Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

noki

Cytat: mignon w 24 Sty 2010, 16:57:36
a macie coś niezawodnego na plamy, gdy Vanish nie pomaga?? najlepiej by było naszyć jakiegoś misia bądź motylka, ale mąż by mnie chyba wyklął ;)

Kupuje odplamiacz Amway prewash spray, na ciezsze plamy uzywam ich wybielacza w proszku. Oba fantastyczne i co najwazniejsze nie odbarwiaja mi kolorowych ubran.

elve

ja na Anine plamy mam jeden sposób, moczę w bardzo ciepłych w płatkach mydlanych

mignon

elvelve, coś w tym jest, bo mąż z desperacji zaczął plamę szarym mydłem trzeć i mówi, że zeszło i PRAWIE nic nie widać, muszę jeszcze sama ocenić to prawie ;)

MagdaG

hej Dziewczyny... dawno mnie nie było na strefie - nowa praca, remonty itd. teraz przybyłam w potrzebie - miałam remont kuchni (wymiana okna i gładzie), na podłodze zostały brązowe kafelki z brązową fugą. Po remoncie gdy już wszystko posprzątałam okazało się, że na fugach zostały białe nacieki z gładzi. Myłam to już chyba ze sto razy i nic. ma ktoś może jakiś pomysł jak usunąć to z fug?? - wygląda okropnie:(

Kasia


ishka82

MagdaG :hugsurprise: bighug Z problemem nie pomogę, ale zaglądaj do nas kobirto częściej :) Martwiłam się czemu tak zniknęłaś ;)

aniak1211

MagdaG
Moze spróbujcie dac cieniutka warstwe nowej fugi,
raczej ciezko to bedzie zmyc.

dorcia

MagdaG, a próbowałaś specjalnych środków do czyszczenia fug? Ja kiedyś miałam podobny problem i używałam wtedy takiego środka http://www.deitermann.pl/index/produkt.php/Adexin%C2%AEMulti?symbol=a_multi , wszystko zeszło bez problemu..

elve

używacie worków prózniowych? macie jakies sprawdzone?

effik

Cytat: elvelve w 06 Lut 2010, 11:07:17
używacie worków prózniowych? macie jakies sprawdzone?

zwierza spytaj lol lol

zuzia


brawurka

mamy na klatce schodowej płytki i jak zostawiałam tam sanki to są na nich teraz takie jakby ślady rdzy,czym to zmyć?


brawurka

na płytkach te ślady,nie na sankach ;)

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve ja nie uzywam, chcialam i sprobowalam najpierw w workach smieciowych - pieknie zasysa, ale szybko sie rozszczelniaja - jak jestes chetna to mozna przemyslec wspolne zamowienie paczek po 8 z 2 rozmiarow i podzial po 4 :D wyjdzie taniej niz pojedyncze :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon

zuzia, odplamiacz polecany przez Ciebie jest świetny. Na sweter mojego M. nie pomógł, ale dziś wymazałam swój sweter rano podkładem Nie chciało zleźć, posmarowałam tym mazidłem, przetrałam wilgotną szmatką i nie było nic widać :)  :thumbup: :thumbup: :thumbup: jeszcze nigdy plamy z kolorowych kosmetyków nie schodziły tak łatwo  :thumbup: :thumbup: :thumbup:

adrianna79

Cytat: mobka w 06 Lut 2010, 16:31:52
Pewnie z USA?

zuzia, jezeli "uwielbiasz" ten produkt, to na pewno zakochasz sie w swiffter :).. ponoc mozna kupic w de bo moj tato przywozi do domu.

http://www.swiffer.com/en_US/home.do

errata

brawurka ja bym cifem spróbowała na początek

zuzia

#218
Cytat: mignon w 08 Lut 2010, 20:29:16
zuzia, odplamiacz polecany przez Ciebie jest świetny. Na sweter mojego M. nie pomógł, ale dziś wymazałam swój sweter rano podkładem Nie chciało zleźć, posmarowałam tym mazidłem, przetrałam wilgotną szmatką i nie było nic widać :)  :thumbup: :thumbup: :thumbup: jeszcze nigdy plamy z kolorowych kosmetyków nie schodziły tak łatwo  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
super!
:beer:

Dodany tekst: 09 Lut 2010, 21:08:59

Cytat: mobka w 06 Lut 2010, 16:31:52
Pewnie z USA?
tak, ale myślę, że gdzieś w PL mozna kupic. tak jak ten odplamiacz.

Dodany tekst: 09 Lut 2010, 21:10:08

Cytat: adrianna79 w 08 Lut 2010, 23:34:01
zuzia, jezeli "uwielbiasz" ten produkt, to na pewno zakochasz sie w swiffter :).. ponoc mozna kupic w de bo moj tato przywozi do domu.

http://www.swiffer.com/en_US/home.do
toto znam, w PL też swego czasu było, nie wiem czy nadal jest
ale jakoś tak dla mnie bez rewelacji. ale może nie umiem używać ;)

giga

Cytat: brawurka w 06 Lut 2010, 16:09:55
mamy na klatce schodowej płytki i jak zostawiałam tam sanki to są na nich teraz takie jakby ślady rdzy,czym to zmyć?
moze mydlo malarskie to zmyje, ja czesto uzywam do mycia plytek sciennycy i podlogowych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka



Anupka

golinda, dzięki za radę, spróbuję  :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

polecam do mycia okien
ściągaczkę i czyścik
Raypath / Czyścik Sunbeam

effik

ja w temacie mycia okien robię tak: woda z dodatkiem płynu do szyb, szmatka z mikrofibry. samo schnie, nie ma smug. a próbowałam już ściągaczek, różnych szmatek, mycia dwa razy (za drugim razem psikaczem). ten sposób działa u mnie najlepiej.