Autor Wątek: Knedle serowe  (Przeczytany 2436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Knedle serowe
« dnia: 11 Wrz 2009, 10:04:48 »
Jako, że wiele z nas ma kłopot z odnalezieniem tego wspaniałego przepisu postanowiłam założyć mu oddzielny wątek.

Składniki:
- 250 g sera białego zmielonego lub rozgniecionego widelcem (ze zmielonego wychodzą    ładniejsze i smaczniejsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
- 1 jajko
- ok. 3/4 szklanki mąki
- szczypta soli
- 2 łyżki roztopionego masła
- 12 dużych truskawek lub innych owoców (ja zamierzam spróbować zrobić je z farszem mięsnym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

Ser wymieszać z mąką, dodać jajko, sól i masło, zagnieść gładkie i nie lepiące się do miski
ciasto (można wyrobić mikserem używając spiralnych mieszadeł). Ciasto nakryć folią i
włożyć do lodówki na min. 2 godziny (bardzo ważne!). Po tym czasie podzielić ciasto na 12 części i każdą rozpłaszczyć na placuszek, nadziewać jedną dużą truskawką i zlepiać dokładnie formując kulki rękoma (ja nabierałam porcję ciasta na łyżkę rozpłaszczałam na dłoni, wkładałam śliwkę, sklejałam i formowałam, bez wcześniejszego dzielenia na porcje).  Kłaść na talerzu posypanym mąką. W międzyczasie zagotować wodę
lekko osoloną w dużym garnku. Knedle wrzucać do wrzątku, poczekać aż wypłyną na
powierzchnię, zmniejszyć gaz i gotować ok. 8 minut. Podawać z masłem i bułką posypane
cukrem, albo ze śmietaną.

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

Odp: Knedle serowe
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrz 2009, 12:14:46 »
o, ishka, super że dodałaś przepis Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
na pewno kiedyś wypróbuję Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrz 2009, 18:16:39 »
kurdę, że też nie ma już śweizych truskawek

a z zamrozonych to nie wiem czy mi wyjdzie
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noki

« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrz 2009, 19:03:59 »
Kasia, wyjdzie z zamrozonych, tylko ich nie rozmrazaj.

Kasia

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrz 2009, 20:16:27 »
tylko że chyba mi sie posklejały w pojemniku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrz 2009, 20:16:27 »

anyday

« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrz 2009, 20:51:24 »
a to nie takie leniwe pierogi?
biegać,skakać, latać, pływać! z poradnika młodego zielarza napisanego dla szczęścia ludzkości Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrz 2009, 23:49:36 »
kurdę, że też nie ma już śweizych truskawek

a z zamrozonych to nie wiem czy mi wyjdzie
Ja robiłam ze śliwkami, tez jest pysznie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noki

« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrz 2009, 00:55:11 »
tylko że chyba mi sie posklejały w pojemniku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

hm, to moze je tak lekko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj albo tluczkiem potraktowac, zeby sie rozdzielily?

Dodany tekst: 11 Wrz 2009, 23:56:30
Ja robiłam ze śliwkami, tez jest pysznie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tak mi sie chcialo knedli ze sliwakami ostatnio, ze zrobilam jakies 50 i jadlam je 3 dni, na zmiane z espumisanem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 12 Wrz 2009, 00:57:30
a to nie takie leniwe pierogi?

tak, przepis ten sam.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2009, 00:57:30 wysłana przez noki »

emcia

« Odpowiedź #8 dnia: 12 Wrz 2009, 10:24:32 »
pycha wychodzą, ale tylko ze śliwkami robiłam
zrobiłam też u rodziców i wszyscy zjedli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mama nigdy nie robiła, to zapunktowałam

callja

« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrz 2009, 23:42:32 »
W identyczny sposób robię czasem kluski kładzione - podejrzewam tylko, że "moja" serowa maziaja jest ciut rzadsza niz na knedle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale kluchy pycha
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

mobka

« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sie 2014, 15:29:17 »
Da się je zamrozić? Przed? Po? Ugotowaniu.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sie 2014, 15:35:20 »
Przeczytałam kindle serowe. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

szelma

« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sie 2014, 15:36:30 »
Przeczytałam kindle serowe.

To niedobre kindle, niewegańskie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie czytałabym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sie 2014, 15:47:38 »
mobka ja mroziłam przed ugotowaniem. roznicy nie odczułam ze swiezymi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

mobka

« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sie 2014, 19:24:01 »
Wrobelek dzięki!

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sie 2014, 19:24:01 »

emcia

« Odpowiedź #15 dnia: 10 Cze 2015, 14:06:33 »
Dziś będą truskawkowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malutenka

« Odpowiedź #16 dnia: 10 Cze 2015, 14:15:42 »
Rany zapomniałam o tym przepisie!
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

wrobelek0403

« Odpowiedź #17 dnia: 10 Cze 2015, 14:33:10 »
ja tez, i dobrze mi było Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malutenka

« Odpowiedź #18 dnia: 10 Cze 2015, 14:56:25 »
Będa jutro. "Zdążyłam się roztyć" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #19 dnia: 07 Paź 2015, 12:21:05 »
odkopuje bo zamierzam zrobić jutro