Karta kredytowa warto czy nie?

Zaczęty przez konwalia, 29 Paź 2009, 08:57:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Jak w tytule, nie mam, ale się zastanawiam.
Macie? Warto, nie warto?

gatka2804

Wg mnie jak sie splaca w wyznaczonym terminie calosc zadluzenia to warto. Ale jak sie chce kredytowac to juz sie nie oplaca. Mniej oprocentowane sa pozyczki gotowkowe.

mayagaramond

Cytat: gatka2804 w 29 Paź 2009, 09:06:37
Wg mnie jak sie splaca w wyznaczonym terminie calosc zadluzenia to warto. Ale jak sie chce kredytowac to juz sie nie oplaca. Mniej oprocentowane sa pozyczki gotowkowe.


zgadzam sie. Jako srodek platniczy czy np. do rezerwacji jak najbardziej, ale nie jako forma kredytu.


Sama zreszta nie mam karty kredytowej, jak cos potrzebuje to pozyczam od H. i oddaje mu pieniadze ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

maz mial - zliwidowal, bo rzadko korzystal a karta obniza zdolnosc kredytowa ;) ja nie potrzebuje - mamy poki co kredyty do splaty, a nie mialam nigdy parcia ani okazji, ze musze cos miec w tej chwili nie czekajac do wyplaty ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

W niektorych sklepach online mozna placic tylko karta (np. yoox). Nie wiem jak jest w PL przy rezerwacji samochodu na urlop ale tutaj tez trzeba zawsze podac nr karty. To samo jest przy rezerwacji hoteli.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

właśnie w niektórych sklepach nie mogę kupić nic, ale może lepiej ;)

na razie zdolność kredytowa nam nie potrzebna, nie będziemy brali żadnej hipoteki
zastanawiam się kombinując tak-płatność jest 51 dni, więc przez te 45dni mogłabym środki mieć na oszczędnościowym
i bardziej pod kątem codziennego korzystania, niż duzych zakupów

zosia2007

nie mam, chociaz przy kredycie hipotecznym nam przyznali. Maz sie strasznie napalil ale szybko ugasilam jego zapal. Na razie nie jest nam potrzebna

marlen_ka

Cytat: mayagaramond link=topic=4329.msg54967
0#msg549670 date=1256804107

W niektorych sklepach online mozna placic tylko karta (np. yoox). Nie wiem jak jest w PL przy rezerwacji samochodu na urlop ale tutaj tez trzeba zawsze podac nr karty. To samo jest przy rezerwacji hoteli.

dokładnie, warto mieć kartę, żeby móc swobodnie robic zakupy w necie. ja potrzebuje tez karty, zeby kupic bilety lotnicze, płacic za ubezpieczenie samochodu. ja mam vise plus, co znaczy, ze najpierw musze przelac na nia pieniadze,a dopiero potem moge korzystac, nie mam opcji, ze bede na minusie. Polecam to rozwiazanie osobom, które nie korzysraja z karty czesto, czasami tylko musza za cos karta zapłacic, dodatkowo ten sposób nie obniza zdolnosci kredytowej

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond klamstwo - mozesz paypalem na yooxie :D

" Payment with PayPal - You may select PayPal as a payment method on the first page of the Basket.


By clicking on CONCLUDE YOUR ORDER in the Confirmation page, you will be taken to the PayPal login page, where you can enter your account and conclude your payment.


If you do not have a PayPal account yet, you can create one from the PayPal login page, before concluding your order. "
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

mam, korzystam czesto, ale splacam "zadluzenie" w calosci.
pisze "zadluzenie" bo u nas to nie do konca jest zadluzenie. np. K. placi karta kredytowa bo z jego konta ida wszystkie rachunki etc. i czesto tam jest. hmmm... pustawo. Wiec ma karte a ja pozniej z mojego konta robie za to przelew. tak jest latwiej niz przelewy na jego konto, gotowka czy cus.
Karte mam podpieta do ebay ale to jw.
no i sa strony gdzie nie moge zaplacic inaczej niz karta. nawet paypal nie dziala.

Moim zdaniem jezeli tylko jako wersja awaryjna i do splacania w calosci - to tak. jako kredyt - nie.

a co do tych 51 dni bez splaty. to nie do konca tak jest. bo jezeli masz ustawiona splate karty dajmy na to na 21 kazdego miesiaca to w listopadzie (21) splacasz zakupy z pazdziernika. I jezeli zrobisz zakupy 1 pazdziernika to masz te 51 dni. jezeli 28 pazdziernika to tych "dni darmowego kredytu" jest mniej.

fasolka1980

ja mam karte, uzywam jej głownie za granicą - zakupy, wynajem samochodu, bilety itp

zawsze splacam w calosci i niemal od razu

uwazam ze jednak karta w rodzinie powinna byc - ale nie jako zrodlo kredytu

konwalia

#11
tak, to wiem, 51dni jakby od pierwszej transakcji
muszę się zapytać, czy jest opcja, że sami pobierają całość

Dodany tekst: 29 Paź 2009, 09:43:30

zastanawiam sie tez, dlatego że zawsze i tak płacę karta do konta

Angie

My mamy kartę w mbanku, dzięki której możemy robic zakupy przez net :)
Także za granicą :)  Zastepuje kartę kredytową ale nią nie jest :)
Jak ktoś ma konto w mbanku to polecam :)

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Paź 2009, 09:29:09
mayagaramond klamstwo - mozesz paypalem na yooxie :D

" Payment with PayPal - You may select PayPal as a payment method on the first page of the Basket.


By clicking on CONCLUDE YOUR ORDER in the Confirmation page, you will be taken to the PayPal login page, where you can enter your account and conclude your payment.


If you do not have a PayPal account yet, you can create one from the PayPal login page, before concluding your order. "

wiem, ale mnie si enie hcce bawic w paypall, chociaz go mam ;) I zasady sa dla mnie niejasne - np. ile kosztuje paypall? Nie mowiac juz o przeliczniku walutowym w przypadku platnosci z PL do EU
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: konwalia w 29 Paź 2009, 09:41:56
tak, to wiem, 51dni jakby od pierwszej transakcji
muszę się zapytać, czy jest opcja, że sami pobierają całość

zalezy w jakim banku
ja mam millenium, system wybitnie przejrzysty jak dla mnie. ustawilam poziom stalej splaty na 100% i sami konkretnego dnia sciagaja z konta.

konwalia

mam bz wbk,
muszę się przejść po regulamin

inkageo

Dla mnie to była absolutna konieczność, do zakupów przez internet (kiedyś nie można było założyć konta paypal bez kart kredytowej), do rezerwacji wakacji, biletów lotniczych. Kiedyś za każdym razem pożyczałam od taty i to było uciążliwe ;) Bank jeszcze nic na mnie nie zarobił, bo zawsze spłacam całość przed terminem, a karty używam do większych zakupów - za wakacje, laptopa itp. żeby mieć przerobiony limit i nie płacić za używanie karty (raz do roku się płaci, jak się nie ma określonego salda). W zasadzie to jestem 50 zł na plusie, bo była taka promocja, że mi na początek dali 50 zł ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

dzizas - ja nigdy nie potrzebowalam placic w ten sposob - jestem gorsza? :(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Paź 2009, 09:57:56
dzizas - ja nigdy nie potrzebowalam placic w ten sposob - jestem gorsza? :(
po prostu nie idziesz z duchem czasu ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Wakacji w Chorwacji bez karty ni dy rydy zarezerwować  :hmm:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

no w sumie jak sie jezdzi do zakopanego a nie chorwacji to pewne problemy odpadaja lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Paź 2009, 09:57:56
dzizas - ja nigdy nie potrzebowalam placic w ten sposob - jestem gorsza? :(
ja tez :(
mam dwie. jedna dostałam przy kredycie - zmusili mnie ;) nawet jej nie aktywowałam.
druga - wcisnela mi mojego brata dziewczyna, wzielam jedna dla siebie i druga "towarzyszaca" dla mojego brata. on uzywa cały czas, ja w ogole.
nie mam kasy - nie robie zakupów, nie lubie sie zadłuzac. mam dwa kredyty i to mi wystarczy ;)

jo_miekka

Ja tez jestem gorsza.
Bilety lotnicze - rzadko mi się zdarza.

Wakacji w zasadzie nie rezerwuję :D

didi_loczek

Do zakupow w internecie, rezerwacji bitetow, itd. mozna uzyc zamiast typowej karty kredytowej
"wypuklej karty debetowej".
Ma wlasnosci jak karta kredytowa ale z limitem rownym srodkom dostepnym w danej chwili na koncie.

Kredytowa jest przydatna jak w danej chwili chcesz kupic cos "wiekszego" a nie masz tyle kasy.

Ja mam obie. Kredytowa splacam natychmiast, bo oprocentowanie takiego kredytu duzo zzera i nie oplaca sie :D