Co robimy - sportowa spowiedź

Zaczęty przez szelma, 20 Paź 2009, 11:56:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

#275
Golinda poradź
podczas ćwiczeń nie czuje znaczącego zmęczenia, mam równy oddech a mimo to b.wysokie tętno
czemu?

elve

Cytat: golinda w 26 Lip 2010, 09:38:45
elvelve, a co konkretnie robisz?
bo trening na spalanie tłuszczu i ogólną poprawę kondycji i stanu mięśni powinien wyglądać tak, że (w naszym wieku) tętno nie powinno spadać poniżej 140/min
to dość szybki trening, męczący, choć obciążenia nie za duże

i podstawowe pytanie: czym mierzysz tętno?

ćwiczę (choć to troche na wyrost napisane) na bieżni, tętno mierzone bieżni
instruktor kazał utrzymywać między 110, a 140
ma być kondycyjnie

elve

golinda 30min, max 2-3 razy w tygodniu
nie pocę się
czuję się nieusatysfakcjonowana

poza tym nie robię nic, chyba że prowadzenia samochodu i siedzenia przy komputerze można nazwać czymś

elve

golinda wszystko jest, tylko ja niem kiedy chodzić a w domu w nocy już nie mam siły

jest bieżnia, steper, jakieś vacu bzdety

OlaFasola

Z tętnem to jeszcze dużo zależy jakie się ma spoczynkowe, ja mam ponad 90, więc dostosowuję normy do siebie.

Anupka

Help!

Od jakichś 3 tygodniach ćwiczę prawie codziennie, jeśli nie jest codziennie, to jest na pewno 5 razy w tygodniu. Zawsze ćwiczę brzuszki. Ćwiczę też inne rzeczy, ale brzuszki są zawsze.

I dopiero od wczoraj (?!) bolą mnie mięśnie brzucha. Na początku nie bolały praktycznie w ogóle... O co cho? Czy to nie dziwne?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

Ok, czyli jednak nie robić brzuszków codziennie.. brzuch to mój największy problem i myślałam, że jak będę go męczyć codziennie, to szybciej zacznie się robić mniejszy... :(
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

No ok... o rozciąganiu pamiętam, nawet rozgrzewkę robię ostatnio, też dzięki tutejszym radom, chyba nawet twoim golinda :) Tak czy inaczej - duuuże  :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

Potrzebuję wsparcia, bo inaczej się załamię i znowu przestanę ćwiczyć...

Od 3 tyg. ćwiczę niemal codziennie... Na wagę staram się nie zwracać uwagi, za to się mierzyłam. Dwa tygodnie temu w piątek i dzisiaj. I - kurczę - zamiast mnie ubywać, to mnie przybywa!!!  :crying: :crying: :crying: W strategicznych miejscach jest średnio + 2 cm!!!

WTF?!

No ok, na dniach powinnam dostać @... czyżby to?

No tracę motywację, nooo :( :crying:

Kopnijcie mnie mocno w tą moją tłustą dupę, żebym się nie poddała i nie przestała ćwiczyć... :( :( :(

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Anupka oczywiście, że to! ja przed okresem zawsze puchnę, a przy mojej budowie to wygląda jak 5 m-c ciąży. Głowa do góry!

szelma

Cytat: Anupka w 30 Lip 2010, 17:43:04Od 3 tyg.

No i to 3 tygodnie - efekty widać po dłuższym czasie. Możesz mieć też więcej centymetrów, bo zaczęły Ci pracować mięśnie, ale jeszcze nie spalił się tłuszcz może? W każdym razie, Anupczaku - dawaj dalej! bighug

mignon

od dwóch tygodni chodzę na siłownię :) kupiłam drogi karnet, więc jest szansa, że pochodzę dłużej, bo inaczej mnie wyrzuty sumienia zjedzą :D

rudasekawf

hej od 2 m-c chodzę dwa razy w tygodniu na aerobik ( BPU i Fatburning) co polecam serdecznie :) schudłam z 62 --> 57-58 może nie spektakularnie ale napewno zdrowo :), ostatnio siatkówka plażowa w weekendy. Cały rok pracuje jako instruktor pływania 4-5 latków wiec siedze po kilka godzin  dziennie w wodzie wiec w wakacje nie da się mnie wygonic na basenik :P

Trzymam kciuki za wszystkich którzy walcza o swoj wyglad , mua :*


Lwica

Teraz przez tydzień urlopu na Mazurach napływałam się na zaś. Codziennie jak tylko była pogoda to po kilka razy wchodziłam do wody, mąż z Wiki się wygłupiał a ja sobie pływałam i super mi było. Marzy mi się basen, ale nie wyrobie ani z kasą ani z czasem niestety a szkoda bo brakuje mi systematycznego pływania.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

tusia

Dziewczyny, co myślicie, o takiej ofercie:

Moja Firma wspólnie z VanityStyle przygotowała dla wszystkich pracowników specjalną, atrakcyjną cenowo ofertę programu sportowego  FitProfit. 

Program sportowy FitProfit umożliwia dostęp do wielu obiektów i zajęć sportowych, między innymi: basen, siłownia, fitness, joga, taniec, sztuki walki w całej Polsce. A wszystko w ramach jednej karty honorowanej we wszystkich placówkach współpracujących z VanityStyle, bez ograniczeń czasowych i deklaracji korzystania z określonej lokalizacji. W chwili obecnej ponad 1600 obiektów sportowych honoruje kartę FitProfit, a każdego miesiąca dołączane są nowe obiekty.

Aktualna lista placówek w całej Polsce honorujących kartę FitProfit znajduje się na stronie internetowej: http://www.fitprofit.pl/wyszukiwarka_obiektow
Posiadaczom kart FitProfit przysługują rabaty w zakresie zdrowia, urody, sportu i rekreacji w ponad 400 placówkach współpracujących z VanityStyle.

Koszt karty Fitprofit:
miesięczny koszt karty FitProfit dla pracownika wynosi 95,00 zł brutto
miesięczny koszt każdej karty FitProfit dla osoby towarzyszącej i dzieci powyżej 15-tego roku życia, który upoważnia ich do uczestnictwa w programie w takim samym zakresie jak karta dla pracownika, wynosi 120,00 zł brutto
miesięczny koszt karty basenowej dla każdego dziecka poniżej 15-tego roku życia, wynosi 36,60 zł brutto


Zastanawiam sie czy skorzystać z takiej karty. Może wreszcie chodziłabym regularnie na jakieś zajęcia sportowe, a nie tylko od przypadku do przypadku.
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

tusiasprawdz sobie, czy sa miejsca kt jestes zainteresowana - konkretna siłownia czy basen. jesli tak, ja bym brała. zwłaszcza ze 95 zł w wawie to na pewno b. tanio :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

idę na siłownię :) bo oczywiscie moj małż już sie nachodził ... więc zeby się karnet nie zmarnował to ja będę "pakować" żartuję

wrobelek0403

w nd byłam na super off-road rowerowym na poligonie w biedrusku :D :D :D

jak ja uwielbiam taka jazde :D piach, błoto i pod górke :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Helena

te karty są świetne, można naprawdę chodzić do różnych klubów, na interesujące nas zajęcia. No  i baseny, szkoły tańca chyba nawet niektóre sauny akceptują te karty, rewelacja

Helena

dziewczyny od środy 22 września będę prowadzić Zumbę Kraków klub Fit-by-step ul. Królewska 1
jeżeli ktoś z was ma ochotę i czas w środę o 16,30 i w piatek o 19,30 zapraszam serdecznie :)
od pażdziernika ruszają też zajęcia w sali tanecznej przy ul. Podbrzezie na Kazimierzu poniedziałki, wtoreki, środy i czwartki o 18,30
zapraszam serdecznie  :aaaa:

zwierzatko_mojej_mamy

tam na multisporta mozna ? :> i w ciazy ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Helena

zwierzatko, w fit-by-stepie na multisporta można, w ciąży - nie wiem szczerze mówiąc, możesz spróbować najwyżej nie będziesz szalec za bardzo, bo można każdy układ zrobić lżej albo mocniej :)

zwierzatko_mojej_mamy

no to przyjde :D glupia ta godzina 16:30 jedynie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Helena

#298
no nie za fajna godzina ale może zmienią później jak zobaczą ze nie pasuje klientom :)

zwierzatko fajnie będzie cie poznac    :jejeje:

tusia

Za Waszymi radami postanowiłam skorzystać z oferty, jaką proponuje nam firma i zamówiłam tę kartę :training:
Wzięłam również dla brata, na same baseny - jest wniebowzięty :aaaa:

Cytat: Helena w 14 Wrz 2010, 00:00:43
te karty są świetne, można naprawdę chodzić do różnych klubów, na interesujące nas zajęcia. No  i baseny, szkoły tańca chyba nawet niektóre sauny akceptują te karty, rewelacja

Tak, są super :thumbup:
Byłam już z bratem na basenie, wymoczyliśmy się kilka godzin ;D
A z koleżanką w saunie - bez limitu mogłyśmy pogapić się na nagie męskie torsy lol
Żałuję, że nie miałam tej karty wcześniej, bo były zabiegi vacu, a od października wycofali je z oferty :(
Ale..., jest jeszcze wiele innych atrakcji, które zamierzam "wykorzystać"  :dance:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login