Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Cytat: wrobelek0403 w 07 Lut 2017, 14:09:44
konwalia, a po wiele? Te w bierze po 15 zł, cena odpowiednia :D
Kupiłam dwa rozmiary,  były różne kolory, ale ceny nie pamiętam,  wiem że niedużo

wrobelek0403

kupiłam w Jysku za całe 12 zł :D i to taki większy, 20 l.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Dobrze, ten płyn polecany przez strefe nie zadziałał, pisaki nie zeszły.

Ale może rozwiążecie inny mój problem- Lila wrzuciła mi do pralki z jasnym praniem swoja stara szmatkę minky, nawet nie wiem jak to się stało - w każdym razie kilka rzeczy złapało rózowy odcien, w tym biała koszulka G. Gary Muvaut :( czym to odbarwić ? macie jakiś pomysł ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Nie wiem jak teraz ale normalnie jak ci cos tak zabarwi to od razu przed wyschnięcie wrzuć kolejne pranie ze szmatkami wylspujacymi kolor

salsa

Cytat: Kasia w 20 Mar 2017, 08:42:30
Nie wiem jak teraz ale normalnie jak ci cos tak zabarwi to od razu przed wyschnięcie wrzuć kolejne pranie ze szmatkami wylspujacymi kolor
o kurde to szkoda ze wczoraj tego nie wiedziama
'jeszcze jak na złośc mam te szmatki i ten jeden jedyny raz nie wrzuciłam, bo tak to zawsze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Ja uzylam jakiegos proszku, efekt byl taki ze roz zniknal, ale sweter zamiast bialego jest w blekitne kropki lol lol na szczescie wyglada to ok, jakby taki byl zamysl i nosze :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ma któraś urządzenie na parę do mycia okien?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

szelma, nie, ale kusi mnie ta myjka karchera - reklamuja ostatnio na potęgę, a ta pani tak pięknie myje czyste okna :D szkoda, że nie ma jednego urządzenia do płaskiego i do framug, bo to byłby hit ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

No mnie właśnie też. I te małe myjki do framug też się nadają.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

elve

ja myjką myję wszystko - płytki, lustra, szyby, szafy mdfowe

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy, karchera, z biedronki :rotfl:
tania była ;)

szelma

elve, i widzisz różnicę w czystości okien na przykład? Łatwiej się myje? Lepiej są potem umyte?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kaisi

Też słyszałam, że są dobre!

ishka82

Wczoraj tak załatwiłam ulubiona kieckę D. żelazkiem :( Macie może pomysł, czym wywabić plamy ze spalonego tiulu z różowego materiału? Żelazko czyściłam sodą oczyszczoną, nie wiem, czy tkaninę też tak można? Bo myślę, że z wszyciem nowego tiulu krawcowa problemu mieć nie będzie. Bardzo chciałabym tą kieckę uratować ;) Zacznę od wyprania ponownego w pralce, bo wczoraj w złości cisnęłam nią do kosza i dziś wyjmowałam :wstyd:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: ishka82 w 21 Kwi 2017, 19:28:04? Żelazko czyściłam sodą oczyszczoną, nie wiem, czy tkaninę też tak można?
pralam w sodzie poduszki, kołdrę i parę innych rzeczy, ale nie dam głowy, czy sukience nie zrobi krzywdy. Zrobiłabym test po wewnętrznej stronie, na pewno ma parę cm listwy na dole.

ishka82

najpierw wypiorę normalnie jak zawsze prałam w pralce, po tej przygodzie z koszem ;) zobaczę jak będzie i wtedy ewentualnie będę kombinować czym to wywabić

margareta

Macie jakiś pomysł na odświeżenie skórzanej torby w środku? Można ją wyprać w wodzie?

wrobelek0403

margareta, jeśli podszewke da się "wyjąć" to spróbowałabym delikatnie ręcznie namoczyc i uprać. W przeciwnym razie skóra sie zniszy od wody.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Zamówiłam tego karchera do okien. Dzisiaj ma przyjść paczka. Sprawozdam, jak się sprawdza.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

szelma

to?
https://www.kaercher.com/de/home-garden/akku-fenstersauger.html

Mialam to w Monachium. Uzywalam glownie do zbieranie kondensowanej wody.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Tak, to. Umyłam na próbę 1/3 okna i widać różnicę. Dużo łatwiej niż normalnie. Chyba się polubimy ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

liska