wysłana przez sonja »

dragonfly

« Odpowiedź #118 dnia: 03 Lis 2009, 22:14:58 »
doda wydaje mi sie, ze poprzez "inne" formy wspolzycia nie ma szans na zajscie w ciaze, chyba nawet stosunek przerywany jest potepiany (grzech Onana)

doda

« Odpowiedź #119 dnia: 03 Lis 2009, 22:16:10 »
nie no dziewczyny ja to mniej więcej rozumiem w taki sposób.

NPR pomaga Ci rozpoznać swoją płodność, czyli wiesz kiedy masz dni płodne a kiedy niepłodne. Kościół dopuszcza regulację poczęcia, a więc odłożenie decyzji o dziecku. A więc można kochać się w dni niepłodne, bo i tak nic z tego nie będzie. w dni płodne unikamy współżycia, aby jeszcze teraz nie mieć dzieci. i to jest ok. antykoncepcja, czy nie zwał jak zwał, to tylko nazwa.

gumki nie można używać, a różnica jest taka, że w gumce kochasz się w dni płodne, albo takie, których nie jesteś pewna i nie dopuszczasz do poczęcia, które nastąpiłoby, gdyby nie gumka.

jeśli kochasz się w dni niepłodne, to do poczęcia i tak nie dojdzie

ja to chwytam i nawet rozumiem tę logikę

nie kumam za to innych form seksu

dragonfly

« Odpowiedź #120 dnia: 03 Lis 2009, 22:17:12 »
sonja ciekawa jestem jaka odpowiedz te wszystkie panie w poradniach maja na to.... Dla mnie juz za pozno - Ty musisz sie podpytac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malybob

« Odpowiedź #121 dnia: 03 Lis 2009, 22:17:26 »
sonja

Przepraszam, nie zgodze sie z Toba.
Jesli wejde do budynku w Afryce, to tam ,po prostu jest cieplo, bo jest taki klimat. Ja po prostu akceptuje ten fakt. Natomiast, jesli pojade na Alaske i w budynku jest cieplo, tz. ze napalilam w piecu itp., - wtedy owszem - JA sprawilam,ze jest cieplo.
Sorry za bzdurny przyklad,ale rozumiesz o co mi chodzi? W dni nieplodne tylko korzystam z faktu,ze sa nieplodne, ale sama sie do tego nie przyczyniam.

A czy jest to hipokryzja... Wydaje mi sie,ze zalezy to od intencji tylko i wylacznie..

dragonfly

« Odpowiedź #122 dnia: 03 Lis 2009, 22:18:30 »
nie no dziewczyny ja to mniej więcej rozumiem w taki sposób.

NPR pomaga Ci rozpoznać swoją płodność, czyli wiesz kiedy masz dni płodne a kiedy niepłodne. Kościół dopuszcza regulację poczęcia, a więc odłożenie decyzji o dziecku. A więc można kochać się w dni niepłodne, bo i tak nic z tego nie będzie. w dni płodne unikamy współżycia, aby jeszcze teraz nie mieć dzieci. i to jest ok. antykoncepcja, czy nie zwał jak zwał, to tylko nazwa.

gumki nie można używać, a różnica jest taka, że w gumce kochasz się w dni płodne, albo takie, których nie jesteś pewna i nie dopuszczasz do poczęcia, które nastąpiłoby, gdyby nie gumka.

jeśli kochasz się w dni niepłodne, to do poczęcia i tak nie dojdzie

ja to chwytam i nawet rozumiem tę logikę

nie kumam za to innych form seksu

no antykoncepcja w najczystszej postaci....

doda

« Odpowiedź #123 dnia: 03 Lis 2009, 22:18:32 »
doda wydaje mi sie, ze poprzez "inne" formy wspolzycia nie ma szans na zajscie w ciaze, chyba nawet stosunek przerywany jest potepiany (grzech Onana)

no ale przy npr w dni niepłodne też nie masz szans na zajście w ciążę

a biorąc pod uwagę, że seks ma zbliżać ludzi i dawać im radość to już nie wiem jaka różnica

sonja

« Odpowiedź #124 dnia: 03 Lis 2009, 22:19:04 »
malybob Twoim wyborem jednakże jest, że jedziesz do Afryki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nasz światopogląd jest jednak tak diametralnie różny, że lepiej chyba zaprzestać tej dyskusji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jedna drugiej nie przekona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Lis 2009, 22:19:42
sonja ciekawa jestem jaka odpowiedz te wszystkie panie w poradniach maja na to.... Dla mnie juz za pozno - Ty musisz sie podpytac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Wezmę specjalnie dla Ciebie dyktafon Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2009, 22:19:42 wysłana przez sonja »