Stylizacja Kamy

Zaczęty przez kama, 19 Wrz 2009, 22:54:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kama

Witam bardzo serdecznie:) do tej pory tylko czytałam i poznawałam forum ale już zebrałam się na odwagę i chciałam prosić o pomoc :) Ślub będzie w połowie września, ale jako dobrze zorganizowana dziewczynka szukam inspiracji. Jak na razie wybraną mam tylko suknię i welon a na resztę nie mam pomysłu albo mam ich za dużo ;) Jeśli będziecie miały jakieś pomysły to poproszę.

callja

Witamy nową koleżankę rudowłosą i usmiechniętą :) :champaign: na dobra wróżbę stawiam!


Czyli - suknia z golfikiem plus do tego welon hiszpański? w jakim kolorze? Zapowiada się bardzo ładnie :)

Z powodu golfika na pewno odpada naszyjnik ;) biżu też raczej sugeruję dyskretną, suknia i welon same w sobie są strojne. Nawet zastanawiam się nad pojedyńczymi wkrętkami perłowymi w uszy dla Ciebie, plus ewentualnie skromna bransoletka. Włosy chciałabyś spiąc (planujesz je zapuszczać?) czy chiałabyś swobodniejszą fryzurę? Co do bukietu - wolisz pozostać przy neutralnym, jasnym bukiecie, czy chcesz plamę mocnego koloru? No i sprawa najważniejsza - Pan Młody! Gdybyś dopasowała Jego krawat np. do kolorystyki bukietu/biżuterii, stylizacja nabrałaby IMHO ładnej jednolitości.

Tyle wymądrzania na początek ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

kama

#2
a rudowłosą to tylko bardzo słonecznym latem :D zwykle to brązowowłosą. My się już prawdopodobnie spotkałyśmy przy okazji omawiania brzmienia mszy ;)

Więc tak: suknia będzie w kolorze złamanej bieli/ecru, o naszyjniku nie ma mowy:) kolczyki chciałabym mieć takie wtykane w uszy z rubinami bo taki mam pierścionek, włosy zapuszczam - myślałam o fryzurze w stylu lat trzydziestych chyba...coś w stylu tej ze zdjęcia, co do bukietu to...nie mam pojęcia :D a pan młody ma bardzo hiszpańską urodę więc w mocnych kolorach wygląda świetnie. No i jeszcze jeden problem - ślub mamy we wrześniu i może być zimno - nie mam pojęcia co "cieplejszego" będzie pasowało do takiej sukni

dziękuję bardzo za pomocne wymądrzanie się :jupi: no i oczywiście  :beer:

Szaraczek

#3
Cytat: callja w 20 Wrz 2009, 00:21:02No i sprawa najważniejsza - Pan Młody! Gdybyś dopasowała Jego krawat np. do kolorystyki bukietu/biżuterii, stylizacja nabrałaby IMHO ładnej jednolitości.
Generalnie jestem za, ale czasami bym uważała. Niestety nie trawię np. różowych krawatów dopasowywanych do różowych kwiatów. Dla mnie przesada. Wtedy lepszy jest jasny krawat i kwiat w butonierce.
Kama - suknia piekna! :)
Ale juz zamowiona?? :) A czy w salonie cos proponowaly do sukni? Jestem sceptycznie nastawiona do wdzianek salonowych, ale zawsze mozna zapytac ;)
PS - w wątku stylizacyjnym Claridad ktoś wkleił świetny żakiet :)
A ja mam taki link:
http://www.wallis-fashion.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?beginIndex=0&viewAllFlag=&catalogId=20551&storeId=12557&categoryId=174997&parent_category_rn=47211&productId=1359049&langId=-1

callja

#4
Cytat: Szaraczek w 20 Wrz 2009, 01:24:22kwiat w butonierce

Kwiat przypina się raczej do klapy = butonierki, w kieszonce jest miejsce na poszetkę ;) że się znowu troszkę powymądrzam ;)

I tak jak róż w stylizacjach to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej, to akurat strefowiczka sznapkowa miała niegdyś (krótką!) sukienke ślubną z różową jedwabną szarfą, z tej samej tkaniny był uszyty krawat Pana Młodego i wstęga do bukietu z róż (tez w tym kolorze). Całość prezentowała się IMHO fantastycznie, inne strefowiczki zapewne potwierdzą ;)

Skoro zatem myślisz o rubinkach w uszach (w srebrze czy złocie?), to może delikatna bransoletka z kamyczkami, do ręki nieduży i luźny bukiet z czerwonych kwiatów (może z zielenią, albo delikatnym ecru?), a dla męża krawat czerwień + ecru/perła. W jednym z tych dwóch kolorów mogłaby być tez wstążka związująca bukiet.
Fryzurka ładna i stylowa, ale jak na niej będzie się trzymał dłuuuuugi welon - nie mam pojęcia, musiałabyś się skonsultować z fryzjerką. Ładne i stylowe fryzury "lata 30-te" widziałam na głowach aktorek z "Jutro idziemy do kina", może byłyby jakąś inspiracją?

Dodany tekst: nie, 20 wrz 2009, 00:43:17

Cytat: kama w 20 Wrz 2009, 00:46:57My się już prawdopodobnie spotkałyśmy

Oż kurczę, świat (zwłaszcza wirtualny) jest mały ;) i przyznam bez bicia, że na zdjęciu buzi nie rozpoznałam - no wstyd! ale to podobno wróży bogactwo "nierozpoznanemu", czego zatem życzę ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Szaraczek

#5
Cytat: callja w 20 Wrz 2009, 02:33:18Kwiat przypina się raczej do klapy, w butonierce jest miejsce na poszetkę  że się znowu troszkę powymądrzam
Hmmm, no według mnie miejsce kwiatów jest właśnie w butonierce, czyli jak słusznie zauważyłaś przypina je się do klapy. Natomiast miejsce poszetki - jak nazwa wskazuje - jest w kieszonce :)
Może odłóżmy na bok nazewnictwo ;) Ważne, żeby kwiat przypiąć tam gdzie należy i już.
http://alefaceci.pl/gid,10612518,kat,1020187,title,On-ma-kwiat-w-butonierce,galeriazdjecie.html?ticaid=68c7c

Dodany tekst: nie 20 wrz 2009 10:39:39 GMT-1

A wracając do różu... :) Co kto lubi ;)
Moja bratowa miała piękny różowy bukiet. Ale jak usłyszeliśmy, że chce brata "ubrać" w różowy krawat, to o mały włos mój tata nie zemdlał :P
Zdjęcie bukietu:


Dodany tekst: nie 20 wrz 2009 11:46:38 GMT-1

Więc Kama najpierw musisz się okreslić kolorystycznie  ;) Mnie osobiście propozycja Callji (czerwień, nawiązująca do bizuterii)przypadła do gustu :)

kama

Callja rubiny będą w białym złocie a bransoletka to świetny pomysł tylko nie wiem czy wyrobimy finansowo - jak nie to poszukam rubinopodobnej;)
Fryzurę wstępnie już omawiałam z fryzjerem - obiecał, że coś wymyśli a ja jeszcze zobaczę ten film o którym pisałaś.

Szaraczku, dziękuję mnie suknia też się podoba ;) nie pytałam w salonie nic cieplejszego na nią bo zapomniałam, ale i tak muszę się tam wybrać żeby zadatek wpłacić. Ostatnio przekonałam się że ta sama sukienka jest tańsza w Warszawie o 1000zł a welon o 1200zł więc chyba z Wrocławia do Wawy pojadę. Ten żakiecik o którym pisałaś jest piękny.

Koncepcja Callji bardzo mi się podoba tylko nie mam pomysłu na bukiet w tych kolorach, ale też nie znam się za bardzo na kwiatach. Jeśli chodzi o kolory to czerwień, fiolet jak najbardziej tak, róż nie:) Mój przyszły mąż nie przeżyłby tego

No i zapomniałam jeszcze napisać, że po mszy św na sali zdejmę welon i będę miała koronkowy, maleńki toczek z woalką trochę podobny do tych na zdjęciach. W prawdzie koronki na nich nie ma ale nie znalazłam żadnego aż tak podobnego zdjęcia.

Szaraczek

#7
Jeśli nie rubiny, to może granaty - czasami mają zbliżony kolor i są oprawiane też w srebro.
Ja pomysłów kwiatowych nie mam dużo.
Nad tym 1 czerwonym sama sie zastanawiam.
Fioletowych bukietów było sporo chyba też na wątku Claridad.


Dodany tekst: 20 Wrz 2009, 18:05:57

Cytat: kama w 20 Wrz 2009, 16:29:38Szaraczku, dziękuję mnie suknia też się podoba  nie pytałam w salonie nic cieplejszego na nią bo zapomniałam, ale i tak muszę się tam wybrać żeby zadatek wpłacić. Ostatnio przekonałam się że ta sama sukienka jest tańsza w Warszawie o 1000zł a welon o 1200zł więc chyba z Wrocławia do Wawy pojadę.
Wow, to ja myślałam, że ja z wyprzedzeniem wybrałam sukienkę  :P (w maju na grudzień).

effik

no i pięknie :) ja bym poszła dalej z tymi rubinami :) też miałam suknię z golfikiem w ecru i ciemnoczerwone róże w bukiecie :)
a skoro pan młody o hiszpańskiej urodzie, to nawet można by zaryzykować z ciemnoczerwonym krawatem. albo coś z bordo i ecru :)
jeśli chcesz luźniejszą fryzurę, może by poprzestać na kwiatku lub ozdobnej klamrze we włosach?
co do fryzury - obejrzyj wątek sierpniowej julki :)

Szaraczek

Potwierdzam :) Stylizacja sierpniowej julki jest naprawdę inspirująca (dla mnie zresztą też) :)

callja

Cytat: kama w 20 Wrz 2009, 16:29:38jak nie to poszukam rubinopodobnej;)
Koncepcja Callji bardzo mi się podoba tylko nie mam pomysłu na bukiet w tych kolorach, ale też nie znam się za bardzo na kwiatach. Jeśli chodzi o kolory to czerwień, fiolet jak najbardziej tak, róż nie

Fiolet do rubinów - hmmmm, zestawienie fiolet + czerwień to chyba za dużo szczęścia na raz (dwa bardzo mocne, nasycone kolory na raz). Postaram się poszukac czerwonych bukietów, a co do propozycji Szaraczka o granatach (bardzo fajnego!) doradzam zajrzenie do sklepu z biżuterią w podziemiach pod placem JP II (czyli 1 maja ;) ) - mieli spory wybór biżu z granatami.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Szaraczek

#11
Cytat: callja w 21 Wrz 2009, 00:02:38Postaram się poszukac czerwonych bukietów
To ja też chętnie skorzystam;)
I jak sama coś znajdę to wkleję :)

Dodany tekst: 20 Wrz 2009, 23:49:27

Ewentualna alternatywa dla kolczyków z rubinami:
Swarovski

kama

effik - welon musi być ;) z resztą  tylko do kościoła

callja źle się wyraziłam - miałam na myśli albo czerwień albo fiolet.
Szukałam bukietów w czerwieni, ale to zwykle róże a ja nie chcę róż. Co myślicie o kremowym bukiecie np z czerwoną wstążką?

Szaraczku, ja mam organizacyjnego bzika:D wszystko muszę mieć na rok do przodu. Poza tym baaardzo podoba mi się ta suknia i nie chcę już szukać innej. Wybór sukni był fajny tylko na początku - później to był mój koszmar ;D

Dziewczyny  :thankyou:

effik

#13
Cytat: kama w 21 Wrz 2009, 01:42:33effik - welon musi być wink z resztą  tylko do kościoła

ano jak musi to musi ;D
ładny hiszpański powinien pasować :) zawsze możesz pod nim albo obok zamontować kwiat, będziesz miała coś we włosach jak go zdejmiesz:)

Dodany tekst: 21 Wrz 2009, 09:58:26

a propos kwiatków - z czerwonych nie tylko róże :) nasza justyna wklejała przykłady wrześniowych kwiatów w tym kolorze w wątku stylizacyjnym mojej koleżanki :) wymieniła takie:

astromeria
anemony (nie na 100% dostępne)
anturium
celozia (mało wiązankowa wink )
margerytki
dalie
goździki
frezje (nie na 100% dostepne)
gerbery
mieczyki
amarylisy (nie na 100%, ale teraz też wg ksiażki nie są dostępne a na giełdzie są, więc...)
lilie
róze
tulipany (nie na 100%)
kalle (może nie idealnie czerwone, ale da się coś znaleźć)

callja

Cytat: effik w 21 Wrz 2009, 10:56:36goździki
frezje (nie na 100% dostepne)
gerbery
mieczyki
amarylisy

Mieczyki osobiście wielbię... amarylisy też dają super efekt (kilka ładnych bukietów z amarylisów było w wątku bagirtki 12), a prześliczne bukiety z gerberów (tyle, że amarantowych ;) ) miały mayagaramond i mobka.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

kama

#15
effik welon będzie dokładnie taki jak na zdjęciu sukni a na pozniej mam koronkowy toczek, więc kwiatów we włosy już nie wepnę

Z pomocą google przejrzałam te kwiaty ;) i bardzo podobają mi się: anemony, mieczyki, amarylisy i lilie. Znalazłam kilka bukietów wg mnie bardzo ładnych :D

Te nie-czerwone wkleiłam bo są urocze i może się przydadzą ;)

justynaaaa2

Cytat: kama w 19 Wrz 2009, 23:46:57
No i jeszcze jeden problem - ślub mamy we wrześniu i może być zimno - nie mam pojęcia co "cieplejszego" będzie pasowało do takiej sukni

wypluj te słowa  ;) ja też mam we wrześniu i ma być ciepło i będzie :thumbup:
a tak w ogóle to witam na forum :welcome: i stawiam piwo na początek jako zachętę do dalszego odzywania się  :beer: wątek będę śledziła :)

effik

Cytat: justynaaaa2 w 21 Wrz 2009, 16:47:35ja też mam we wrześniu i ma być ciepło i będzie thumbup

otóż i prawidłowe podejście :D

justynaaaa2

kama w który weekend września masz ślub?

kama

no dobra, dobra...ja tylko tak na wszelki wypadek  :blush: :D

Ślub mamy 11.09.2010

Dziękuję za miłe przywitanie no i też polewam, żeby nie było że tak sama piję  :dance:

justynaaaa2

kama bo skoro ty z wrocławia to chciałam ci polecić moją koleżankę florystkę, ale jeśli masz ślub 11.09 to ci jej nie polecę, bo nie wiem czy nie będzie w tym czasie w wawie pomagać mi przy dekoracjach ;) bo ja 10.09 :)

Justynna

Cytat: justynaaaa2 w 21 Wrz 2009, 15:47:35
wypluj te słowa  ;) ja też mam we wrześniu i ma być ciepło i będzie :thumbup:
w tym roku wrzesień jest przepiękny, więc może za rok też taki będzie. Będę trzymać kciuki :)

Szaraczek

Cytat: effik w 20 Wrz 2009, 22:35:13ciemnoczerwone róże w bukiecie
Effik, a masz zdjecie swojego bukietu? Chętnie zobaczę :)

magoo

justynaaaa2 co to za kolezanka florystka z wroclawia???

justynaaaa2

magoo Kasia Nawrot, to jej strona http://www.florysta.net/
dziewczyna jest niesamowicie zdolna, ma super pomysły i z czystym sumieniem mogę ją polecić :)