Autor Wątek: Walczymy z bykami - wątek językowy  (Przeczytany 76227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Odp: Walczymy z bykami - wątek językowy
« Odpowiedź #1975 dnia: 19 Gru 2016, 12:52:13 »
Mnie poraża, ilu tłumaczy źle pisze. A już interpunkcja to masakra. Kiedy dostaję tłumaczenia do sprawdzenia - po ingerencji co najmniej trzech osób! - prawie zawsze znajdę jakiś błąd interpunkcyjny...
« Ostatnia zmiana: 19 Gru 2016, 13:01:48 wysłana przez szelma »
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

« Odpowiedź #1976 dnia: 19 Gru 2016, 13:00:44 »
szelma, no słabe to. Interpunkcja jest nawet trudniejsza niż ortografia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja pewnie też robię błędy, choć się staram jak moge Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A P mnie pare razy złapał, jak szybko mowiąc, mówie "pernamentny" zamiast "permanentny" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #1977 dnia: 19 Gru 2016, 13:01:26 »
szelma, myslę raczej, że dyrekcja głupia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja się kiedyś pokłóciłam z szefem o odmianę nazwisk Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

o to kłóciłam się regularnie

ale mój kierownik to idiota, więc nie wiem czego oczekiwałam
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #1978 dnia: 19 Gru 2016, 13:03:21 »
ze mną tu nikt na szczęście nie polemizuje
jak już generalny odsyła swoich dyrektorów do mnie, żebym poprawiła, sprawdziła albo napisała, to mam plecy, nie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #1979 dnia: 19 Gru 2016, 13:06:38 »
golinda, ustawiłas sie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #1979 dnia: 19 Gru 2016, 13:06:38 »

salsa

« Odpowiedź #1980 dnia: 19 Gru 2016, 13:07:49 »
Mam rozumieć, że ja nie mam racji? Czy że dyrekcja gupia? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
raczej dyrekcja, mało kto wie że są dwie formy
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #1981 dnia: 19 Gru 2016, 13:08:38 »
Z przecinków chyba najbardziej razi mnie nagminne "mimo, że". Grrrrr.

goga

« Odpowiedź #1982 dnia: 19 Gru 2016, 13:34:08 »
no i często na strefie uzywane "ochydny"  - brrrrrrrrrrrrrrr
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wrobelek0403

« Odpowiedź #1983 dnia: 19 Gru 2016, 13:37:13 »
goga, to jest bardzo trudne słowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przyznaje bez bicia, ze mi sie czasem myli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #1984 dnia: 19 Gru 2016, 22:23:47 »
Ja proponuje pisać wprost o błędach. Przecież nikt się chyba nie obrazi, tylko naukę do serca weźmie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rubin04

« Odpowiedź #1985 dnia: 25 Lut 2017, 00:20:30 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #1986 dnia: 25 Lut 2017, 07:31:57 »
O kurwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj choc moze powinnam napisac kórwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj