Poradnia rodzinna_temat kontrowersyjny...

Zaczęty przez Nika1980, 21 Paź 2009, 11:16:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nika1980

Chciałabym przedyskutować pewną dosyć wrażliwą kwestię...czy podczas potkań w poradni rodzinnej przyznawałyście się do brania tabletek antykoncepcyjnych?
Lepiej się nie wychylać i grzecznie przynieśc wykres cyklu?

szelma

O kurczę - to tak serio? Trzeba robić wykres cyklu??? Ale jaja :padam:.

zuzia

Nika1980
u nas nikt tego nie kazal, ale wiem, ze w innych poradniach dziewczyny przynosily wykresy z netu :D


inkageo

U nas wcale nie wymagano poradni, tylko nauki pm ;)
Imagine there is no hate

zosia2007


Nika1980

Wybieramy się od niedzieli na nauki do Dominikanów we Wrocławiu. Spotkania bardzo polecane ale cóż...do tego dochodzą 3 spotkania w poradni (w odstępie 2 miesięcznym) pomiędzy którymi trzeba prowadzić kalendarzyk cyklu (cokolwiek to znaczy...) Dowiedziałam się tego od Ojca, który te zajęcia prowadzi więc chyba źródło pewne...

suegro

My mieliśmy spotkania w poradni rodzinnej, które wspominam baaardzo miło. Tylko, że my poszliśmy z nastawieniem, że chcemy się czegoś dowiedzieć i z własnymi tematami. W związku z tym nikt nas o wykresy nie pytał :)

Nawet mieliśmy kontynuować, ale ta nasza babeczka urodziła dziecko i poszła na macierzyński.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

nauki to jedna kwestia, poradnia druga. U nas nauki były denne, ale termin nam pasował, poradnia - juz całkiem do rzeczy. Fajna babka prowadziła, nie kazała zadnych kalendarzyków prowadzic.

Nika - coz Ci poradzic, moze poszukaj osób, które ta poradnie konczyły i jak to wygladało. Do dominikanow zwykle chodzi sporo osób.

Albo poradnie zrobcie gdzie indziej - nie ma przymusu robic poradni tam gdzie nauki, jestem pewna ze na wrocławskim slubnym forum na gazecie jest watek o "przyjaznych" poradniach. :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Szaraczek

#10
Cytat: Nika1980 w 21 Paź 2009, 12:43:21Wybieramy się od niedzieli na nauki do Dominikanów we Wrocławiu. Spotkania bardzo polecane ale cóż...do tego dochodzą 3 spotkania w poradni (w odstępie 2 miesięcznym) pomiędzy którymi trzeba prowadzić kalendarzyk cyklu (cokolwiek to znaczy...) Dowiedziałam się tego od Ojca, który te zajęcia prowadzi więc chyba źródło pewne...
Ja w listopadzie ide na kurs weekendowy do dominikanow w Warszawie na Freta. Dam znac jak bylo. A sensownej poradni sama szukam. Z tego co wiem, poradnie mozesz zrobic w innej parafii, wiec moze poszukaj takiej bardziej przyjaznej.
A wracając do pierwszego pytania - szczerze mowiąc, ja bym sie nie wychylała. Ale na razie sama nie wiem jak to będzie :(


Anupka

U nas poradnia to było jedno spotkanie, wspólne dla wszystkich w kościele "na chórze". Prowadziło młode małżeństwo, ludzie bardzo głęboko wierzący (serio, serio, aż nie mogłam uwierzyć, że wśród młodych ludzi wciąż są tacy). Prowadzili bardzo luzacko, śmiechowo wręcz. Pokazali nam filmik, jakąś prezentację zmontowaną w .pdf, powiedzieli jak prowadzić kalendarzyk, rozdali zakratkowane kartki i kazali rozwiązać zadanie czyli narysować wykresiki wg. wskazówek. Ogólnie źle nie było, a nawet powiedziałabym - przyjemnie.

Ale - przynoszenie mojego wykresu jakiejś starej ciotce uważam za naruszenie intymności. Tyle.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

my mielismy jedno spotkanie prowadzone przez mlode malzenstwo. I oni juz na poczatku powiedzieli, ze nie beda nas do niczego przekonywac na sile ani zmuszac, pokaza tylko inna opcje, a co ktos z tego spotkania wyniesie to juz kazdego indywidualna sprawa. Za wzgledu na to jedno spotkanie nie musielismy robic zadnych wykresow

Nika1980

Takie podejście jest jak najbardziej w porządku...chodzisz na spotkania, słuchasz o naturalnych metodach i jest to nasza decyzja czy wcielamy je w życie czy nie...
ale tak jako przymus? na zaliczenie...? :crying:

magdalinska

my znalezlismy babke, ktora "zaliczyła" nam wszystko na jednych zajeciach. Przedstawiła w skrócie NPR, dała jakies materiały, rysowalismy przykładowe 3 wykresy i to wszystko

callja

#15
To zaliczanie "na stopień" wiąże się chyba z faktem, że w czasie ślubu Młodym jest zadawane pytanie "czy chcecie z miłoscią przyjąć i po katolicku wychowac potomstwo, którym Was Bóg obdarzy" - czyli mozemy próbowac się kochać (oczywiście bez zabezpieczeń) w dniach, gdy ciąża raczej się nie przytrafi, ale jak się wpadka przydarzy, to trza ten fakt zaakceptować, bo "mamy być otwarci na powitanie nowego życia" :crazy: Więc należy Młodym wdrukowac zasady, nawet jeśli się chcą z ich stosowania wykręcić...

Inna sprawa, ze prowadzenie wykresów często ułatwia zajście w ciążę, pomagając okreslić np. owulację u dziewczyny. Ale to już inna strona medalu.

Nas szczęśliwie poradnia ominęła, uffff
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

emcia

nauki mnie ominęły, poradnia nie, ale ksiądz wymagał tylko 1 spotkania
pani zrobiła nam zajęcia indywidualne, bo się spóźniliśmy
mąż miał minę nietęgą, jak tłumaczyła mu cykl-wykres  patrząc mu w oczy 1 na 1
ogólnie do przeżycia

noki

My bylismy w poradni przy kosciele Sw. Jadwigi, 2 spotkania z kobieta gdzies w naszym wieku, odstep miesieczny o ile dobrze pamietam. Nie bylo zadnego rysowania cykli na zaliczenie, tlumaczenia sie z brania tabletek. Na nieszczescie tej Pani moj maz mial wieksza wiedze niz ona w temacie kobieta i cykl menstruacyjny, wiec troche zostala zbita z tematu i nie wiedziala o czym mowic. Ogolnie bezbolesnie.

rubin04

Ja i Inka - no oczywiści enie razem a z naszymi mężami - byliśmy na naukach w Olawie u Piotra i Pawła. 2 spotkania - po 2 h - w sobotę i w niedzielę, w tym ok. 45 min msza :)
Ogólnie bardzo sympatycznie, konkretnie i sensownie, no i oprócz nauk od razu zaliczona poradnia :) Polecam, warto sie wybrac tam, i spowiedź tam też polecam!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login