ile ważą wasze wózki?

Zaczęty przez rilla, 19 Paź 2009, 14:57:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

dlaczego akurat ma byc fajna gondola ? gondola jest na pare miesiecy

abkasia

#51
maraxela ale powiedz, czy zamienilabys maclarena na jakis inny wozek ? :knuje: :knuje:
bo ja nie!
a jezdzilam roznymi, bo wiele znajomych ma teraz male dzieci!

nionczka

Ja uwazam, ze dobra spacerówka to podstawa. Bo raz, ze dlugo sie uzywa, nawet 2,5 roku moze to byc (a nie pare miesiecy jak w przypadku gondoli). Dwa dziecko wtedy jest wieksze/ciezsze i juz trudniej je pchac czy nosic wiec wózek musi byc dobry/wygodny/skretny, ale niekoniecznie drogi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

my mamy 2 w 1 ale spacerowki jeszcze nie uzywalam

nionczka

Cytat: doda w 04 Lis 2009, 21:01:07
tzn trzeba kupić dwa wózki tak?
jeden z gondolą dla małego dziecka, a potem spacerówkę dla większego?
czy macie takie dwa w jednym?

Nawet 3 w 1, ale najczesciej ta spacerówka z zestawu jest duza/ciezka chociaz swietna i czesto kupujemy dodatkowo parasolkowy, szczegolnie kiedy dziecko jest starsze i juz chodzi i w tym wózku caly czas nie siedzi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

#55
Cytat: doda w 04 Lis 2009, 21:12:32
co to znaczy?

wozek lekki, szybko skladany w parasolke, z malymi kolkami :D

Dodany tekst: 04 Lis 2009, 21:23:58

np takie :
http://www.2o2.pl/c,pl,39,2,1,0,long,wozki-spacerowe.html?gclid=CLWxsI-W8p0CFRCRZgodLD6txA

justynaaaa2

ja chyba w przyszłości będę się bujać ze zwykłą spacerówką, bo kurde te parasolki jakoś w ogóle mi się nie podobają  :blush:

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 04 Lis 2009, 21:26:04
ja chyba w przyszłości będę się bujać ze zwykłą spacerówką, bo kurde te parasolki jakoś w ogóle mi się nie podobają  :blush:
wiesz, mysle, ze zmienisz zdanie.. ;)
mi tez sie kiedys nie podobaly,
ale to sa bardzo wygodne wozki, latwo skladane, leciutkie...
calkeim inna jakosc zycia, skladania, lekko sie prowadza...


justynaaaa2

Cytat: abkasia w 04 Lis 2009, 21:30:59
wiesz, mysle, ze zmienisz zdanie.. ;)
mi tez sie kiedys nie podobaly,
ale to sa bardzo wygodne wozki, latwo skladane, leciutkie...
calkeim inna jakosc zycia, skladania, lekko sie prowadza...


no pewnie masz rację :) zwłaszcza, że pewnie sporo będziemy jeździć, więc praktyczność ponad wszystko :) na razie rozważam sobie czysto teoretycznie :D

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 04 Lis 2009, 21:37:44
no pewnie masz rację :) zwłaszcza, że pewnie sporo będziemy jeździć, więc praktyczność ponad wszystko :) na razie rozważam sobie czysto teoretycznie :D
czas zlozenia takiej parasolki to 3 sek, nie trzba kolek odczepiac, to sa naprawde wygode wozki :D

Kasia

Cytat: abkasia w 04 Lis 2009, 21:39:41nie trzba kolek odczepiac

nie w kazdym wózku trzeba kółka odpinać ;)

ja w stokku tylko raz odpinałam jak chciałam go wlozyc pomiedzy fotelik z Michałem a moje przednie siedzenie ;) w tą małą przestrzeń na nogi ;)

marax

#61
Cytat: Kasia w 05 Lis 2009, 00:42:44
nie w kazdym wózku trzeba kółka odpinać ;)

ja w stokku tylko raz odpinałam jak chciałam go wlozyc pomiedzy fotelik z Michałem a moje przednie siedzenie ;) w tą małą przestrzeń na nogi ;)

ale ile to stokki kosztuje mozna sobie prawie taki gorszy samochod kupic lol lol
Ja maclarena nie zamieniam na nic innego.Roana sie pozbywam jak tylko sie zima skonczy bo wyglada jak nowy i moze z 500 zl za niego jeszcze odzyskam.

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 08:09:21

warto polowac na allegro ja za maclarna xlr dalam 800 zl -polowe tego co w sklepie a wozek byl nowiutki w folii.Jak go bardzo nie zniszcze to mozna pozniej jeszcze go sprzedac

gatka2804

Nasz pierwszy wozek nie byl z tych z rodzaju: gondola + spacerowka wymiennie do jednego stelaza. Kupilismy wozek dwufunkcyjny co jest b.ekonomiczne. Taki ktory posiada wklad dla niemowlaka a potem przechodzi w spacerowke. Czesto te wozki sa na paskach, wiec amortyzajca swietna: najlepsza jaka moze byc. Ponadto maja gleboka bude i dodatkowo przekladana raczke.
Cos takiego:
http://www.allegro.pl/item802582644_komeko_promocja_wozek_z_atestem_w_super_cenie_399.html

A jak sie zaoszczedzi na pierwszym wozku, w ktorym dziecie i tak jezdzi do ok. roku to potem mozna kupic fajna lekka spacerowke/parasolke. Tak jak ktos napisal ona sluzy nawet 2,5 roku.

nionczka

Cytat: doda w 05 Lis 2009, 12:54:30
mi się tak na pierwszy rzut oka wózki chicco spodobały

a co sądzicie o trójkołowych? są stabilne? jakieś plusy mają w porównaniu do czterokołowych

:crazy:

Ja mam i bardzo lubie. Sa stabilne i wygodne pod warunkiem, ze umie sie je prowadzic :-) To nic trudnego, ale nie kazdy potrafi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

#64
moja kolezanka ma chicco i z jednaj strony poleca bo wszedzie sie miesci ale z drugiej mowi zebym absolutnie nie kupowala tego wozka bo zle sie nim jezdzi po polskich nierownych chodnikach

ona ma czterokolowy z malymi kolkami

Kasia

#65
Cytat: maraxela w 05 Lis 2009, 08:07:40Ja maclarena nie zamieniam na nic innego.Roana sie pozbywam jak tylko sie zima skonczy bo wyglada jak nowy i moze z 500 zl za niego jeszcze odzyskam.
marax skoro jesteś za opcją tylko maclaren to czemu czekasz na po zimie aby się roana pozbyć ;)
pozbądź się teraz i jeżdzij maclarenem po sniegach i zaspach ;)

wtedy docenisz może że jednak opcja sam maclaren się nie sprawdza.

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 18:26:04

Cytat: maraxela w 05 Lis 2009, 08:07:40ale ile to stokki kosztuje mozna sobie prawie taki gorszy samochod kupic LOL LOL
są wózki wielofunkcyjne w ktorych kółek też nie trzeba ściągać
nie trzeba wydawać fortuny :) mozna kupić tańszy wózek i też być z niego zadowolonym

nionczka

To sciaganie kolek bardziej zalezy do samochodu niz od wózka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: Kasia w 05 Lis 2009, 18:24:33
marax skoro jesteś za opcją tylko maclaren to czemu czekasz na po zimie aby się roana pozbyć ;)
pozbądź się teraz i jeżdzij maclarenem po sniegach i zaspach ;)

wtedy docenisz może że jednak opcja sam maclaren się nie sprawdza.

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 18:26:04
są wózki wielofunkcyjne w ktorych kółek też nie trzeba ściągać
nie trzeba wydawać fortuny :) mozna kupić tańszy wózek i też być z niego zadowolonym

kasiu na nic innego w rozumieniu na żadną inna parasolke :) wiadomo ze przydaje sie wozek z wiekszymi kolami ale jakbym miala normalna droge pod domem czytaj chodnik a nie polne bajoro to spokonie nie musialabym miec innego wozka -mowie o czasie na teraz jak dziecko ma juz 9 miesiecy.

Angie

Nasz jest duży a koła ściągamy kiedy wyjeżdżamy poza Warszawę i mamy bagaże ;D

Ale to nie problem, bo koła ściaga się minutę ;D

marax

#69
Cytat: nionczka w 05 Lis 2009, 18:31:21
To sciaganie kolek bardziej zalezy do samochodu niz od wózka.
ja mysle ze od tego i od tego. Samochody maja bardzo roznie wyprofilowane bagazniki .Niekiedy wydaje sie ze bagaznik jest duzy ale np sciety u gory i maly wozek nie wejdzie a inaczej zbudowany wiekszy zmiesci sie bez problemu.Ja obstaje przy swoim ze kolka powinny sie sciagac na klikniecie wtedy mozna z wozkiem jezdzic samochodem .jezeli trzeba sie szarpac za ubloconymi kolami w  plaszczu zimowym no to sorry ............ w tym roanie jest tak ze a pechowa budka przypina sie na taki zatrzask metalowy do stelza i to sie robi strasznie ciezko bez czegos stalowego nie wykonalne praktycznie.Caly szkopul polega na tym ze to sie ciagle odpina a do tego jako 3 warstwa zapiecia przypina sie spiworek .Ciagl mi sie to wszytko wypina i musze szukac czegos metalowego zeby to przypiąć .Mnie to doprowadza do furii .

Kasia

#70
Cytat: maraxela w 05 Lis 2009, 18:40:29mowie o czasie na teraz jak dziecko ma juz 9 miesiecy.

no własnie o to mi chodzi

ale ta dyskusja ma pokazać PRZYSZŁYM mamom czy bardziej opłaca im sie kupić tylko wózek z gondolą + parasolkę
czy jednak wózek wielofunkcyjny jest korzystaniejszym zakupem (bez różnicy czy tańszy czy droższy)


wiec w tym przypadku kupiłabym wielofunkcyjny
bo gondola + parasolka może sie okazać niestety nietrafionym zakupem


samej rewelacyjnosci wózka maclarek nie neguję, te wózki są bardzo fajne
ale moim zdaniem jako dodatkowy wózek lub jedyny ale dla starszego dziecka :)


Dodany tekst: 05 Lis 2009, 18:48:08

Cytat: nionczka w 05 Lis 2009, 18:31:21To sciaganie kolek bardziej zalezy do samochodu niz od wózka.
zalezy czy dopasujemy wózek do samochodu

bo jednej wejdzie wózek A bez problemu a wózek B w ogóle nie wejdzie
a innej wózek B sie zmieści a wózek A nie da rady


nieraz wiekszy wozek zmieści sie szybciej niz jakiś mniejszy ale inaczej wypriofilowany

marax

#71
odpowiedzialam tylko na pytanie nizej do mnie skierowane czy zamienilabym maclarena na cos innego-nie wypowiadalam sie w temacie co warto kupic jako pierwszy wozek :)

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 18:53:20

ja chyba nie twierdzilam ze mozna kupic maclarena dla noworodka,zderygnowac z gondoli i miec tylko taki .............. Zreszta ciezko sie wypowiadac jak sie nie ma porownania z innymi wozkami.Ja mialam okazje jezdzic jeszcze taka starsza spacerowka ale naprawde no name wiec nie wiem czy zwykle chicco nie dorownuje maclarenowi .

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 18:53:20

ja chyba nie twierdzilam ze mozna kupic maclarena dla noworodka,zderygnowac z gondoli i miec tylko taki .............. Zreszta ciezko sie wypowiadac jak sie nie ma porownania z innymi wozkami.Ja mialam okazje jezdzic jeszcze taka starsza spacerowka ale naprawde no name wiec nie wiem czy zwykle chicco nie dorownuje maclarenowi .

rilla

dziewczyny dziękuję za wszystkie uwagi:)

mnie przede wszystkim przeraża właśnie waga wózka. W cenie jaką chciałabym dac za wózek i tak spacerówka bedzie ważyła ok 15 kg. Więc boje się, że bede załowała zakupu i od razu bede kupowac mala, lekka spacerowke...ktorej nei uzyje do wiosny:D
wiec jak widac: osiołkowi w żłoby dano...

nionczka

Cytat: rilla w 05 Lis 2009, 18:59:06
dziewczyny dziękuję za wszystkie uwagi:)

mnie przede wszystkim przeraża właśnie waga wózka. W cenie jaką chciałabym dac za wózek i tak spacerówka bedzie ważyła ok 15 kg. Więc boje się, że bede załowała zakupu i od razu bede kupowac mala, lekka spacerowke...ktorej nei uzyje do wiosny:D
wiec jak widac: osiołkowi w żłoby dano...
Ale Rilla skoro nie musisz jej wnosic to waga nie jest az tak wazna. Na poczatku i takd ziecko malo wazy wiec nie ejst az tak zle. Moim zdaniem 2-3 kilo roznicy to nie jest wystarczajacy powód,zeby wydac 1000 pln wiecej ot tak sobie. Co innego kiedy musisz wnosic pos chodach, pakowac do malego samochodu i jeszcze jezdzic po neirównym terenie. Wtedy juz moim zdaniem warto zastanowic sie nad lepszym wozkiem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

rille one wszystkie waza porownywalnie.Zwroc uwagę jak szybko sie skladają ,czy kola sa zdejmowane na klik,Ile czasu zajmuje skladanie wozka i czy jestes w stanie to sama zrobic bez pomocy 3 ręki :)