R jak Remont i Regał

Zaczęty przez ddu, 23 Paź 2009, 15:35:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

nie zamierzałam robić wątku remontowego, historie o braku drzwi wejściowych itp opowiadam na plotach...

potrzebuję rady doświadczonych plotkar.
zdecydowaliśmy się na budowę na całej ścianie w sypialni regału - przede wszystkim na książki. mamy ich sporo, chcemy, żeby były za szkłem, bo mam alergię na kurz. a książki plus koty....
kolega zrobił nam projekt. ale nie zachwyca. co tu zmienić? żeby było funkcjonalnie, nie za ciężko, ładnie?

szelma

Hmmm, ja się nie znam, ale wywaliłabym te zamknięte szafki i te przegródki na półkach - a przynajmniej większość. Osobiście łatwiej mi się trzyma książki na długich półkach bez przegródek, ale może to kwestia osobnicza ;).

elve

pytanie co w tej zabudowie bedzie, ile potrzebujecie półek, ile szuflad

problem z tym projektem moze wynikac z asymetrii i zbyt duzej ilosci podziałów
popatrz na aranzacje ikea, moze łatwiej ci bedzie okreslic czego oczekujesz

wrobelek0403

jak dla mnie straszny kociokwik, postawiłabym na wiekszą symetrie.

jesli bedziecie robic regał na wymiar, warto pogadac z firmą robiącą takie regały - na pewno mają wzory i doswiadczenie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Jak dla mnie też odrobinę za dużo się dzieje, ale asymetryczny moim zdaniem lepszy niż symetryczny. Pomysł z inspiracją IKEą dobry, oni mają ciekawe wzory tego typu regałów.
A i może "ścianki działowe" grubsze, a "oczka" na książki troche większe.

ddu

#5
czytam uważnie, na razie poprosiłam o wywalenie pionowych desek nie wiadomo po co
oraz wywalenie zamykanych szafek. potrzebuję przede wszystkim miejsca na książki, ewentualnie jakąś miniwieżę, przydadzą się też szuflady, bo to sypialnia, więc będę miała gdzie piżamy i majtki trzymać, natomiast szafę na ciuchy mam na przeciwległej ścianie. spojrzałam na Ikea, no Billy jest najlepszy/najprostszy :D taki czerwony Billy...eh czekam na poprawki i wtedy wystawię je do osądu

zwierzatko_mojej_mamy

a moze kupic skladaka billiego ? :D my mamy i bardzo sobie chwalimy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

nie wiem czy uda mi się a może tak:
na dole pojemne szuflady, dwie, węższe po bokach, szersza w środku
reszta regału podzielona na półki i przeszkolna
w środkowej częsci, asymetrycznie węższa półka na płyty, szyba w ramie np. czerwonej

didi_loczek

ddu moim zdaniem ten regal jakis taki ni w piec ni w dziesiec, za duzo sie dzieje

jesli glownym przeznaczeniem ma byc przechowywanie ksiazek zrobilabym same polki (bez pionowym malych przegrodek), jesli chcesz za szklem to ze szklem
a na dole szuflady (jak pokazala elvelve)
No chyba ze osobna komode.

Moja tesciowa ostatnio robila biblioteke na zamowienie u stolarza, troche podpatrzylysmy w Ikei
jak chcesz moge Ci wyslac zdjecie kolo poniedzialku

tachogti

projekt elve jest super, prosto i na temat :) ja tez lubie ksiazki w rzadku i porzadku :) mozesz poprosic stolarza, zeby zrobil Ci polki pod konkretne wymiary ksiazek- male, duze, srednie, mniej sie kurz bedzie na nich zbieral im mniej bedzie przestrzeni nad nimi ;) my tez mamy BILLY plusz szklo i sobie chwalimy
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

elve

w sumie to billy jest super, pasuje niemal do każdego wnętrza i daje sie dowolnie aranżowac

zwierzatko_mojej_mamy

no ale billy nie jest strasznie dorgi - stolarz na pewno taniej wezmie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tachogti

Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

magoo

ddu jezeli macie rozne alubmy czy atlasy to, o ile chcecie zeby "staly", potrzebujecie jakiejs wyzszej polki, inaczej moga sie nie zmiescic, albo bedziecie musieli ulozyc na lezaco. I z tymi pionowymi przegrodkami to racja, za duzo sie dzieje. Zazwyczaj ksiazki maja rozne grzbiety, wiec na regale i tak bedzie roznorodnosc. A pomysl z szyba jest super, jak kiedys sie dorobie wlasnego mieszkania tez tak bede miala :)

effik

ddu opcje z Ikei rzeczywiście są bardzo dobre do przejrzenia pod kątem inspiracji :) zobaczysz, co ci się podoba, a co nie, może coś zmodyfikujesz i będzie :)

projekt kolegi rzeczywiście trochę nie bardzo. asymetria jest fajna, ale ona musi też być jakoś zaplanowana, a nie zupełnie przypadkowa :)

zuzia

ddu
ja napisze podobnie jak wiekszosc dziewczyn.
za duzo sie dzieje w tym regale. i tak naprawde te pionowe przegrodki zabieraja ci mase miejsca.
potrzebne ci te szafeczki? bo szuflady to zawsze w cenie sa.
generalnie bym wywalila przegrodki, zrobila rzad wyzszych polek (na encyklopedie czy cus) i bardziej to "ogarnela"

wrobelek0403

#16
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Paź 2009, 17:13:14
no ale billy nie jest strasznie dorgi - stolarz na pewno taniej wezmie?

prawda, u nas wyszło połowa tego co za billy ;)


a ja bym jeszcze zwrociła uwagę, czy chcecie tam trzymac tylko małe ksiazki czy tez np.albumy i  segregatory (wtedy dolną półkę - pierwsza nad szufladami zrobiłabym o wysokosci formatu A4)

Dodany tekst: 25 Paź 2009, 20:58:05

magoo  :beer: :beer: pomyslałysmy o tym samym :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#17
Cytat: wrobelek0403 w 25 Paź 2009, 20:57:38magoo    pomyslałysmy o tym samym
a ja? :(

Dodany tekst: 25 Paź 2009, 21:02:38

Cytat: wrobelek0403 w 25 Paź 2009, 20:57:38a ja bym jeszcze zwrociła uwagę, czy chcecie tam trzymac tylko małe ksiazki czy tez np.albumy i  segregatory (wtedy dolną półkę - pierwsza nad szufladami zrobiłabym o wysokosci formatu A4)
wieksza niz A4 raczej

magoo

:D
wrobelek zuzia polweam myslacym tak samo ;)  :beer:

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ddu

#20
dziękuję Wam serdecznie, prosiłam wszystko uprościć, wywalić pionowe przegródki, asymetrię, wysłałam zdjęcie pieknego ale drogiego Billego. czerwony Billy jest boski! ale drogi :(

Dodany tekst: 29 Paź 2009, 12:09:52

maya. piękne te Twoje biblioteki....
polewam oczywiście za rady

i mam jeszcze pytanie: elve, wnętrzarstwo to też praca, czy tylko pasja?
mam wrażenie, że świetnie się znasz !

elve

ddu eeee no co ty  :blush: jam amator pospolity, ale nie powiem podoba mi sie projektowanie

nionczka

ddu, wez pod uwage rozne formaty ksiazek. my mamy cholernie duzo kieszonkowych i w nowym domu napewno wezmiemy to pod uwage przy projektowaniu biblioteczki.
poza tym jesli planujecie dziecko to dolne polki zamkniete sa swietnym rozwiazaniem. my tego nie mamy i teraz wszystkie ksiazki musimy stamtad zabierac i upychac po 3 rzedy na gorze. A to nie jest fajne.
Porzadek, harmonia i prostota!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

tak, planujemy, choc na razie nic  z tego nie wychodzi....
mi zależy, żeby książki były "za szybką" chodź przedtem nienawidziłam witryn. ale kurz mnie zabija.
ale jak sobie wyobrażę odciski dziecięcych rąk na tych szybkach.... :D
z 2 strony gdzieś musi być miejsce "odkryte" na odtwarzacz płyt i kwiat w doniczce. więc CHYBA środek będzie za witryną, boki odkryte, a na dole szuflady.

zwierzatko_mojej_mamy

#24
ddu no i dlatego billi jest fajny, bo ma drzwiczki z szybami zdobionymi roslinnoscia ;) i nic na nich nie widac ;) duzo taniej wyjdzie Wam to zx projektu i przez stolarza?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl