Ile zostawiłyśmy w szpitalu ?

Zaczęty przez elve, 09 Wrz 2009, 11:19:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

W dniu porodu jakieś 75 kg, dzisiaj (2 tygodnie po) 63 kg czyli 12 już spadło
Zastanawiam sie czy nie za szybko to spada zwlaszcza, ze morfologia b. słaba...
Ogolnie przytyłam 13kg + miałam 2kg "nadprogramowe" po przedciążowych świętach.

zwierzatko_mojej_mamy

o to ja tez sie dopisze. w ciazy +11kg, teraz (11 dni po) zostalo +3, ale chetnie pozbede sie 6-8 lacznie ;)

iksa - nie wiem, jak sie to ma do spadku wagi, ale moja morfologia tez do dupy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: iksa_nl w 16 Sty 2011, 18:17:27W dniu porodu jakieś 75 kg, dzisiaj (2 tygodnie po) 63 kg czyli 12 już spadło
nie wiem czy za szybko ale ja w dniu porodu wazylam 73 kg a w dniu wyjscia ze szpitala (5 doba) mialam 13 kg mniej

marcheewka

#128
W ciąży prztyłam 14kg, po wyjściu ze szpitala (4 doba) miałam tylko 5 kg mniej. Do miesiąca spadło do 10, drugi miesiac bujałam sie z 4 kg. Teraz 3 miesiace po porodzie waże 1 kg mniej niż przed ciążą, ale chcę jeszcze schudnąć 4 kg, bo przytyłam przed ciażą.

W zasadzie nic nie robie w kierunku schudnięcia, wręcz przeciwnie ciagle jestem głodna i pożeram wszystko co mogę, a waga  sama leci ;)

yoy

ja do porodu wazyłam 64kg-przytyłam w ciązy 16kg. Teraz, po 2 tyg. waże 56, czyli zostało jescze 8, ale nie musze ważyć tych swoich 48... takie 50-52 też byłoby ok. W każdym razie w spodnie sprzed ciąży się nie mieszczę... Doooopa za bardzo urosła ;/

bozena.dp

#130
ja też się nie mieszcze do swoich spodni  :crying: i też na dupie nie chcą przejść, a wydawało mi się, że mi dupa nie urosła ;/

zapomniałam się zważyć w domu przed porodem, ale w ciązy przytyłam jakieś 15 kg - najwięcej miałam ok. 70kg, po przyjściu do domu miałam i mam dalej, bo waga w miejscu stoi, 61 kg ;/ ten 1 kg to pewnie piersi, wiec jeszcze 4-5 kg do zrzucenia

no i morfologie też mam kiepską
zwierz, yoy bierzecie zelazo?

magdalinska

Bozena ja dobrych kilka tygodni po porodzie chodziłam w spodniach ciazowych ;)

mobka

#132
Cytat: magdalinska w 26 Sty 2011, 19:54:45
Bozena ja dobrych kilka tygodni po porodzie chodziłam w spodniach ciazowych ;)
Ja ze 3 tyg. tez. Pozneij zalozeylam swoje, ale tylko jedne. Inne wejsc nie chcialy. W koncu weszly ;)

Dodany tekst: 26 Sty 2011, 20:51:31

I ja morfologi po porodzie nie robilam.

didi_loczek

bozena.dp no zlituj się, dopiero 3 tygodnie po porodzie  ;) daj sobie trochę czasu  :friends:

marcheewka

Ja dopiero teraz zaczynam wchodzić w spodnie sprzed ciąży i to nie we wszystkie. Mam nadzieję, ze ten rozrost dupska nie jest na zawsze ;)

OlaFasola

Cytat: marcheewka w 26 Sty 2011, 22:04:23Mam nadzieję, ze ten rozrost dupska nie jest na zawsze wink
Nie jest. Ja już chciałam wywalać spodnie przedciążowe, bo mi się płakać chciało jak na nie patrzyłam.

zwierzatko_mojej_mamy

ja wlazlam w spodnie przedciazowe w niedziele juz, ale niestety flaka trzeba upychac i go nienawidze ;P

bozena.dp zelaza nie biore - byl takie plan, bo mialam hemoglobine przed cieciem juz tylko 8,6, ale tydzien pozniej bylo juz 9,9, a po moim braniu zelaza przez 2 dni mlody mial problemy z wiadomo czym (temat zielonokupny ;) ), takze po badaniu u gina powiedzial, ze mi samo ladnie sie odbudowuje i nie ma sensu ladowac w siebie, szczegolnie, ze wlasnie moze miec taki wplyw na gnojownika ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

yoy

ja żelazo biorę (ale czasem zapominam ;/ ) bo w szptalu morfologia 6,9 + transfuzja po której bylo 9,0. W przyszłym tyg zrobie badania zeby sprawdzić czy coś lepiej jest. No i dalej waże 56... od powrotu do domu moja waga nie spada... chociaż w spodnie przedciązowe weszłam :D Co prawda w dwie najwieksze pary ale kija z tym :D I tak podniosło to moje egoistyczne ego :D :D

bozena.dp

ja aż takiej niskiej morfologii nie miałam, bo niecałe 10, ale w szpitalu mi podawali żelazo, po którym i ja i mały tak się męczyliśmy (wiadomo z czym ;)), że masakra... ostatnich 2 tabl. w szpitalu już nie wziełam :P
dostałam też recepte do domu na to że lazo które brałam w ciązy i mnie nie zatwardzało, ale nie wykupiłam, bo po co ma mi się dziecko męczyć, wystarczy, że ja do dziś mam lekkie problemy w wypróżnianiem ;D
zrobiłam sobie dziś morfologię i zobacze jakie będa wyniki, jak bedzie lepiej to ok ;)

iksa_nl

Ja skonczylam sie faszerowac zelazem jakis tydzien temu, przez komplikacje przy porodzie stracilam 700 ml krwi i potem plytek bylo tylko 69 wiec zaczeli mnie leczyc juz w szpitalu, potem w domu ascofer 3 x 2 tabl + feminatal, za tydzien kontrolna morfologia i poziom zelaza.
Z "wiadomo czym" problemy i u mnie i u mlodego (dlatego przestalam brac wczesniej).
A w spodnie sie nie mieszcze, brakuja jakies 3 cm zeby zapiac - wszystko przez "flaka" ;)

bozena.dp

zrobiłam sobie morfologie i wyniki mam ok, wiec nie musze sie faszerowac żelazem i dobrze, że go nie zaczęłam brać jak mi kazali ;)

olgaaa1

W ciąży uzbierało mi się 6kg. w szpitalu powiedzieli, że to patologicznie mało, ale miałam cukrzyce ciążową, więc zrozumiałe.
W szpitalu zostawiłam 9kg. i modle się aby waga już mi nie leciała  :pray:
Pytanie do mam po cc, kiedy blednie blizna po cięciu? bo moja jest strasznie czerwona.
Acha kiedy ta linia brązowa na brzuchu znika (nie pamiętam fachowej nazwy), w ciąży jej nie miałam, a jak urodziłam to się pojawiła  :thumbdown:

bozena.dp

Cytat: olgaaa1 w 26 Lut 2011, 13:16:38Acha kiedy ta linia brązowa na brzuchu znika (nie pamiętam fachowej nazwy), w ciąży jej nie miałam, a jak urodziłam to się pojawiła  thumbdown

ja też w ciązy nie miałam, a teraz mam, ale jest ona taka bladobrązowa, nie rzuca się w oczy

Kata

olgaaa1 Moja blizna po cc w prawie 7 miesięcy po nadal jest bardzo czerwona, także to chyba trochę musi potrwać.
Pozdrawiam

Kata

magdalinska

Cytat: olgaaa1 w 26 Lut 2011, 13:16:38kiedy blednie blizna po cięciu? bo moja jest strasznie czerwona.
nie pamietam dokładnie, ale chyba po ok 3-4 mcach była juz dosc blada

Justynna

olgaaa1 z blizną jest różnie, moja jest blado-czerwona, ale moja siostra, która urodziła 3 lata temu ma ją mocniejszą ode mojej  :padam:

Lwica

Waga końcowa 12+ dzień po cc 4 kg mniej na wyjściu ze szpitala 2 kg kg mniej, teraz jeszcze 2 kg w dół.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

errata

w ciąży na + miałam ok. 16 kg w szpitalu zostało 11 kg. Kolejny już gdzieś zgubiłam i co najmniej jeden jest w cyckach teraz, więc jeszcze 2 kg do wagi startowej z przed ciąży i 4 kg do idealnej :D