Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdarynka

#50
Dzieki dziewczyny. Wyprobowalam i musze powiedziec ze chyba kiepski ocet mam ;) Smierdzialo jak diabli a czajnik nadal brudny, nastepnym razem sprobuje pomyslu gogi.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zwierzatko_mojej_mamy

magdarynka dziwne ;D moze za cienki roztwor, ale jak smierdzialo to nie przypuszczam ;) albo wielce zakamieniony czajnik, ale tez nie przypuszczam... u mnie to dziala like a magic ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

ja próbowalam octem odkamienic sterylizator do butelek i u mnie tyz nie zadziałało :)
chyba kwasek cytrynowy lepiej mi sie sprawdził

a np. znajoma ukrainka wszystkie naczynia myje czy plucze w wodzie z octem ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

vobi

#55
Cytat: suegro w 10 Wrz 2009, 10:51:16
effiiik nie bądź brutalem, nie wsadzaj kotu kadzidła w zadek!

kto wie... moze on to lubi?  :ohboy:

Dodany tekst: 10 Wrz 2009, 21:15:35

effik woooow, widze ze masz suwaczek z babyboom.pl - czy to cos znaczy?  :hmm:

Dodany tekst: 10 Wrz 2009, 22:20:38

moj "patent" na czajnik bez osadu - dzbanek z filtrem (Britta, Anna itp. itd.) ;D Do czajnika wlewamy wode po odfiltrowaniu - zero kamienia, tak samo w termosie w ktorym trzymam wode na haniowe mleko/picie - od czasu kiedy uzywamy wofy filtrowanej zero osadu, a wczesniej trzeba bylo przynajmniej raz dziennie myc

zwierzatko_mojej_mamy

vobi no wlasnie nad brita mysle - duzo sie wydaje na te filtry?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2009, 22:38:11
vobi no wlasnie nad brita mysle - duzo sie wydaje na te filtry?
tez sie nad tym zastanawiam,
jak to wychodzi cenowo???

vobi

#58
zwierzatko_mojej_mamy to musialabym malza podpytac, bo on jest sponsorem ustrojstwa, ale teraz jest w pracy (nocka). Tylko my mamy Anne, to chyba troche tansza wersja  :hmm:

Dodany tekst: czw 10 wrz 2009 21:43:49 GMT-1

polukalam na necie, znalazlam filtry do Britty za ca [edit] 8 zl (allegro), z tego co wiem starczaja na miesiac

zwierzatko_mojej_mamy

no jak na miesiac 8 zl to git ;) na mineralce oszczedzisz duzo wiecej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

Wy tak dajecie radę z tym octem ;D dla mnie 3 minuty podczas malowania jajek na wielkanoc kiedy wlewam ocet do barwników to najbardziej śmierdzące 3 minuty roku :D

mignon

Cytat: vobi w 10 Wrz 2009, 23:12:35moj "patent" na czajnik bez osadu - dzbanek z filtrem (Britta, Anna itp. itd.)  Do czajnika wlewamy wode po odfiltrowaniu - zero kamienia, tak samo w termosie w ktorym trzymam wode na haniowe mleko/picie - od czasu kiedy uzywamy wofy filtrowanej zero osadu, a wczesniej trzeba bylo przynajmniej raz dziennie myc

u nas też sprawdza się rewelacyjnie :)

effik

Cytat: vobi w 10 Wrz 2009, 23:12:35effik woooow, widze ze masz suwaczek z babyboom.pl - czy to cos znaczy?  hmm

następna co wujkowi Zenkowi brzuch chce przyprawić lol

aniak1211

vobi
Na stronie brita wyczytama ze wklady zmienia sie co 4 tyg.
ale czy to nie jest zalezne od ilosci wody???
Czy nie wazne ile wody tylko czas???
I czy do brity mozna dac inny wklad,np.polski zamiennik anna???
Jestem juz w 90% przekonana do zakupu :)
Nawet dla moich rodzicow kupie gdzie woda sie leje hektolitrami ;)

konwalia

a ja nie jestem przekonana-na bromatologii uczyli nas, że takie sztuczne zmiekczanie wody nie jest dobre, chyba że ma się chore nerki

duzo lepiej załozyć filtr ogólny w mieszkaniu-taki przesiewowy

ps. mi bruta nie wydawała się higieniczna-kiedys miałam

mignon

#65
Cytat: konwalia w 11 Wrz 2009, 15:18:55
a ja nie jestem przekonana-na bromatologii uczyli nas, że takie sztuczne zmiekczanie wody nie jest dobre, chyba że ma się chore nerki

duzo lepiej załozyć filtr ogólny w mieszkaniu-taki przesiewowy

ps. mi bruta nie wydawała się higieniczna-kiedys miałam

moi rodzice mają taki ogólny filtr i są zadowoleni

a co do brity, hmmm... może i zdrowe to to nie jest, ale bez tego mieliśmy osad nawet na herbacie  :crazy:

aniak1211

Jak juz kiedys sie zdazy ze bede miala wlasne mieszkanie to napewno zaloze ogolny filtr :)

Wode z tego dzbanka mozna pic bezposrednio ???
Nie trzeba jej gotowac???

mignon

Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2009, 16:57:27
Jak juz kiedys sie zdazy ze bede miala wlasne mieszkanie to napewno zaloze ogolny filtr :)

Wode z tego dzbanka mozna pic bezposrednio ???
Nie trzeba jej gotowac???

My zawsze gotujemy. Ale w czajniku nie osadza się tyle kamienia i herbata nam bardziej smakuje

anyday

zmięta gazeta w lodówce, ponoć pochłania zapachy- tak mówiła Perfekcyjna Pani Domu :D włożyłam, przymarzła, potem coś na nią wyciekło, wydobywałam z cuchnącą pleśnią  :rotfl:
biegać,skakać, latać, pływać! z poradnika młodego zielarza napisanego dla szczęścia ludzkości :D

mignon

Cytat: anyday w 11 Wrz 2009, 19:47:15
zmięta gazeta w lodówce, ponoć pochłania zapachy- tak mówiła Perfekcyjna Pani Domu :D włożyłam, przymarzła, potem coś na nią wyciekło, wydobywałam z cuchnącą pleśnią  :rotfl:

:D
ja słyszałam, że lodówkowe zapchy pochłania wysypany na talerz proszek do pieczenia bądź soda

vobi

#70
Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2009, 16:14:06vobiNa stronie brita wyczytama ze wklady zmienia sie co 4 tyg.ale czy to nie jest zalezne od ilosci wody???Czy nie wazne ile wody tylko czas???I czy do brity mozna dac inny wklad,np.polski zamiennik anna???

cholera, zapomnialam podpytac meza, a znowu poszedl na nocke  :zly:
Tak jak pisalam, my mamy dzbanek Anna, wiec nie wiem dokladnie jak to jest z filtrami do Britty, ale poszukaj w necie, widzialam gdzies dyskusje na temat jak to jest z dopasowaniem filtrow :hmm:

Dodany tekst: 11 Wrz 2009, 21:22:29

Cytat: mignon w 11 Wrz 2009, 18:56:16
My zawsze gotujemy. Ale w czajniku nie osadza się tyle kamienia i herbata nam bardziej smakuje

my tez zawsze gotujemy

Dodany tekst: 11 Wrz 2009, 22:24:04

Cytat: mignon w 11 Wrz 2009, 19:52:23
:D
ja słyszałam, że lodówkowe zapchy pochłania wysypany na talerz proszek do pieczenia bądź soda

wg mojej tesciowej, szklanka mleka dziala podobniez, ale jakos nie zauwazylam, moze cos zle zrobilam (ale co mozna zle zrobic, nalewajac mleko do szklanki i wstawiajac ja do lodowki ;D )

aniak1211

vobi
Na jakims forum podczytalam ze bo brity daja anna :)

A ja myslalam ze mozna pic bezposrednio bez gotowania ;)

mobka

#72
A ja lubie zapach ostu - gorzej z moim mezem :D

A z rad: Lustra, drzwi od szafy wnekowej (mam takie mleczne), fronty blyszczace od szafek w kuchni - przecieram delikatnie wilgotna sciereczka z mikrofibry - ale nie taka gladka do czyszczenia luster itp., tylko taka zwykla, wygladajaca jak frotowa. Bardzo dobrze usuwa smugi i odciski palcow. Znakomicie tez sie sprawdza do nadawani a polysku kranom, sluchawkom prysznicowym, przyciskom od kibelka zabudowanego itp. Usuwa slady po wodzie, palcach itp. Tylko sciereczka nie ma byc mokra a delikatnie wilgotna - ja np. scieram blaty w kuchni normalna mokra sciereczka, a pozniej poprawiam ta z mikrofibry - wtedy on zbiera wilgoc z blatow zyskujac tym samym stan idealnej wilgotnosci ;)

Dodany tekst: 12 Wrz 2009, 07:38:37

A i sciereczki mam takie za 2,5 z carrefoura ;)

vobi

#73
Cytat: mobka w 12 Wrz 2009, 08:37:47A i sciereczki mam takie za 2,5 z carrefoura

mobka, z tym to na watek oszczednosciowy! :D :D :D

Dodany tekst: 12 Wrz 2009, 15:23:19

aniak1211 wlasnie zupdejtowalam swoja wiedze w temacie ;)

filtry Anna Premium (teoretycznie przynajmniej) pasuja do Brita, Kenwood & Boots (przy czym tutaj nastepuje znak *, ktory normalnie oznacza jakas dodatkowa uwage, ale nic - nawet drobnym maczkiem - na opakowaniu nie znalazlam, wiec nie wiem o co chodzi). Powinno sie je wymieniac co 100 l (ciekawe kto to liczy?) albo co 4 tygodnie

callja

Cytat: Kasia w 10 Wrz 2009, 22:38:47znajoma ukrainka wszystkie naczynia myje czy plucze w wodzie z octem

Ocet to też sposób na tluszcz, może stąd ta metoda ??? w każdym razie tłustą patelnię też zdarza mi się potraktować/przetrzeć octem, spłukac - i dopiero płynem do naczyń. Czyste, aż piszczą ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /