Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

jako, ze strefa ta lezy prawie odlogiem - po cosmy ten slub braly ?? :D:D
tutaj wpisujemy triki wykorzystywane, do ulatwienia, poprawienia, zwiekszenia wygody oraz wolnego czasu itp w ramach prowadzenia domu ;D

1. aby w szafach pachnialo i ubrania pachnialy na polkach z rzeczami uzywanymi czesto mam poukladane mydla ;) jedno mydlo na jedna polke i zapach mydla przesiaka przez ubrania ;) plus kolejny - jak zabraknie mydla w lazience, zawsze znajde zapas w szafach ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Ja wstawiam do szaf otwarte, puste flakony po perfumach - ładnie pachnie :)

Dla odświeżenia "atmosfery" w lodówce względnie piekarniku (np. po upieczeniu mięska z dużą ilścią czosnku ;) )wstawiam do środka spodeczek z kilkoma łyżkami zmielonej kawy (najzwyczajniejszej) - ładnie pochłania wszystkie dziwne zapaszki.

Zamiast mozolnie szorować kibelek, po prostu polewam wnętrze muszli niedużą ilością ACE i zostawiam na kilka minut. Potem spłukuję - lśni i błyszczy :)

Kuchenkę gazową inox myję miekką gąbką nasączoną octem - rozpuszcza zacieki wapniowe po wodzie. Octem traktuję też kafelki w łazience. I czajnik - po zagotowaniu w nim wody z octem we wnętrzu nie zostaje nawet ślad kamienia :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2009, 00:09:00
jako, ze strefa ta lezy prawie odlogiem - po cosmy ten slub braly ?? :D:D

czuję się na razie rozgrzeszona :D a tak poważnie, to nic mi na obecną chwilę nie przychodzi do głowy  :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

tak jest - ocet do odkamieniania to jedyna opcja ;) zdrowe i spozywcze, a nie jakies chemie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

a już kwasku cytr. pani nie uzywa  :P

zwierzatko_mojej_mamy

octu do czegos tam jeszcze w kuchni dolewam, kwasku nie dolewam do niczego to po co kupowac ;d przeciez cytryny nie wycisne - mialysmy oszczedzac lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

#6
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2009, 00:09:00
jako, ze strefa ta lezy prawie odlogiem - po cosmy ten slub braly ?? :D:D
tutaj wpisujemy triki wykorzystywane, do ulatwienia, poprawienia, zwiekszenia wygody oraz wolnego czasu itp w ramach prowadzenia domu ;D

1. aby w szafach pachnialo i ubrania pachnialy na polkach z rzeczami uzywanymi czesto mam poukladane mydla ;) jedno mydlo na jedna polke i zapach mydla przesiaka przez ubrania ;) plus kolejny - jak zabraknie mydla w lazience, zawsze znajde zapas w szafach ;D

rossman wprowadził obecnie novum - pachnące saszetki do szaf i torebek :)
różne zapachy :)
ja kiedyś miałam od babci takie porcelanowe coś, w środku były pachnące granulki, trzymałam to w szufladzie ze skarpetkami :D

Dodany tekst: 10 Wrz 2009, 08:44:32

Cytat: callja w 10 Wrz 2009, 01:42:08Dla odświeżenia "atmosfery" w lodówce względnie piekarniku (np. po upieczeniu mięska z dużą ilścią czosnku wink )wstawiam do środka spodeczek z kilkoma łyżkami zmielonej kawy (najzwyczajniejszej) - ładnie pochłania wszystkie dziwne zapaszki.

potwierdzam - idealnie wchłania. mleko mi nie zajeżdża wędlinką :D

suegro

Cytat: callja w 10 Wrz 2009, 01:42:08Dla odświeżenia "atmosfery" w lodówce względnie piekarniku (np. po upieczeniu mięska z dużą ilścią czosnku )wstawiam do środka spodeczek z kilkoma łyżkami zmielonej kawy (najzwyczajniejszej) - ładnie pochłania wszystkie dziwne zapaszki.

Ciekawy patent - muszę spróbować.

W sumie w perfumeriach często stoi kawa po to, żeby "odświeżyć nos".
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

effik wyprobowalam juz wszystkie mozliwe saszetki, woreczki, zawieszki i to sie wyczerpuje bardzo szybko - medlo odpakowane pachnie dlugo, no i ma "czysty" zapach :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

jak prasuję to do wody w żelazku dolewam perfum - ubrania długo pachną :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

konwalia

ja tez stosuję ten sposób, tylko mnie jedno w nim denewuje-niemozność sprawdzenia daty ważnośći

ewdomaga

Cytat: effik w 10 Wrz 2009, 08:43:23
rossman wprowadził obecnie novum - pachnące saszetki do szaf i torebek :)
różne zapachy :)

o tak, pięknie pachną. kupiłam tę lawendową, ale zmieniłam jej przeznaczenie - przykleiłam na płytkach w wc, i nic. nie pachnie.  :crying: a ja lubię jak mi ładnie pachnie. macie moze jakies sprawdzone zapachy do wc i łazienki? żeby rzeczywiście pachniało.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia


zwierzatko_mojej_mamy

konwalia w zyciu by mi nie przyszlo do glowy sprawdzac date waznosci mydla  :padam: :padam: :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia


effik

Cytat: ewdomaga w 10 Wrz 2009, 10:59:41o tak, pięknie pachną. kupiłam tę lawendową, ale zmieniłam jej przeznaczenie - przykleiłam na płytkach w wc, i nic. nie pachnie.  crying a ja lubię jak mi ładnie pachnie. macie moze jakies sprawdzone zapachy do wc i łazienki? żeby rzeczywiście pachniało.


te saszetki są wyczuwalne w szafach, szufladach, torebkach. ogólnie czymś zamkniętym. chyba zapach jest za słaby do odświeżania pomieszczeń.
ja w łazience stosuję te w sprayu, a w pokojach elektryczne, pięknie pachną :)

goga

#17
Cytat: ewdomaga w 10 Wrz 2009, 09:59:41
macie moze jakies sprawdzone zapachy do wc i łazienki? żeby rzeczywiście pachniało.

kominki zapachowe - i nastrój dają :)  moje ulubione zapachy - kawa i zielona herbata

żeby nie było - nastrój w łazience i innych pomieszczeniach - w WC niekoniecznie lol
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

effik

Cytat: goga w 10 Wrz 2009, 11:23:29kominki zapachowe - i nastrój dają Smiley

cudne na jesień i zimę :)
cytrusowe (zwł. pomarańcza) dodają energii :)

zwierzatko_mojej_mamy

no ja tez mam 2 kominki ;) i tez czesto je puszczam - np jak kot walnie kupala lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


Anupka

O, to mi powiedzcie perfekcyjne panie domu, co mam zrobić z żelazkiem.

Nalewałam wody do zbiorniczka i nie zawsze wszystko wyprasowywałam. Woda więc zostawała w zbiorniczku.

Od pewnego czasu żelazko zostawiało rdzawe smugi na ubraniach. Za radą teściowej, nalałam do zbiorniczka wody z octem. Nie pomogło!

Ostatnio R prasował sobie koszulę i zmoczył ją wodą ręcznie (skropił). I też żelazko zostawiło rdzwy ślad!

Co robić?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Anupka a nie masz takie guzika na żelazku do odkamieniania żelzka ???
ja mam i wystarczy wlać cały zbiorniczek wody, nagrzać żelazko na maksa, odłączyć od prądu i nad zlewem naciskam ten guzik i całe te syfy ze środka wylatują ;)

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

suegro

Cytat: effik w 10 Wrz 2009, 10:42:46

lol
kadzidełkiem go! lol

effiiik nie bądź brutalem, nie wsadzaj kotu kadzidła w zadek!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login