Autor Wątek: Pizza (nie na kupowanym cieście) i przepis na cienki spód od tiliam  (Przeczytany 23034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jestynka

Odp: Pizza (nie na kupowanym cieście) i przepis na cienki spód od tiliam
« Odpowiedź #100 dnia: 21 Cze 2012, 08:32:22 »
świetne bagietki  od jo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jo,jak je uformujesz i zostawiasz na te 30 min. to rozchodzą Ci się one na boki?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #101 dnia: 21 Cze 2012, 14:27:01 »
jestynka no troszkę się rozchodzą, kładę w odstępach i przed włożeniem do pieca jeszcze tak "zbieram" do góry

yoy

« Odpowiedź #102 dnia: 21 Cze 2012, 23:22:03 »
jeszcze tak "zbieram" do góry
"zbieram do kupy" sie mówi! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i w ogole nie piszcie tak czesto w tym wątku bo mi sie wyswietla i codziennie mam ochote zrobic pizze tiliam, a nie moge Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a kysz! a kysz! kilogramy w dół! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #103 dnia: 25 Cze 2012, 20:54:06 »
yoy, ja ostatnio zdecydowanie za często robię domową pizzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale chyba lepsza taka niż z pizzeri, a jak mam fazę, to nie przeproś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a, no i ostatnio na każdym niemal spotkaniu ze znajomymi kumpel piecze, mniam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

« Odpowiedź #104 dnia: 05 Lis 2012, 21:24:11 »
w końcu i ja zrobiłam pizze wg przepisu tiliam, ale nie obyło się bez przygód Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
najpierw drożdże mi uciekały - tak bardzo urosły, że zaczęły się wylewać poza naczynie, potem spod pizzy nie chciał się za bardzo przyrumienić, choć pizza długo w piecu siedziała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale i tak była bardzo dobra Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wszystkim smakowała, a syn znajomych (niespełna 5 lat), którzy wczoraj u nas byli powiedział, ze pizza lepsza niż z pizzeri Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no to jak na pierwszy raz i biorąc pod uwagę moje 2 lewe ręce w kuchni uważam, że wyszło całkiem dobrze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
aha - robiłam z podwójnej porcji i całość ciasta rozciągnęłam na tą dużą czarną blache z piekarnika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj]
pizze niedługo będę znowu robić
tiliam piwko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #105 dnia: 05 Lis 2012, 22:11:15 »
aha - robiłam z podwójnej porcji i całość ciasta rozciągnęłam na tą dużą czarną blache z piekarnika wink]
pizze niedługo będę znowu robić
Ja wałkuję ciasto, z jednej porcji ciasta robię pizzę, koło w dużej czarnej blasze, od brzegu do brzegu. Cieniutkie wychodzi.

bozena.dp

« Odpowiedź #106 dnia: 05 Lis 2012, 22:16:24 »
no tak, ale koło mimo wszystko mniejsze niż cała duża blacha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
spróbuje tez z jednej porcji, choć moja pizza też cienka była Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #107 dnia: 05 Lis 2012, 22:30:47 »
ja robię z pojedynczej porcji ale jak zwykle wychodzi mi więcej niż powinno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mam jedną dużą okrągłą na prawie całą blachę i drugą mniejszą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

mobka

« Odpowiedź #108 dnia: 17 Lis 2012, 14:04:07 »
Ja robie z podwojnej i wychodza mi dwie wielkie okragle na duze blachy z piekarnika. Zaraz sie biore wlasnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tiliam

« Odpowiedź #109 dnia: 18 Lis 2012, 21:47:26 »
Ja robię z pojedynczej porcji jak w przepisie
Wychodzi cienka duża - owalno prostokątna na blachę od piekarnika
Na naszą dwójkę aż za duża Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #110 dnia: 18 Lis 2012, 21:48:45 »
właśnie zjedliśmy, cudnie dobra jak zwykle

wrobelek0403

« Odpowiedź #111 dnia: 19 Lis 2012, 10:41:20 »
ja robiłam w weekend z takiego przepisu:

2 kubki mąki, kubek ciepłej wody, 1/3 paczki drożdzy, 2 łyżki oleju, sol. drożdze rozpuscic w wodzie, wlac do mąki, powoli zagniatac, dodając olej. ciasto jest lepkie, nie wałkuje sie, tylko rozciąga dłonmi na blaszce.

robie je juz którys raz i dopiero teraz wyszło cudownie chrupiące, choc nie super cienkie, takie na 0,5 cm.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2012, 10:42:55 wysłana przez wrobelek0403 »
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

magdalinska

« Odpowiedź #112 dnia: 06 Gru 2012, 18:30:58 »
kolejne podejscie do pizzy tiliam i..... dalej nie wierze, ale wyszła pyszna  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj M. pojechał po piwo, zeby to uczcic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

natka

« Odpowiedź #113 dnia: 18 Gru 2012, 13:43:09 »
u nas też ostatnio reaktywacja pizzy domowej. przepis znałam wcześniej ale nie robilam zaczynu- tylko rozpuszczalam drozdze w wodzie- podobno tak miało być. Po wskazowce tiliam z rozczynem inaczej nie będe już robić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pizza przepszyszna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #114 dnia: 13 Lut 2013, 14:45:18 »
Okazuje sie ze moj przepis na pizze jest taki sam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zeby byla przyrumieniona musi sie piec w 220-240 st z termoobiehiem. Wtedy najdluzej yo 13 min.. U nas najczesciej 10

A sos robie tak :
Smaze czosnek z papryczka chili. Dodaje pomidory z puszki, miksuje,didaje lyzeczke cukru, pol lyzeczki soli ziola.
Moh

Dodany tekst: 13 Lut 2013, 14:45:36
Moja pizza jest ostra.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut 2013, 14:45:36 wysłana przez abkasia »

feeling.good

« Odpowiedź #115 dnia: 13 Kwi 2013, 12:19:17 »
jak długo rośnie rozczyn? Tak mniej więcej? NIe wiem jak rozplanować przygotowywanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #116 dnia: 13 Kwi 2013, 14:56:00 »
jak długo rośnie rozczyn? Tak mniej więcej? NIe wiem jak rozplanować przygotowywanie
W ciepłym miejscu 10 minut ( ja daję na kaloryfer)

tiliam

« Odpowiedź #117 dnia: 12 Cze 2013, 13:44:54 »
Robię dzisiaj z mozarellą, pomidorami i szynką
Mniammm

aja

« Odpowiedź #118 dnia: 13 Cze 2013, 00:36:47 »
też dzisiaj robiłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wyszła super pulchna

magdalinska

« Odpowiedź #119 dnia: 13 Cze 2013, 08:34:46 »
ja w sobote na impreze robiłam, zrobiła furore Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

katgoli

« Odpowiedź #120 dnia: 19 Cze 2013, 08:53:20 »
W ciepłym miejscu 10 minut ( ja daję na kaloryfer)
ja bez cieplego miejsca zostawiam na 15 min...przepis rewelacyjny....ostatnio mielismy ze znajomymi wieczor pizzy i pieklismy je w piekarniku na kamieniu...uwazam ze byly o niebo lepsze niz z niejednej pizzeri...sos robie podobnie jak abkasia

marax

« Odpowiedź #121 dnia: 18 Paź 2013, 18:53:18 »
ja bez cieplego miejsca zostawiam na 15 min...przepis rewelacyjny....ostatnio mielismy ze znajomymi wieczor pizzy i pieklismy je w piekarniku na kamieniu...uwazam ze byly o niebo lepsze niz z niejednej pizzeri...sos robie podobnie jak abkasia
skam macie ten kamien ?

wis

« Odpowiedź #122 dnia: 11 Sty 2014, 16:09:38 »
Odkopuję - zrobiłam dzisiaj i wyszła przepyszna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Sos z siekanych pomidorów, szynka parmeńska, ser grana padano i rukola.

mobka

« Odpowiedź #123 dnia: 11 Sty 2014, 17:05:39 »
Mnie kusi ciasto z kwestii smaku. Takie co lezakuje całą noc. Piękne dziury później ma.

jestynka

« Odpowiedź #124 dnia: 16 Sty 2014, 23:23:42 »
Mnie kusi ciasto z kwestii smaku. Takie co lezakuje całą noc. Piękne dziury później ma.

jak zrobię za dużo ciasta tiliamowego, to wkładam do lodówki na noc