Autor Wątek: Pytanie o ustalanie daty ślubu-mój dylemat  (Przeczytany 13148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

• Gość
Odp: Pytanie o ustalanie daty ślubu-mój dylemat
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Wrz 2009, 13:17:18 »
anyday, płaciliśmy sami za wszystko. Rodzice D. dali mu jego fundusz ślubny, jak obronił doktorat (stracili wtedy nadzieję, że kiedykolwiek się ożeni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj), więc nic już nie dołożyli. Moi rodzice koniecznie chcieli za parę rzeczy zapłacić, więc w końcu zapłacili za tort i ciasta itp. Ale ogólnie dużo nam pomogli - inaczej w życiu nie zorganizowalibyśmy wesela w Polsce mieszkając za granicą - a to dużo więcej warte Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

doda

« Odpowiedź #26 dnia: 08 Wrz 2009, 13:21:06 »
rodzice i teściowie płacili u nas za wszystko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrz 2009, 13:52:33 »
za wszystkie rzeczy dot. slubu płacilismy sami (ubrania, obraczki, slub, zaproszenia, kwiaty, hotel dla gosci+ opłaty "towarzyszace"), natomiast juz za samo wesele (czyli to co w restauracji od 1 os., ciasta, tort, alkohol, orkiestra) moi rodzice na pół z moim mezem (jemu dołozyła troche mama)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrz 2009, 13:52:33 »

mignon

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Wrz 2009, 14:54:04 »
U nas za część płaciliśmy sami, za część nasi rodzice, moim byłoby bardzo przykro, gdybym im odmówiła i nie przyjęła pieniędzy na wesele.

Mój małż też był taki, że czekał aż się nasza sytuacja trochę ustabilizuje, będziemy mieli gdzie mieszkać, pokończymy różne nauki itp. Tylko on czekał z oświadczynami. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrz 2009, 14:58:21 »
My za wszystko sami :-) To dzieki mojej oszczednosci!

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrz 2009, 14:58:21 »

kasiad

« Odpowiedź #30 dnia: 08 Wrz 2009, 15:34:11 »
My za wszystko sami :-) To dzieki mojej oszczednosci!

my też za wszystko sami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to dzięki oszczędności mojej i Męża  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #31 dnia: 08 Wrz 2009, 15:59:06 »
My tez uciułalismy sami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zresztą my w wiekszosci przypadków na wszystko sami odkładamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

didi_loczek

« Odpowiedź #32 dnia: 08 Wrz 2009, 17:13:10 »
U nas wszystko odbyło się w odwrotnej kolejności Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Najpierw ustaliliśmy (gdzieś w lutym 2006), że przed moją 30-stką chcielibyśmy mieć dziecko,
wobec czego ustaliliśmy datę ślubu na wrzesień 2008 (planowo mieliśmy być oboje po doktoratach).
We wrześniu 2007 P. mi się oświadczył (wiem że pierścionek miał od maja)

Cały ślub i wesele zorganizowaliśmy mieszkając w Niemczech i za wszystko zapłaciliśmy sami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rilla

« Odpowiedź #33 dnia: 08 Wrz 2009, 17:22:42 »
u nas wiekszosc rodzice, ja np. sama płaciłam za czesc sukni, bizuterie, makijaz, fryzjera. Ale wszystkie duze wydatki ponosili rodzice. I naczej zylibysmy bez slubu do dzisiaj:)

emcia

« Odpowiedź #34 dnia: 08 Wrz 2009, 17:32:10 »
tak jak wróbelek, drugie, już pierścionkowe oświadczyny jesienią 2006, planów ślubnych nie było, bo miałam się obronić, a mąż wyjeżdżał za granicę
po roku akademickim wyjechałam do niego, ale już załatwiałam salę, orkiestrę itd, więc gdzieś w międzyczasie datę musieliśmy ustalić
no jakoś mało pamiętam "z wtedy", chyba byłam zakochana Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zaręczyny dla rodziców (moich) były 3 miesiące przed ślubem - kwestia formalna
na ślub się nakręciłam sama nie wiem jak i kiedy, strefa bardzo mnie w tym nakręceniu wspierała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż się nie opierał specjalnie, sam ze ślubem wyskoczył po 3 miesiącach znajomości

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Wrz 2009, 17:35:08 »
Prawie wszystko sami, tak od początku chcieliśmy. Rodzice jednak się upierali za coś płacić, my nie chcieliśmy, w końcu powiedzieli, że zapłacą za coś w ramach prezentu, bo tego im nie możemy zabronić. No i zapłacili, moi za transport dla gości (za nasz wynajęty i najpiękniejszy na świecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj samochód płaciliśmy już sami), R. za alkohol. A prezent i tak dali osobno.

Nie wierzcie rodzicom Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2009, 17:36:20 wysłana przez Anupka »
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

martullek

« Odpowiedź #36 dnia: 08 Wrz 2009, 17:46:42 »
u nas było tak - moi rodzice zapłacili za salę i moją suknię, teściowa za alkohol, za resztę płaciliśmy sami, tzn.
- garnitur, zespół, obrączki, wiązanka, przystrojenie samochodu - mąż
- podróż poślubna, zaproszenia, wystrój sali i inne pierdoły - ja

emcia

« Odpowiedź #37 dnia: 08 Wrz 2009, 17:53:07 »
u nas rodzice dali nam kasę na gości weselnych
resztę sami

OlaFasola

« Odpowiedź #38 dnia: 08 Wrz 2009, 21:46:00 »
Mi mój mąż pierwszy raz oświadczył się w 2004 roku w czwartą rocznicę bycia razem, ale wtedy jeszcze nie ustalaliśmy daty, ja byłam jeszcze na studiach, nie było nas również stać na uroczystość.
Potem jak byłam na ostatnim roku to zarezerwowaliśmy salę i po około pół roku M znowu się oświadczył, powiedzieliśmy też rodzicom.
Ostatecznie pobraliśmy się cztery lata po pierwszych i rok po drugich oświadczynach.

My płaciliśmy za stroje ślubne, obrączki, kwiaty, biżu, kościół i inne tego typu koszty "stałe", natomiast rodzice za gości, moi i M pół na pół.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #39 dnia: 08 Wrz 2009, 22:01:38 »
U nas płacili rodzice męża i moja mama i nawet gdybyśmy chcieli sami, to oni czuliby się urażeni tym faktem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Tu u nas taki obyczaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj No i inna sprawa, że nie wiem czy sami byśmy byli w stanie sfinansować wesele (było małe, ale było), a jak wspominaliśmy o obiedzie poślubnym, to było niezłe oburzenie (ze strony teściów).
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 08 Wrz 2009, 22:01:38 »

chocoladette

« Odpowiedź #40 dnia: 08 Wrz 2009, 22:09:57 »
Ja jeszcze przed slubem, ale ustalilismy, ze my zaplacimy za wszystko poza weselem i zespolem. Za to placa nasi rodzice, kazdy za swoich gosci, a za zespol po polowie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na szczescie odpada mi koszt sukni, bo moja mama jest bardzo zdolna krawcowa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jakbysmy chcieli czekac, az nas bedzie stac na wesele, to pewnie tez zwlekalibysmy duzo dluzej. Nasi rodzice sami zaproonowali nam, ze zaplaca za wesele, a my nie mielismy nic przeciwko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kasiad

« Odpowiedź #41 dnia: 08 Wrz 2009, 22:17:04 »
zresztą my w wiekszosci przypadków na wszystko sami odkładamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

to tak jak my  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noki

« Odpowiedź #42 dnia: 09 Wrz 2009, 00:24:37 »
To nie jest tak, że on ucieka w ogóle od tematu, mówi, że chce ale jak pytam o konkrety to mówi, że najpierw by chciał studia skończyć, że znaleźć inne mieszkanie, że z kasą kiepsko a on wie, że ja bym chciała coś "większego niż mniejszego"Ale przecież zakładam, że rodzice nam pomogą, jeśli będzie trzeba...U was rodzice sponsorowali? współpłacili za ślub i wesele?

Nie zakladalam, ze mi rodzice zasponsoruja. Placilismy sami, uznalismy, ze nie warto wyprawiac weselicha na 200 osob, pieniadze wydalismy na podroze. Gdybysmy nie mieli mieszkania, to pieniadze poszlyby na wklad mieszkaniowy. Rodzice chcieli placic, ale kategorycznie sie nie zgodzilismy i zaproponowalismy, ze moga to zrobic w formie prezentu. Po slubie oczywiscie.
Troche chlopaka rozumiem, ze nie chce sie szarpac z finansami. Moze pojdziecie na kompromis i zrobicie  mniejsze wesele?

Kasia

« Odpowiedź #43 dnia: 09 Wrz 2009, 09:26:27 »
u mnie rodziców nie byłoby stac na opłacenie weselicha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a odkładalismy duuuuużo wczesniej, nawet zarabiając 1100netto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
odkładalismy po 1000zl miesiecznie

powinnam chyba sobie przypomniec te czasy jak to za 100-200zł potrafilam sie rzadzić cały miesiąc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  i wpisac sie do watku oszczednościowego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no ale było postanowienie ze tyle odkładamy i wytrwalismy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w ten sposob udalo nam sie zaoszcędzic prawie 100tys zł, ktore poszly na wesele, wkład na mieszkanie, remont mieszkania i połowę samochodu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a dalsi znajomi myśla ze tacy z nas bogacze skoro było nas stac na takie wydatki praktycznie w jednym roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #44 dnia: 09 Wrz 2009, 09:54:28 »
Kasia, moze zalozmy sobie watek ciulaczek :-)

Kasia

« Odpowiedź #45 dnia: 09 Wrz 2009, 10:17:44 »
Kasia, moze zalozmy sobie watek ciulaczek :-)

ciułaczek/bogaczek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj hehehehe

anyday

« Odpowiedź #46 dnia: 09 Wrz 2009, 11:09:51 »
a odkładalismy duuuuużo wczesniej, nawet zarabiając 1100netto
odkładalismy po 1000zl miesiecznie
no tak, ale musieliście mieć niskie koszty mieszkaniowe chyba, nie? My na tym głównie płyniemy finansowo...

co do moich spraw- postanowiłam pójść na kompromis z wielkością wesela Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i N. się wyraźnie mina poprawiła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
biegać,skakać, latać, pływać! z poradnika młodego zielarza napisanego dla szczęścia ludzkości Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rilla

« Odpowiedź #47 dnia: 09 Wrz 2009, 11:13:56 »
hm my tez do tej pory odkladalismy... ale remont zabrał całe nasze oszczędności. A teraz cieżko będzie nam coś odłożyc - 2 kredyty + dziecko:/

Kasia

« Odpowiedź #48 dnia: 09 Wrz 2009, 11:43:20 »
no tak, ale musieliście mieć niskie koszty mieszkaniowe chyba, nie?

wtedy tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #49 dnia: 09 Wrz 2009, 13:14:22 »
no tak, ale musieliście mieć niskie koszty mieszkaniowe chyba, nie? My na tym głównie płyniemy finansowo...

co do moich spraw- postanowiłam pójść na kompromis z wielkością wesela Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i N. się wyraźnie mina poprawiła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
No widzisz, wspólne życie, to sztuka kompromisów, jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj