Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

W5, W5, W5..... musze zapamietac - jutro kupie :) Dzieki laski i leje :) Za ocet tez, bede czajnik odkamieniac nim, btw - moge zagotowac ta wode z octem i zostawic na troche czy jak jest najlepiej?

mobka

Dragon dzisaij Anthea, czy jak jej tam, wlala tyle octu do czajnika, zeby zakrylo to co jest okamieniona, zagotowala i wylala.

Mi W5 nie podszedl - sa strasznie zrace te produkty i pachna tak, ze az dusi. Wykoncze to co kupilam i juz raczej nie wroce. No moze zostane przy zelu do wc. I wyprobuje moze jeszcze tabletki do zmywarki, a moze i nie.

szelma

Cytat: mobka w 05 Lis 2009, 19:05:36wlala tyle octu do czajnika

Ale samego octu czy rozcieńczonego z wodą?

mobka


dragonfly

Cytat: szelma w 05 Lis 2009, 19:06:31
Ale samego octu czy rozcieńczonego z wodą?


wlasnie, wlasnie - bo ze mnie lajkonik zupelnie....

szelma

Oooo. O samym occie nie słyszałam. Spróbuję niedługo.

dragonfly

a do plytek, to ten ocet tez tak luuuuu i iles tam poczekac? czy trzec?

szelma

Ja umyłam raz okna wodą z octem i takich smug to ja w życiu nie widziałam lol lol lol. Czym mogę umyć okna? Bo na tych wielkich drzwiach na taras jest masakra...

mobka

#158
szelma ja myje Clinem z alkoholem. O takim: http://www.biuroserwis.kmtrans.pl/photo/m_917.jpg

Tylko najpierw szmata i woda z plynem do naczyn lub jakms ajaxem do podlog, a pozniej Clin i recznik papierowy.

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 19:59:02

O ocet to zwierzatko pytajcie, bo z tego co wiem, to ona uzywa. Mi chlop nie pozwolil ;)

brawurka

chciałam tylko napisać,że kurtka uratowana, "rencami" ja napuszyłam ;)

kasiad

#160
Cytat: mobka w 05 Lis 2009, 19:07:36
Sam ocet lala.

ja też zawsze sam ocet leję  ;)

Dodany tekst: 05 Lis 2009, 20:44:48

Cytat: brawurka w 05 Lis 2009, 20:27:37
chciałam tylko napisać,że kurtka uratowana, "rencami" ja napuszyłam ;)

:bravo: :bravo: :bravo:

effik

Cytat: brawurka w 05 Lis 2009, 20:27:37
chciałam tylko napisać,że kurtka uratowana, "rencami" ja napuszyłam ;)

:D

aja

#162
Cytat: sweedee w 30 Paź 2009, 23:51:56aja a w PL można to dostać?
tak jak najbardziej
kupuje te rzeczy w takich sklepikach co niby wszystko z niemiec, hiszpani itd
mam na myśli dokładnie to - dla mnei rewelka - nic innego tak skutecznie nie czyści a wierzcie mi wykupiłam już wszystko w sklepach, wszystkie cify, odkamieniacze itd. to radzi sobie najlepiej z kamieniem i dziwnym osadem na kabinie prysznicowej, osadem wokól baterii nawannowych a do mycia umywalek/wc to polecam to o czym pisałam wcześńiej :)

justynaaaa2

ja do czajnika leję trochę octu (tak z pół szklanki) i dopełniam czajnik wodą i dopiero gotuję ;) inaczej to bym chyba musiała wylać całą butelkę octu  :crazy:

noki

Cytat: dragonfly w 05 Lis 2009, 18:45:30
nie wiem czy juz tu bylo, ale co jest takie hiper-mega-wypas-najlepsze jako odkamieniacz? mam na mysli miedzy innymi plytki prysznicowe? i najlepiej niemieckie bo takie tu moge dostac ;)
w kolejnosci od najslabszego - cif bahtroom, ajax bahtroom, kwasek cytrynowy rozpuszczony w cieplej wodzie - tym ostatnim odkamieniam tez czajnik bo nie moge zniesc zapachu octu.

gatka2804

Cytat: Kasia w 05 Lis 2009, 18:55:11
chodzi ci o te dwie babki co zwykłymi domowymi sposobami czynia cuda?


Nie o te dwie - ich nie lubie, obrzydliwe sa: wachają, smakują, dotykaja calego syfu. Perfekcyjna Pani Domu byla emitowana przed nimi na TVN Style - u niej uczestnicy sami musieli sobie wysprzatac syf jaki narobili, a nie robila tego za nich ekipa sprzataczy.

Kasia

Cytat: gatka2804 w 06 Lis 2009, 18:36:17ich nie lubie, obrzydliwe sa: wachają, smakują, dotykaja calego syfu.
no to obrzydliwe, tez tego nie lubię ;)

malybob

A ktora z perfekcyjnych pan mi powie jak usunac slady pozostawione przez dlugopis na jasnej skorze? "zalatwilam" sobie torebke ;( buuu

nionczka

#168
Cytat: malybob w 20 Lis 2009, 18:24:15
A ktora z perfekcyjnych pan mi powie jak usunac slady pozostawione przez dlugopis na jasnej skorze? "zalatwilam" sobie torebke ;( buuu

gumka do scierania?

Dodany tekst: pią 20 lis 2009 20:17:47 GMT-1

z czego torebka? Chcialam powiedziec czy skora barwiona czy naturalna? moze spirytusem, wacikiem mocno namydlonym?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Chyba barwiona, nie znam sie :( Ale gumki nie probowalam, faktycznie -to jest mysl.
Twoje zdrowie!

brawurka

#170
dostałam od teściowej robot kuchenny wlaściwie nieużywany,ale stal jakiś czas na blacie u niej w kuchni,a tam sie pali niestety i jest żółty,dam rade go czymś doczyścić?

Dodany tekst: 20 Lis 2009, 23:01:14

tz jest biały,ale zólłty od fajek :)

Dodany tekst: 20 Lis 2009, 23:01:14

tz jest biały,ale zólłty od fajek :)

Lwica

#171
Cytat: brawurka w 20 Lis 2009, 23:00:34dostałam od teściowej robot kuchenny wlaściwie nieużywany,ale stal jakiś czas na blacie u niej w kuchni,a tam sie pali niestety i jest żółty,dam rade go czymś doczyścić?

Spróbuj MEGLIO to szatanstwo domyje wszystko.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

elve

albo W5 do tłustych powierzchni

mobka

Cytat: elvelve w 22 Lis 2009, 18:25:18albo W5 do tłustych powierzchni

Taki pomaranczowy? moim zdaniem do  :ass: jest.

sweedee

#174
wreszcie doczyściłam wannę!!!  :jupi:
mamy starą, żeliwną wannę, jeszcze po poprzednich lokatorach i wreszcie dzisiaj jest biała!  :jupi: a to za sprawą środka za 5,50 pt. "YPLON Palemka Lavatory Cleaner", który przez przypadek polecił mi pan w osiedlowym sklepiku
dzisiaj se napuszczę wody, się walnę i będę podziwiać swoje dzieło  :dance:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com