Autor Wątek: Walczymy z bykami - wątek językowy  (Przeczytany 76220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

Odp: Walczymy z bykami - wątek ortograficzny
« Odpowiedź #100 dnia: 17 Paź 2009, 23:17:00 »
łańcuch leżał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zuzia

« Odpowiedź #101 dnia: 17 Paź 2009, 23:17:18 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
No to ja mam do was takie pytanie,
kiedys w pracy laska opowiadala jak spadl jej lancuch w rowerze,
ale jak powiedziec -przyszłam a łańcuch byl....??? spadniety ???

aniak, tego szyku w tym przypadku nie da sie zastosowac

aniak1211

« Odpowiedź #102 dnia: 17 Paź 2009, 23:22:15 »
łańcuch leżał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

albo wisial na zebatkach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Z ta odmiana to juz kilka lat "zastanawiamy sie" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

suegro

« Odpowiedź #103 dnia: 17 Paź 2009, 23:40:17 »
i stac w miejscu ;-)

I fakt autentyczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #104 dnia: 18 Paź 2009, 00:41:19 »
no bo niektore czasowniki nie maja formy biernej dokonanej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a propos lancucha - chyba dobrze zapamietalam terminologie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 18 Paź 2009, 00:41:19 »

brawurka

« Odpowiedź #105 dnia: 18 Paź 2009, 08:25:03 »
przyszłam,a łańcuch spadł

jo_miekka

« Odpowiedź #106 dnia: 18 Paź 2009, 10:31:57 »
tego szyku w tym przypadku nie da sie zastosowac

Jak już się wszystkiego czepiamy, to nie o szyk chodzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #107 dnia: 18 Paź 2009, 11:19:41 »
I fakt autentyczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

su, no wiesz, w dobie rzeczywistości realnej i wirtualnej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kasiad

« Odpowiedź #108 dnia: 18 Paź 2009, 11:51:21 »
a mnie wkurza: ja nie rozumiĘ zamiast ja nie rozumiEM - i w mowie i piśmie

o mnie to też wkurza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nota bene nie rozumiem jak można pisać nie rozumiĘ zamiast nie rozumiEM Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2009, 11:52:07 wysłana przez kasiad »

Angie

« Odpowiedź #109 dnia: 18 Paź 2009, 12:33:01 »

Angie, a ty z mazowieckiego pochodzisz?

Nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Z Grudziądza z kujawsko- pomorskiego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #110 dnia: 18 Paź 2009, 12:35:27 »
A ja się cieszę, gdy gdzieś zauważę byka, bo to oznacza, że akurat wiem jak powinno być poprawnie, czyli nie jestem takim głąbem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Największy problem mam z interpunkcją, chyba to wina nauczycieli, jakoś nie kładli na nią nacisku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

kasiad

« Odpowiedź #111 dnia: 19 Paź 2009, 11:27:03 »
jeszcze mój Mąż mówi:
czytałem coś NA internecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja Go poprawiam: mówi się, W internecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale On uparcie swoje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a taki mądry chłop z Niego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #112 dnia: 19 Paź 2009, 11:32:40 »
moja wyksztalcona kolezanka pisze na forumach  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #113 dnia: 19 Paź 2009, 11:33:12 »
Mnie drażni gdy ktoś pisze:

"Szlak mnie trafia"

tachogti

« Odpowiedź #114 dnia: 19 Paź 2009, 11:43:46 »
su o mnie tez cholera od tego bierze  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 19 Paź 2009, 11:43:46 »

sonja

« Odpowiedź #115 dnia: 19 Paź 2009, 11:47:04 »
I mnie, i mnie   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na internecie też mnie drażni  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #116 dnia: 19 Paź 2009, 11:52:10 »
moj szef mowi "zaraz wejde w komputer i sprawdze" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  czyt: zaraz pani madzia wejdzie w komputer i sprawdzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a własnie, mam tez problem z uzywaniem "mi" mnie"
mnie sie podoba?/podoba mi sie?
no i oczywiscie z innymi czasownikami, pomozcie bo czasami nie wiem co uzyc, to zmieniam całe zdanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2009, 11:52:30 wysłana przez magdalinska »

mayagaramond

« Odpowiedź #117 dnia: 19 Paź 2009, 12:11:03 »

podskocz w gore Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Do liczb porzadkowych nie dopisujemy koncowek typu -go, -tych itp, wystarczy kropka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ulica 3-go Maja to blad. Ulica 3. Maja. I nie idziemy na 18-te urodziny, tylko na 18.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

OlaFasola

« Odpowiedź #118 dnia: 19 Paź 2009, 12:56:00 »
Mnie drażni gdy ktoś pisze:

"Szlak mnie trafia"

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #119 dnia: 19 Paź 2009, 12:57:58 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A dlaczego się wstydzisz?
Piszesz tak? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #120 dnia: 19 Paź 2009, 12:59:36 »
Nie, że pisze zawsze, ale dzisiaj napisałam i byłam pewna, że to do mnie przytyk.

suegro

« Odpowiedź #121 dnia: 19 Paź 2009, 13:09:08 »
Nie, że pisze zawsze, ale dzisiaj napisałam i byłam pewna, że to do mnie przytyk.

Zbieg okoliczności Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale już nie pisz tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #122 dnia: 19 Paź 2009, 16:34:41 »
Czasami się pojawia, więc: różnica między kazać i karać. Kazać - on każe mi coś zrobić. Karać - on karze swojego syna. No i pokazać - on pokaże mi swój samochód.

OlaFasola

« Odpowiedź #123 dnia: 19 Paź 2009, 16:53:01 »
Cytat: OlaFasola  Dzisiaj o 01:59:36

Zbieg okoliczności Smiley

Ale już nie pisz tak Tongue Cheesy

Tak mi się wstyd zrobiło, że nie powinnam już nigdy zapomnieć poprawnej formy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #124 dnia: 19 Paź 2009, 23:52:17 »
No to ja mam do was takie pytanie,
kiedys w pracy laska opowiadala jak spadl jej lancuch w rowerze,
ale jak powiedziec -przyszłam a łańcuch byl....??? spadniety ???

takiej formy nie ma

to tak jak Jaś obszedł dom ... dom został przez Jasia (?)
takiej formy nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj