Telewizje cyfrowe itp

Zaczęty przez foszek, 27 Wrz 2009, 14:42:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Czy ktos ma telewizje typu n, cyfra itp? Jak to funkcjonuje? Czy rzeczywiscie trzeba placic oprocz abonamentu za programy jeszcze za korzystanie z obiornika/dekodera ?

zwierzatko_mojej_mamy

foszek nie sadze - wydaje mi sie, ze albo to jest w cenie abonamentu, albo to 1 zl na miesiac, albo np placisz przy instalacji - moja mac ma cyfre od lat 5 i ma tylko abonament i tyle na rachunku przychodzi - a brala wtedy jak instalacja byla w promocji 0 zl i dekoder 0 zl - promocje takie sa czesto ;)
my mam UPC i tez jest odbiornik, to tylko oplata jednorazowa byla instalacyjna jakas i teraz jedzie sam abonament taka kwota jak na stronie pisza.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

martullek

foszek, to zależy. możesz sobie kupić na poczatku dekoder na własność, albo płacić miesięcznie za jego wynajem. w tym drugim przypadku, jak rozwiązujesz umowę musisz też zwrócić dekoder.

brawurka

ja mam cyfre, płace 8 zł miesiecznie za dekoder,bo wynajmuje + 15,50 abonament podstawowy,musiałam tez kupić tz talerz za 50 zł, kosztuje tez instalacja,ale to zrobił wujek za darmoszke :)
cyfra jest ok,ale... :) jak pada deszcz to traci sygnał i sobie nie pooglądasz

catwoman

Ja mam cyfrowy polsat; zapłaciłam (około rok temu) 99 zł za dekoder (na własność, ale to był wówczas najtańszy dekoder, są też o wiele droższe, w tym do odbioru TV w jakości HD), 50 zł za antenę i 180 zł za montaż owej anteny (dość drogo, zważywszy, że wszystko trwa około pół godziny, ale z tego co sie orientowałam, to jest cena "rynkowa" za montaż). Teraz co miesiąc płacę abonament za pakiet rodzinny - 37,90 zł. Ponieważ i tak ogladam telewizję tylko w weekendy i czasem wieczorami w tygodniu, taki pakiet w zupełności wystarcza, ale nie ma w nim np. żadnych typowych kanałów filmowych (HBO, czy Kino Polska). Przez 3 m-ce nie płacilismy nic, a mieliśmy wszystkie programy, tak na zachetę :P
Odbiera bez względu na pogodę ;)
Aaaa, umowa jest na dwa lata; to dość długo; W "n" można mieć chyba umowę tylko na rok.

ishka82

Ja mam teraz cyfrowy Polsat :) Odziedziczony po braciszku ;) Płacę 9,90zł za podstawowy abonament/mc, dekoder i talerz brat kupił i jak będziemy przedłużać umowę, to odkupimy od niego ;) :D

martullek

#6
my mamy cyfrę. skorzystaliśmy z promocji - mamy umowę na rok, wynajem dekodera za 5 pln/miesięcznie, pakiet podstawowy za 28 i canal + za 29,9. w 1 miesiącu mieliśmy więcej kanałów na zachętę i dodatkowo canal+ za darmo przez 2 m-ce. latem zdarzyło się chyba raz, czy dwa, że nie było tv jak była burza, a tak jest ok

Dodany tekst: 28 Wrz 2009, 17:20:30

aha, talerz kosztował 50 pln, montaż 250, ale udało nam się to zrobić samemu, tak więc sporo zaoszczędziliśmy :)

foszek

a czy ktos ma "n" ? Tam ponoc placi sie jednorazowo za aktywacje dekodera i nie potrzeba juz oplat miesieczych

ishka82

Cytat: foszek w 28 Wrz 2009, 23:24:04
a czy ktos ma "n" ? Tam ponoc placi sie jednorazowo za aktywacje dekodera i nie potrzeba juz oplat miesieczych
Mój brat ma od niedawna i mają normalny abonament ;) Ale za dekoder co miesiąc nie płacą, wcześniej w cyfrowym polsacie też nie płacili :) Chyba zawsze jest opcja wynajmu lub zakupu dekodera, a przed abonamentem miesięcznym się nie ucieknie ;D

mobka

Ja mam Cyfrowy Polsat, za dekoder (nie HD) dalam 50zl - kupilam na wlasnosc. Antena i aktywacja byly za darmo bodajze... No moge cos mylic. Miesiecznie placimy 37,99 bodajze. W Cyfrze, czy Nce jest podobnie.

Najlepiej sobie biezaca oferte przejrzec na stronach internetowych.

A teraz technicznie - niezaleznie czy bedzie to Nka, Polsat czy Cyfra, przy obfitych deszczach bedzie zanikal sygnal. Kiedys jak korzystalo sie jeszcze z analogowej telewizji satelitarnej podczas deszczu byl owidoczne "sniezenie", teraz przy sygnale cyfrowym nie ma mozliwosci "sniezenia" - obraz albo jest, albo nie ma. Podobnie jest z telefonia - kiedys moglismy slyszec trzaski, szumy itp. teraz w komorce co najwyzej nam cos przerywa, a nastepnie rozlacza polaczenie.

marlen_ka

Cytat: mobka w 30 Wrz 2009, 19:48:39

A teraz technicznie - niezaleznie czy bedzie to Nka, Polsat czy Cyfra, przy obfitych deszczach bedzie zanikal sygnal. Kiedys jak korzystalo sie jeszcze z analogowej telewizji satelitarnej podczas deszczu byl owidoczne "sniezenie", teraz przy sygnale cyfrowym nie ma mozliwosci "sniezenia" - obraz albo jest, albo nie ma. Podobnie jest z telefonia - kiedys moglismy slyszec trzaski, szumy itp. teraz w komorce co najwyzej nam cos przerywa, a nastepnie rozlacza polaczenie.

ja tez mam polsat cyfrowy i w sumie niezaleznie od pogody nam działa. aż jestem zdziwiona, ze w ogóle nie mamy problemu z odbiorem, bo z pogada u nas ciężko.
za dekoder zapłaciliśmy 99 PLN i za abonament teraz ok 40 miesiecznie i mamy umowe na rok

brawurka

dziewczyny co się dzieje teraz z cyfrą? połączyła się z Nką, jest zmiana kanałów i podobno do 19.04 trzeba zerwać umowę, jak nie to automatycznie od 1 lipca przechodzimy do cn+ co oznacza wyższe rachunki. wiecie coś o tym?

zosia2007

Cytat: brawurka w 04 Kwi 2013, 09:19:52
dziewczyny co się dzieje teraz z cyfrą? połączyła się z Nką, jest zmiana kanałów i podobno do 19.04 trzeba zerwać umowę, jak nie to automatycznie od 1 lipca przechodzimy do cn+ co oznacza wyższe rachunki. wiecie coś o tym?
podobno juz UOKIK się tym zajmuje
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13669003,UOKiK_bierze_sie_za_NC___Dluga_lista_watpliwosci.html#TRrelSST

marax

a za zerwanie umowy grozi kara ?

wrobelek0403

Cytat: marax w 04 Kwi 2013, 09:31:29
a za zerwanie umowy grozi kara ?

na pewno nie, bo przy zmianie warunków umowy (w tym cen) klient zawsze ma prawo do odstąpienia.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 04 Kwi 2013, 10:09:36
na pewno nie, bo przy zmianie warunków umowy (w tym cen) klient zawsze ma prawo do odstąpienia.
ale ten termin jest wiążący ?

wrobelek0403

Cytat: marax w 04 Kwi 2013, 10:10:38
ale ten termin jest wiążący ?

tak, termin jest wiązący. zwykle to 30 dni od otrzymania informacji o zmianach.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 04 Kwi 2013, 10:11:20
tak, termin jest wiązący. zwykle to 30 dni od otrzymania informacji o zmianach.
a gdzie ta informacja ma byc ? ja nic nie dostałam . Chyba powinno sie liczyc od dzisiejszej informacji na strefie ................ Jakiś szał ciał z tym NC+

didi_loczek

marax czytałam, że wysyłali listem zwykłym informację o zmianach i wiele osób ich nie dostało.

marax

Cytat: didi_loczek w 04 Kwi 2013, 10:15:56
marax czytałam, że wysyłali listem zwykłym informację o zmianach i wiele osób ich nie dostało.
a to tak można ? może wcale nie wysłali po co wysyłać . Jak tak można to ja bym nie wysyłała ..........

wrobelek0403

Cytat: marax w 04 Kwi 2013, 10:17:18
a to tak można ? może wcale nie wysłali po co wysyłać . Jak tak można to ja bym nie wysyłała ..........

marax, sprawdz co masz w umowie - bo niektóre kablówki wskazują jako drogę komunikacji np. maila.

ja kwestii nc nie sledze, bo mnie nie dotyczy, ale oni chyba wyznaczyli jakis termin, nie?? zresztą taką umowe powinno się moc zawsze wypowiedziec w terminie miesiecznym (to tez powinno być w umowie zapisane)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

a ja mam i cyfrę i n i nic nie dostałam od nich, wysłałam zapytanie i też cisza .................
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

brawurka

no właśnie w tym rzecz, że listów nie wysyłali/ nie dotarły, a zmiany będą, w radiu mówili, ze do 19 kwiatnia można wypowiedzieć umowę, po 19 mają dawac wszystkim najwyższe pakiety, na infolinie podobno nie można się dodzwonić od kilku dni. znajoma wysłuchała w radiu inaczej też bym nic nie wiedziała

justynaaaa2

ja o tym połączeniu cyfry i n to wiem już z miesiąc, w tv o tym mówili, w necie pisali, choć mnie to nie dotyczy to jakoś dawno to zakodowałam ;D

marax

#24
ja juz dzisiaj do nich pismo napisałam


Dodany tekst: 04 Kwi 2013, 18:53:26

                                                                                Niniejszym oświadczam, iż w związku ze zmianami programowymi, które nastąpią dnia 1 kwietnia, oraz ze zmianami polityki Waszej firmy, które moim zdaniem są nie do przyjęcia (mowa o nowej platformie NC+) nie zamierzam kontynuować umowy o abonament zawartej w dniu 15.01.2011 –aneksowanej dnia  07.01.2012 (rozmowa telefoniczna) i wnoszę o jej rozwiązanie w trybie natychmiastowym.