Autor Wątek: Walczymy z bykami - wątek językowy  (Przeczytany 76979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Odp: Walczymy z bykami - wątek ortograficzny
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Paź 2009, 16:12:00 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i dalej kontynuować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i stac w miejscu ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mignon

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: 17 Paź 2009, 16:40:51 »
a ja nienawidze stosowania - teraz wszedzie juz tak mowia ;( - Tobie, Mnie w srodku zdania - to chyba przyszlo z hameryki na tej zasadzie, ze jak anglojezyczna osoba mowi mi/mnie to nie odroznia tych dwoch albo z jakichs kretynski translatorow, ktore notorycznie wkladaly "tobie" w srodek zdania np "dziekuje Tobie za cos tam" wrrrrrrrrrrrrr noz mi sie w kieszenie otwiera (a nie noz MNIE sie w kieszeni otwiera) - DZIEKUJE CI za cos tam  i koniec!!!

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Też mnie to wkurza.

I "lubieć" zamiast lubić

i jak widzę kropkę po fax to Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #77 dnia: 17 Paź 2009, 18:06:23 »
a mnie strasznie wkurzaja takie importowane wyrazy.
np. jak szukalam biletu do US to w jednym biurze facet mowi:
osoba dorosla.... a za infancika...!
nosz kurde
nie ma kogos/czegos takiego jak infancik Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Michal to dziecko, w Polsce jestesmy!

calla

« Odpowiedź #78 dnia: 17 Paź 2009, 18:19:52 »
to mnie podobnie wkurza wyraz "kanselowac" (nie wiem czy nie powinno byc przez "c")

Nie mozna tego sk/canselowac?

Tak jak Zuzia mowisz, w PL jestesmy do cholery!

cumberland

« Odpowiedź #79 dnia: 17 Paź 2009, 19:05:51 »
ale bukowac już się chyba przyjęło, co? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

z "faworytów" to niezniszczalni są chłopacy
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 17 Paź 2009, 19:05:51 »

magdalinska

« Odpowiedź #80 dnia: 17 Paź 2009, 19:24:39 »
chłopaki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

goga

« Odpowiedź #81 dnia: 17 Paź 2009, 19:28:22 »
no i "lubiałem"  oraz zaszłyszane w mojej miejscowości "paznokć"
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

justynaaaa2

« Odpowiedź #82 dnia: 17 Paź 2009, 21:02:38 »
wzięłem brrrr
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

emcia

« Odpowiedź #83 dnia: 17 Paź 2009, 21:19:14 »
rozumisz? jest cudneee

wis

« Odpowiedź #84 dnia: 17 Paź 2009, 21:57:42 »
"Rozumisz" mówi mój ex Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I karoryfer, lefrektor i wiele innych...
Syn polonistki tak na marginesie.

justynaaaa2

« Odpowiedź #85 dnia: 17 Paź 2009, 22:14:25 »
mnie jeszcze mierzi jak moja koleżanka i jej mama (z wielkopolski) mówią "zrobić tapczan"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj choć to pewnie nie tyle błąd co jakiś tam regionalizm  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mignon

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Paź 2009, 22:23:44 »
mnie jeszcze mierzi jak moja koleżanka i jej mama (z wielkopolski) mówią "zrobić tapczan"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj choć to pewnie nie tyle błąd co jakiś tam regionalizm  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no jest jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zrobić łóżko i czekać ZA tramwajem, boli mnie to strasznie, bom nie poznanianka, ale się przyzwyczaiłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i jeszcze "spodnie ubraniowe" mnie dziwią

sonja

« Odpowiedź #87 dnia: 17 Paź 2009, 22:40:00 »
mignon  "spodnie ubraniowe"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj co to jest?

wis

« Odpowiedź #88 dnia: 17 Paź 2009, 22:52:09 »
A te "spodnie ubraniowe" to jakiś nowy rodzaj spodni ?

mignon

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Paź 2009, 22:53:16 »
mignon  "spodnie ubraniowe"  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj co to jest?

takie bardziej eleganckie, nie-dżinsy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak pierwszy raz usłyszałam też nie wiedziałam o co chodzi, z kontekstu wywnioskowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 17 Paź 2009, 22:53:16 »

goga

« Odpowiedź #90 dnia: 17 Paź 2009, 22:53:26 »
może są spodnie ubraniowe i spodnie piżamowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wis

« Odpowiedź #91 dnia: 17 Paź 2009, 22:57:58 »
Aaa teraz zajarzyłam, przecież mój dziadek często mówi "ubranie" w sensie garnituru Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Więc to będą takie gacie "w kancik", eleganckie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #92 dnia: 17 Paź 2009, 23:00:26 »
zawalczyłam z bykami na maluszkowej  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj skoro tutaj o tym pisałyśmy to uznałam, że mogę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
sorry

dragonfly

« Odpowiedź #93 dnia: 17 Paź 2009, 23:07:05 »
zawalczyłam z bykami na maluszkowej  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj skoro tutaj o tym pisałyśmy to uznałam, że mogę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
sorry

zes sie porzadzila  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #94 dnia: 17 Paź 2009, 23:11:07 »
zes sie porzadzila  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam mieszane uczucia  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mignon

• Gość
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Paź 2009, 23:12:41 »
Aaa teraz zajarzyłam, przecież mój dziadek często mówi "ubranie" w sensie garnituru Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Więc to będą takie gacie "w kancik", eleganckie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no właśnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pierwszy raz zwątpiłam jak usłyszalam, że mąż mojej koleżanki pojechał gdzieś w ubraniu (w garniturze właśnie); pomyślałam sobie, a jaki miał jechać? goły? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #96 dnia: 17 Paź 2009, 23:13:08 »
takie bardziej eleganckie, nie-dżinsy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak pierwszy raz usłyszałam też nie wiedziałam o co chodzi, z kontekstu wywnioskowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mnie rozbija - "ubranie meskie" jako określenie garnituru Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

aniak1211

« Odpowiedź #97 dnia: 17 Paź 2009, 23:13:16 »
No to ja mam do was takie pytanie,
kiedys w pracy laska opowiadala jak spadl jej lancuch w rowerze,
ale jak powiedziec -przyszłam a łańcuch byl....??? spadniety ???
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

tachogti

« Odpowiedź #98 dnia: 17 Paź 2009, 23:15:42 »
ja namietnie uzywam germanizmu "zostac stac" -> walcze z tym u siebie ale mi sie czasem wypsnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #99 dnia: 17 Paź 2009, 23:16:56 »
aniak1211 nie mam pojęcia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale to chyba jakiś wyjątek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj chyba nie da się tego w ten sposób odmienić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj