Mały niejadek :(

Zaczęty przez abkasia, 01 Lis 2009, 11:47:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 17:37:06
podaj zgodnie z dawka na opakowaniu to jest dopuszczone dla dziecka po 6 miesiacu wiec ilosc glutenu musi byc tam uwzględniona.Powiem szczerze ze ja sie nad tym nigdy nie zastanawialam :)
z tego co piszesz, to chyba nie wprowadzalas Laurze glutenu tak jak sie teraz zaleca...
zaczyna sie podawac po 4 mies ekspozycyjna dawke gutenu-2-3 gr na 100 ml przecieru warzywnego przez pelne 2 mies. i ten gluten podaje sie w postaci np kaszy manny dodawanej do posilku,
po 2 mies ekspozycyjnech zwieksza sie dawke do 6 gr, wtedy mozna podawac juz gulten bez ograniczen, w tym  kaszki glutenowe.
jesli Laurze nic nie bylo, to znaczy ze celiakii nie ma i teraz to i tak mozesz dawac jej juz wszystko.
ja w porozumieniu z pediatra opoznilam wprowadzani glutenu i dopiero teraz malemu zaczynam wprowadzac i mam przez 2 mies stosowac dawke ekspozycyjna. stad moje pytanie o zawartosc glutenu w lyzeczce kaszki glutenowej, bo nie chce mi sie za kazdym razem tej kaszy manny gotowac

dragonfly

Cytat: abkasia w 01 Lis 2009, 19:46:30
z tego co piszesz, to chyba nie wprowadzalas Laurze glutenu tak jak sie teraz zaleca...
zaczyna sie podawac po 4 mies ekspozycyjna dawke gutenu-2-3 gr na 100 ml przecieru warzywnego przez pelne 2 mies. i ten gluten podaje sie w postaci np kaszy manny dodawanej do posilku,
po 2 mies ekspozycyjnech zwieksza sie dawke do 6 gr, wtedy mozna podawac juz gulten bez ograniczen, w tym  kaszki glutenowe.
jesli Laurze nic nie bylo, to znaczy ze celiakii nie ma i teraz to i tak mozesz dawac jej juz wszystko.
ja w porozumieniu z pediatra opoznilam wprowadzani glutenu i dopiero teraz malemu zaczynam wprowadzac i mam przez 2 mies stosowac dawke ekspozycyjna. stad moje pytanie o zawartosc glutenu w lyzeczce kaszki glutenowej, bo nie chce mi sie za kazdym razem tej kaszy manny gotowac
:padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam:
ja sie nie nadaje na matke....

marax

#27
abkasia z tego co pamietam to podawalam jej gluten od 4-6 zgodnie z tymi normami a pozniej juz po  6 miesiacu to dawalam jej jedzenie juz ogolnie dostepne dla dzieci ufajac ze sklad jest dobrany odpowiednio .Nie mierzylam juz lyzeczkami ilosci

Dodany tekst: nie 01 lis 2009 19:50:04 GMT-1

a co do mieszania z przecierem warzywnym to dziwne zalecenia bo karmi sie ponoc wylacznie piersia do 6 miesiaca

Angie


marax

ja mierzylam te gramy kaszy manny :) nic jej nie bylo to mi przeszlo

abkasia

#30
aha i znalazlam jedzenie ktore malemu smakuje-pizza :headbang: :headbang: :headbang:
nionczka, masz racje, moze to jest dobry pomysl...
tylko chyba musialabym wyjechac z domu na te kilka dni, bo chyba nie potrafilabym sie zastosowac do tego planu..
jak daje mu jesc, to zaczynam od tych obiadkow nieszczesnych, ale on wszystko wypluwa... no i nie chce, zeby byl godny, wiec zawsze daje mu potem ta kaszke... :(
musialabym wyjechac i nei wziac tel... i niech sie maz meczy z tym jego karmieniem...

Dodany tekst: 01 Lis 2009, 19:52:58

tylko nei wiem, czy takie zmuszanie go nie wywoluje odwrotnego skutku... ;D


marax

#32
jak chce to pizze to moze zrob mu jakas zmodyfikowana jak zalapie to bedzie jadl i inne rzeczy .Moze zacznij od mac donalda lol.Poszukaj po innych forach pewnie ktos jeszcze ma taki problem

abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 19:48:49
abkasia z tego co pamietam to podawalam jej gluten od 4-6 zgodnie z tymi normami a pozniej juz po  6 miesiacu to dawalam jej jedzenie juz ogolnie dostepne dla dzieci ufajac ze sklad jest dobrany odpowiednio .Nie mierzylam juz lyzeczkami ilosci

Dodany tekst: nie 01 lis 2009 19:50:04 GMT-1

a co do mieszania z przecierem warzywnym to dziwne zalecenia bo karmi sie ponoc wylacznie piersia do 6 miesiaca
no widzisz, o to mi chodzilo, czyli jednak trzeba mierzyc ta manna..
wiadomo, ze potem, to juz mozna spokojnie podawac :D

dragon, angelos, to raczej ja jestem matka przewrazliwiona.. nie wiem co gorsze...nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu...;)

marax

myslalam ze ty mu podawalasej wczesni :)

abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 19:55:17
jak chce to pizze to moze zrob mu jakas zmodyfikowana jak zalapie to bedzie jadl i inne rzeczy .Moze zacznij od mac donalda lol.Poszukaj po innych forach pewnie ktos jeszcze ma taki problem
a najlepiej to mu moze dam curry i tabasco :D
on chyba lubi dobrze przyprawione- jak tatus... ;)
niech mu juz te zeby wyrastaja to dam mu bulke z maslem i niech je... :D

marax

#36
abkasia a po co mu zeby do bulki.Moja je bolke z maslem a nie ma ani jednego :)

Dodany tekst: 01 Lis 2009, 19:58:58

dajmu do reki bulke zobaczysz jak bedzie sobie ciamkal

abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 19:57:17
myslalam ze ty mu podawalasej wczesni :)
wlasnie nie, stad moje pytania... ;)
moja pediatra nie jest za tym, zeby tak wczesnie ten guten wprowadzac.. :D

marax

jak mu dobrze wychodzi polykanie to mozesz mu sprobowac dac bulke .

abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 19:58:38
abkasia a po co mu zeby do bulki.Moja je bolke z maslem a nie ma ani jednego :)

Dodany tekst: 01 Lis 2009, 19:58:58

dajmu do reki bulke zobaczysz jak bedzie sobie ciamkal
daje skorke od chleba , ciamka.. i nawet pociamkane ladnie polyka :D
tylko nie mam tego cholernego glutenu wprowadzanego i nie moge za duzo dawac...
kurcze, moglam wprowadzac wczesniej, mialabym juz to z glowy...

marax

Cytat: abkasia w 01 Lis 2009, 20:02:39
daje skorke od chleba , ciamka.. i nawet pociamkane ladnie polyka :D
tylko nie mam tego cholernego glutenu wprowadzanego i nie moge za duzo dawac...
kurcze, moglam wprowadzac wczesniej, mialabym juz to z glowy...
ile on zje tej bulki wiecej m wypadni niz zje spokojnie

abkasia

#41
Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 20:04:31
ile on zje tej bulki wiecej m wypadni niz zje spokojnie
no tak...

Dodany tekst: 01 Lis 2009, 20:07:14

ach za trudne to dla mnie... kiedys dawalo sie wszystko i bylo dobrze, a teraz gramy kaza mierzyc, pelno zakazow i nakazow....

marax

bo teraz to ci sie wszystko "rozjechalo" przez ten gluten przeciez w sloiczkach tez on jest bo one sa produkowane wedlug zalecen

Kasia

ale jak to? gluten od 4 miesiaca?
:hmm: to matki karmiące piersia maja specjalnie mleko odciągać i specjalnie kaszy dodawać?
dziwne to dla mnie :hmm:

ja na razie o zadnym glutenie nie myślę, nawet nie wiem jakbym miała te gramy przeliczać ;)
Michał na razie jest na mleku, mleku z dodatkiem kleiku, mleku z dodatkiem kaszki bezglutenowej, deserkach bezcukrowych i bezmączkowych i zupkach
wiecej z niczym nie kombinuję :hmm:


abkasia

Cytat: maraxela w 01 Lis 2009, 20:07:55
bo teraz to ci sie wszystko "rozjechalo" przez ten gluten przeciez w sloiczkach tez on jest bo one sa produkowane wedlug zalecen
no rozjechalo... cholera.. za dlugo czekaam, teraz musze sie cackac i patrzec na ulotki...
Hugo i tak sloiczkow nie chce jesc... ;D

marax

#45
co do tej kaszki to pozostay ci obliczenia .Jezeli na opakowaniu podane jest ile jest gluteny w 100 gr i jakos policzysz ilosc gr w tej miarce dolaczonej to ci wyjdzie .haha powodzenia  :padam: :padam: :rotfl: :rotfl: :point_lol:

niewiemjaka

boze to ja sie tez nie nadaje
nic nie czaje z tym glutenem bo przeraza mnie odmierzanie tak malej ilosci gramow masakra jakas
szacuneczek dla tych co odmierzaja i wogole ....

abkasia

#47
Kasia no glupie to bo z jednej str zaleca sie karmic piersia 6 mies bez dodatkowych posikow z 2 guten po 4 mies w 100 ml przecieru warzywnego. zreszta dzieci roznie jedza i niektore nie sa w stanei zjesc po 4 mies jednorazowo 100ml obiadku.
dzieci karmione sztucznie po 5 mies maja miec gluten wprowadzany!

marax

#48
jakas glupota powinni to prosciej napisac a nie 2 g i rob sobie z tym co chcesz.Zeby to dokladnie obliczyc to trzeba chyba trzeba miec jakas wiedze medyczna/farmaceutyczna umiec sobie poprzeliczac wiedziec jaka jest objetosc lyzeczki itp

Dodany tekst: 01 Lis 2009, 20:42:52

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,4478441.htmlto jest ciekawy artykul tylko opiera sie na poprzednich wytycznych 5 i 6 miessiecy.Wystarczy toprzesunac o miesiac i chyba daje odpowiedz na duzo pytan

nionczka

Cytat: abkasia w 01 Lis 2009, 20:34:39dzieci karmione sztucznie po 5 mies maja miec gluten wprowadzany!

U nas nawet przy naturalnym. Kaza podawac kleik zbozowy bez glutenu po skonczeniu 5 miesiecy i po 6 podac z glutenem. Ale bez zadnego liczenia. Jak nic sie nie dzieje znaczy, ze mozna podawac spokojnie. I ja tak zrobilam. Gdybym miala lcizyc gramy kaszy pewnie do dzis moje dziecko by bezglutenowe bylo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login