Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

ja czymkolwiek do mycia ;) czesta gabka z ludwikiem, czasam takim multipowiezrzchniawym czyms z soda - czysci sie bosko wszystkim ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

ja w5
mam też vitroclean i skrobaczkę, ale jeszcze nie miałam okazji zastosować (bo to na brud ekstremalny)

marax

w instrukcji czytalam ze nie mzona nic uzywac poza wodą ? nic szorskiego bo mozna porysowac .

aniak1211

maraxela
Te kuchenki maja w zestawie taki skrobak ( z zyletka w srodku) co nie rysuje :)

mobka

Ale wlasnie ni emozna plyt ceramicznych myc plynami do naczyn i innymi zracymi srodkami, tylko tymi specjalnie przystosowanymi do nich mleczkami. Z tego co sie orientuje, wynika to z tego, ze plyty te sa czyms impregnowane i natluszczane.

magdalinska

kurde, ja swoja indukcyjna pryskam W5 i scieram recznikiem papierowym..... nie wolno? na razie nic sie nie dzieje....

brawurka

dziewczyny wyprałam kurtke męża i... ma w środku pióra,zrobił sie z niej flak. moze jak wyschnie to cos z tego będzie,co? błagam powiedzcie,że się wypuszy znowu

zosia2007

Cytat: brawurka w 04 Lis 2009, 09:03:07? błagam powiedzcie,że się wypuszy znowu
zwierzatko albo jo pisaly ze takie puchowe rzeczy piora z pileczkami tenisowymi to wtedy te pileczki robijaja puch i sie nie zbija, moze sprobuj jeszcze raz wyprac z tymi pilkami

Kasia

Cytat: brawurka w 04 Lis 2009, 09:03:07
dziewczyny wyprałam kurtke męża i... ma w środku pióra,zrobił sie z niej flak. moze jak wyschnie to cos z tego będzie,co? błagam powiedzcie,że się wypuszy znowu


raczej sie nie odflaczy :(

spróbuj jeszcze wyprać ją raz z piłeczkami do tenisa

emcia

mama mi tak kiedyś uprała
i po kurtce

brawurka

nie poddam się, kaptur odflaczyłam, kurtka suszy się na grzejniku. logicznie myśląc to przeciez pióra sa wiec norma ze pod wpływem wody sie flaczą,jak wyschną to znowu będa puszyste :)

mobka

Cytat: magdalinska w 04 Lis 2009, 08:26:43
kurde, ja swoja indukcyjna pryskam W5 i scieram recznikiem papierowym..... nie wolno? na razie nic sie nie dzieje....

Z tego co wiem nie powinno sie - ale nie wiem czy to nie czysty chwyt marketingowy ;D

zwierzatko_mojej_mamy

no jatez psikam czym popadnie - jak nie wystarcza ludwik to ide po jakis mozniejszy psikacz do lazienki - na razie zadnych rys nie zauwazylam ;) ale na pewno nie upadne na glowe do tego stopnia, zeby kupowac jakis specjalny preparat tylko do tej powierzchni ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

brawur ja zawsze rozbijam wieszakiem albo kijem od szczotki i piorę na psudo praniu ręcznym 15stC

marax

ale przeciez plyta ceramiczna to nie jest to samo co indukcyjna tak ? to nie moge kupic plynu do ceramicznych bo jaka mam gwarancje ze nic nie zrobi indukcji ?

zwierzatko_mojej_mamy

ja nie wiem marax, bo ja nie kupuje ani do ceramicznej ani do indukcji ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Lis 2009, 17:40:15
ja nie wiem marax, bo ja nie kupuje ani do ceramicznej ani do indukcji ;)
i co nie masz stresa? .Ja mam stresa z ta kuchenka ze cos jej sie stanie takie jakies urojenie lol

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Maraxela, plyty sa takie same. Indukcyjna rozni sie tym co pod plyta. A plyta jest ceramiczna wlasnie :)

dragonfly

nie wiem czy juz tu bylo, ale co jest takie hiper-mega-wypas-najlepsze jako odkamieniacz? mam na mysli miedzy innymi plytki prysznicowe? i najlepiej niemieckie bo takie tu moge dostac ;)

mobka

Cytat: dragonfly w 05 Lis 2009, 18:45:30
nie wiem czy juz tu bylo, ale co jest takie hiper-mega-wypas-najlepsze jako odkamieniacz? mam na mysli miedzy innymi plytki prysznicowe? i najlepiej niemieckie bo takie tu moge dostac ;)

Ocet?

gatka2804

jak sie wprowadzilismy to lazienka przywitala nas oplakanym stanem. Tzn na pierwszy rzut oka bylo oki, ale okazalo sie ze plytki nad wanna byly chropowate od kamienia: najwidoczniej wanna sluzyla jako prysznic. Nie moglam tego doczyscic. Ale udalo sie gdy kupilam w lidlu odkamieniacz W5. Ogolnie jest to silny srodek. Czyszcze tez nim ta plastikowa podkladke pod suszarka do naczyc. Tylko on sobie radzi z zaschnietym kamieniem

Kasia


gatka2804

Kasia
Zgadzam sie. Jednak staram sie uzywac takich srodkow mocnych jak najmniej. Po napatrzeniu sie w Perfekcyjna Pania Doma stalam sie zwolenniczka naturalnych srodkow. Ale wiadomo, czesto sie nie da.

Kasia

Cytat: gatka2804 w 05 Lis 2009, 18:52:25Perfekcyjna Pania Doma

chodzi ci o te dwie babki co zwykłymi domowymi sposobami czynia cuda?