niania poszukiwana

Zaczęty przez doris8008, 21 Paź 2009, 11:24:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doris8008

Hej,

od grudnia/stycznia chcielibyśmy zatrudnić nianię. Pytanie do doświadczonych w tym temacie: gdzie/jak szukać? Co w praktyce wychodzi najlepiej (czyt. też najszybciej :) ). Rozpuściliśmy wici wśród znajomych, zarejestrowaliśmy się na niania.pl. Co jeszcze można zrobić? Jakieś ogłoszenia rozwiesić?
No i główny problem - finanse. Nie wiem jaką stawkę zaproponować   :knuje:

Jakieś sugestie?

kasiad

doris moje 2 koleżanki zatrudniły nianie z Centrum Opiekunek znajdującego się w naszym mieście  ;)
zapłaciły 200 zł "wpisowego" i w tej cenie Centrum szukało im niań spełniających ich kryteria  ;)

co do stawki  :hmm:
jedna płaci z góry ustaloną 1000 zł, bo i niania jest dłużej z dzieckiem tzn.
koleżanka jest adwokatem i ma różne godziny pracy, generalnie dziecko jest z opiekunką po 9-10 godzin dziennie

druga koleżanka jest nauczycielką i ma zróżnicowane godziny pracy
jednego dnia ma 7 lekcji, drugiego tylko 3
generalnie z chwilą gdy wraca do domu, niania kończy swój dzień pracy  ;)
więc np. w poniedziełk niania jest z dzieckiem 8 godzin, ale w piątek już tylko 4
ta koleżanka umówiła się z nianią na stawkę 5 zł za godzinę
w sumie niania zarabia ok. 800 zł

u nas jest taka zasada, jeżeli opiekunka umawia się na stałą stawkę tak jakby etat, wtedy rodzice płacą stałą stawkę np. wspomniany 1000 zł
i godzina pracy wychodzi ok. 5 zł
natomiast jeśli rodzina umawia się na płacę za godziny, wtedy wychodzi 10 zł/h  ;)


doris8008

kasiad  :beer:

póki co na niania.pl odezwało się kilka osób, ale żeby przeczytać ich wiadomości muszę wykupić pakiet premium  :padam: zastanawiam się, czy w ogóle ktoś za ich pośrednictwem znalazł nianię...

nionczka

Cytat: doris8008 w 21 Paź 2009, 19:46:14
kasiad  :beer:

póki co na niania.pl odezwało się kilka osób, ale żeby przeczytać ich wiadomości muszę wykupić pakiet premium  :padam: zastanawiam się, czy w ogóle ktoś za ich pośrednictwem znalazł nianię...

lo matko!
Nie wiedzialam, ze trzeba cos wykupowac, zeby wiadomosci odebrac.
Mysle jednak, ze warto.
Ja osobiscie nie mialabym gdzie szukac niani sprawdzonej bo nikt ze znajomych niani nie ma. A jak ma dobra to nie odda wiec musialabym sie uciec do tego typu portali. Moze to byc pomocne nie tylko teraz, ale rowniez pozniej, na jakies sporadyczne wyjscia, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

doris jak znajdziecie to napisz co i jak- ciekawa jestem jak wyglądają warszawskie ceny i jak liczą sobie ninie w przypadku bliźniąt? czy szukacie kogoś kto będzie gotował chłopakom?
ja mogę jeszcze polecić Ci to http://www.nannyexpress.pl/index.html

brawurka

ja sie moge zająć chlopakami :) może zaloże strefowy żłobek? :)

Kasia

brawurka TAK !!!!!!!!!!!!!!!!  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:


doris zawsze mozesz po nazwisku odnaleźć te nianie na n-k :) i tam sie z nimi dogadać :)
oczywiście z tymi które są zalogowane z imienia i nazwiska :)

Pyś

doris8008 w mojej okolicy (też w-wa) mamy szukały i najszybciej znalazły nianię jak rozwiesiły ogłoszenia na słupach. Tych ogłoszeniowych i nie tylko. Przy ogólno dostępnych placach zabaw też.
Sąsiadka zatrudniła nianię do bliźniąt. Młoda dziewczyna i właśnie ze "słupa". Cały sierpień siedziała z nią i dzieciakami razem. Od września niania jest już sama z maluchami. Dzieci w maju rok skończyły. W jej zakres wchodzi tylko i wyłącznie opieka. Bez gotowania i sprzątania chałupy. Cena - 2 tyś/miesiąc bez względu na ilość godzin.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

 zatrudniłybyście nianie taką jak ja? nie mówie,że mnie bo to oczywiste,że tak  :rotfl: chodzi mi o dziewczyne mającą swoje dziecko/dzieci?

marax

Cytat: brawurka w 22 Paź 2009, 09:11:47
zatrudniłybyście nianie taką jak ja? nie mówie,że mnie bo to oczywiste,że tak  :rotfl: chodzi mi o dziewczyne mającą swoje dziecko/dzieci?
tak :) ten zlobek u nas chyba zamykaja na dobre wiec nie wiem co zrobie niedlugo.Chyba bede musiala niani poszukac. Ja bym oddala dziecko osobie ktora ma swoje dziecko-wiesz jezeli ma dwójkę malych juz bym sie mocno zastanowila.Mialabym watpliwosci czy sobie poradzi z trojka. Jednak a za to bede placic wiec chcialabym zeby moim dzieckiem sie ktos dobrze zajmowal a nie siedzialo w kącie.

doris8008

#10
no właśnie, żłobek też wchodzi w grę, ale na cały duuuuży Wawer jest 1 (słownie: jeden), na miejsce czeka się teraz ponad rok  :headbang: i nie liczę że coś się wcześniej zwolni bo na ok. 50 miejsc jest 200 chętnych
Szukam jeszcze opinii o żłobkach na trasie dom-kancelaria i tam też złożymy wnioski...



Dodany tekst: czw 22 paź 2009 08:35:15 GMT-1

Pyś  :beer: będziemy obwieszać (może nas nikt nie zamknie  :point_lol:)

a szukamy niani "tylko" do opieki (spacery, zabawa w domu itp.). teraz, jak raczkują, jest z nimi i tak wystarczająco dużo do zrobienia

Dodany tekst: 22 Paź 2009, 09:40:32

aja  :beer: weszłam na to nannyexpress.pl - ale wypasik! ciekawe czy ceny też są wypasione...

Angie

doris8008 a dlaczego mama nie będzie się już chłopakami zajmować  :blush: ?

aja

Cytat: doris8008 w 22 Paź 2009, 10:33:06ciekawe czy ceny też są wypasione...
oj z pewnością  :crazy: ja strzelam że biorą z 1 tyś więcej niż zwykłe nianie/opiekunki  :knuje:

fasolka1980

doris8008 a bralas pod uwage prywatne zlobki, kluby malucha? choc wiem, ze cenowo to pewnie srednio wyjdzie....

ciekawa jestem cen z nannyexpres....jak będziesz wiedziała to daj znac!

marax

moja kolezanka ze studiow placi 1200 zl za opieke nad 9 miesieczna corka i 2 letnim synem we Wroclawiu.Dziewczyna ma 19 lat na poczatku bylo jej ciezako wiadomo ale teraz ponoc bdb opiekuje sie dziecmi.Jest z nimi od poniedzialku do piatku codziennie przez 12 h

doris8008

mama się nie będzie zajmować bo moim zdaniem to ją za bardzo wyczerpuje - było dobrze dopóki się tak nie przemieszczali...

do nannyexpress się nie mogę dodzwonić - chciałam sprawdzić jakich cen się można spodziewać. w międzyczasie obdzwoniłam kilka innych żłobków i jeszcze do dwóch złożę podania. się zobaczy.

kasiad

Cytat: maraxela w 22 Paź 2009, 11:02:55
moja kolezanka ze studiow placi 1200 zl za opieke nad 9 miesieczna corka i 2 letnim synem we Wroclawiu.

to mało ;D
1000 zł jak napisałam wyżej płaci moja koleżanka za opiekę nad 1 dzieckiem i to u nas, we wschodniej Polsce ;D

doris8008

no to się dodzwoniłam: 3800 zł brutto za nianię "o profilu guwernantki", bez względu na ilość dzieci. jeśli budżet jest mniejszy, to prowadzą również rekrutację niań, które nie spełniają wymagań na guwernantkę (czyli nie mają min. 2 lat doświadczenia zawodowego - opieka prywatna nad dziećmi się tu nie liczy), ale np. mają doświadczenie w opiece nad dziećmi "niezawodowe". Wtedy płacę przez 3 miesiące po 350 zł i oni mi szukają  :crazy:

Angie


jestynka

ja zalogowałam się na niania.pl jako opiekunka. Chciałam zajmować się dzieckiem razem z Filipem.
Ludzie mnie nie chcą ze względu na Filipa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: doris8008 w 22 Paź 2009, 11:52:31
no to się dodzwoniłam: 3800 zł brutto za nianię "o profilu guwernantki", bez względu na ilość dzieci. jeśli budżet jest mniejszy, to prowadzą również rekrutację niań, które nie spełniają wymagań na guwernantkę (czyli nie mają min. 2 lat doświadczenia zawodowego - opieka prywatna nad dziećmi się tu nie liczy), ale np. mają doświadczenie w opiece nad dziećmi "niezawodowe". Wtedy płacę przez 3 miesiące po 350 zł i oni mi szukają  :crazy:

:padam: :padam: :padam:

marax

jestynka a moze za duzo chcialas pieniedzy czy co ?

jestynka

marax, nigdy nie dotarłam do etapu rozmawiania o pieniądzach ;)
po prostu samo hasło niania z dzieckiem , zniechęca ludzi :(
w profilu napisałm, że opiekowałam się bliźniakami, pracowałam w przedszkolu z grupą dzieci 1,5-2,5 lat, czyli wynika, że ogarniam większą ilość dzieci.
Studia też mam ukierunkowane.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

jestynka szkoda ze nie mieszkasz blizej mnie :( dałabym Ci Igora...

Lwica

Cytat: jestynka w 22 Paź 2009, 14:06:23po prostu samo hasło niania z dzieckiem , zniechęca ludzi

Swego czasu też się zajmowałam małym pół rocznym chłopcem. I moja Wiki miała wtedy 11 miesięcy. Rodzice nawet chcieli żeby przebywał z innym dzieciaczkiem.  Więc to zalezy na kogo się trafi. Teraz nawet chętnie bym dorobiła i się pozajmowała jakimś dzieciątkiem. Brakuje mi pomału pracy wśród dzieci. Ja już na przysżły rok znalazłam klub malucha dla mojej panny bo musze już na 100% wracać do pracy.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!