ile ważą wasze wózki?

Zaczęty przez rilla, 19 Paź 2009, 14:57:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

ja na razie patrzę głównie na wygląd ;)
i po stokke dla mnie nr 1 jest mutsy Angelos, maxi cosi mura i buzz :) inne mi się nie podobają  :blush:
no to się wypowiedziałam jak zwykle nie w swoim temacie  :blush:

zuzia

ja tez sie zgadzam z wywodami Kasi
a maclarena sobie u teściów zamówiłam, przyjedzie z siostra K. na wiosne :D


marax

zalezy ile dziecko wazy taka spacerowka zazwyczaj jest do ok 15 kg . BYa tez problem z wysokoscia oparcia-chodzi o to ze w pewnym wieku dziecko nie zmiesci sie juz pod budka- w sumie zawsze mozna ta budke zdjac ale wtedy jest problem z wygodnym spaniem

kasiad

Cytat: maraxela w 06 Lis 2009, 07:47:33
zalezy ile dziecko wazy taka spacerowka zazwyczaj jest do ok 15 kg .

marax ale która spacerówka jest do 15 kg?  :hmm:

z tą wagą to jest tak
moje dziecko jest chyba najcięższe na Strefie  ;) w swojej kategorii wiekowej  :P
nie mówię o dzieciach, które ważą np. 13, ale są starsze  ;)
mój waży ok. 11 kg, a jak wszystkie wiemy, tyle ważą dzieci nawet 1,5 roczne, a nie 8 miesięczne jak mój Olek :D

huśtawkę też mamy niby do 9 kg, a Olek waży 2 więcej i huśtawka jeszcze Go udźwignie :D

tak samo ze spacerówką
jak to do 15 kg?  :hmm:
to załamie się po 17 kg dzieckiem czy jak?  :P

marax

#105
Cytat: kasiad w 06 Lis 2009, 08:38:06
marax ale która spacerówka jest do 15 kg?  :hmm:

z tą wagą to jest tak
moje dziecko jest chyba najcięższe na Strefie  ;) w swojej kategorii wiekowej  :P
nie mówię o dzieciach, które ważą np. 13, ale są starsze  ;)
mój waży ok. 11 kg, a jak wszystkie wiemy, tyle ważą dzieci nawet 1,5 roczne, a nie 8 miesięczne jak mój Olek :D

huśtawkę też mamy niby do 9 kg, a Olek waży 2 więcej i huśtawka jeszcze Go udźwignie :D

tak samo ze spacerówką
jak to do 15 kg?  :hmm:
to załamie się po 17 kg dzieckiem czy jak?  :P
ja nie wiem czy sie zalamie ale sprawdz sobie na swojej np parasol wiekszosc jest do ok 15 max 18 kg

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 08:48:16

http://www.tomi.pl/szczegoly/8307/roan_wozek_marita_4funkcyjny_kolor_513
na tej stronie pisze ze maxymalna waga dziecka w wozku to 18 kg

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 08:49:51

kasia ja ja bym sobie nie wybaczyla gdyby sie taka hustwaka np zarwala-nie wiemjak jest zbudowana ale w mojej to dziecko mogloby sobie zrobic duza krzywde

kasiad

Cytat: maraxela w 06 Lis 2009, 08:44:58

kasia ja ja bym sobie nie wybaczyla gdyby sie taka hustwaka np zarwala-nie wiemjak jest zbudowana ale w mojej to dziecko mogloby sobie zrobic duza krzywde

marax no właśnie ty chyba kiedyś pokazywałaś swoją znaczy Laury huśtawkę  ;)
i zastanawiając się nad zakupem pokazałam ją Mężowi i On powiedział, że takiej nie kupimy bo wygląda na niestabilną ;D
wybraliśmmy najstabilniejszą z możliwych :)

poza tym ona jest 20 cm nad ziemią więc nie wysoko ;)
a tak w ogóle jak sprawdzam czy z nią może się coś stać to wygląda na to, ze nie ;D
nawet gdybym położyła dziecku na kolana dodatkowy ciężar to ona nawet nie drgnie  ;)

marax

#107
ja juz dawno sprzedalam tamta hustawke bo ona byla niestabilna jak Laura wazyla 7 kg juz zaczynala sie kolysac na boki (tak leciutko nic by sie nie stalo ale z dzieckiem 11 kg bym sie nie odwazyla )Teraz mam taka zwykla bez bajerow ze dziecko sie sadza do siedziska i kolysze (taka dla siedzacych dzieci).Z tymi wozkami to mi sie wydaje ze nic sie nie stanie jak dziecko bedzie wazyc 20 kg gorzej jak 30 :) takie dziecko co wazy 20 kg ma juz z 3 latka i moze sobiespokojnie samo isc na nogach. Widze na miescie ze wtedy ludzie waza ze soba juz takie male cos zapp sie chyba zwie-wozek bez opcji lezenia skladajacy sie do wielkosci niemal parasolki przeciwdeszczowej

Dodany tekst: pią 06 lis 2009 09:53:16 GMT-1

my sie ostatnio wyglupialismy z mezemi ten wariat wsadzil mnie do lóżeczka lol lol
niby max 20 kg a nic sie nie zarwalo hahaTe dane o maxymalnym obciazeni na pewno sa zanizone bo wiadomo ze kazdy bedzie kozystal jak najdlużej. Mi sie wydaje ze tam gdzie pisza ze max 18 to spokojnie przy 25  nic sie nie stanie.Producent musi sobie zachowac ta granice bezpieczeństwa.

kasiad

Cytat: maraxela w 06 Lis 2009, 09:50:25
ja juz dawno sprzedalam tamta hustawke bo ona byla niestabilna jak Laura wazyla 7 kg juz zaczynala sie kolysac na boki (tak leciutko nic by sie nie stalo ale z dzieckiem 11 kg bym sie nie odwazyla )

bo ta twoja była na jednej nodze jak chatka baby jagi :D
a ta moja jest na dwóch połączonych i tworzy taki jakby trójkąt  ;)
jest ciężka, stabilna, zresztą dziewczyny mogą to potwierdzić :P albo i nie  :P
zresztą one mają letkie dzieci  :mocking: a ja mam ciężkiego kloca  ;) więc wiem najlepiej  :rotfl:

mobka

Cytat: justynaaaa2 w 05 Lis 2009, 21:43:54
to ja chyba jestem jakaś dziwna  :hmm: bo mnie temat wózków bardzo fascynuje :D
mam kilka typów dla swojego przyszłego dziecka i ciężko by mi się było zdecydować gdyby przyszło co do czego ;D

E tam, ja mam tak samo :D Ale dla mnei wozek to jak samochod - te tez moge ogladac i planowac co bym kupila :D

justynaaaa2


zosia2007

justynaaaa2 skoro tak lubisz wybierac to pomozesz mi? bo ani ja ani tym bardziej R sie nie znamy. Chociaz bardzo mi sie podoba teutonia

Angie

Justyna dla Ciebie macierzyństwo to będzie pikuś :)
Wszystko będziesz wiedziała :D

abkasia

Cytat: Angelos w 06 Lis 2009, 11:25:22
Justyna dla Ciebie macierzyństwo to będzie pikuś :)
Wszystko będziesz wiedziała :D
pan PIKUŚ :D

justynaaaa2

Cytat: Angelos w 06 Lis 2009, 11:25:22
Justyna dla Ciebie macierzyństwo to będzie pikuś :)
Wszystko będziesz wiedziała :D
taki mam plan :D

zuzia

Cytat: zosia2007 w 06 Lis 2009, 11:06:43
justynaaaa2 skoro tak lubisz wybierac to pomozesz mi? bo ani ja ani tym bardziej R sie nie znamy. Chociaz bardzo mi sie podoba teutonia

wez teutonie! serio!
jak dla mnie ona ma wszystko:
skrętne przednie koła
koła piankowe (polecam) lub pompowane
dodatkową amortyzację
przekładaną rączkę
przekładane siedzisko
możliwość różnego ustawienia wysokości rączki
sporą gondolę
spacerówkę rozkładaną na płasko
i 1000 wersji kolorystycznych

mobka

Ale Wam sie wizualnie ta teutonia podoba? A wiecie, ze to polsa firma jest? A moze nie tlye polska, co wozki sa w Polsce produkowane. Pokazywali kiedys jak je robia w "Polak potrafi" na TVN Turbo :)

zuzia

Cytat: mobka w 06 Lis 2009, 12:28:48
Ale Wam sie wizualnie ta teutonia podoba? A wiecie, ze to polsa firma jest? A moze nie tlye polska, co wozki sa w Polsce produkowane. Pokazywali kiedys jak je robia w "Polak potrafi" na TVN Turbo :)
1. mi się podoba, mam Mistral S
2. wiem, że w Polsce są produkowane, gdzieś w okolicy Włocławka

zosia2007

zuzia ja jestem bardzo za teutonia tylko ona troche droga. zreszta wozek chca kupic moi rodzice i im powiedzialam ze ona tyle kosztuje i jak na razie sa na tak ale kurcze nie chce ich az tak naciagac
ale rzeczywiscie jest super wozek

a gdzie ty swoj kupowalas? w w-wie w sklepie czy we necie?

zuzia

zosia2007
przyjedź pojeździj moim - zobaczysz czy ci się spodoba
my kupowaliśmy w świecie dziecka bo różnica była naprawde niewielka a tam dostaliśmy karte z 8% rabatem i wyszło na to samo co w necie

justynaaaa2

mobka mnie wizualnie tak średnio  :blush:
a tobie co się podoba najbardziej, moja ty towarzyszko niedzieciowa ;)

mobka

#121
justynaaa podoba mi sie Mutsy Urbanrider - ciekawa jestem tej tylnej skretnej osi, podoba mi sie Buzz, glownie ze wzgledu na kolorystyke - ale tu rozsadek mi podpowiada, ze szkoda kasy na tak drogie wozki. Z tanszych akceptowalny jest X-lande XA, coneco v4... i pewnie jak mialabym teraz kupowac, to miedzy tymi 4 bym sie zastanawiala, choc faworytem rozsadkowym jest coneco v4 ;)

Choc kurcze, b. podobaja mi sie tez Chicco i tak sobie mysle, ze [przy nich to nie trzeba dodatkowej parasolki kupowac ;) Kolezanka ma, wiec jakby co to sie jej dopytam jak sie jej go uzytkowalo. Na Bemowie chodniki mam w miare proste, nie sadze, zebym gdzies dalej nim wybywala, u rodzicow chodniki tez w miare ok, procz kostki brukowej na glownej ulicy mojego miasteczka... tylko maz narzeka na male kolka :D


Dodany tekst: pią 06 lis 2009 12:47:56 GMT-1

A no maxi cosi Mura jest fajny, ale tez rozsadek mowi, ze za drogi i zze szkoda kasy. Jestem na etapie zastanawiania sie, czy wolalabym uzywke z tych drozszcyh czy nowy tanszy... ale pewnie wszystko sie rozstrzygnie jak je podotykam, poskladam, ponosze, pojezdze... ale to juz jak dziecia bede miala w drodze... a nie wiadomo, czy wtedy juz czegos nowego  nie bedzie :D

zosia2007

Cytat: zuzia w 06 Lis 2009, 12:33:33zosia2007
przyjedź pojeździj moim - zobaczysz czy ci się spodoba
chetnie skorzystam ;D

justynaaaa2

ja jakoś podchodzę do tego inaczej, przynajmniej na razie ;) dla mnie wydać 3 tys. na wózek z fotelikiem na powiedzmy 2 lata użytkowania to nie jest to dużo, bo to nie są tylko 2 lata ale aż 2 lata ;)
3 tys. na 2 lata to daje nam 1,5 tys. rocznie czyli jakieś 125 zł. miesięcznie czyli trochę ponad 4 zł. dziennie na coś co użytkujemy codziennie i w sumie jest nam niezbędne :) ale ze mnie matematyk :D
skoro nie mam teraz sytuacji, że muszę oszczędzać i zakładam, że za jakiś czas też nie będę musiała to dlaczego nagle na dziecku mam zacząć oszczędzać  :hmm:

Kasia

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 13:19:44to dlaczego nagle na dziecku mam zacząć oszczędzać  hmm

:beer: :beer: