Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2009, 09:34:59
effik wyprobowalam juz wszystkie mozliwe saszetki, woreczki, zawieszki i to sie wyczerpuje bardzo szybko - medlo odpakowane pachnie dlugo, no i ma "czysty" zapach :D

jak robilismy porządki w domu babci to w szafkach znaleźliśmy powtykane ponad 10letnie mydła :)
wszystkie pieknie pachnialy :)

pamietacie mydło DURU, też sie znalazło w babcinej szafie

mimo iz przeterminowane to mój mąż je wszystkie wykorzystał :) przetermonowane były ale nie popsute ;) hehehe
do mycia rąk sie jeszcze nadawały, mąż nie narzekal ;)

justynaaaa2

ja kominki też palę cały rok :) zapach any tabaco faktycznie pomaga pozbyć się dymu papierosowego :) i uwielbiam też wiśniowy :)

martullek

Cytat: Anupka w 10 Wrz 2009, 10:46:03
O, to mi powiedzcie perfekcyjne panie domu, co mam zrobić z żelazkiem.

Nalewałam wody do zbiorniczka i nie zawsze wszystko wyprasowywałam. Woda więc zostawała w zbiorniczku.

Od pewnego czasu żelazko zostawiało rdzawe smugi na ubraniach. Za radą teściowej, nalałam do zbiorniczka wody z octem. Nie pomogło!

Ostatnio R prasował sobie koszulę i zmoczył ją wodą ręcznie (skropił). I też żelazko zostawiło rdzwy ślad!

Co robić?

ja używam tylko destylowanej do żelazka

zwierzatko_mojej_mamy

effik no ale kadzilo to fuj, a kominek to cacy - ostatnio znalazlam lawendowy probke/gadzet? voxa kadzidelek i myslalam, ze umre od tego dymu ;) poszly w kosz od razu ;)

Kasia duru to widzialam jeszcze jakies 4 lata temu w szafie w domu ;)  nadal pachna - konwalia a to co z tymi "przeterminowanymi" robisz? wywalasz? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

Cytat: Kasia w 10 Wrz 2009, 11:52:39jak robilismy porządki w domu babci to w szafkach znaleźliśmy powtykane ponad 10letnie mydła Smiley

w opakowaniach czy bez te mydła trzymacie? lol

zwierzatko_mojej_mamy

bez - stad problem z data waznosci :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: effik w 10 Wrz 2009, 11:07:26
w opakowaniach czy bez te mydła trzymacie? lol


u babci zawsze w opakowaniach były, wszystko pachniało jak trzeba było :) stąd tez wiedziałam jak bardzo te mydełka przetermonowane były



aaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze znalazłam pełno mydeł z 30letnich
nawet miałam je na allegro wystawić, bo się nawet takie jasie i agatki tam sprzedają
ale jakoś mi sie nie chciało i miesiąc temy je wywaliłam, ze sto mydeł
nie dało się ich wykorzystać bo to takie jeszcze stare nieładnie pachnące były ;)

effik

#32
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2009, 11:08:20
bez - stad problem z data waznosci :D

tego się obawiałam lol
ale mydła pachną nawet w opakowaniach, jak Kasia mówi :)

Anupka

justynaaaaa, no mam, ale nie pomaga :(


destylowaną mówicie? :knuje: a skąd ja ją wezmę?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: Anupka w 10 Wrz 2009, 11:14:56
justynaaaaa, no mam, ale nie pomaga :(


destylowaną mówicie? :knuje: a skąd ja ją wezmę?

z apteki

ishka82


goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

konwalia

ze stacji benz.

zwierzak, biorę do mycia rak, tylko do tego u nas idzie "kostka"

effik

Cytat: Anupka w 10 Wrz 2009, 12:14:56destylowaną mówicie? knuje a skąd ja ją wezmę?


ze stacji benzynowej też i z marketu, z działu samochodowego :)

ale ja uzywam zwykłej. Anupka, żelazko nadaje się do czyszczenia chyba ;)

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia no to jak tylko do rak uzywacie kostki i kostki przeterminowanej tez uzyjesz, to po co sprawdzac date?  :rotfl: :rotfl: wiem - czepiam sie jak rzep :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

Cytat: effik w 10 Wrz 2009, 12:22:50Anupka, żelazko nadaje się do czyszczenia chyba

albo może nowe kupię... w ramach oszczędności, rzecz jasna ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia


sonja

Ja zawsze na wakacyjnych wyjazdach kupuję takie mydełka "do szafy" (duży wybór jest zwłaszcza w Grecji) i potem nie dość, że ładnie pachnie to jeszcze się lato przypomina ;D

magdarynka

#43
Ten ocet w czajniku w jakich proporcjach ??? I czy usuwa sam kamien czy ten osad z wody rowniez ? I czy to smierdzi lol

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

#44
Patent mojej mamy: drewniane deski do krojenia impregnuję oliwą - dłużej są w dobrym stanie :).

Dodany tekst: 10 Wrz 2009, 16:40:09

magdarynka, ja tak chlustam tym octem i tyle - tak, żeby trochę go było. Potem musisz parę razy wygotować czajnik samą wodą, bo czuć ten ocet.

Kasia

Cytat: szelma w 10 Wrz 2009, 17:39:28Patent mojej mamy: drewniane deski do krojenia impregnuję oliwą - dłużej są w dobrym stanie Smiley.


każdą nowozakupiona drewnianą deske trzeba na początku nasmarować oliwą czy olejem :) nawet jezeli jest niby zainpregnowana :)

mayagaramond

Cytat: magdarynka w 10 Wrz 2009, 16:18:51
Ten ocet w czajniku w jakich proporcjach ??? I czy usuwa sam kamien czy ten osad z wody rowniez ? I czy to smierdzi lol



nie wiem, zawsze wlewam wody i octu na oko. A pozniej jeszcze raz gotuje sama wode i plucze ze dwa razy czajnik.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

magdarynka śmierdzi octem jak diabli - ja do czajnika wrzucam do gotującej wody dwa opakowania kwasku cytrynowego, potem tę wodę zagotowuję jeszcze raz i taką gorącą wylewam do WC - mam 2 w 1 czysty czajnik i kibelek ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

no bo jak ocet do sracza wywalisz to pewnie nie wyczysci ? :D:D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia