ile ważą wasze wózki?

Zaczęty przez rilla, 19 Paź 2009, 14:57:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Jest oczywiście wątek o wózkach, ale są tam różne informacje.
Jeżeli macie chwilkę i ochotę Drogie Mamy, to proszę wpiszcie model swojego wózka, wagę (wersji z gondolą i spacerowej) oraz czy mieści wam się w bagażniku samochodu:)

Będę wdzięczna:) i pewnie pomoże to innym przyszłym mamom w wyborze wózka.

kasiad

my mamy x-landera xa  ;)
waży podobno 14 kg, tylko nie wiem czy z gondolą czy ze spacerówką  :hmm: muszę poszukać  ;)
w bagażniku opla vectry w zupełności się mieści  :P

zosia2007

rilla  :beer: za watek :) przyda sie na pewno ;)

rilla

#3
kasiad dzięki:) xlander chyba ma wlasnie 14 kg spacerowke, gondola to 17

Dodany tekst: 19 Paź 2009, 15:08:19

Cytat: zosia2007 w 19 Paź 2009, 15:05:20
rilla  :beer: za watek :) przyda sie na pewno ;)
oby bo misie te wszystkie wozki mieszaja:)

fasolka1980

Jedo Fyn 3ds - wersja głęboka 14,3, spacerowa 12,6

do bagaznika opla vectry miesci się spokojnie, do nissana micry - ni huhu  (ale tam się nic nie miesci:)

Angie

Mutsy 4rider, nie wiem dokładnie ile waży, chyba około 15 kg  :hmm:
Mieści się do forda focusa. Stelaż po zdjęciu kół jest mały :)

wrobelek0403

ja wózka nie mam, ale znajomi się ostatnio chwalili, ze ich bugaboo wazy 9 kg, bez roznicy czy z gondolą czy ze spacerówka.

z tego co mowili, sam stelaz składa sie do malutkich rozmiarów i miesci sie do kazdego auta, no moze poza maluchem ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Coneco V3 wersja z gondola z tego co pamietam to ok 11 kg
spacerowka troche mniej,moze z 9 kg,nie pamietam.
Sam stelarz jest bardzo lekki.
Do naszej laguny nie ma problemu ale kola tylnie sa dosc szeroko rozstawione,latwo sie je zdejmuje w razie potrzeby :)

vobi

#8
Coletto Austin 3
z gondola 13,7 kg, spacerowka 12,4 kg (przynajmniej wg producenta, nigdy go sama nie wazylam)
zlozony stelaz wchodzi do Seicento :D :D :D

wis

Cytat: vobi w 19 Paź 2009, 21:15:19zlozony stelaz wchodzi do Seicento Cheesy Cheesy Cheesy
No i to jest dobry wózek :D


marax

Roa marita wazy cos ponad 15 kg nie wiem gdzie sie miesci moze do busa ? ja nigdy nie odwazylam sie z nim nigdzie pojechac samochodem

rilla

no ja chce hm wygodny, nie za ciezki ale hm jak lekki ma oznaczac niestabilny, to niech bedze ciezszy

nie chce wydac duzo kasy tzn moj tata chce kupic wozek, ale wlasnie w 1500 chcialabym sie zmiescic, zeby jeszcze rodzice mogli i chcieli cos kupic

na razie mysle wlasnie nad jedo fyn 4, tako jumperze x i coneco v4


abkasia

quinny speedi sx waga nie wiem ile, :D
na str sklepow internetowych podaja wage od 10,8-13 kg :D
wiec cos kole tego pewnie :)
maclaren XLR-7,4 kg

nionczka

Quinny Buzz 3, spacerówka podobno 12,8 kg (se strony producenta)
Gondola 5 kg, wydaje mi sie, ze czytalam kiedys, ze sam stelaz 8,5kg.
Miesci sie do Mazdy2 po zdjeciu 1 kola (jednym kilkiem wiec bez problemu), ale mielismy problem, zeby go zapakowac do yarisa mojej siostry, ktory jednak jest wiekszy od Mazdy. Musielismy opuscic czesc tylnego siedzenia :-(
W duzych samochodach bez problemu.

Silver Cross Fizz (spacerówka parasolkowa) 4,5 kg :-) Miesic sie chyba wszedzie chociaz narazie jechalam nim tylko warszawskim tramwajem linii 28 :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Musicie patrzeć czy waga wózka ma w waszym przypadku w ogóle znaczenie ;D
Jak macie windę, to nie ma problemu. Mój wózek jest chyba dość ciężki,
ale dzięki temu też stabilny. Nigdy nie miałam sytuacji, że musiałam go gdzieś w calości  podnosić.
A wlożenie go do samochodu nie jest problemem. Ostatnio jechałam
z Justyna jej samochodem (takim nie dużym mercedesem  ;) )
i też się zmieścił :) 

zosia2007

Angelos justy samochod jest calkiem pojemny, wracajac z weekendu majowego zmiescilismy sie my z kotem, justyna z M., 4 torby i kota kuweta ;D

rilla

nie mamy windy, mieszkamy na 1 pietrze, mamy swoja klatke, wiec wozek bedzie zostawał przy schodach. Chyba jednak bedzie ciezszy, na pompowanych kołach, a pózniej kupie leciutką spacerówke

Kasia

ja sie przekonałam że nie waga jest dla mnie najważniejsza
bo stokke jest dość lekki ale dla mnie i tak za ciężki

za to chwalę sobie jego wyważenie tzn to że moge go bez problemu wciągnąć na tylnich kołach nawet na 3 piętro i spokojnie zjechać nawet z ikarusa

i nawet nie korzystam z tego specjalnego systemu do wjeżdżania czy zjeżdżania



teraz jak bym kupowała wózek i musialabym kupić inny niz stokke to bym zwróciła uwagę czy można nim bez problemu balansować na dwóch kołach, czy da się tak przechylić wózek aby jechać na tych dwóch kołach najbliżej nas

jak się da to ani schody ani krawężniki nie bedą straszne :)


Angie

Kasia słuszna uwaga, bo ja tez muszę  podjeżdzać starym podjazdem do bloku
i robie to tylko na dwóch kółkach :)

vobi

Cytat: maraxela w 02 Lis 2009, 16:46:58
Roa marita wazy cos ponad 15 kg nie wiem gdzie sie miesci moze do busa ? ja nigdy nie odwazylam sie z nim nigdzie pojechac samochodem

marax, troche przesadzasz, kolezanka ma Roana Marita, miesci sie do Renault Clio i Hondy Accord. Ok, Honda ma spory bagaznik, ale Clio? Czesto jezdzi z dzieckiem sama, i przy rozkladaniu/skladaniu wozka radzi sobie bez mlotka. Babka normalnej postury, dodam.

aniak1211

Moj wozek jest w lekki ale i bardzo stabilny,
mysle ze stabilnosc to nie kwestia wagi.

mobka

aniak ty masz coneco v4, nie? zadowolona z niego jestes? Mialas z nim jakies problemy?

rilla

aniak ma chyba v3... no wlasnie mnei coneco v4 sie podoba bardzo, ale slyszalm od znajomej ze kolka sa wlasnie malo wytrzymale, ale widziałam je na zywo i sa ok