Autor Wątek: WYDATKI ślubno-weselne  (Przeczytany 13188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

• Gość
Odp: WYDATKI ślubno-weselne
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrz 2009, 19:50:03 »
sunflowerka, o, to prawie dokładnie tak jak u nas Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

sunflowerka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Wrz 2009, 19:52:22 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
justynaaaa2 mojej mamy znajowa wydawała teraz syna za mąż Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale to brzmi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
podobno całość imprezy kosztowało ok 90tys
chyba 250osób w radomskim
i podobno sie zwróciło  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

osz skąd tyle gosci mieli, u mnie to nawet 80 osob nie szlo uzbierać, tzn zaprosiliśmy tyle ale nas olali ;-(

Szaraczek

« Odpowiedź #27 dnia: 18 Wrz 2009, 19:54:50 »
oj, a ja bym chciała, żeby część gości nas olała  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo lista nam się nie domyka! Mamy 128 (maximum sali), a na rezerwowej jeszcze 10-15. A ja chciałam się zamknąć w 120  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 18 Wrz 2009, 19:54:50 »

sunflowerka

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Wrz 2009, 19:55:09 »
sunflowerka, o, to prawie dokładnie tak jak u nas Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

widzę właśnie;-)

Dodany tekst: 18 Wrz 2009, 20:03:02
oj, a ja bym chciała, żeby część gości nas olała  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo lista nam się nie domyka! Mamy 128 (maximum sali), a na rezerwowej jeszcze 10-15. A ja chciałam się zamknąć w 120  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie chce być sceptyczna, ale ...
My zaprosilismy 80 osob i liczylismy , że wszyscy naprawdę wszyscy przyjdą. Zapraszalismy najblizsza rodzinę i najblizszych przyjaciol.
Suma sumarm w tyg przeslubnym odmowilo nam ponad 20 osob. Nie wiem czy to jest normalne, pewnie nie, ale mi sie wtedy płakać chciało.
Nie przyjechala moja chrzestna i jej dzieci, moja babcia, przyjaciel mamy, brat meża z rodziną, najblizszy przyjaciel mojego męża z zoną (mial być swiadkiem notabene) ... takze tym ktore sie przygotowują radzę pomyslec o tym, że odmawiać mogą nawet ci ktorym odmowic absolutnie nie wypada. O tym jakie to przykre chyba nie muszę pisać:-(

« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2009, 20:03:02 wysłana przez sunflowerka »

doda

« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrz 2009, 20:04:19 »
choć szczerze mówiąc - nie tęsknię za tą całą organizacją.

ja też nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrz 2009, 20:04:19 »

sunflowerka

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrz 2009, 20:07:30 »
ja też nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a ja tak:P pare rzeczy z checią bym poprawila, np liste zaproszonych osob

szelma

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Wrz 2009, 20:11:18 »
A ja tęsknię za przygotowaniami - i samą imprezę chciałabym przeżyć raz jeszcze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

sunflowerka

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Wrz 2009, 20:14:10 »
ja wszystkim mowie, że chce jeszcze jedno wesele, to sie patrza na mnie jak na nienormalną...Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Wrz 2009, 20:15:55 »
Po weselu D. stwierdził, że może urządzać taką imprezę co roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

mayagaramond

« Odpowiedź #34 dnia: 18 Wrz 2009, 20:19:31 »
No nie bardzo wiem, czy jest sens zebym cos wpisywala, bo oprocz kiecki wszystko kupione w DE, a przyjecie w Austrii.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Szaraczek

« Odpowiedź #35 dnia: 18 Wrz 2009, 20:24:33 »
My zaprosilismy 80 osob i liczylismy , że wszyscy naprawdę wszyscy przyjdą. Zapraszalismy najblizsza rodzinę i najblizszych przyjaciol.
Suma sumarm w tyg przeslubnym odmowilo nam ponad 20 osob. Nie wiem czy to jest normalne, pewnie nie, ale mi sie wtedy płakać chciało.
Nie przyjechala moja chrzestna i jej dzieci, moja babcia, przyjaciel mamy, brat meża z rodziną, najblizszy przyjaciel mojego męża z zoną (mial być swiadkiem notabene) ... takze tym ktore sie przygotowują radzę pomyslec o tym, że odmawiać mogą nawet ci ktorym odmowic absolutnie nie wypada. O tym jakie to przykre chyba nie muszę pisać:-(

oj, to okropne! Jak mozna odmowic na chwile przed weselem. Mam nadzieje, ze u mnie nie bedzie (duzo) takich akcji. Ale jak znam czesc rodziny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A musialas zaplacic za planowane osoby, czy udalo ci sie to jakos rozliczyc?

szelma

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrz 2009, 20:25:45 »
U mnie trzy osoby zdecydowały, że nie przyjdą na wesele po ślubie w USC... W sumie wyszło lepiej, ale wyobrażacie sobie coś takiego? Ech...

Szaraczek

« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrz 2009, 20:28:02 »
Trzeba być naprawdę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, żeby zrobić coś takiego!!
Gadasz z tymi osobami? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrz 2009, 20:43:21 »
Uch, to ja strefa dolna.... aż zajrzałam do moich skrupulatnych notatek (notowałam wszystko, włącznie ze skarpetkami P. - obok obrączek czy datku dla księdza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ). Całość wyniosła nas dokładnie 3885 złotych polskich Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zorganizowanie wszystkiego zajęło nam trzy miesiące, choc sprawę uprościł fakt, że ślubowaliśmy w parafii u naszego kolegi po fachu, i w niedzielę (mniej oblężony dzień). Od rodziców nie wzięliśmy nawet złotówki - moi nam nie przeszkadzali + ciut pomogli (sprawy papierkowe), rodzice P. (co już nie jest tajemnicą) zbojkotowali nasz ślub totalnie.

Ale zastrzeżenia:
 - nie było wesela, tylko obiad dla najbliższych - włącznie z nami 20 osób (koszt 80 zł od osoby z alkoholem, tort opłacony osobno - całe 35 zł/kg, przepyszny + wizualnie urodziwy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
 - suknię i buciki miałam, kupione dużo wczesniej z innej okazji za grosze (miała być suknią koncertową !!! )
 - P. miał garnitur (tez koncertowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
 - welony szyłam sama, sama ułożyłam bukiet (właściwie pojedyńczy kwiat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
 - obrączki odlewane ze złotego złomu
 - biżu wykonane ręcznie przez znajomą - za grosze
 - nie płaciłam za fryzjera, makijażystkę, oprawę muzyczną mszy
 - fotograf początkujący (i tylko tego z perspektywy czasu żałuję bo zdjęcia wyszły średnie, ale na oferty zaczynające się od 1500 zł wzwyż naprawdę nie było nas stać...)
 - kamery nie było (czasem dziś się zastanawiam, że może szkoda - bo kazanie było piękne i osobiste)

Zwróciły nam się wszystkie koszty, pieniądze wydaliśmy na umeblowanie naszego mieszkanka. Ani chwili nie żałuję, że nasz ślub był skromny i bez wesela - zrobiłabym ponownie tak samo. Na samą myśl o tym, że miałam iść do ślubu w gigantycznej bezie z falbankami i pięcioma różami na tyłku, w welonie z lamówką, i mieć trzydniowe wesele na 100 osób, z których większości nie znałabym (jak to zaplanowała teściówka, wybierając nam nawet datę ślubu....), robi mi się zimno.

Dodany tekst: 18 Wrz 2009, 20:59:49
nie przyjechał najblizszy przyjaciel mojego męża z zoną (mial być swiadkiem notabene)

Dokładnie jak u nas... Miesiąc przed ślubem facet zawiadomił nas, ze ma próbę chóralną, więc nie przyjedzie na ślub i nie będzie świadkował, po czym kontakt się z nim urwał - nie odbierał telefonu. Nie przysłał nam nawet SMS-a z życzeniami, a pod prawie roku ni z tego ni z owego zadzwonił do P. pytając radośnie "no, co tam u Ciebie?". P. zatkało, po czym nastąpiła krótka & męska rozmowa, i od tamtej pory panowie nie kontaktują sie z sobą...
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2009, 20:59:49 wysłana przez callja »
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

sunflowerka

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrz 2009, 21:48:02 »
generalnie wszytskie te osoby, ktore nam w ostatniej chwili odmowily (cholera to bylo ponad 20 osob) mialy naprawdę poważne powody...
no przynajmniej większość, część jakby sie uparla i by jej zalezalo to by jednak przyszla...

a z tym świadkiem to bylo tak, ze jego zona miala wyimaginowany porod
tzn. bali sie , że moze wcześniej urodzić i takie tam
w koncu kolega meża przyjechal sam tylko na slub, dal nam prezent i uciekl do ciezarnej zony
nie mam do nich absolutnie pretensji, ale naprawdę szkoda, że tak wyszlo jak wyszlo:-(

O bracie mojego meza to juz nie chce mi sie komentować, jasnie brat pracuje za 7 morzami i oczywiscie nie dal rady przyleciec, wolal przyleciec tydz. wczesniej na uwaga "poweselnego grilla" brata swojej zony
no coz...nie ma to jak być papuciem!!!
Od naszego wesela byl już w Polsce, ale nie odezwał się w ogóle do rodziny, pewnie mu wstyd... Oczywiscie życzen nam nie zlozyl i nawet nie raczyl przeprosic. ze nie mogl przyjechac, ani be ani me...

Dodany tekst: [time]pią 18 wrz 2009 20:54:49 GMT-1[/time]

A musialas zaplacic za planowane osoby, czy udalo ci sie to jakos rozliczyc?

tak nie musielismy placic, jeszcze dzien przed weselem odwoływaliśmy 2 osoby
na szczescie restauracja nie robila zadnych problemow, mimo ze kilka razy dzwonilismy ze zmianą liczby gości
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2009, 21:55:48 wysłana przez sunflowerka »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrz 2009, 21:48:02 »

ishka82

« Odpowiedź #40 dnia: 18 Wrz 2009, 21:58:23 »
Zagłosowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj To było już trochę czasu temu i super dokładnie nie pamiętam, ale najprawdopodobniej zmieściliśmy się w drugim przedziale i bliżej 10 niż 20tys. zł. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrz 2009, 22:10:27 »
My wesele 2 lata temu. 140 zl od osoby x 120 osob. Zespół około 2,5 tyś,
nasze stroje około 5 tyś. Fotograf kiepski i chyba kosztował trochę ponad 1 tys (
do dziś żaluję, że nie pomyślałam zeby wziąć kogoś lepszego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) Alkohol ponad 2 tys.
Kamera 800 zł.

Pamiętam, że wszystkiego było ponad 30 tyś, ale dokładnie nie wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Na pewno bliżej 30 tys Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2009, 22:11:02 wysłana przez Angelos »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #42 dnia: 18 Wrz 2009, 22:11:27 »
U nas bylo ok 120 osob i nie pamietam dokladnie ale niecale  30.000 wyszlo wszystko,
kasa nam sie zwrocila a nawet pare groszy dostalismy wiecej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale ja w malej miejscowosci to duzo taniej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Znajomi mieli wesele w sobote,
mieli 45 osob i stracili 40.000 w Krakowie,
wesele bez poprawin!!!!
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

justynaaaa2

« Odpowiedź #43 dnia: 19 Wrz 2009, 00:18:01 »
dzięki wszystkim za tak wylewne wypowiedzi : jesteście nieocenione  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jutro poleję zaległe piwa  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2009, 00:18:18 wysłana przez justynaaaa2 »
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

magoo

« Odpowiedź #44 dnia: 19 Wrz 2009, 01:35:14 »
hmm nasze wesele dopiero w przyszlym roku, ale tak wg naszego widzimisie chialam sie zamknac w 40tys. Jednak czytajac wasze posty, to nie wiem, czy mi sie uda  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mam nadzieje, ze duzo wiecej nas nie wyniesie...

didi_loczek

« Odpowiedź #45 dnia: 19 Wrz 2009, 07:59:14 »
Zaglosowalam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

My wydalismy 30 tys, byly 62 osoby, wesele jednodniowe. Samo wynajecie sali w zamku to koszt 4 tys. (plus  110 zl/osobe)

Za wszystko placilismy sami, organizacja zajelam sie glownie ja z pomoca P.
Poszczegolnych wydatkow nie pamietam, ale wszystko mam spisane w naszym "zeszycie slubnym" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jakby co Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2009, 14:35:50 wysłana przez didi_loczek »

martullek

« Odpowiedź #46 dnia: 19 Wrz 2009, 08:25:40 »
zaznaczyłam przedostatni przedział. wesele w Warszawie - jednodniowe na 130 osób x 170 pln od talerzyka.

kasiad

« Odpowiedź #47 dnia: 19 Wrz 2009, 08:38:11 »
u mnie było ok 30 tys na 140 osob ale to bylo 2 lata temu i w zwierzyncu a nie w w-wie.

u mnie było ok. 30 tys. na 60 osób i to tez było 2 lata temu i w Białymstoku
koszt taki sam, a różnica gości ogromna

Dodany tekst: [time]sob 19 wrz 2009 06:39:23 GMT-1[/time]
justynaaaa2 mojej mamy znajowa wydawała teraz syna za mąż Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale to brzmi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

znaczy żeniła  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]sob 19 wrz 2009 07:43:17 GMT-1[/time]

to u nas było podobnie
zaprosiliśmy ok. 90 osób, wesele skończyło się na ok. 60
czyli 1/3 gości nie przyszła

Dodany tekst: 19 Wrz 2009, 08:44:58
A ja tęsknię za przygotowaniami - i samą imprezę chciałabym przeżyć raz jeszcze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

szelma
miesiąc po ślubie jeszcze się tęskni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
po 2 latach już niestety nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2009, 08:44:58 wysłana przez kasiad »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Wrz 2009, 10:10:13 »
szelma miesiąc po ślubie jeszcze się tęskni Cheesy
po 2 latach już niestety nie Grin

Czyli jest szansa, że mi przejdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Trzymam Cię za słowo więc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

kasiad

« Odpowiedź #49 dnia: 19 Wrz 2009, 10:20:02 »
Czyli jest szansa, że mi przejdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Trzymam Cię za słowo więc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

przejdzie, przejdzie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj