niania poszukiwana

Zaczęty przez doris8008, 21 Paź 2009, 11:24:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: jestynka w 22 Paź 2009, 13:06:23
marax, nigdy nie dotarłam do etapu rozmawiania o pieniądzach ;)
po prostu samo hasło niania z dzieckiem , zniechęca ludzi :(
w profilu napisałm, że opiekowałam się bliźniakami, pracowałam w przedszkolu z grupą dzieci 1,5-2,5 lat, czyli wynika, że ogarniam większą ilość dzieci.
Studia też mam ukierunkowane.
ja mysle, ze przyczyn moze byc kilka:
1). ze bardziej zajmiesz sie swoim dzieckiem niz tym drugim
2). nie wyjdziesz z 2 na spacer
3). chca bys pelna uwage poswiecila ich dziecku bo co zrobic gdy oboje/obaj zaczna plakac?
to takie pierwsze jakie mi przyszly do glowy
ja nie mialabym nic przeciwko takiej wspolnej opiece - dzieci razem lepiej sie chyba rozwijaja (jak to mawia moja przyjaciolka, mama blizniakow, zazdrosc jest najlepsza motywacja :D)

Kasia

ja bym JEDNAK nie wzięła niani, która bedzie sie zajmowac swoim dzieckiem (starszym np. chodzacym dzieckiem) bo już mało co mój chrześniak nie zrobil krzywdy Michałowi

siedziałam na kanapie, Michał leżał obok mnie
Adrian wszedł na kanapę i najpierw sobie siedział i patrzył na Michala
i nawet nie wiem kiedy mu sie to siedzenie znudzilo i chciał zejść druga stroną kanapy, drugą tzn tą na drodze do której leżał Michał
Kolano Adriana wyladowało na otwartej raczce Michala a drugie juz kierowało się na jego klatke piersiowej

jedyne co mogłam zrobić to wydobyć uwieziona raczke michała i zabrać go na rece
bo Adriana bez odepchniecia nie dałoby sie zatrzymać, odepchnąć bym go nie mogła bo by spadł z kanapy, zatrzymać też nie było jak bo bałam sie o tą zgniecioną dłoń Michała

na całe szczescie kanapa była bardzo miękka i "ocaliła" rekę (Adrian oparł sie na niej tym kolanem całą siłą)


jak Michal zacznie sam brykac to juz takich obaw nie bedę mieć :) bo mobilne dziecko ma juz wieksze szanse obrony :) a roczne czy półtoraroczne to juz bajka :) wtedy nawet lepiej aby miało towarzystwo :)



brawurka

#27
kasia to wiesz jaki mam lajcik z moimi pannami :)

Dodany tekst: 22 Paź 2009, 22:26:12

ale minęło 8 miesięcy i obydwie żyją i mają się swietnie :)

Kasia

moj chrzesniak ma prawie dwa lata wiec tez to troche inaczej bo on juz całkiem sprawny jest

teraz wiem że jak on jest w poblizu to albo mam Michała na ręku albo Michał spi w łozeczku i rączki i nóżki ma bezpieczne pod kołdrą ;)
ale wtedy po prostu sie nie spdziewalam ze on moze sobie zachciec przejść po michale ;)

brawurka

kasia Maja też od dawna jest całkiem sprawna ;) i pomyslowa

doris8008

jestynka ja nie wiem jak by  było gdybym miała jedno dziecko (tzn. czy też bym tak uważała), ale wg mnie jeśli dzieci byłyby w zbliżonym wieku to fajna sprawa  - o ile opiekunka jest sprawna fizycznie ;)

aja

#31
Cytat: jestynka w 22 Paź 2009, 13:40:31Ludzie mnie nie chcą ze względu na Filipa.
jestynka szczerze to się nie dziwię - obca osoba zawsze sobie pomyśli,że najpierw będziesz się zajmowac swoim a szukającym ninię nie o to chodzi - zrestą teraz jeszcze masz pewnie spokojnie ale za 2 tyg. czy za miesiąc albo jak zacznie chodzić przy meblach to ma się mniej czasu bo raczej chodzi się obok dziecka - mi jest bardzo cięzko zostać ze swoim i siostry 3 mc dzieckiem i unikamy takich sytuacji jak tylko się da! akurat mamy taki okres że to Natan wymaga większej uwagi ze względu właśnie na naukę chodzenia
ale np. z dwulatkami nie miałabym problemu także wszystko zależy jaka jest ewentualnie róznica między dziećmi - jestynka może jak Filip będzie wiekszy/starszy to się ktoś zainteresuje



a co do naniaekspress 3800 to sporo jak dla mnie o te 800 za dużo - bo domyslałam sie ze duzo chca ale nie az tyle  :crazy: pomyslcie sobie tylko ze jednak sa ludzie których na to stać  :crazy:

zosia2007

moja znajoma z poprzediej pracy placi swojej niani 8000 pln m-c :crazy: ale ona jest taka ęą i dla niej droższe=lepsze  :stupid:

konwalia

to ja chyba zostanę nianią, może tyle dostanę z moim wykształceniem i wreszcie będę zarabiać ;)

fasolka1980

Cytat: zosia2007 w 23 Paź 2009, 15:10:04
moja znajoma z poprzediej pracy placi swojej niani 8000 pln m-c :crazy: ale ona jest taka ęą i dla niej droższe=lepsze  :stupid:

what???? co ta niania robi? 

zosia2007

Cytat: fasolka1980 w 23 Paź 2009, 16:11:10
what???? co ta niania robi? 

tylko opiekuje sie dzieckiem, a mama dziecka siedzi w drugim pokoju i "pracuje"

jestynka

Cytat: aja w 23 Paź 2009, 13:03:48ale np. z dwulatkami nie miałabym problemu także wszystko zależy jaka jest ewentualnie róznica między dziećmi - jestynka może jak Filip będzie wiekszy/starszy to się ktoś zainteresuje

też myślałam o takiej różnicy wieku i nie chciałam pracować na cały etat.
Jak Filip będzie starszy to już nie będę się rozglądać za tego typu pracą.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

coś się rusza - na sobotę umówiłam 3 panie na rozmowy... ciekawe czy przyjdą? :)

fasolka1980

Cytat: doris8008 w 18 Lis 2009, 14:00:01
coś się rusza - na sobotę umówiłam 3 panie na rozmowy... ciekawe czy przyjdą? :)


ja zaczynam poszukiwania....

gdzie je znalazlas?

nionczka

Cytat: zosia2007 w 23 Paź 2009, 15:10:04moja znajoma z poprzediej pracy placi swojej niani 8000 pln m-c  ale ona jest taka ęą i dla niej droższe=lepsze

ja moge byc nawet wielojezyczna guwernantka za 8 tys.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: nionczka w 18 Lis 2009, 16:52:21
ja moge byc nawet wielojezyczna guwernantka za 8 tys.

kurcze nie mam juz z nia za bardzo kontaktu ale jakbysmy sie kiedys spotkaly to cie polece ;) :D

doris8008

Cytat: fasolka1980 w 18 Lis 2009, 16:12:09

ja zaczynam poszukiwania....

gdzie je znalazlas?

fasolka, na niania.pl jednak.

Kasia

doris8008 a wykupiłas premium?

doris8008

Cytat: Kasia w 19 Lis 2009, 14:36:02
doris8008 a wykupiłas premium?

tjaaa, ale dopiero jak miałam 22 odpowiedzi od niań

magdarynka

Cytat: zosia2007 w 23 Paź 2009, 15:10:04
moja znajoma z poprzediej pracy placi swojej niani 8000 pln m-c :crazy: ale ona jest taka ęą i dla niej droższe=lepsze  :stupid:
wracam do zawodu lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Cytat: doris8008 w 20 Lis 2009, 12:24:16
tjaaa, ale dopiero jak miałam 22 odpowiedzi od niań

tak z ciekawości, droga jest ta opcja ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

jestynka na miesiąc bodaj 30 zł.

poszukiwania trwają - na razie były 2 panie (1 zachorowała), 2 kolejne w tym tygodniu. coś się dzieje więc nie jest źle.

fasolka1980

kurde, tez sie musze w koncu zabrac za szukanie  :headbang:

elve

Część z nas stanie pewnego dnia przed wyborem niani. Niektóre już nianię mają.
Czym się kierować przy wyborze?
Na co zwrócić uwagę?
Jakie pytania zadać?
Jak przygotować się na spotkanie z nianią?

nionczka

#49
Moim zdaniem zaufac instynktowi i nie przejmowac sie za bardzo brakiem doswiadczenia czy wyksztalcenia pedagogicznego.
Ja napewno zwrocilabym uwage na kulture osobista. Nie wzielabym tez osoby wulgarnie ubranej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login