Dostawca internetu i operator tel. komórkowej

Zaczęty przez nionczka, 27 Wrz 2009, 18:16:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Juz nam poradzilyscie w sprawie banków, teraz czekamy na sugestie na temat w/w uslug.

W Internecie interesuje nas wifi na minimum 2 komputery jednoczesnie, szybki i dobry internet.

Komórki. Tani abonament, nie musi miec zadnych bajerów bo nie korzystamy, z telefonu tez rzadko. Moje miesieczne zuzyciew komórki to okolo 3-4 € :-)
Jak mieszkalam w Wwie mialam Plusa i bylam w sumie zadowolona. Tutaj mamy Vodafone i nie mamy zastrzezen,ale w Pl nie ma chyba.

Kogo polecacie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#1
nionczka wydaje mi sie, ze w tej chwili to kazda wiodaca firma ma poziom jakosciowy uslug ten sam - czyli

internet to:
TPSA, Netia, UPC, Aster, cos nowego teraz reklamuja jako Vectra

komorka:
Era, Idea, Plus, Heyah, Play

moj wniosek - z tych wybierac to co w danej chwili ma najlepsza promocje ;)

Dodany tekst: 27 Wrz 2009, 19:12:55

ooo :
tutaj jakies sensowne porownanie cenowe i parametrowe jest :

http://www.optynet.pl/glowna_k.php?w_w=1
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Dzieki Zwierzak!
A czy z netem to nie jest tak czasem jak u nas, ze wiele firm oferuje, ale wlasne instalacje ma tylko Telefonica i Euskaltel a reszta bazuje na ich uslugach sprzedajac je pod inna nazwa? Bo u nas tak jest i w efekcie lepiej zamówic juz te usluge u zrodel niz u posrednika nawet jesli jest minimalnie tansza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#3
nionczka no bywa - tele 2 korzystala chyba z TPSA, ale tele2 to jakies nieporozuemienie dla mnie ;) tzn w mniejszych miastach jest duzo gorzej, ale we wiekszych raczej kazde oddzielnie - mysmy mieli juz TPSA, netie, Astera i UPC - kazde cielo nam kabel i przylaczalo sie do innego peszla na klatce, zatem raczej maja swoje ;)

Dodany tekst: 27 Wrz 2009, 19:20:38

zawsze mozecie tez przejrzec oferty internetu przez komorke i zobaczyc co taniej wyjdzie - teraz sie wlasnie scigaja w promocjach :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Wrz 2009, 19:11:19
nionczka wydaje mi sie, ze w tej chwili to kazda wiodaca firma ma poziom jakosciowy uslug ten sam - czyli

internet to:
TPSA, Netia, UPC, Aster, cos nowego teraz reklamuja jako Vectra

komorka:
Era, Idea, Plus, Heyah, Play

moj wniosek - z tych wybierac to co w danej chwili ma najlepsza promocje ;)

Dodany tekst: 27 Wrz 2009, 19:12:55

ooo :
tutaj jakies sensowne porownanie cenowe i parametrowe jest :

http://www.optynet.pl/glowna_k.php?w_w=1
Vectra, to nic nowego, tylko po prostu na innych terenach funkcjonuje i teraz powiększa sieć ;) Ja ją miałam w BB i byłam super zadowolona, czego o Metii powiedzieć nie mogę :( Myślę, że najczęściej w dużych miastach najlepiej brać kablówkę z netem w pakiecie, bo jest taniej :) A do sieci kom. dodam jeszcze Orange ;) Jak mało korzystasz, to lepiej kup kartę, a nie abonament.

nionczka

Ishka, dzieki za odpowiedz. Abonament musi byc bo korzystam malo, ale kiedy mialam na karte zawsze konczyla sie w najmniej odpowiednim momencie. Niby nie dzwonie, ale jak zadzwonie to moze byc np. rozmowa miedzynarodowa.
Jakies 60 PLN na komórke moge przeznaczyc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82 alem glupia :D napisalam Idea - a to przeciez teraz Orange ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Wrz 2009, 19:54:00
ishka82 alem glupia :D napisalam Idea - a to przeciez teraz Orange ;D
A ja druga głupia, bo zamiast zauważyć złe nazewnictwo myślałam, że po prostu zapomniałaś o tym operatorze ;) :mocking:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

#9
nionczka, abonamenty najniższe u nas są po 25-30zł ;) Proponuje po prostu wybrać najkorzystniejszą ofertę, ewentualnie zrobić rekonesans wśród rodziny i znajomych, gdzie mają kom., bo często w danej sieci są tańsze połączenia, darmowe nr itp. promocje :)

Dodany tekst: 27 Wrz 2009, 20:00:53

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Wrz 2009, 19:58:23
polalam na mozg :D
To ja odleję pod update informacji na głównym dysku w głowie :mocking: :beer:

wis

My mamy komórki w Erze, ale pre-paid :) W zupełności nam to wystarcza.
Internet 2Mb, kablówka 60 kanałów i tel stacjonarny - Broker, ale teraz to się Stream nazywa czy jakoś tak. Za wszystko płacimy 69zł m-c.

nionczka

Cytat: wis w 27 Wrz 2009, 21:00:55Internet 2Mb, kablówka 60 kanałów i tel stacjonarny - Broker, ale teraz to się Stream nazywa czy jakoś tak. Za wszystko płacimy 69zł m-c.

Lo matko, ale super cena!
My za net plus TV kablowa (ogladamy tylko euronews bo reszta jest do dupy) plus tel stacjonarny z rozmowami gratis na terenie Hiszpanii placimy 65 euro. Szkoda tylko, ze za bardzo nie mamy do kogo dzwonic...

Polewam dziewczyny!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

my telefony mamy w plusie (M.abonament, ja karte), moja mama tez na karte w plusie, moi bracia i moj tato w erze. kazdy jest zadowolony ;)
internet mamy z plusa, ale nie polecam, lepiej miec cos na kablu

justynaaaa2

nionczka internet to w sumie zależy co wam bedzie oferować blok/mieszkanie gdzie zamieszkacie :) nie każde osiedle ma możliwość korzystania ze wszystkich opcji, więc tutaj chyba nie ma co wybierać wcześniej i się nastawiać na konkretny net ;) jeśli będziecie mieć opcję internetu po kablu z kablówki to ja bym brała pakiet a czy to będzie aster czu upc to jeden kit ;)
co do komórek to też wydaje mi się, że teraz każda sieć ma tyyyle ofert i każda działa tak samo dobrze, że chyba faktycznie decydującym czynnikiem tu może być w jakiej sieci ma np. komórkę twoja mama czy inni bliscy z którymi będziesz sporo rozmawiać, bo wtedy jakieś tam darmowe minuty są ;)
no to się wypowiedziałam a chyba nic nowego do dyskusji nie wniosłam :D

kasiad

Cytat: wis w 27 Wrz 2009, 20:00:55

Internet 2Mb, kablówka 60 kanałów i tel stacjonarny - Broker, ale teraz to się Stream nazywa czy jakoś tak. Za wszystko płacimy 69zł m-c.

o Matko, ale cena  :padam:
my za to samo w Vectrze płacimy 130 zł  :zly:

tusia

Telefon komórkowy mam w sieci Orange, z czego jestem BARDZO zadowolona :thumbup:
A to z tego względu, że mam jeszcze starą taryfę, w której wybrałam sobie 5 darmowych numerów i rozmawiam/smsuje/mmsuje z 5 osobami BEZ OGRANICZEŃ :aaaa:
Dodatkowo mam usługę Wieczory i Weekendy i w godz 22-9 rozmawiam/smuje/mmsuje ze WSZYSTKIMI w sieci i rozmawiam ze stacjonarnymi za darmo, bez ograniczeń :dance:

W domu rodzinnym mam Internet z Netii, również OK, ale nie moge się w pełni wypowiedzieć, bo w domu bywam 1-2 razy w miesiącu ;D

A w Warszawie "łapię" Internet bezprzewodowy :D:D:D
Za to mój chł. ma jedno i drugie w Play i również sobie chwali tę sieć ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login