Dylemat podłogowy

Zaczęty przez ishka82, 10 Wrz 2009, 22:29:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Ja mam w tym momencie duze biale plytki w kuchni i zadeptuja sie potwornie. Wlasnie jak cos kapnie, sie nadepnie i momentalnie jest zadeptane. Ale wczesniej u Kasi mielismy szare matowe plytki i tez bylo widac zadeptanie, no moze troche mniej niz na bialych duzych plytach.

Co do przedpokoju, we Wroclawiu jak wynajmowalam, mielismy panele i powiem Wam, ze myslalam, ze zima sie totalnie nie sprawdza. Ael nie bylo zle, co prawda buty stawialismy na reczniku po przyjsciu do domu, ale nie namakaly, nie wybrzuszaly sie, nie scieraly... na prawde ok sie zachowywaly.

chocoladette

Ja w poprzednim mieszkaniu mialam na podlodze w przedpokoju, kawalku salonu i kuchni  brazowe plytki, takie lekko chropowate i nic nie bylo na nich widac. Moglam 2 tygodnie nie myc podlogi i nikt by nie poznal:) inna sprawa, ze w zasadzie ja malo brudze podloge, przy gotowaniu w zasadzie tylko blaty.

A marzy mi sie blyszczaca biala podloga, ale chyba musialabym zakupic muzealne
kapcie do kompletu  :rotfl:

mobka

A powiedzcie mi jeszcze, czym rozni sie gres od plytek? Bo ja moze gres mam ;) Jestem totalna ignorantka w sprawach mieszkaniowych, choc musze sie przyznac, ze jak bylismy ostatnio w markecie budowlanym, to obadalam w koncu co to deska barlinecka :D

justynaaaa2

Cytat: inkageo w 05 Paź 2009, 10:41:12
Pies ma miski w aneksie kuchennym, jak pije wodę to połowa ląduje na tym gresie, jak skończy pić to robi zawsze rundkę po kuchni, a z pyska jej cieknie ta woda, brudnymi łapami drepcze po tym mokrym
skąd ja to znam  :beer: mojemu jak się napije, cieknie z pyska, tylko on od razu wędruje po całym mieszkaniu  :crazy: więc mam ścieżkę z kropek wody przez całą kuchnię, przedpokój aż do połowy pokoju, dopóki nie wskoczy na kanapę i nie zamoczy łóżka :D
ale ja już tego nie wycieram, bo nie mam cierpliwości  :headbang: dlatego podłoga jest wiecznie zadeptana, bo po chwili ja wchodzę w to kapciem  ;) w sobotę mopowałam 4 razy i za każdym razem zostawały ślady a postawiłam sobie za cel, że będzie idealny błysk ale nie da się :( i jeszcze te psie łapy odbite wszędzie  :crazy:

inkageo

#54
Cytat: justynaaaa2 w 05 Paź 2009, 18:52:52
skąd ja to znam  :beer: mojemu jak się napije, cieknie z pyska, tylko on od razu wędruje po całym mieszkaniu  :crazy: więc mam ścieżkę z kropek wody przez całą kuchnię, przedpokój aż do połowy pokoju, dopóki nie wskoczy na kanapę i nie zamoczy łóżka :D
ale ja już tego nie wycieram, bo nie mam cierpliwości  :headbang: dlatego podłoga jest wiecznie zadeptana, bo po chwili ja wchodzę w to kapciem  ;) w sobotę mopowałam 4 razy i za każdym razem zostawały ślady a postawiłam sobie za cel, że będzie idealny błysk ale nie da się :( i jeszcze te psie łapy odbite wszędzie  :crazy:
Haha, no za naszą niedolę  :beer: :beer: :beer:

Dodany tekst: 05 Paź 2009, 18:58:10

Cytat: mobka w 05 Paź 2009, 18:47:46
A powiedzcie mi jeszcze, czym rozni sie gres od plytek? Bo ja moze gres mam ;) Jestem totalna ignorantka w sprawach mieszkaniowych, choc musze sie przyznac, ze jak bylismy ostatnio w markecie budowlanym, to obadalam w koncu co to deska barlinecka :D
Ja szczerze mówiąc się nie znam. Chciałam duże błyszczące płytki i były tylko takie, dopiero fachowiec, który je kładł powiedział mi, że to gres :D Ale to było ze 4 lata temu i to była jakaś nowość na rynku ;) W sklepie mi powiedzieli, że zamówili tylko jedną partię na próbę ;) Produkt z Chin ;)
Imagine there is no hate

margareta

ishka82 na co ostatecznie się zdecydowałaś?
Też zastanawiam się nad panelami w kuchni i w przedpokoju i poszukuję opinii.

feeling.good

margareta, ja mam panele i w kuchni i w przedpokoju i jak na razie wszystko ok

ziuta

w poprzednim mieszkaniu miałam panele w przedpokoju i w kuchni, wszystko było ok, mieszkaliśmy tam 3 lata
potem w innym miejscu miałam panele w kuchni przez kolejne 2 lata, bez problemów
teraz przy remoncie też zdecydowałam się na panele w kuchni

ishka82

#58
Cytat: margareta w 30 Sie 2013, 15:56:53
ishka82 na co ostatecznie się zdecydowałaś?
Też zastanawiam się nad panelami w kuchni i w przedpokoju i poszukuję opinii.
stanęło na panelach, głównie ze względów finansowych ;) niedługo będę robiła remont w kuchni i zamierzam zmienić podłogę w przedpokoju i kuchni na płytki...nam się te panele nie sprawdziły ;D może gdyby były lepszej jakości...ale na dzień dzisiejszy zdecydowanie wolę płytki :)

Dodany tekst: 30 Sie 2013, 19:28:14

a swoją drogą niezły staroć odgrzebany...ten wątek ma 4 lata ;D

margareta

a tak konkretnie, to dlaczego się nie sprawdziły? powycierały/porysowały się? woda? plamy w kuchni?

rubin04

Ja teraz kąłde panele w salonie i kuchni - AC5 wiec nie sądze by im się coś stało.
Na płytki nikt by mnie nie namówił - szorowanie fug, zimne w odbiorze,
i jeszcze jak coś spadnie to od razu sie tlucze, a na panelu ma jakies szanse :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: margareta w 30 Sie 2013, 22:19:40
a tak konkretnie, to dlaczego się nie sprawdziły? powycierały/porysowały się? woda? plamy w kuchni?
zniszczyły się dość mocno...w pokojach tez już widać zużycie, ale jednak nie tak jak w kuchni ;) w przedpokoju jak w pokojach :) ale ja od początku w kuchni i przedpokoju chciałam płytki, więc jak mam okazję, to zrobię :)